17220
  • gabr
    #8639
    Helló! Azért nem megy a telepítő, mert olyan védelem van benne, hogy mount-olva hibát ír ki! Ki kell tömöriteni az iso-t, és úgy installálni vinyóról!
  • droidika
    #8638
    ...ment a privát!
  • TTomi
    #8637
    Hmmm... Nagyon köszi, de minden hónap külön lesz, és nem terhelnélek szívesen ezzel a hülyeséggel. Jobban örülnék ha esetleg leírnád, hogy hogy kell, mert még eléggé képlékeny a dolog. Pl. megláttam az általad belinkelt naptárat és rájöttem, hogy amire én gondoltam az ehhez képest übergagyi. Vagy esetleg el tudnád küldeni az általad használt naptár alapot? Azt utána mér kedvemre buzerálhatom.
    Köszi a segítséget.
  • droidika
    #8636
    ...azt írtad, hogy meg van szerkesztve a naptár World- ben!...nyisd meg a táblázatodat, nyomj egy "Prt Scr" (Print Screen) a klaviatúrádon, majd -Start menü-Minden program-Kellékek-Paint azon belül -szerkesztés-beillesztés, (ez a Win. képlopója) -mentés másként itt válazd a jpeg formátumot. küld el privát-ba, lekapom a háttérszínt (remélem fehér)majd visszakapod PNG-be mentve, ez átlátszó lesz amit kedvedre felhasználhatsz!
  • TTomi
    #8635
    Igen! Valami hasonlót szeretnék, csak közel sem ilyen igényessel próbálkoztam. Szerintem pont az kéne nekem, amit leírtál, csak a honnan és hogyan a kérdés!
    a naptárat honnan? pl?
  • zsolesz92
    #8634
    kösz, tegnap googleval keresgettem éjje ez volt az első amit feldobott :p
    majd leszedem
  • Kovács legény
    #8633
    jah, jobb oldali menü, photoshopp és alatta vannak a témakörök
  • slylecz13
    #8632
    Gondolom nem azon az oldalon, ahova a link vitt, hanem valahol ott van?


    Köszönöm!
  • Kovács legény
    #8631
    itt minden levan irva ami neked kell
  • slylecz13
    #8630
    Valaki tud nekem egy rövid leírást adni arról, hogy azt hogyan tudom megcsinálni, hogy van egy emberke a képen, azt körbevágom és áthelyezem egy fehér lapra, majd ott valami élsímítást szeretnék csinálni.
  • droidika
    #8629
    ...Vertus Fluid Mask (az oldalon a kezeléséhez található tutorial)
  • zsolesz92
    #8628
    megadnád a maszkoló plug in nevét?
  • zsolesz92
    #8627
    tök hangulatos lett
  • droidika
    #8626
    ...Word-ből milyen formátumban hozod át Photoshop-ba amit "összerendez a saját szája íze szerint"?
    (letöltöttem egy havi fekete fehér naptár képét , maszkoló plug-in-al fél perc alatt kitöröltem a fehér hátterét megmaradtak a fekete számok, vonalak és betűk, arra raktam színátmenetet...ez is egy lehetőség, de nem hiszem, hogy nincs valami normális, ettől jobb módszer rá)
  • Benny04
    #8625
    köszi:)
  • TTomi
    #8624
    Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni photosoppal kapcsolatban. Előljáróban leszögezném, hogy soha nem használtam ezt a progit, úgyhogy jó láma kérdés lesz! Szóval: naptárat szeretnék készíteni karácsonyra, a hátteret a lányom egy képe adja, a naptár részt pedig word-ben készítettem el, kis táblázat formájában. A képre szeretném rárakni a naptárat, úgy hogy a háttér látszódjon a naptár napjai között. Próbáltam megcsinálni a táblázatot photoshopban (iszonyú macerás, és nem is lett jó), illetve próbáltam a kész táblázatot egyszerűen átmásolni, de összerendezte a saját szája íze szerint az egészet. Szóval itt kicsit elakadtam, úgyhogy légyszi segítsetek!
    Előre is köszi!
  • zsolesz92
    #8623
    file, save for web
  • Benny04
    #8622
    Még egy kérdésem lenne:
    Ha kész vagyok az animációval, hogy lehet elmenteni GIF formátumba?
  • Benny04
    #8621
    hát persze, hogy értek a ps-hez! Már nagyon régen megvan, csak nem a 10.0+CS3, hanem csak 7.0:D
    És ezért töltöttem le a legújabbat!
    Amúgy köszi a segítséget!
  • zsolesz92
    #8620
    ne készíts animációt!
    Értesz a pshez? ha nem akkor ismerkedj.
    amugy windows->animation palettt pipáld és ugy. van rá sok tutorial neten, cs3 szar, cs2 vel sokkal job az animációkészítés
  • Benny04
    #8619
    Na sikerült feltenni!
    Végülis csak annyi volt a probléma, hogy kikellett tömöríteni, és már ment is a telepítés!
    Most pedig azt szeretném kérdezni ezzel kapcsolatban, hogy hogyan lehet készíteni animációt???
  • Bala10
    #8618
    arról nem beszélve, ha nem akar segíteni, akkor kussoljon inkább. :)
    (mint pl én.:D)
  • NessieGraf
    #8617
    Na kellett neked velem beszélgetni! Maj' kapsz te is fordítógépet!
  • Kovács legény
    #8616
    ironikusan irtam ,az elmult pár alap kérdésen felbuzdulva:)
    nincs bajom a kérdésekkel ,még mielött leüvöltötök, én is sokat kérdezek ,de az alap kérdések mint hogyan vágjunk ki valamit ,nem kéne megkérdezni ,mert 10mpalatt utána lehet nézni
  • jozsal
    #8615
    Hello!
    Szükségem lenne egy jogtiszta, kereskedelmi célú photoshopra, legalább 7.0-ra.Ha valaki tud segíteni, írjon!E-mail:[email protected]
    Kösz előre is
  • Bala10
    #8614
    jóvan, megjegyeztem ám!

