17220
  • hungary27
    #13773
    nem azért de a szöveg picit pixeles. de ettl függeltlenül jó (Y)
  • laliking
    #13772
    Tiszteletem Uram (és esetleges Hölgyeim) :)
    Egy underground zenei csoportosulás tagjaként írok ide jó photoshop júzereket keresve. Azt hiszem, jobb helyet nem is nagyon találhatnék. (Ámen)
    Szeretnénk egy egyenpólót csináltatni, de azt vettük észre, hogy a zene jobban megy, mint a rajzolgatás, illetve a képszerkesztés.
    A logó egy (szerintem) nagyon egyszerű, egyszínű elképzelés, hozzáértő embernek nem hiszem, hogy mindennel együtt 1óránál többe kerülne megcsinálni profin. Látványterv már megvan, annak alapján kéne valamit működni.
    Mivel mi sem úszunk a pénzben, ezért a következőt találtuk ki alkuként. Aki szépen megcsinálja a mintát, az kap egy pólót tőlünk ingyen. Választható alapszín, mintaszín, méret.
    Részletekért dobjatok egy privátot. :)
    Köszönöm a figyelmet! :)
  • Toto652
    #13771
    Megfelel? :)
    Sporting Libacomb
  • Tojesz
    #13770
    Sziasztok! Legyen a bal oldali comb, és ha lehet írjátok át az SCP-t SCL-re, igazatok van :)
    Köszönöm előre is
  • NessieGraf
    #13769
    Mindkét változatban a comb része. Azóta lehet félbevágva kapni, amióta véknyabbak a pénztárcák. De az igazi akkor is a bal, főleg logóban. Gondolj bele kicsiben.
  • Toto652
    #13768
    Igen... mindenki máshogy mondja :)
    Na, Tojesz, megfelel a bal oldali forma az oroszlán helyén?
  • NessieGraf
    #13767
    Igen. A baloldalsó comb, a jobb bunkó.
  • Toto652
    #13766
    Úgy értem, hogy rajta maradjon e a kiscomb a dobverőn?... vagy ha úgy tetszik alsócomb-felsőcomb. Ehun e a különbség: :D

    Kis combbal és anélkül
    Tehát melyikkel kell? :)
  • NessieGraf
    #13765
    Egy libának két kb. egyforma méretű combja szokott lenni, ami két részből áll darabonként. De ha a két rész felét teszed a képre, abból nemigen látszik, hogy comb.
  • Toto652
    #13764
    Hogy legyen libacomb? A kis comb is rajta legyen?
    Az SCP-t nem kell átírni SCL-re véletlen? :)
  • Tojesz
    #13763
    Meg ha nem nagy kérés, akkor a Portugal helyére odaírhatnátok hogy Libacomb. Köszönöm!
  • Tojesz
    #13762
    Sziasztok!

    Neveztünk egy focibajnokságba, csapatnévnek a Sporting Libacombot választottuk. Ehhez kapcsolódóan lenne egy kérésem. Csinálna valaki nekünk egy emblémát? A Sporting emblémába az oroszlán helyére szeretnénk egy libacombot tetetni!

    Ezer hála ha valaki megcsinálná!
    Tojesz
  • Dobronski
    #13761
    ty
  • Toto652
    #13760
    Én úgy tanultam a suliban, hogy ezzel a módszerrel amit írtam... legalábbis a lényeg, de jön még ehhez egy valag level bizbasz... nem két perc alatt készül el...

    Dobronski
    Itt leírtam miről van szó. :)
  • Dobronski
    #13759
    Ha valaki talál valami tutorialt, akkor linkelje. (mármint a porcelán féle retust)
  • bbeni93
    #13758
    Nem vegyítek én má' semmit semmivel, jobb megoldás áttoltam az egész fekete fehérbe így már hibátlan a kép :D

