17220
  • Lacee
    #14838
    sziasztok!

    nem biztos, hogy jó topicban kérdezem, de mivel photoshop, hát írom ide:
    az alábbi kép alapján tudna valaki csinálni nekem egy minél nagyobb felbontású verziót? Nem kell, hogy pontosan ugyanilyen legyen, de alapvetően hasonló. Egy pólóra szeretném rávasalni, azért kéne nagyobb méretben (esetleg vektorosan?), viszont a tudásom kevés hozzá.

  • MANOWAR
    #14837
    Emberek valaki nem tudja a win7-es alá az ms esetleg nem csinált multi desktopot? Nem több monitoros megjelenítésre lennék kíváncsi hanem, hogy egy monitoron lehessen több asztalt behozni mint a linuxos gépeken. Találtam egy jónak tűnő progit de ez meg fizetős...
  • MANOWAR
    #14836
    PNG-ként mentsd a végeredményt (veszteségmentesen tömörít szemben a jpg-vel), szerintem 50%-os (~1300x1000 px) kicsinyítés kellene az alap képnek és erre mehetne a régebben kimentett 2 alakos réteg.
  • MANOWAR
    #14835
    A nem sima nagyítás alatt azt értettem, hogy nem egyszere kicsinyíted a képet+réteget hanem psd-ként mentsd el a két alakos réteget (kijelölöd a 2 embert és külön rétegként mented el) így ugye megtartja a saját felbontását stb. Szerintem jól értetted... ha az eredeti képnek a méretét lejjebb veszed kb 50-75%-ra akkor a mentett két alakos psd (réteg) jóval nagyobb és részlet gazdagabb lesz mintha az eredetivel együtt kicsinyítetted volna, így nem kell annyira nagyítani sem mert eleve nagyobb.
  • Orionk
    #14834
    SZia !

    köszi
    A ctrl+t, majd Shift-el a kihúzás valóban sikerült, és enter után éles lett a kinagyított kis kép. Ez igy jó lett.

    Viszont mit értesz a nem sima nagyítás alatt? Hogy mentsem ki a kis képet? JPG ként mentsem ki?, ez után a felbontásán változtatok, kisebbre veszem az eredeti képen, majd létrehozok egy új réteget, és a kimentett 2alakos jpg képet visszahozom uj rétegre, akkor azért nem kell nagyítani, mert ő nagyobb felbontással lett elmentve?
    Jól értem?, vagy kihagytam valamit? :)


    Egyébként az a gáz, hogy túl nagy a felbontás, és, ha felteszem mondjuk közösségi oldalra a képet, akkor ha nézik alig látnak belőle valamit, mert minden kicsi. Eredeti felbontásban kellene nézni, mert akkor mindent lehet alaposan látni, de az meg nagyobb mint a monitor.
    Ezt hogyan lehetne javítani? Mármint, hogy jól látszódjon minden a képen, és a jobb alsó sarokban a nagyitott 2alakos kép.

    Mert alapból azért próbálkozom ezzel a 2alakos nagyítással, hogy kivehető legyen, hogy ki van a képen.


    köszi
  • MANOWAR
    #14833
    Szia!
    A sima nagyítást úgy tudod elvégezni ha az új réteget kijelölöd és Ctrl+T nyomsz neki ekkor megjelenik a szerkesztő a réteg körül shift lenyomása mellet (hogy arányos maradjon a kép) megfogod az egyik sarkát és kihúzod amennyire akarod és enter.
    Nem sima nagyításnál az új réteget(2 alakos) kimented, az eredeti kép nagyságát visszább veszed (Image/Image size)ha itt még megvan az új réteg akkor törlöd majd a kimentett réteget vissza rakod bele, így a plusz új réteged nem kell annyira nagyítani és jobb lesz a minősége. Az ne zavarjon, hogy nagyításnál egy kicsit életlen a kép mert amikor jóvá hagyod a szerkesztést enter-rel újra számolja és éles lesz.
  • Orionk
    #14832
    Sziasztok !

