17220
  • droidika
    #8679
    ...Photoshop-hoz vannak maszkoló plug-in-ok, amivel gyorsan, pontosan tudsz dolgozni (pl: Vertus Fluid Mask nézd meg az oldalon lévő tutorialokat, vagy bal alul a galériát)
  • NessieGraf
    #8678
    A rajzolgatás rendben, de másik rétegen is lehet. Kívül eső részt ott feketére, kijelölés, eredeti réteg másolatára kijelölés alapú rétegmaszk. Azért jó. mert a kép nem változik, és maga a maszk radírozható, feltölthető, ahol nem jó.

    El lehet gondolkozni egy magnetic lasso eszközzel körberajz, kijelölés megfordít, majd új réteg. A többi mint fent.

    Rétegmaszk készítés előtt én a feketével részben kitöltött réteget 50% opacity-re teszem. Akkor átlátszik az eredeti kép. És bizony 400%-os nagyításban végigmegyek a széleken radírral, ecsettel, hol mi kell.

    Az itteni képtáramba feltettem egy trófeás névjegyet. Az a szarvasfej eredetileg egy legelészés közben felfigyelő szarvasé. Az a lasszós és végigmenős kombinációjával készült. A domborhatás style utólag.
  • Wreck86
    #8677
    körbe szépen lassan kijelölöd a részt,aztán copy,majd új file,beillesztés és alaposan körberadírozgatod.én speciel a PS-t mondtam most el.(én így csinálom)
  • Flamer
    #8676
    vagy ctrl+alt+del és explorer.exe -t kilövöd a folyamatok közül :D
    később meg belehet indtani ugyanugy ctrl+alt+del > alkalmazások > új feladat > explorer
  • cater
    #8675
    Hali!
    Lehet kicsit off, de arra lennék kiváncsi, hogy azt hogyan lehet megcsinálni - akár a ps.-al akár egy egyszerű free progival, mindegy -hogy egy termék háttere fehér legyen, tehát csak a termék látszódjon és semmi zavaró ne legyen a háttérben.Ilyesmire gondolok:
    Köszi a segítséget előre is!
  • braaa
    #8674
    itt már jópárszor volt ez a kérdés, az én (én igy tettem föl ugyanez problémával) megoldásom:elinditod a gépet,amint olyan állapotba van, EGYből(EGYBŐL!!!!!!!) elinditod a setupot, hogy a CS3 system checkje elöbb befejeződjön mint ahogy a Windows betölti azt az Explorer-szart...
  • Flamer
    #8673
    yól értem akkor hogy az extended-be benne van a sima?:o
  • Riana
    #8672
    nagyon szépen köszönöm!
  • droidika
    #8671
    ...animáció passz...Mona Lisa van nagyban is fent...ahhoz, hogy jó munkát készíts belőle, kell a program ismeret (többféle művelet, pl: kivágás, maszkolás, színezet, textúra)...van egy csomó tutorial-os oldal , csemegézz!
  • sadvagabond
    #8670
    őszintén,semmilyen munkához nem kell,azért kell,mert szeretem a ps-t,mert ha van időm,akkor ezzel babrálok(persze nem kizárt,hogy idővel szeretném többre használnni,mint hobbi).DE újrahúztam a gépem,a ps meg nem volt kiírva,hirtelen ezt tudták nekem ideadni,uh gondoltam felrakom.
    azért lett volna jó,mert mire bármelyik másikat letöltöm,eltelik száz év,én meg ugye most szerettem volna...
    köszi a segítséget,akkor maradok a majdleszvalami-nél.
  • robos
    #8669
    Most őszintén, milyen "munkához" kell neked a PS CS3?
    Annyira komplex, h ahhoz a 7-8-9es PS nem elég?
    Értessz egyáltalán a PS-hez, vagy most akarod megtanulni?
    Sztem, bőven jó lesz neked a CS1 is, azzal nem lesz ilyen gondod...
  • sadvagabond
    #8668
    hali.kisebb technikai porblémám adódott...a cs3-at szeretném telepíteni,de rögtön az install elején,a system check-nél azt írja,h zárjam be a explorert,ami nagyon nincs is nyitva...és sehova innen...valaki tudna nekem tippet adni?kezdek elsorvadni ps nélkül..
  • repvez
    #8667
    Vay ha valakinek van ötlete akkor a linkelt képet modositva a psd fájlt átküldhetné hogy lássam hogyan kell.Az a lényeg hogy nekem a képröl csak a szegecsek és a panelvonalak kellenek a többi nem érdekes,mert minden más változtatva lesz
  • repvez
    #8666
    probáltam azokat is,de hasonlo eredmény mintha az opacyt venném lejjebb.Fakok lesznek a szinek és nem tudok erösiteni rajtuk.
  • kollektor
    #8665
    Adobe Photoshop termékek
  • Flamer
    #8664
    hey

    szeretném megkérdezni hogy néztem hogy milyen fotosopok vannak és.. van ojan hogy extended meg sima.. és mi a kölönbség a kettő közt?:o (mindekttő CS3)
    előreis htx.
  • Riana
    #8663
    Hali!! A másik sp forumban senki se tudott konkrét helpet adni hátha itt :)


    www.us.playstation.com/Folklore/
    http://www.imaxbudapest.hu/
    http://href.hu/x/45c5
    http://href.hu/x/45c7

    Szóval a linkeken láthato fényanimácio készítése érdekelne, ha valaki esetleg tudja hogy kell ilyet készíteni milyen progval ecsettel methodussal szinezéssel stb :)nagyon örülnék neki.

    Másik kérés nagy méretű mona lisa képet keresek amit ki lehet a4es lapra majd nyomtatni, mert csak 1024eset találtam de azt mondták az a4esben pixeles lesz.

