17220
  • av256
    #14798
    Üdv!

    Photoshop CS5-öt szeretnék magyarról angolosítani. Honnan tölthetnék le ahhoz való nyelvi fájlt?

    köszi
  • MANOWAR
    #14797
    kijelölöd a másolt réteget a palettán és Ctrl+T majd amikor megfogod az egyik sarkát nyomd mellette a shift-et hogy arányosan módosuljon.
  • swabo
    #14796
    sziasztok!
    meg tudnátok mondani nekem, hogy egy kijelölt majd másolt és egy másik képre beillesztett réteget hogyan tudok kicsinyíteni?:S
    köszi előre is
  • Endre88
    #14795
    multiban lehet gazdálkodni :)
  • JagFater
    #14794
    Ez, izé...multiban lehet szántani?
  • Endre88
    #14793
    Bocsánat! Akkor aki tud segíteni az küldjön már nekem egy privát üzenetet!
    Ehhez az oldalhoz kellene egy másik fejléc: http://ls2011multi.ucoz.hu/
    Szóval aki tud segíteni írjon és egyeztetünk,
    Előre is köszönöm!
  • NessieGraf
    #14792
    Hamarabb csinálok fejlécet bárkinek, minthogy msn-en beszélgessek. Talán inkább privát üzenetet kérj arról, hogy aki neked segítene milyen kommunikációs formát használ. Mert ebben esetleg neked illene alkalmazkodnod.
  • JagFater
    #14791
    Ohh, ez volt a baj, köszi.
  • Endre88
    #14790
    Sziasztok! Nem igazán értek a photoshophoz ezért hozzátok fordulok és pofátlanul megkérdezem, hogy csinálna valaki a honlapomrak egy fejlécet? Aki segítene az kérem vegyen fel msn-re: [email protected]
  • Met
    #14789
    A Direct Selection tool-al tudod a leg egyszerűbben kijelölni, kattints vele mondjuk a pisztoly alatt fehér részre, ott látod, hogy van e fehér objektum.
  • JagFater
    #14788
    Öööö nem. Azt hogyan kellene?
  • Met
    #14787
    Igen, látom be tracelted. a fehér részeket kitörölted?
    Trace után a fehér részek is ott maradnak objektumnak.
  • JagFater
    #14786
    Meg, sztem.
    Itt tartok most.
  • Met
    #14785
    Live Trace megvolt?
  • JagFater
    #14784
    Nem értek az illuhoz.
    Ezt a tutort szeretném megcsinálni és a figurák színezésénél elakadtam. PS-ből átemelem a 3 figurás layert, de nem tudom beszínezni. Vagy nem tudok színt választani, vagy ha tudok, akkor csak szürke lesz és akkor is az egész layer, nem pedig csak a figura.
  • Met
    #14783
    Ctrl+T miután megrajzoltad, jobb klikk fent a % rublikába és tudsz mértékegységet váltani.

    JagFater, mi a kérdés?
  • JagFater
    #14782
    Illustratorban otthon van valaki?
  • repvez
    #14781
    PS-ben hogyan tudok pontos méretekkel rajzolni és megadni a széleken lévő vonalzo helyett?
    Téglalapot köröket szeretnék pontos méretnek megfelelöen elhelyezni de igy nem tudom .
  • Spészgószt
    #14780
    ez megvolt...azé köszi!
    A webpage az OK, de csak külön egyesével képenként lehet?
  • kifli
    #14779
    TESS
  • Spészgószt
    #14778
    tudja valaki hogy lehet a weboldalamon lévő képeket lájkolni, vagyis hogy mások lájkolhassák (lájkolás: de buzi szó sry)
    vagy ahhoz a faszbukra kell tenni a képet és végül is ott lehet lájkolják az oldalon csak egy ikon és link hivatkozás van???
  • MANOWAR
    #14777
    color range és lecseréled az arc egy pontjáról vett színnel, persze teljesen így sem lesz jó.
  • bbeni93
    #14776
    Üdv!