    Munkafelületem

    A munkafelületen látszódik egy kép. A képen van két személy. Ő kettejüket szeretném a nagy kép jobb sarkában kinagyítani, hogy jobban látszódjanak.

    Amint látjátok a PS bal alsó részében ez egy nagyobb felbontású kép.
    M-el kijelöltem a két személyt, és egy másik layer-re tettem őket. Most a másik layeren szeretném őket megnagyobbítani, hogy a jobb alsó sarokban jobban látszódjanak. Ott úgyis, csak a föld látszódik, és ha megnagyítom őket, akkor nem baj, hogy a földet kitakarják.

    Ehhez kérnék szépen segítséget.

    köszi
    üdv.,
  • repvez
    #14831
    köszi,

    Azt hogyan lehet elérni, mintha lemezeket egymásra tennék és érezhetö lenne a lemezvastagsága térbeli kitmagasodása a másikhoz képest?
    Mert probálkoztam az bevel és iner, outer sadow opciokkal, de nem lett az igazi.
  • Spészgószt
    #14830
    sehogy, csak ha festesz új bőrt alá! mivel a "fényes rész" fehér azaz 0 infó ergo nincs mit visszahozni.
  • wantonly
    #14829
    Hogy lehet erős napfényt eltávolítani egy arcról? Az arc közepe nagyon fényes, és nem tudom leszedni/elhalványítani.
  • hungary27
    #14828
  • repvez
    #14827
    én innen szoktam kersni háttereket :
    http://wallbase.net/search
    DE esetleg ha valaki tudna nekem segiteni egy olyan képpel ahol egy sólyóm van szemböl kiterjesztett szárnyakkal , mert olyat nem találok még a googleval sem, lehetöleg nagy felbontásba

    köszi
  • Judit
    #14826
    Köszi...megvan! :) Egy pipát kihagytam, amikor körvonalazom a görbét. Szép estét mindenkinek! Munkára fel! :)
  • Judit
    #14825
    Hát ez az, hogy én sem találom :D Régebben be tudtam állítani az ecset ablakba, de most sehogy nem akaródzik megtalálni :( Pedig nagyon kéne. Kipróbálom amit írtál, köszi a segítséget! :)
  • JagFater
    #14824
    Filter - blur -motion blur.

    De valahol beállítható, hogy ilyen legyen a vonal, csak most nem találom.
  • JagFater
    #14823
    Ez mitől ingyenes? Ez egy képtár. Innen szedett képeket nem használhatod fel. Ide én is feltölthetem a gugliról szedett képet...
  • Judit
    #14822
    Egy görbét rajzolni, aminek mindkét vége elkeskenyedik. :)
  • moyothomas
    #14821
    Judit, mit is szeretnél pontosan?
  • moyothomas
    #14820
    http://hatterkepek.hu/

    de az sxc-nél jobb ingyeneset még nem találtam.
    én 7éve használom és nagyon jó.

    de van olyan hely, ami nem ingyenes, de olcsó.
  • Judit
    #14819
    Sziasztok.
    Tudna valaki segíteni, hogyan kell a vonalak végeit elkeskenyíteni?
    Köszi :)
  • Spészgószt
    #14818
    közben tovább néztem, regeltem...stb nem ke prtscr simán le lehet tölteni bármit... csak lusta voltam olvasni :D
  • artschi
    #14817
    ingyenes regisztrálsz és kész.
  • pxxl
    #14816
    PrtScr
  • Spészgószt
    #14815
    ezen hogy tudsz ingyen?
  • JagFater
    #14814
    sxc.hu-n kívül tudtok még ingyenes kép lelő helyeket?
    Googli szart sem ér.
  • suba53
    #14813
    Valószínűleg igazad van. :-) Nekiállok.

