526
A MI országunk
  • [HUN]PAStheLoD
    #322
    ki van rakva a sulinkban.. hát valahogy nem a karácsonyi feeling árad belőle
  • PREMIERE1
    #321
    JA.

    "Hat fiatal halála Izsák határában

    NOL • 2003. december 19. 8:51


    Feltehetően gyorshajtás okozta azt a balesetet, amelyben hat 21 és 24 év közötti fiatalember vesztette életét péntekre virradóan Kisizsák és Izsák között – közölte a rendőrség az MTI-vel.

    A helyszínelők vizsgálatai szerint a személygépkocsi nagy sebességgel haladt Iszák felé, amikor egy éles kanyarban a száraz úttestről kisodródott és egy fának ütközött – mondta a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletese.

    Kozák Tibor tájékoztatása szerint az autó féknyomok nélkül vágódott át az egyik útpadkáról a másik oldalra, majd egy fa törzsét súrolva a második fa állította meg. Utasai közül hárman kirepültek a gépkocsiból, a többiek holttestét a tűzoltók emelték ki a roncsok közül.

    A hat fiatalember Szolnok és Békés megyei lakos volt."

    A RENDŐRT MEG ELMARASZTALJÁK ...
  • PREMIERE1
    #320
    Hatan meghaltak egy ma hajnali balesetben a Bács-Kiskun megyei Izsáknál. Egy személyautó a kanyarban kisodródott és nagy sebességgel egy fának ütközött.

    Három utas az ütközés következtében a bokrok közé repült, a másik három utas pedig a gépjármű roncsaiba szorult. Az autó roncsaira egy arra haladó sofőr fedezte fel, aki azonnal értesítette a mentőket és a tűzoltókat. A kiérkező mentősök azonban már senkin nem tudtak segíteni. (WestelPress)

    Szomorú, de netán ismét fiatalok? :(
  • mukika
    #319
    Ismerem.... És szeretem. Azért ez se rosz...



  • Buddy
    #318
    néha beszúrunk egy-egy ilyen kis csemegét, hogy kulturálódjatok :)))
  • Buddy
    #317
    és ez?

    ...
    Elvették, és most véle nagyra vannak,
    törött véres kardját a magyarnak,
    s míg a többi nép a sírját ássa,
    van szava, hogy világgá kiáltsa
    ...

    :)
  • Cat #316
    a rendőr nem biró is egyben, nem pofozhat meg senkit! az eljárás lefolytatásához semmi szükség nem volt erőszakra, akkor miért üti meg? mert ő maga ideges volt? tegye a dolgát, ne pedig pofozkodjon! nevetséges, hogy magyarországon még mindig rendőrállam van, bármikor, bárhol igazoltathatnak (ok nélkül), akár le is vetkőztethetnek, ha nem konszolidáltan öltözködsz (értsd: fixa ideájuk hogy bakancsos, fekete ruhás embereknél fü van). Amennyiben nem találnak, mindet be lehetne perelni, más kérdés, hogy az emberek nem foglalkoznak a kis tulkapásokkal, hanem lenyelik...

    egyébként nemcsak a rendőrség nevetséges magyarországon, hanem a bíróság is, lásd a mostani két strasszburgi itélet. Egyiknél 10 év után sem született itélet egy válóperben, a másiknál pedig egy piaci kofát agyonvertek a rendőrők a fogdában, és 11 éve tart a per! (mindkettő minimális, 4000 eurós kártéritést kapott egyenlőre - ne mondja senki hogy ez sok, az ügyvédekhez, tárgyalásokra járáshoz és az erkölcsi, szellemi kárhoz képest minimális)
  • GmorpH
    #315
    Egy szóval sem írtam, hogy száguldozom lakott területen belül. Ez szimplán a valóság, ami mindennapos bárhová is megyek. Mivel nem akarom összetörni a saját autómat azért mert a sok időhiányos, vagy türelmetlen ember rámmászik 50-100 cm-re, inkább megyek öttel többel és máris beilleszkedtem a forgalomba, mögöttem is megvan a megfelelő féktáv és ezért még a rendőrök sem fogják levenni a fejem.
  • Gregorius
    #314
    Hát én erre nem lennék olyan büszke!