    PS-ben hogyan lehet a vöröses, kipirosodott részeket alap bőrszínűre retusálni? Pl a hidegben kipirosodott orrot hogyan lehet olyan színűvé varázsolni mint az arc? Klónozzással próbáltam azzal nem igazán sikerült
  • Gis80s
    #14775
    Köszönöm, de úgy tűnik ehhez kevés vagyok....mivel sokszori próbálkozás után sem lettek szép, párhuzamosak a vonalak.
  • JagFater
    #14774
    Fogod a képet és pen toolal átrajzolod a csíkokat, aztán azt akkorára nagyítod, amennyire akarod.
  • Gis80s
    #14773
    Hát én nem is tudom mit mondjak! Tenkjúszómács
  • Spészgószt
    #14772
    A PS nem rendőrségi fantomkép rajzoló!
    Amúgy attól függ mekkora hajból kéne, mindent meg lehet csinálni csak elszántság kérdése :)
    legegyszerűbb ha leklónozod azaz fogod a clonestamp-et alt-al veszel egy mintát a haj és a háttér találkozásánál aztán fogod és "bentebb" klónozod ügyesen a hajat...azaz eltolod a kontúrt így rövidebb lesz a haj...ugyan így hosszabbítottam meg a nadrágod szárát is csak fordítva
  • yokel
    #14771
    Talán ebből ki tudsz indulni majd.

    De ezt illuba csináltam, nem PS, de ez sztem most mind1 is...

  • Orionk
    #14770
    HEllo !

    PS-ben meg lehet azt csinálni, hogy hogyan nézne ki valaki 3mm-es hajjal?

    Tehát, hogy valamilyen módon a haját lerövidíteni 3mm-esre.

    Ha igen, akkor hogy lehet? :)

    thx
  • Gis80s
    #14769
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egészen jól elboldogulok a Photoshoppal, de lenne egy problémám, amiben szükség lenne némi hozzáértésre. A mellékelt linkek lévő skin-t szeretném megcsinálni, de fogalmam sincsen, hogy a gép oldalán lévő három csíkot hogyan csináljam, hogy párhuzamosak legyenek egymással.

    Bárki tudna segíteni, nagyon hálás tudnék lenni! Előre is köszönöm! :)


    skin
  • Met
    #14768
    Postscriptet írsz belőle és Distiller-el mentesz pdf-et.
  • JagFater
    #14767
    Kész pdf-et tuti tudja.
  • MANOWAR
    #14766
    Bevitelnél vagy kész pdf-ből?
  • JagFater
    #14765
    acrobat pro tud optimalizálni.
  • MANOWAR
    #14764
    nem találtam semmi normálisat ami nagyobb hatásfokkal tömörítene :(, a szkennereknél veszem lejjebb a dpi-t végül is "csak" az OCR-nél kell,hogy megfeleljen képet szinte egyik sem tartalmaz :D
  • MANOWAR
    #14763
    Amit linkeltem szerintem nagyon gagyi csak hirtelen ezt találtam :( egy 1.7 MB-s pdf-ből 1.4 MB-t csinál, szóval nagyon gázos. Itt a meló helyen több száz pdf-ről lenne szó egyenlőre amiket mi csinálunk de a folyamatos (napi,heti,stb) mentésnél kezdi felzabálni a helyet, meghatározott kimeneti fájl típust(pdf)kell használni sajna.
  • pxxl
    #14762
    jah fasza, régebben én is használtam ilyet, de akkor az csak butított...mondjuk én nem élek vele, mert tudok kisebb pdf-et írni ha akarok :D az eredeti meg megvan mindig :P
  • MANOWAR
    #14761
    Figyu má he:D Azt hiszed megúszod ennyivel? Nem kérdezem meg ha nem lehetséges. pl
    szval mit is akarunk? :D
  • pxxl
    #14760
    nem étem hogy kerül egy síkra a pdf (Portable Document Format), a ki- és betömörítés. a pdf egy fájlformátum, amit nem lehet ki-, be tömöríteni. egy pdf méretét lehet csökkenteni pl acrobet-ban is, a save as-el és ott állítani, hogy mire optimalizálja, de az úgy marad, nem lehet visszavonni később. szval mit is akarunk? :D
  • MANOWAR
    #14759
    HELP ME:D Hogyan lehet képet,pdf-et tömöríteni, hogy a lehető legkisebb legyen? Pl mint a rar az adatokat, olyasmire gondoltam mint a flash-nél az flv, okés hogy az vektoros de esetleg úgy is jó ha vektorosra alakítja át (bár az érdekes lenne :) )és úgy csinálja a tömörítést. (később szerkeszteni nem akarom őket,és nem psd-kről van szó)Kitömörítésnél jó lenne ha az eredetit kapnám vissza.Tapasztalatok vannak-e?