    Akit érdekel itt az eredmény:

    http://users2.ml.mindenkilapja.hu/users/sdad/uploads/IMG_8706-6-3.jpg

    Aki azokat a retusálásokat csinálja biztos az a munkája és abból él, mert én olyanokat soha nem tudnék megcsinálni az biztos :D Még mindig rejtély hogyan csinálják azokat a porcelánbaba hatású képeket, mindegy, jó így is, így olyan retró hatású lett legalább a kép xD
  • Toto652
    #13757
    Akkor vegyíteni kell ezt a technikát és a klónbélyegzőt...
    Sok szerencsét :)
    Én ma már nem nyúlok hozzá :D
    Ha kell valami segítek...
    - - -
    Voldi:
    Ha úgy torzítasz, hogy megnöveled a kép méretét, akkor természetesen szétesnek a pixelek, és ilyen torzulást okoz...
    Kerülni kell a kép nagyítását... de ha nagyon muszáj, akkor azt egy új rétegen tedd, és vágd ki a recés részt, vagy éles radír.
  • Voldi
    #13756
    Sziasztok!
    Használtam az Ellipse Tool-t, és egy kicsit torzítottam is az alakján, és a vége az lett, hogy a széle igencsak recés. Hogy lehetne megoldani, hogy sima legyen a széle?
  • Dobronski
    #13755
    Fúú ez kurva állat!
  • bbeni93
    #13754
    Órákon át próbáltam retusálni PS-től elkezdve mindenig, de nem lehet egyszínűvé tenné a képet. Egyszerűen nem tudom felfogni a nagyok hogy tudnak ilyen képeket megcsinálni retusálással...

    http://images.sixrevisions.com/2009/07/12-10_basic_retouch_and_colorization.jpg

  • Dobronski
    #13753
    nemjó
  • bbeni93
    #13752
    kölök XD

    Marha jó lenne, csak olyan homályos mint a pics@ :D

    Nem lehet megoldani hogy éles legyen és mégis ilyen porcelánbaba hatású? xD

    Jóvan nem akarlak ám nyaggatni, csak ilyen nagy igényű vagyok.. :D
  • Toto652
    #13751
    Nézd meg , így elég műanyag e, vagy még alakítsak rajta? :D
  • bbeni93
    #13750
    Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítséged, amúgy ugyanígy retusáltam, csak épp egy másik módszerrel, az eredmény ugyanaz :) Jó is ez a módszer, csak ütköztem egy olyan problémában, hogy a homlokot, és az arc bal felét 100% simára kiretusáltam, de az orrot, és a szem alatti lila foltokat nem tudom. a lila foltok semmilyen keménységgel nem tűnnek el, az orrot pedig azért nem tudok retusálni mert elmósodik túl sok a vonás az orron, nem olyan mint a sima homlok, arcbőr retusálással ezért nem megy :(

    Hogy tiszta legyen bejelöltem azokat a részeket, amelyeket képtelen vagyok retusálni:

    http://users2.ml.mindenkilapja.hu/users/sdad/uploads/IMG_8706-6-3fix1311retus.jpg

    A homlok és a bal oldali arcrész elég jól sikerült, de az orrot ahogy elkezdem retusálni elkezdi veszteni a formáját és elveszti formáját a szem környékén lévő lila foltok szintén nem tűnnek el :(

    Esetleg ha valaki nagyon ráérne és megszánna kicsit segíthetne mert nekem sehogy sem sikerül, itt az alap-nyers kép, ezen nincs retusálva se a homlok se a bal oldali arcrész sem. Ha valaki esetleg megcsinálná nekem lentebb említett retusálást azt nagyon megköszönném.

    Itt az alapképem: http://users2.ml.mindenkilapja.hu/users/sdad/uploads/sadadasdd.jpg

    Kb. olyan hibátlanra kellene mint ezen a képen az utolsó és utolsó előtti kép: http://www.cristalphoto.ro/images/20091104142948__retouch2a_s.jpg

    Természetesen senkitől sem várom el hogy megcsinálja, de ha valaki esetleg mégis kedvet kapna annak nagyon hálás lennék mert nekem sehogy sem sikerül. Köszönöm előre is.
  • Toto652
    #13749
    Az ilyet az előzményecsettel csinálják...

    - Először is másold le a képet egy új layerre.
    - Adj neki kb 15-ös Gaussian Blur-t, bár ez a kép méretétől függ, a lényeg, hogy az elváltozások teljesen elhomályosodjanak.
    - A History-ban a kis négyzeten jelöld be a homályos képet (egy kis ecset fog ott megjelenni), majd kattints a felette levő előzményre.
    - Vedd elő az előzményecsetet és állítsd be az opacitását 10-25% közé.
    - A világos részeket 'Darken' módban ecseteld a sötéteket pedig 'Lighten' módban.

