17220
  • norbre
    #16486
    sziasztok.. van 3 képem, amit 3 layer-re pakoltam, majd nyomtam egy auto-align parancsot.. van valami egyszerű, gyors parancs arra hogy levágjam mindet akkorára ami a közös rész által lefedett (négyzetes) terület?
  • Spészgószt
    #16485
    jah...64 bit és cs6 bukó
    bár hogy őszinte legyek már a CS5 mellett se nagyon használtam... a refine maszk igen jóra sikerült így nincs nagyon szükség külső plug-inre...
    A fulid maszkal könnyebbnek tűnik a kijelölés de pár száz kép után rájöttem többet kell baszkódnom a pontos élekkel, mintha nem is használnám nem beszélve az utána következő maszk korrigálással, amiket véletlen belehúzott recés lett, vagy kimaradt.
    Így időmegtakarítást és praktikusság miatt inkább nem használom.
  • Malakai
    #16484
    3.2.3 azthiszem a legutóbbi (nem béta).
  • Ryder159
    #16483
    Nekem a 3.2 van meg. erre gondolsz?
  • Malakai
    #16482
    A régi változat megy 32bit esetén, viszont 64bit-en nem megy, arra van egy béta verzió.
    Rendes új verziót még nem adtak ki CS6 kompatibilitással.
  • Ryder159
    #16481
    Nem tudod véletlenül hogy fluid mask van már CS6-ra?
  • pxxl
    #16480
    varázspálca sztem nem a legjobb. max akkor jó, ha kb homogén amit körbe kell rajzolni.
    lassovan is lehet szép íveket húzni, csak nem nagyvonalakban kell körberajzolni.
    pl lasso-val egy bonyolult formát sokkal könnyebben körberajzolok egy huzamba, mint hogy szenvedjek a pen tool-al, vagy a pálcával.

    ha meg haj, bolyt, rojt stb nehéz eset van, akkor elő lehet venni a fluid mask-ot :)
  • Spészgószt
    #16479
    lasso a legszarabb... sima varázspálca :D vagy ha nagyon egyszínű akkor select color range (localise color clasterrel) és utána refine edge ez a köztes legjobb
    a pentool túl pepecselős és görbék lévén egyenes is a vonal rendesen...igaz később ezt is lehet maszkolni rifájnolni...a lasso kurvára töredezett élet ad...de szintén lehet maszkolni refine-olni...a pálca csak pár kattintás.
    Alegjobb az eredmény ha a kijelölés után MÉG A MASZK ELŐTT nyomsz egy refine edge-t a kijelölésre, majd erre megy a maszk és utána jöhet a refine maszk...akár decontamine colorral remélem érthető ... nem túl bonyolult
  • pxxl
    #16478
    a lasso tool szerintem (polygonal) sokszor jobb/kényelmesebb, mint a pen tool.
  • xblades
    #16477
    kösz a leírást
  • Ryder159
    #16476
    PenTool-al körberajzolod, csinálsz belőle kiválasztást, azt invertálod és radír...
  • xblades
    #16475
    Oké ez sikerült, de azt még mindig nem tudom hogyan tudnám megcsinálni azt hogy ha a képen kijelölök egy részt azt körbe vágja a külső részt törölje és a belső részt el tudjam menteni Png formátumban.
  • Spészgószt
    #16474
    NE használj magyart! Semmit nem fogsz megtalálni, szar a fordítása....nagyon
    adobe help...99%ban választ ad mindenre, mi hol merre...persze angol PShez
  • xblades
    #16473
    Oké de nekem azt írja hogy No properties, az 5-nél meg volt egy kis ikon amivel létrehoztam a képpont mask-ot.
    (szokatlan még így angolul a program)
  • Spészgószt
    #16472
    properties-nek hívják....
  • xblades
    #16471
    Hello

    Az érdekelne hogy a PS Cs6-ban, hova tűnt a Mask ablak?
    Mert én a képpont maszkot használnám, de nem találom.
  • MANOWAR
    #16470
    Ha nem nagy az object + az alap texturak akkor elkernem , mert engem is erdekelne a dolog / pm ha nem publikus. :)
    3D paint mode-nal sajnos nem latom a tobbi opciot mert nincs olyan objectem.....
  • tobias88
    #16469
    Nem...
    Eddig sajnos maradt a brusholás, aztán réteggel összeolvasztás, eredeti kép behúzása és színezés + javítás... Elég vicces
  • MANOWAR
    #16468
    Csak kerdezem :) : ha siman behuzol kepeket retegkent azokkal nem mukodik a dolog?
  • tobias88
    #16467
    Azt tudja valaki, hogy hogy tudok egy már textúrával rendelkező 3d-s dologra még szétszórni (diffuse) +ban képet úgy hogy az eredetire menjen rá? Brushal rábrusholtam, de színesben kellene a dolog... Egyszerűen nem találok ilyen opciót!

