17220
  • Attis55
    #5671
    Szasztok! Ha a PS 7.0 mellé felteszem a CS2-t akkor zavarják egymást? Köszi!
  • zsolesz92
    #5670
    CS2ben a layerek alatt van ahol van a maskolás meg ilyenek(használni nem tom hogxyan kell, nekem soha nem engedi rányomni:P)
  • Basic
    #5669
    Sziasztok! PS CS2-m van, és eltűnt az a checkbox, ahol a rétegeket lehetett linkelni. Minden réteg mellett van 2 kis kapcsoló, az egyik a szem, a másik meg az, ahol lehet linkelni. Nos nekem a szemecskék megvannak, de a eltűnt mellőlük a másik checkbox. Nem sikerült sehogysem visszavarázsolnom. Remélem tudtok segíteni.
  • Akos 001
    #5668
    Na,már kezdem érteni,köszi a segítséget mind a kettőtöknek:-)
  • modellmaker
    #5667
    az a réteg legyen aktív amelyiken az a kép van amit le akarsz kicsinyíteni. edit->transform->scale ha shiftet lenyomod közben, megtartja az arányokat is
  • Akos 001
    #5666
    Aha,ezt értem,csak az a kép (B)nagyobb,szal azt a részt le kéne kicsinyíteni vhogy.
  • Harder
    #5665
    első kép legyen (A), második kép - amiből át akarsz tenni vmit - legyen (B).
    A (B)-n kiválasztasz egy részt - amit át szeretnél tenni - a select tool segítségével, majd az egérrel a kijelölt területre rákattintva áthúzod azt az (A) képbe, majd elengeded az egeret.
    Így csak az a részlet kerül át, amire szükséged van.
  • Akos 001
    #5664
    Hy
    Ma tettem fel az Adobe Photoshop CS2 v.9-est.
    Annyi lenne a problémám,hogy:
    -nyitok egy 400 x 100-as képet
    -aztán beteszek a Photoshopba egy másik képet
    -aztán abból a képből egy részt szeretnék beletenni az első képbe,de nem tudom,hogy hogyan kell
    Ebben kéne egy kis segítség....
  • modellmaker
    #5663
    nyugi már. :) nem azért mondtam hogy arcoskodjak. olyan kereteket nem találtam amit egyből rá tudsz nyomni. ill. voltak, de csak übergagyik és mivel írtad hogy emléklapra kell, azok szóba sem jöhettek. nem látok bele az agyadba hogy milyet szeretnél, ezért adtam azokat a linkeket. van jópár amiből tudsz válogatni.

    amúgy premiere jó. szeressük. ;)
  • drob
    #5662
    bocs h kértem valamit(!), nagy arcok vagytok, hátha lesz gondotok pl premierrel, majd ott én is hasonló stílust veszek fel
  • modellmaker
    #5661
    feleségül ne vegyelek?! :D
  • drob
    #5660
    nagy dolog lett volna ha segítel inkább mint ...
    mellesleg ps-el készítettem többi részét ... de tod mit? nem tőled kértem h segíts, de köszi
  • zsolesz92
    #5659
    akkor nem értem mér ide irsz...
  • drob
    #5658
    köszi, de kész jobb lett volna, nem akartam vacakolni készítéssel :)
  • modellmaker
    #5657
    egy
    jópár
    meg itt
  • drob
    #5656
    pls. emléklaphoz keretet merre találnék? köszi
  • hunbasser
    #5655
    aha,kösz,azóta már rájöttem:)
  • KILLER2
    #5654
    Nem tudom, hgy a többiben is így van-e,de a CS2ben a sima ecsetre kell kattintani aztán azt leeht úgy beállítani.
  • hunbasser
    #5653
    lenne egy láma kérdésem.melyik az az airbrush tool?
    nekem magyar a photoshoppom,és rákerestem sugóban,ami ugye angol,ott van az ikonja,de egyiknek sincs olyna ikonja photoshopban.
  • KILLER2
    #5652
    Kéne kis segítség. Megcsináltam a tutorial.hun lévő bolygót, de nekem csak így sikerült.