    Azokat imádom a legjobban, akik tépnek a Hungária-körúton 100-zal, majd lenyomja az embert az útról, aztán meg elalszik a zöld lámpánál.
  • Gregorius
    #313
    Ezt nevezik kultúrának! Nem azzal kell elfoglalva lenni, hogy ki anyázik, hanem azzal, hogy te mit csinálsz. Ha a többség nekiáll körbehugyálni a házakat, akkor te is elkezded?

    Nekem most ütötték el lakott területen belül az unokahugomat, aztán lelépett az ürge. Ilyenkor ki tudnám taposni a belét, ha találkoznék vele, de ettől én még nem fogok száguldani lakott területen belül.

    Az embernek addig van joga másokat bírálni, amíg ő maga nem követi el ugyanazt a baklövést.

    De amúgy egyetértek, kb ez a helyzet.
  • GmorpH
    #312
    Hát igen, ezaz, én is ezt írtam. Ez egy nagy hülyeség. Azok fogják fel szivatásnak akiket folyton megvágnak kisebb nagyobb összegekkel. Aminek legtöbb esetben alapja is van. Én ha megbüntetnek akkor is max. magamat fogom szidni, hogy ilyen béna voltam, nem a zsarut aki szimplán csak dolgozik.
  • GmorpH
    #311
    Ami a legviccesebb, bár talán inkább röhejes. Egyszer tettem egy próbát, hogy pontosan 50-nel megyek végig egy hosszabb kétsávos útszakaszon, ahol ez a megengedett sebesség. A rövid mérleg: kb. három előzés, anyázás, és néha dudálás.
  • CSOCSO
    #310
    friss jogsisokat nem mindíg szivatják... 40 helyett 110 el jöttem :)))))))))))))))))
    megálítanak és aszondja az ember hogy mé száguldoznak így alig értük magukat utol!! erre majdnem hátranéztünk hogy ugyanmá mi a fasszal üldöznek minket:))))
    JAAA..és söröztemis.. szal talán hatalmas mákom volt.. elengedtek simán
  • [HUN]PAStheLoD
    #309
    pontosan..
  • GmorpH
    #308
    Amúgy azt sem értem, hogy miért szivatják a frissjogsisokat? Egy igazoltatás, ha nincs vaj a füle mögött egy friss jogsisnak sem okoz gondot. Ha meg gáz van, akkor mindegy mióta van jogsija. Engem eddig még egyszer sem állítottak meg, pedig elég sokat furikázok.
  • hen-tes
    #307
    óóó, az értelmiség
    na nem is rontom itt tovább a levegőt, CSÁ!
  • hen-tes
    #306
    hehe
  • [HUN]PAStheLoD
    #305
    nembaj.. mi érjük (te meg hentes vagy :DD)
  • hen-tes
    #304
    a mesterséges inteligencia országunk ??
    ennek semmi értelme !
  • [HUN]PAStheLoD
    #303
    pontosan.. ez a baj.. hogy a média szépen beállítja hogy a rendőrök.. milyen szemetek a fissjogsisokat szivatják (lehet hogy elmondják hogy ENNEK pont nem volt de ez kivétel..)
  • [HUN]PAStheLoD
    #302
    itt nem arról van szó ...természetesen a rendőr állítsa elő ne hajcsa végre az ítéletet helybe.. de ha megakadályozzák ill. nem tanusítanak kellő tiszteletet akkor nehogy már zokszó nélkül tűrje vagy esetleg 30 napos papírmunkával perkiegészítést kérjen 2 anyád miatt...
    remélem érted mire akarok kilyukani :)
  • GmorpH
    #301
    Egy pici adalék az előző hosszú rizsához. Épp most tudtam meg, hogy egyik barátom balesetet szenvedett. Ketten voltak, ő megúszta, barátnője viszont kórházban fekszik egyelőre. Az autó totálkáros. Emellett aki az egészet okozta nerm volt más, mint egy 18 éves gyerek akinek nem volt jogosítványa. Részemről ennyit a rendőri brutalitásról.
  • GmorpH
    #300
    Tetszik, hogy ebben a storyban megint kiemelték a lényeget az újságírók. Már látom is magam előtt az esti híreket, ahol vezető helyen adják le a brutális rendőr és a kis szegény ártatlan fiú esetét.
