17220
  • NessieGraf
    #8599
    És még működhet a magnetic lasso is, az jobban követi az íveket. Az első képnél amikor ilyet csináltam rétegmásolattal indítottam. Mert ha lemásolom az eredetit, nagyot nem hibázhatok...

    Aztán szépen fekete ceruzával körberajzoltam az alakot, festékesvödörrel kiötöttem a további nem kellő részt, majd rétegmaszk. Azért írtam le, mert a fotón eléggé összefolynak az szürke árnyalatok, így lehet, hogy a lasszókkal nem annyira lehet követni a széleket.

    Ha kijelölést használsz, ne felejtsd el az add to selection gombot bekapcsolni, mert nincs idegesítőbb, mint mikor félórás kattintgatás után eltűnik a kijelölés. Visszahozható ugyan, de már felidegesített párszor.

    Majd mindjárt küldöm a képet. Na az a szarvas eredetileg erdőben áll.
  • zsolesz92
    #8598
    bal legfelső tool, egy kijelölő eszköz. vmilyen marque tool. na azzal kijelöd a kivánt keretet aztán jobb egérgomb a kijelölésbe és stroke
  • Wreck86
    #8597
    Hello!
    Egy igencsak kezdő kérdésem lenne,de eddig nem volt szükségem rá: ps-ben hogy lehet szegélyt csinálni,illetve az értékeit hol leeht beállítani?

    ha tudtok tutorialt az is jó nekem:)

    köszi!!
  • zsolesz92
    #8596
    ide menj fel, és miután fejből tudod az összes szöveget sztem utána gyere vissza, nem bántásbol, meg szivesen segítek, de mindent nem mondhatok el egy forumon.
  • zsolesz92
    #8595
    mit gondoltál egy gombnyomásra jelöli körbe? szépen körbekattintgatod...
  • Tomy Lee
    #8594
    De nem lehet így körbejelölni mert egyenes vonalat húz.
  • zsolesz92
    #8593
    legegyszerübb!