  • MANOWAR
    #16466
    Szerintem Ps-ben nem lehet vertexet csak az object szoget hogy milyen szogben akarod latni es az arra eso fenyeket arnyekokat tudod allitani. Lesd meg a helpjeben vagy itt
  • tobias88
    #16465
    Nem tükrözve van az, két ugyan olyan egyenes kép. Pont az a kérdésem, hogy hogy tudom igazítani a képet, hogy tudom behozni a vertex beállítást mert photoshopban még sosem csináltam
  • MANOWAR
    #16464
    az se rossz :) (ha nem lesz forgatva:)
  • biomage
    #16463
    Lenne még valami, nézegetem youtubeon tutokat angyal szárny készítésről, de annyi van hogy nem tudok választani :(, nem vagyok jártas a sketchben, valaki segítsen választani, aki a sketchet csinálta ö négy szárnyat rajzolt de az nem tetszik, és a kép készítője megengedte hogy módosíthatom.
    eredeti


    kiszínezett

    az eredetit azért linkeltem be, ha mégis megfelelő lenne a sketchnek
  • Malakai
    #16462
    UV-n kell igazitani.
  • MANOWAR
    #16461
    Szvsz a face-kel lesz a gondod, probalj a vertexeken finomitani hogy egy egyenletes felulet legyen belole. Az latszik hogy tukrozve van ez egyik oldal, es mindket oldalon ugyan az a hiba.
  • biomage
    #16460
    na ne
    hogy a francba kapcsoltam ki.

    Kösz.
  • Malakai
    #16459
    Jobb katt az effektre, Show all effects?
  • szabii98
    #16458
    a ps-hez nem igazán értek, viszont én is ilyen sisakot(azaz, így akarok sisakot csinálni) szeretnék, hogy tudom megnyitni 3d-s modellben?:) + miket kell még rá csinálni? nem igazán értem :/
  • biomage
    #16457
    nézd el hogy üres a kép, a psd igazából tele van layerel, és semelyik layeren nem csinál semmit, csak letöröltem nektek hogy ne legyen kavarodás.

    kép

    direct link

    Így már megfelel? a fekete rész egy sima festés és color overlay nem festi át.
  • Malakai
    #16456
    Az x64-es programok több memóriát használhatnak fel (>4GB), de az alatt is észre lehet néha venni sebességkülönbséget a memóriahasználatban, az alapvető különbség.
  • dregnarr1 #16455
    Napi noob kérdés:
    x64-es gépen a x64-es programot érdemes elindítani? Mi az alap és a x64-es között a technikai különbség?
  • tobias88
    #16454
    Jogos.
    Keverési beállításoknál ha fehér a háttér, akkor még a színátmenet-fedés se működik, előtte tegyél valamit a layerre...
  • LaliK
    #16453
    Nem lehetséges, hogy azért mert nincs semmi a képen?
  • biomage
    #16452
    például ha mondjuk egy layernek addok color overlay vagy bármi mást, semmi nem történik

    kép
    direkt link
  • LaliK
    #16451
    Hogy érted azt hogy nem működik?
  • biomage
    #16450
    Remélem valaki tud segíteni :D
    Na szóval, Cs3 használok, és az egyik PSD fájlnál egyik effects sem működik, segítsen valaki :(
  • tobias88
    #16449
    már a címer alja egyenetlen
  • tobias88
    #16448
    Sziasztok, az alábbi 3d-s alakzattal lenne az a problémám, hogy el kellene a wireframehez húznom az éleit. Lehet látni hogy néhány helyen kicsit egyenetlen. Photoshopban ilyent még nem csináltam, hogy lehet ezt megoldani?



    A textúra ami szét van szórva:
  • MANOWAR
    #16447
    Amiben a kerdeses problemat meg kellett oldani. :D