17220
  • stakypot
    #14758
    M.Thomas

    Privátban elküldtem az igazolványképet. Csak ma tudtam, tegnap már nem volt rá időm. Jöttem vissza Debrecenbe.
  • Spészgószt
    #14757
    mutatom...küld el a psd-t.... lusta vok körbevágni
  • Orionk
    #14756
    most csak hülyültök?
    Muti már akkor egy szerinted szuper, ilyen hasonló képet. kiváncsi vagyok

    de elismerem, hogy sokkal jobbak vannak
  • NessieGraf
    #14755
    Válaszoltál rá. Munkalapon kívül eső terület.
  • JagFater
    #14754
    Cs4-ben is van...
  • moyothomas
    #14753
    húúúú... ez naon gáz...
  • LaliK
    #14752
    Azért mert nem úgy néz ki, mintha a kereten lenne a láb, hanem mintha előtte, vagy fölötte. Ez az 'árnyékolás' meg...
  • Spészgószt
    #14751
    sry de nagyon gáz...
  • Orionk
    #14750
    A lábakat miért kell jobban ráültetni a keretre?

    Árnyékolt kép

  • moyothomas
    #14749
    Alt+Shift+Ctrl+C

    De az Edit menüben találod.
  • moyothomas
    #14748
    Ezen még van mit dolgozni (a belinkelt kép), árnyékolhatod is,jobb lesz a 6ás. De a lábakat jobban rá kell ültetni a keretre.

    ...és egy kis kreatívitás is hiányzik :)
  • LaliK
    #14747
    Content Aware CS5-ben van.
    Ha nem azt használod, nem is fogod megtalálni :D
  • moyothomas
    #14746
    küld a képet
  • Orionk
    #14745
    Hali!

    A nadrág szárát nem sikerül megcsinálni.
    Quick selection tool-al kijelölöm a nadrág alsó részét, hogy majd azt húzom le.
    Ez a kijelölés után ctrl+j re nem csinál semmit.
    Erre sem regál a kijelölés: ctrl+alt+shift+c
    A menüben meg nem találtam a content aware scale-t. :(


    ITT vannak a layer-ek

    A nadrág a legfelső layer-en van a MASK-on

    thx
  • stakypot
    #14744
    Sziasztok

    Sgítsetek! Csináltam egy igazolványképet. Nagyjából próbáltam deríteni meg a világítással játszani. Úgy ahogy sikerült is.
    De kellene egy kis korrektúra. Talán tudtok segíteni. nem vagyok sem fotós sem PhotoShop felhasználó. Retusálni kellene a képet, meg úgy beállítgatni hogy elfogaható legyen. A szemem vörös lett rajta ezt is el kellene tüntetni. Ebben tudtok segíteni?
    Anyagiak és időhiány miatt nem tudtam fotóshoz menni, a kép meg kell keddre.
    Nehogy valakit csalódás érjen, fiú vagyok... :D

    Előre is köszönöm
  • Tyler1
    #14743
    pl. a rétegek.
    mint a Corelnél, h a munkalapon kívül is lehet dolgozni.
  • MANOWAR
    #14742
    Szöveg megíráskor vagy végeztével még ne válts át semmire, csak egyszerűen nyomva tartod a CTRL-t, megjelenik a szerkesztő négyzet és egérrel megfogod az egyik sarkát és annyit forgatsz rajta amennyit akarsz....
  • JagFater
    #14741
    Megírod a szöveget, majd Edit - transform - rotate.
    Vagy pen toolal meghúzod a vonalat és arra írsz.
  • JagFater
    #14740
    Engem is megdobhatnál a trükkel. :-)
  • Ragamofi
    #14739
    Sziasztok!
    Én még kezdő vagyok Photoshop téren de csak annyi lenne a kérdésem hogy hogy tudok átlósan írni mert én csak a vízszintesen irást találtam meg!
  • Spészgószt
    #14738
    Jó lett így elsőre...!
    Abban igazad van, hogy kellene még egy kis árnyék főleg a fenti kapaszkodó kezedhez!
    Dobj egy üres layer-t a TE képed alá (és a keret fölé) majd arra valami minimál opacitással 0 hardnessel festegessél feketével egy kis árnyékot...(ha komplex vetett árnyékot akarsz, akkor arra mondok egy trükköt PMben )
    nadrág szára: kijelölöd a gatyád ctrl+j , utána ctrl+alt+shift+c (igen ezt mind egyszerre) ez a content aware scale és ezzel lentebb húzod!!!
    Azért nem ctrl+t vagy sima "v" mert így nem torzul a kép (content aware!!!) csak minimálisan!!!
  • Orionk
    #14737
    Szia !