    fogod a polygonal lasso toolt (van a lasso tool, arra jobb klikk, és polygonal), majd ezzel szépen körbejelölöd a gyereket meg a padot. ha kész vagy akkor nyomsz egy ctrl shift + i-t, ami megfrodítja a kijelölésed.
    Elvileg már delete gombbal törölhetnéd is DE! mivel a layered neve most background, ezért nem tudsz hozzányulni. kattints kétszer a background layer nevére, és enter.
    most nyomj egy delete gombot
  • Tomy Lee
    #8592
    De jó!Segíts lgyszi.
    Ebből a képbőlLink kellene kivágni az első fiut a paddal együtt.Tehát csak az első pad és az első srác kellene!Köszi
  • zsolesz92
    #8591
    van egy képed amin van egy ember, mögötte meg nem egyszínü háttér, és el akarod tüntetni az embert vagy mi?
    Csak tudod hogy hogy kell kijelölni az embert nem? azzal talán nincs gond.
    linkeld be ide a képet, és ird le pontosan mit is akarsz
  • zsolesz92
    #8590
    hát az már gááááz
  • Tomy Lee
    #8589
    Nem akar valaki segíteni ebben?Azaz el lett már mondva de nemtudom megcsinálni:(
    robos:nem megy:(
  • zsolesz92
    #8588
    hangulatos, tök jól néz ki majd egyszer lehet megcsinálom
  • robos
    #8587
    Ez kezdésnek sztem jó lesz neked...
  • robos
    #8586
    A pen tool-lal egész egyszerűen kipászolod/kihátterezed/körberajzolod, majd make selection, és onnantól rád van bízva a dolog, ennyi....
    Jó munkát hozzá!
  • Shiwo
    #8585
    azért itt is megkérdem, hátha tudja vki a választ...
  • Tomy Lee
    #8584
    Sziasztok!
    Szeretnék kérdezni: hogy tudok kivágni 1 képből részleteket?Jelenleg 1 emberi formát kellene kivegyek az egyik képemből.
    Köszi!
  • zsolesz92
    #8583
    probáld ki monnyuk egy 640*480as képet nagyíts 1280*1024re, és meglátod a különbséget
  • Szili08
    #8582
    Ja:S! Ok!
  • D4nY
    #8581
    amugy te próbáltad már ezt a blow up-ot? mert nekem blow up nagyitással és sima image resize-al ha ugyanakkorára méretezem a minőség ugyanazlesz?! :(
  • NessieGraf
    #8580
    Nem a jó helyen keresed! Itt programkezelési tanácsokat kérhetsz...
  • Szili08
    #8579
    Hy all! Nekem szökségem lenne egy Crackre! Vagyis egy aktiválós Crack-re! NEm tudja valaki honnan lehet szedni? CS3 Master Coll-hoz kéne!
  • D4nY
    #8578
    köszi már megtaláltam xD
  • zsolesz92
    #8577
    file-> automate
  • zsolesz92
    #8576
    majdnem minden plugint a fiter menüben találod legalul.
    a blow up meg filter automate és ott
  • D4nY
    #8575
    nah az image doctor már sikerült de a blow up még nem naon akar müködni :S
  • D4nY
    #8574
    SZIASZTOK! BESZEREZTEM az alien skin blow up és image doctor nevű photoshop addont. a kérdésem az lenne hogy feltelepitettem, de hogy tudom használni? hogyé s hol tudom előhivni ezt a két új funkciót? :D köszi
  • tilbury
    #8573
    köszönöm, majd próbálkozok vele.
  • robos
    #8572
    Sztem a distort/glass effect + transparency-vel lehet olyan hatást elérni...
  • tilbury
    #8571
    Hi!
    Az lenne a kérdésem, hogy forró levegő vibrálást (délibáb) hogyan tudnék csinálni mér 1 kész képre?
  • oO VinyuS Oo
    #8570
    Ez egy alap brush aminek a beállításai vannak csak picit megbuherálva!
  • krpsycho
    #8569
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem: még régebben találtam valahol egy olyan tutort amiben egy nyíló ajtó (egy kép, és azon jobbról balról bejön egy fedő, és elmegy :)) effektjét leehtett megcsinálni, ha jól emléxem bridge és ps segítségével. Ha valaki tudna egy oldalt adni ahol ez megtalálható, nagyon meglösönném.
  • pries
    #8568
    nemtudja valaki, hogy honnan tölthetném le ezt a brusht?
  • NessieGraf
    #8567
    Ha gondolod felteszem a postára az egész psd-t.
  • Kovács legény
    #8566
    nálam bugyikék a kép ,a kutynak nincs rossz szine, a macs szeme túl lila
    és tetszik az ötlet
  • NessieGraf
    #8565
    Eredetiben se zöld, se rózsaszín. Mármint a vizsla.
  • NessieGraf
    #8564
    De itt egy másik kép a zöld macskáról:
  • NessieGraf
    #8563
    Le akartam venni róla (alsó kép) a felesleges kéket. Channel mixerrel próbálkoztam. Aztán hozzám szóltak, a kezem meg maradt az egéren. Úgy döntöttem, olyan szörnyű lett, hogy így hagyom. Csináltam belőle könyvjelzőt: "Néha a valószínűtlen elérése is csak néhány mozdulaton múlik." Úgy már bejön. A másik választ is kösz, próbálom.
  • Kovács legény
    #8562
    bemész a galériádba ,ott baloldalt kiválasztod az albumot és akkor jelenik meg a képek alatt a szerkeszt/töröl cucc
  • Kovács legény
    #8561
    az felső kép ,fele méretben nagyon tetszik
    a másik meg nagyon nem, olyan mint azok a holografikus képek
  • NessieGraf
    #8560
    Ha már így összetalálkoztunk. Valaki árulja el, hogy az ide feltöltött képek eredeti színeivel mi lesz? Mer nagyon torz. Bár Latka képe direkt zöld.
    Éshogy a galériából lehet-e törölni, mer szeretnék.