    Mert ugye az senkit nem érdekel, hogy nincs jogosítványa így bármikor tehet olyan dolgot, amivel mások életét veszélyezteti. Persze lehet mondani, hogy nem a papír miatt tud valaki vezetni. Emellett nincs műszaki a kocsin. Gondolom azért mert egy rakás roncs volt és nem is adtak volna rá, meg amúgy is az minek. Viszont ezzel megint veszélyeztetett egy rakat embert akik körülötte voltak. Emellett még megszeg egy szabályt is, azzal, hogy nem áll meg az igazoltatásnál. Persze most lehet mindezekre mondani, hogy csupán feltételezések, vagy akár azt is hogy baromságok, de vajon hogy nézett volna ki ez a hír, ha a srác továbbhajt és esetleg elcsap valakit?
    Nem vezet semmi jóra a rendőri erőszak, de azért én kiváncsi lennék rá, hogy mit is csinált valójában a rendőr viszont ha választani kell, akkor egy pofon mint egy ember élete egy hülyegyerek miatt.
  • PREMIERE1
    #299
    Szerintem nem ütött, bár a felvételt nem láttam, de volt már ugye a hajléktalanos, hogy ütött, holott nem is, csak barack volt. :)
    Itt is abból indult ki a dolog - nem a bárkit megüthetből , hogy a gyerek nem állt meg, továbbhajtott és el kellett fogni. Ilyenkor, ha jól tudom eldurvul az eljárás folyamata.
    Mindig. Nem kell szívóni. De egy sztárügyvéd úgyis megvédi a gyereket. Legfeljebb a televízióhoz, ha lassabban mennek ki a zsaruk egy esetleges ügyben, majd szépen megértik miért.
  • Dynamic
    #298
    Ezzel a bántalmazással csak az a gond, hogy ha a rendőrnek joga van megütni bárkit akkor innentől kezdve igen szar világ lenne.Vagy úgy gondoljátok, hogy normális határt lehetne szabni(esetleg egy táblázatot vagy kisokost), hogy milyen okok miatt üthet meg egy rendőr valakit?Nem hinném.Lehet, hogy az ember bizonyos esetekben azt gondolja, hogy igen, ez megérdemelte a rúgdosást, de a dolognak azért van egy ilyen oldala is.
  • PREMIERE1
    #297
    Ja. Minimum! De ez sohasem lesz. De, ha ilyen lenne, hogy 340 év! Mosd ki magad és még így is marad 100-150, de 60-70 tutira. Senki sem Ábrahám, hogy bármit is élvezni tudjon ilyen idősen! :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #296
    pl. 2 gyilkosságért 1 halál járna.. elég fair dolog (még lájtos is) szvsz
  • PREMIERE1
    #295
    Lásd Császár Elődöt pl. Röhej volt az az eljárás is.
  • PREMIERE1
    #294
    Ezért néznek a rendőrök maguk elé, ha valami van. Szarok a törvényeink. Ha kemények lennének, akkor lennének túlkapások, de egy faszt, aki Trabanttal nyomul, jogsi nélkül és meg sem áll keményen "megszankcionálnák"!
  • PREMIERE1
    #293
    Hát tipikusan a rendőr mi? Mert utána ment a - feltehetőleg - kisebbségi (Trabant és 18:) arcnak? Elkapja, kiszállítja, megpofozza - médiagenyák szokták ezt mondani, ha valakihez valaki (itt rendőr) hozzáér (egyébként agyba főbe vertét mondanak, meg most 18 éven aluliak ne nézzenek oda!) -> Hallgassátok csak a híreket, ha egy alkoholista tényleg kinyírja a feleségét, vagyis agyba-főbe veri és ha valakit megütnek úgy, hogy látleletkészítő is max azt kérdezi: "Hol fáj a keze rendőr úr?" ...
    :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #292
    és mért? téged nem aggaszt hogy kinyírnak egy családot majd felveszik kamerára (valaki véletlenül) majd ezt a felvételt a bíróságon nem fogadják el mert nem kérdezték meg a gyilkos(okat) hogy felvehetik -e őket... ez is kb. ilyen (igaz durvább) de hát ez a JOG hátulütője
  • Dynamic
    #291
    "A kis geci még hülye is, elmenekül és mert a rendör utána megy, megüti majd megbilincseli, ki a hibás? A rendőr."