    Mit ronthattam el?
  • Ch_Slater
    #5651
    attól még ott van a kiválasztás, csak nem látod a "menetelő hangyákat".
  • The FlashBack
    #5650
    Üdv!

    Valamiért, ha akármit ki akarok jelölni, és akérhogyan (fixed size, eliptical marquee, vagy bármi) ezt a hibaüzenetet kapom:

    Warning: No pixels are more than 50% selected. The selection edges will not be visible.
  • Gladiator
    #5649
    pedig ott van.
  • KILLER2
    #5648
    Adobne photosahoppal lehet csinálni a tutoruial.hun lévő bolygót? Mert Layer -> Merge Linked-et nem találok benne anélkül pedig eléggé érdekesen néz ki.
  • modellmaker
    #5647
    na pontosan ez volt a baj.
  • Met
    #5646
    a use global light elől vedd ki a pipát
  • JeLo
    #5645
    Na ezt hogy oldottad meg ? Ezzel én is szivok, mert nálam is egybe kezeli és a Blending optionsok közösen változnak folyton. Én képkeretet akarok csinálni, ilyen fényhatással és vagy alul jobbra van fény, vagy felül balra és azt akarom, hogy egyik rétegen ilyen, a másikon olyan legyen, de nem csinálja :)
  • zsolesz92
    #5644
    bazz
  • zsolesz92
    #5643
    probáld meg ugy hogy amikor dublikálod nem mész külön a blending optionsba, hanem amin 90 az árnyék jobb gomb copy layer style ---> paste layer style amire kell a 90
  • modellmaker
    #5642
    megoldottam.
  • modellmaker
    #5641
    Van egy rétegem amin 90°-ra van állítva az árnyék vetülése (ezt jól megaszontam de rem érthető). ha duplikálom ezt a réteget akkor ugye lemásolja a stílusát is. Na a másolt rétegeg viszont -90°-ra kéne állítani az árnyékot. de ha átállítom akkor az eredeti rétegen is -90° lesz pedig ott nem kéne. Na ezt miért csinálja mikor nincs link a két réteg között?
  • Disk
    #5640
    Jól van találtam itt egy magyar segítséget.Már meg lett oldva.
    Mostmár csak olyan hawaii minta készítéséhez kellene valami tutorialt hozni.
  • Disk
    #5639
    Amikor a rétegekről ír,h ezt szinátmenetezzem,ezt töröljem.Hogy mikor melyikre gondol,mit kell kijelölni,nekem egy kicsit kusza.
  • modellmaker
    #5638
    hol akadtál el?
  • Disk
    #5637
    Hello,abszolúte új vagyok a témában.Még sose foglalkoztam Photoshoppal.Találtam egy angol nyelvű tutorialt
    És egyszerűen nem tudom megcsinálni.Valaki tudna nekem segíteni?
    És egyébként nem tud valaki olyan tutorialt,amivel ilyen hawaii minta szerűségeket lehet csinálni??
  • ivjoe
    #5636
    Registry-ről nem is beszélve. :D
  • Ch_Slater
    #5635
    szerintem ezzel az a gond, hogy hiába volt másik meghajtón, vannak olyan osztott adatok, amit a Windows könyvtárba pakol be (Adobe Shared, vagy miszösz). És így nyilván azok is eltüntek...Szal gondolom reinstall.
    persze ne legyen reinstall azonnal, hanem várj még további tanácsokra is, mert lehet hogy van valami megoldás, amit én nem ismerek.
  • Kenny85
    #5634
    volt egy win reinstallom és ps másik meghajtón van úgye ilyenkor eltünnek a regisztrációs adatok..azt be lehet pötyögni valahova vagy csak ps újrarakás segít rajta?
  • hunbasser
    #5633
    elvileg ctrl+k,de azt hallottam h cs2ben nem lehet nyelvet váltani
  • CUCLI
    #5632
    a ps9csben hol lehet nyelvet váltani? magyar verziót raktam fel de toturialok miatt most az angol része kéne. a szokásos szerkesztés/beállítások menüpont alatt nem találtam. vagy itt nemis lehet nyelvet váltani? :(