  • NessieGraf
    #8613
    Asszem tényleg megoldás
  • Benny04
    #8612
    oké megpróbálom!
    Köszi a segítséget ;)
  • The Garrett
    #8611
    [email protected] ra dobj 1 mailt hátha tudnak neked segíteni [/URL] :)
  • Benny04
    #8610
    Hello!
    Nem rég töltöttem le a Photoshop CS3-at, de a telepítésnél volt egy kis problémám! Már amikor beállítottam mindent, hogy hova telepítsem, meg ilyesmi, akkor ezt írta ki:

    Mi lehet a baj?
    Remélem tud valaki segíteni! Előre is köszi!
  • The Garrett
    #8609
    a tutorial.hu , pixel2life.com ps alapok linkek meg a google kereső már nem működnek? :P
  • Kovács legény
    #8608
    bannerba nem lehetne pár tutorial oldalt berakni?
  • The Garrett
    #8607
    jezusom :DDDDD
    Igen, ez is egy megoldás a garantált izületi gyulladáshoz.

    Photoshopban nem fogsz tudni szaggatott vonalas strokeot csinálni, illustratorban viszont 1 gombnyomás, és onnan tudod importalni Ps be is. :)
  • zsolesz92
    #8606
    ezt monnyuk msn képnél még meg lehet csinálni, egy 1280*1024nél már nem állnék n eki a pötyögésnek :D
  • zsolesz92
    #8605
    sztem nem, de vagy beleradírozol, vagy pedig ceruzával jelölöd körbe a képet.
    szal fogod a pencil toolt, egy pixeles mérettel, és uj layerre szépen körbepötyögteted, monnyuk 2 pixelt festesz 2-t nem és szaggatott lesz ;)
  • The Garrett
    #8604
    Átteszed fekete fehérbe aztán image->adjustments > brightness / contrast, curves, shadows / highlight menüket nézegesd végig. Ha megnézed a menüket, mozgatod rajtuk a csúszkákat, egyértelmű lesz melyik mit csinál, kisérletezgess velük!
    Ha nagyjából jó az eredmény akkor a dodge, burn toolokkal kézzel is finomíthatsz az egyes részeken.( ezen a képen pl a szem- homlok- főbb arcvonások vannak kézzel is részletesebben szerkesztve+ eredetileg is hasonló megvilágítással lettek a portrék fotózva).

    Ha nem ilyen a nyersanyagod, akkor szinte lehetetlen lesz hasonló eredményt kihozni belőle.
  • Kaszi46
    #8603


    Sziasztok, a fenti képen látható fekete fehér, beégett hatást szeretném elérni, saját, eredetileg szines arcképeken.

    légyszives adjatok pár tippet, megoldást erre.

    köszi!
  • Wreck86
    #8602
    köszi szépen!ott be tudom állítani azt pl: hogy szaggatott keret legyen,ne folytonos?
  • NessieGraf
    #8601
    De legalább megfejtettem a dolgot. Az sg a felbontásból vesz le, úgy 228-at. Nem csoda, hogy torzul a kép, meg a szín.
  • NessieGraf
    #8600
    Remélem nem lesz rózsaszín, meg hupikék. Eredetileg fa alapon van, de az én színvilágomat utálja a net. Viszont akinek készült trófea talpat farag.