    Köszönöm mégegyszer.
  • Spészgószt
    #14812
    Persze hogy van, batch vagy action!
    DE 10 kép nem a világ...hamarabb megcsinálod egyesével mind a 10et, mint magát az action vagy batch-et!
  • suba53
    #14811
    Még egy kérdésem lenne.
    Ugyanazt a műveletet akarom elvégezni mm. pontosan tíz képen. Van valami makrózási lehetőség, vagy valami egyéb automatizmus, amit rá lehet küldeni a képekre?
  • suba53
    #14810
    Köszönöm a segítségedet. :-)
  • Spészgószt
    #14809
    azért marad "csík" mert kézzel nem pontosan pixelre igazítod!
    Ezért jobb ha pontos pixel méretet adsz meg mindenhol, akkor nincs ilyen gond (vagy segédvonalat használsz(a mozgató eszközzel klikk a margóra, nyomva tartod és behúzod a cián vonalat ahová kell, utána minden "odaugrik hozzá" azaz igazodik)!
    a vászonpixelszín azért jó mert ha a képen egy szürke valami van és a vászon is szürke akkor nem látod hol van a széle pontosan, ilyenkor átrakod pirosra vagy bármi másra a vásznat...egyszerű praktikai szempont semmi lényeg benne(neked)!
  • suba53
    #14808
    Azt hiszem megtaláltam.

    A körülmetszéssel hozzáigazította a képhez a vásznat.

    De itt van egy kérdés egy adott pixelszínre, az mikor lehet fontos?
    Volt olyan próbálkozásom, hogy a körülmetszés ellenére maradt az egyik oldalon fehér csík.
  • suba53
    #14807
    Köszönöm, a vászonméret állítás kellett. Így a nyújtást meg tudtam oldani.

    Viszont a vászon ha túlnyúlik a nyújtott képen, és úgy mentem el, akkor a mentett kép jobb szélén egy fehér csík marad.

    Hogyan lehet a szerkesztett kép méretéhez igazítani a vásznat?
  • Spészgószt
    #14806
    image/canvas size és csináld meg úgy hogy ezt lásd



    kapsz egy megnagyobbított "vásznat" amin
    utána kijelöléssel kijelölöd azt a felét amit nyújtani akarsz , utána ctrl+t és a felső menüsávban a "W" hez beírod 110% vagy kézzel kihúzod a széléig, hogy jó legyen!
    kb ennyi
  • suba53
    #14805
    Sziasztok!

    Van egy primitív kérdésem. ( Egy kezdőnek minden új. )

    Van egy téglalap alakú kép. Ennek kijelölöm mondjuk a jobb oldali felét.

    Hogyan tudom csak a kijelölt részt nyújtani, mondjuk az eredeti méret 110%-ára úgy hogy a kapott kép mérete ezzel a növekménnyel növekedjen?

    Pl: képméret 15x30cm kijelölöm a jobb felét, az 15x15cm. Csak ezt nyújtom 15x16,5 cm re, és azt szeretném, hogy az eredeti nem nyújtott féllel együtt az eredő kép 15x31,5cm legyen.

    Köszönm.
  • yokel
    #14804
    Hasonló
  • borosdenes
    #14803
    hali
    nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ezen a flyeren valaki nemtudja milyen betűtipussal van írva a SUB STAN CJA felirat?
    http://allgraphicdesign.com/graphicsblog/wp-content/uploads/2007/11/exhibitionposterdesign.jpg
    nem muszáj pontosan ez a betütipus csak valami egészen hasonló, vagy akár ugyanez.

    köszi előre is
  • artschi
    #14802
    Csak magánfelhasználás, de ha végzel, olcsóbban megvásárolhatod a full licence-t.
  • Magnum PI
    #14801
    Az még megoldható, de azzal pénzt is kereshetek vagy csak magánfelhasználásra jó?
  • Spészgószt
    #14800
    szerezz egy diákot azzal jóval olcsóbb :D
  • Magnum PI
    #14799
    Sziasztok!

    Szeretnék venni egy eredeti PS-t de nem szándékozom 250ezer forintot adni érte. Meg lehet venni valahol esetleg régebbi verziókat kevesebbért?