    Igen
  • CSOCSO
    #290
    lol....ez már szinte amerika..vagy mágse.. akkor lenne amerika ha a 18 éves beperelné a zsarut hogy lealázta a tv elött:) vagy valami ilyesmi:)
  • PREMIERE1
    #289
    "- Hungary? Kösz most ebédeltem ..."

    (Mami Blu - Gáspár Sándor)
  • [HUN]PAStheLoD
    #288
    hát ez lol.. nevetünk rajta de csak kínunkban .. hiszen nehogy már a rendőr legyen a hibás mikor elkapott egy gyorshajtó gecit.. áhh .. igen hibázott a rendőr de azért mérlegelni kéne.
  • PREMIERE1
    #287
    "Eljárás indult az ellen a pofozkodó rendőr ellen, akinek tettét levideózta egy tévétársaság Kiskunhalason - tudta meg a HavariaPress.

    Egy járőröző rendőr főtörzsőrmester és társa hétfő kora délután akart megállítani egy Trabantot, de a jármű vezetője továbbhajtott. A rendőrök szirénázva követték a személyautót, amelynek vezetője először menekülni próbált, és csak a rövid ideig tartó üldözés után állt meg. Az intézkedő rendőr az autóból kiszálló fiatalembert megütötte, majd az autó oldalához nyomta és megbilincselte. Mint később kiderült, a 18 éves sofőr azért próbált elmenekülni, mert nem volt jogosítványa, ráadásul az autó műszaki engedélye sem volt érvényes.

    Az autós üldözést és az utána történt pofozkodást azonban egy helyi tévétársaság két kamerával is rögzítette. A rendőrség csak azután hozta nyilvánosságra az esetet, miután a felvételt a tévétársaság szerda este leadta. A szolgálat több pontját is megszegő rendőrök ellen fegyelmi eljárás indult, a pofozkodó rendőr ellen ráadásul a rendőrkapitányság is feljelentést tett a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség Nyomozó Hivatalánál."
    MNO

    A kis geci még hülye is, elmenekül és mert a rendör utána megy, megüti majd megbilincseli, ki a hibás? A rendőr.

    Tipikus faszsaág! LOLKA! :)
  • Láma!
    #286
    Aha.Értem.Köszi.
  • mukika
    #285
    Hát.... Attól függ mit nevezünk szélsőségesnek!? Ez egy hungarista együttes. Nemzeti Rockot játszanak. Azaz Mocskos Trianon, és a többi szép Magyar szám.... Nekem bejönnek.
  • Láma!
    #284
    Akko a dalszöveg jó!:)
    De ez az együttes nem szélsőséges???
  • mukika
    #283
    Ez egy Magozott Cseresznye szám. A Mi hazánk címmel. Nekem is nagyon tetszik....