    Jó ecsetelést :)
  • LaliK
    #13748
    Hát több mint 5 éve regisztráltam és elég sokat is szóltam hozzá témákhoz és úgy gondolom, hogy ennyit megérdemel a fórum. Nem a csillagokért veszek VIPet, hanem azért ha kiszámolod hogy 5 év alatt mennyit támogattam a fórumot, abból a domain már kijön simán
  • bbeni93
    #13747
    Sziasztok! Egy kis segítséggel fordulnék hozzátok, kép retusálása ügyben.

    Nos adott egy alapkép, amelyet szeretnék retusálni oly módon, mint a egyes sztárokat szoktak a címlapra, nem tudom mi ennek a konkrét elnevezése. Úgy mond babaarcot varázsolni, hogy a képen mintha egy mindent eltakaró egyszínű réteg lenne. Googlén próbáltam keresni néhány példát erre:

    http://www.cristalphoto.ro/images/20091104142948__retouch2a_s.jpg (ezen a képen az utolsó fotó)

    http://www.focusonstyle.com/var/fos/storage/images/focusonstyle.com/in-focus/trends-style/how-much-to-retouch-without-going-extreme/90648-1-eng-US/How-Much-to-Retouch-Without-Going-to-the-Extreme_feature_article.jpg (ezen pedig az első)

    Lényegében még az arcvonásokat is eltakaró retusálás, olyan mintha emberen egy fehér réteg lenne, hogy lehet ezt megcsinálni?

    Előre is kösz minden ötletet!
  • MANOWAR
    #13746
    Kik a VIP fórumozók?

    Azok a fontos emberek, akik az SG Fórum törzsközönségét alkotják. A VIP jog megvásárlásával a fórumban a nem VIP forumozókhoz képest extra jogokat kaphatsz, és egyúttal támogatod az SG.hu Fórum üzemeltetését is.

    A VIP fórumozók jogai

    * 50 MByte tárterület a Galériában
    * 200 Kbyte maximálisan feltölthető képméret
    * Saját üzenet törlésének lehetősége bármely témában a hozzászólástól 4 percig
    * Saját üzenet szerkesztésének lehetősége bármely témában a hozzászólástól 4 percig
    * Választható megkülönböztetett üzenet fejléc szín
    * Választható 150x25 pixel nagyságú logo
    * 20 Kbyte maximum logo méret
    * Csillagokkal jelölt VIP státusz az üzenet fejlécében


    Csak szubjektív vélemény, nem látom értelmét ezért pénzt kiadni hiszen más fórumokon ezek (sőt) alapból járnak. Na jó csillagokat esetleg nem kapsz.
  • pxxl
    #13745
    csökkeni fog az e-penis mérője
  • Toto652
    #13744
    Az mit jelent?
  • pxxl
    #13743
    küggyé' sms-t
  • LaliK
    #13742
    "Szia LaliK!
    A VIP regisztrációd 7 napon belül lejár!"
  • Toto652
    #13741
    Tessék simoni! :)
    Nem vagy pofátlan! Egyéb kívánságok? Állok rendelkezésre :D
  • Daell Drow
    #13740
    Koszi, tovabbi jo napot.
  • pxxl
    #13739
    textlayeren jobb klikk, blending options, stroke, ekkora máretben valszeg 1px elég.
  • Daell Drow
    #13738
    Koszonom szepen.
    Meg egy utolso kerdes, ha mar a ps topikban vagyok.(utana nem ektelenkedek tobbet itt)
    Hogyan tudom megcsinalni igy ra a fekete keretet? vagyis ugy kene ahogy a kepen van.
  • pxxl
    #13737
    VISITOR
  • kormen
    #13736
    Itt néz körül:

    http://www.keiichianimeforever.com/forfans/bleach/fontcreator.html
  • papi08
    #13735
    Visitor a betű neve, ha a "Bleach watcher" feliratra gondolsz:)
  • Daell Drow
    #13734
    Sziasztok
    Valaki megtudna mondani hogy ez milyen betu tipus?

    Esetleg font linket is elfogadok, de a neve a lenyeg.
    Elore is koszonom.