    ITT a jelenlegi kép
    Egyenlőre ez lett belőle.
    Kiváncsi vagyok rá, hogy mit gondolsz?, mi a véleményed?
    Te sokmindent csináltál már, biztosan találkoztál már hasonló képekkel. Azokhoz viszonyítva mi a kritikád?

    Ha szükséges, akkor neked megadom a kicsit nagyobb felbontású képet.

    -- Olyanra gondoltam, hogy árnyékot lenne érdekes még rátenni, azt hogyan kellene. Valahogy úgy gondoltam, az árnyékot, hogy a fényforrás, ami megvilágítja, az egyenesen szórja a képre a fényt, a mi nézői szögünkből.

    -- A nadrág szárát hogyan lehet meghosszabbítani, hogy a zokni ne látszódjon?

    köszi
  • Met
    #14736
    nem
  • LaliK
    #14735
    Milyen dolgok?
  • Tyler1
    #14734
    nobody?
  • Spészgószt
    #14733
    sehogy!
    Akkor az a jó ha ctrl+g -t nyomsz és group-ot csinálsz me akkor külön maradnak csak egybe mozognak!
  • Orionk
    #14732
    kicsit még próbálkozom.
    Az a baj, hogy jobban össze kellett volna zárni a jobb kéznél a kézfejet, mert így most vastagabb keretet kell csinálni, hogy a tenyérbe illő legyen.

    Ha ctrl+e vel összevontam a layer-eket, és már ctrl+t vel elmozdítottam, akkor utánna hogyan lehet visszavonni a layer-eket, hogy ujra külön legyenek?

    thx
  • Met
    #14731
    Nem értem, ha a shiftet nyomod nem tudsz 1-2 fokos ferdeségű vonalat rajzolni amit szemre nem vennél észre, de azt csak észre veszed ha 45 fokos vonalat húzol

    Amúgy ilyen rajzokat talán inkább vektoros programban kellene megrajzolni...
  • Hajnalcat
    #14730
    Nagyon szépen köszönöm és a leírást is. :)
  • Spészgószt
    #14729
    jelöld ki azokat a leayereket amin a "keret" van (layer 1-2-3 ha jól látom) ctrl+e utána ctrl+t és húzd a kezed alá a tetejét
    a bal lábadnál elég gáz a cipő sarka!
    ami a tetején "kimarad" azzal ne foglalkozz majd crop-olod
    A lényeg, hogy a "keret" egy darab külön layeren legyen, majd a hüvelykujjadnál meg törölgesd a maszkot, hogy jó legyen a keret takarása!
    ...de ha nagyon nem megy elküldöd a nyers képet meg hogy milyen színű formájú keret kell és megcsinálom 10 perc...
  • Orionk
    #14728
    Köszi szépen a segítséget !! :)

    EZ LETT EDDIG BELŐLE

    Egy ilyet is terveztem, csak azt nem tudom megcsinálni, hogy a jobb kezével fogja meg a felső keretet.
    Ezt hogyan kellene?