    Valamint hogy lehet teljesen eltüntetni monalisa haját?
    ( ismerős arcát szeretném odatenni csak neki rövid haja van)

    Helpet előre is köszy!
  • droidika
    #8662
    ...miután rátetted a képedre, próbáld meg ezek valamelyikét
  • repvez
    #8661
    Tudnátok abban segiteni,hogy hogyan tudnám erröl a képröl egy külön layerre átmenteni csak a panelvonalakat és a szegecseket?
    Vagy ha erre akarok egy képet rárakni akkor azt megcsinálni hogy a kép felett legyenek ezek a vonalak és ne takarja ki a kép?Ha az opacyval manipulálom akkor tul kihalványul a kép mire rendesen átlátszik rajta a vonalak.
  • andrijcar
    #8660
    Közben megfejtettem a dolgot.
  • andrijcar
    #8659
    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném. Egy kezdő számára is érthető módon elmagyarázná valaki, hogy a lenti képen látható válogatott mezt hogyan tudom "ráhúzni" a template mezre?

    Köszönöm

  • NessieGraf
    #8658
    Mer ceruza, nem ecset!
  • ProGabe #8657
    el kezdtem csinálni az egyik tutort a top secret-ből,mert olvastam valahol,hogy egy jó beveling módszer van benne,de ez most mindegy is

    a dream skin-ről van szó.csinál egy channelt (fill:white!),lemásolja.a másolatra rárak egy kis gaussian blur-t,és utána level-lel vastagítja ki.ezt megint lemásolja,egy adag gaussian blur,és most jön az,ami nekem nem megy:a második másolat az aktív,és behozza az első másolat "kijelölését" (magyarul ctrl+klikk) és kitölti feketével.namármost,nekem,ahogy kell lesz belőle egy szép fekete dolog,a szélén elmosott fehérrel.ellentétben az övével,mert neki kijön a bevell hatás.mit csinálok rosszul?
  • autoszimulator
    #8656
    Megvan a hiba, be volt kapcsolva itt a texture és a dual brush, így már jó, köszi!
  • The Garrett
    #8655
    brushes (F5) menuben nézd meg hogy milyen alakúra van állítva a brush amit kijelölsz, elvileg olyannak kéne lenni amit ott látsz preview ban.
  • autoszimulator
    #8654
    Valaki nemvágja mitől lehet az, hogy akár a Brush, akár az Eraser esetében bármilyen brusht választok, mondjuk egy kör alakut, akkor az nem csak kör alakban radíroz/fest, hanem valamilyen másik, furcsa formában is, és igy érdessé teszi a radírozásokat is, elég idegesítő.. Nemtudom mit állitottam át, de nem találom..
    Szal akinek kicsit kacifántos: kijelölöm a kör alakú brusht, mégis az érdes téglalappal radíroz. Miért? :D
  • TTomi
    #8653
    MS az Office! Ha a Publisherre gondol akkor ismerem!
  • szHuba
    #8652
    jah a verzio: CS2.9.0
  • szHuba
    #8651
    Sziasztok!
    Esetleg tud valaki megoldást a problémámra?:
    Amikor fel akarom rakni a szoftvert feltelepiti es az utolso ezrednel megakad es visszaallit mindent...
    Mi lehet a gond es h lehetne orvosolni?

    Koszi elore is!!!
  • zvaragabor
    #8650
    Ezt akartam tudni. Köszi. :)
  • Met
    #8649
    be lehet, feldob egy ablakot ahol egy csúszkával tudod állítani tömörítés mértékét
  • zvaragabor
    #8648
    Üdv. Photoshopban amikor el akarok menteni egy képet jpg-be, akkor be lehet valahol állítani, hogy hány %-os minségű legyen a kép?
  • NessieGraf
    #8647
    Tomi! Nálad MS Office, vagy OpenOffice?
  • NessieGraf
    #8646
    Azért a Coreltől annyira nem kéne elájulni. Sokat tud, de nagyon sok szempontból pont a vektorgrafikus megoldások miatt képileg korlátolt. És sok olyan van benne, amit elég nehézkes megoldani.

    Nem képszerkesztő, és még sok másra sem alkalmas. Vannak dolgok, amit egyszerűbb megoldani Corelben, de pl. a naptár feladat esetében csínján bánnék a kijelentéssel. Csak a napokat teszi oda gyorsabban.
  • Monoton
    #8645
    :DD
  • Met
    #8644
    az a te problémád, hogy nem értesz a Corelhez...
  • TTomi
    #8643
    előre is-utólag is köszönöm mindenkinek a segítséget! még harcolok...
  • Gladiator
    #8642
    anyám... ez a photoshop mindig tud meglepetéseket okozni. egy képet kiretusáltam, majd elmentettem ugyanabba a mappába, ahol az eredeti kép volt, más néven. Minden szép és jó, ám amikor meg akarom nyitni a képet, akkor mindig máshogy jelenik meg:D Tehát van, hogy fekete-fehérben, van hogy túlszaturálva, van, hogy tök zölden, van, hogy minden fekete, kivéve az emberek bőrét, mert az kék... (!) kimentettem többször is, de mindig ugyanez volt. utána kimentettem az asztalra a képet, és most már minden jó. de azóta is, ha meg akarom nyitni azokat a képeket, mindig máshogy jelennek meg. Valaki találkozott már hasonlóval?
  • NessieGraf
    #8641
    És olyan szép lesz, mintha a Copy Generál csinálta volna! Mennyémá!
  • Met
    #8640
    tegyél fel Corel-t, van benn naptár generáló és a képet is alá tudod tenni