    Ugy csináltam a screen-t, hogy látszódjanak a layer-ek is.
    Az 1-es layer-en van a vékony zöld csik.
    A layer2-est az IMage--> Canvas-al megnöveltem, hogy 1cm-el legyen nagyobb, és hófehér.
    Ezután létrehoztam a layer3-at, ami ugyanakkora volt, mint a layer2, csak tettem neki sötétzöld inside stroke-ot.


    Szóval fogalmam sincs, hogy hogyan kellene megcsinálni, hogy a jobb kézzel fogja a felső világoszöld keretet.

    köszi szépen, ha valaki tud segítsen :)

    üdv.,
  • Tyler1
    #14727
    azt belehet állítani, h a munkalapon kívül eső (szürke)területen is látszódjanak a dolgok?
  • repvez
    #14726
    csak félig jo megoldás mert ettöl még tudok átlos vonalat huzni.
    valami hasonlo kéne mint az orto megoldás autocadbe.
  • Spészgószt
    #14725
    shiftet nyomod! ott elég ha a vonal egyik vége klikk aztán másik vége klikk, de ha húzod akkor csak vízszint vagy függő-be megy...lehet van más is nekem most ez ugrott be
  • repvez
    #14724
    hol lehet beállitani, hogy csak ilyen egyenes és egymásra meröleges vonalakat lehessen rajzolni ?
    kapcsolás rajzolás
    vagy egyéb alternativa hogyan kellene ilyet rajzolni, hogy ha változtatok akkor se kuszálodjanak össze a vonalak
  • Spészgószt
    #14723



    egyszerűbb lesz így! a 2pixel amúgyis sok volt me elég kicsi a kép ;)
    Tessék!
  • Spészgószt
    #14722
    nyomsz egy W-t azzal kijelölöd a zöld területet, utána select/modify/expand beírsz 2 -t a pixelhez enter :) utána ctrl+shift+i (invertálod a kijelölést) utána ctrl+j (új layer-re teszed) ha ez megvan rákattintasz az alsó "background" layerre és simán nyomsz egy delet-et KÉSZ
    "save as..." és mentesz belőle gif-et png-t vagy tiff-et mind1 csak NE jpeg-t mert akkor bukó az átlátszó háttér.

  • Hajnalcat
    #14721
    Bocsánat, de ebből semmit se értek. Nem vagyok túl jó Photoshop használó....szóval konyhanyelven, ha lehet. Köszönöm. Tehát milyen gombot nyomjak meg, hol állítsam be a dolgokat stb....
  • NessieGraf
    #14720
    Kijelölöd a zöldet. A kijelölést növeled 1-2 pixelnyivel, hogy a szélén ne maradjon belőle majd semmi. Megfordítod a kijelölést, majd a képet új rétegre másolod. Ekkor kikapcsolod az eredeti réteg láthatóságát, majd a képet .png formátumba mented.

    Egy apróság hozzá: IE szereti a képek átlátszó részét világoskéken mutatni, főleg a régebbi verziók. Kérdésedre a válasz: IE nem ismeri az Internetes szabványokat.
  • Hajnalcat
    #14719
    Sziasztok!

    Segítséget kérnék tőletek. Előre is köszönöm. :)
    Lenne itt egy képem, amiről el kellene a zöld részt tüntetni(beszíneztem zöldre a vágolapos fehér részt), tehát csak maga a belső kép maradjon meg(ne legyen levágás után ott a fehér vágólap rész).
    Tehát ha beteszem egy olyan oldalra, ahol a háttér nem fehér, akkor ne látszódjon a vágólap része, csak maga a natúr kép ebben a formában, tehát elforgatva így és picit megnyújta így.
    És ha mondjuk máskor is szeretnék ilyen képeket készíteni, akkor, arra az eshetőségre, légyszíves le tudnátok írni, hogy hogyan csináltátok, mert szeretném megtanulni. Köszönöm.




    eredeti kép itt van linkben, ha kell hozzá