17217
  • blc
    #16442
    Zsolesz!
    Teljesen igazad van nem értek hozzá,csak annyira volt rá szükségem, hogy a fotókat méretre szabjam, kivágjam stb minimális tudással. A képet a kamerából raktam fel lehet, hogy valóban necces,úgy oldom meg, hogy a tapéta mintázatát elhagyom beállítok egy színt
    kódokkal és ugyan azt állítom be a forgatásnál a levágandó kockás sarkoknak. Így nem lehet észrevenni hol van az eredeti képforma.Köszi a segítséged. Üdv:
  • zsolesz92
    #16441
    Mert egy rétegen van a háttereddel.
    Nem akarlak megbántani, ellenben próbálnék segíteni ezzel az oldallal, mert úgy látom, gőzöd nincs a PS-hez.
    Itt nagyon jól meg tudod tanulni az alapokat.

    Maradjunk az asztalos témánál. Most az van, h van egy asztalod, a terítő meg rá van ragasztva( egy rétegen van)
    Ha onnan elmozdítod, ott marad a ragasztó nyoma :)

    De ha nem lenne ráragasztva, azaz küln rétegen lenne, mozgathatnád ahogy akarnád.
    Ha ugy kaptad a képet, hogy már rajta volt a motor a háttéren, akkor az sajna necces, gyakorlatilag újra kéne rajzolni a hátteret.
    Ha 2 külön képen megvan a háttér meg a motor, akkor meg gyerekjáték.
  • blc
    #16440
    Zsolesz!

    Köszi a szándékot de a kockás rész a beillesztés után fehér kitakarja a hátteret. Majd valami mást próbálok keríteni valami olyan lenne jó, amikor a képet beillesztem akkor lehessen forgatni
    Köszi!
  • hungary27
    #16438
    A "kockás" rész az átlátszó, csak most úgy mentetted ki hogy fehér lett.
  • blc
    #16437
    Zsolesz!
    Ez lett belőle. Nem lehet eltüntetni a kockás rész?

  • zsolesz92
    #16435
    körbevágod a motor képét polygonal lasso tool-lal.
    Nyomsz egy shift ctrl i-t, ami megfordítja a kijelölést, tehát a kék rész lesz kijelölve.
    Delete gombbal törlöd.


    Egyszerűbb ennél a képnél: Magic wand tool(varázspálca) a kék részre, és delete.
  • blc
    #16434
    Tisztelt Zsolesz!
    A melleklt fotón látszik a gondom. a régi méretű háttere kellene eltüntetni, hogy a moci
    csak a tapéta háttéren legyen.
  • zsolesz92
    #16433
    Ha jól értem.... akkor nem értem..
    Mit vársz, milyen legyen, ha elforgatod? (oda nyilván nem jut a képből)

    ez olyan mintha lenne egy asztalod, meg egy rá méretezett terítőd, és elforgatod.. az asztal bizony látszani fog...

    Ha rosszul értem... akkor írd le rendesen :))
  • blc
    #16432
    Üdv Mindenkinek!
    kérlek benneteket segítsetek!
    Egy képekből álló HTML oldalt próbálok létrehozni, de amikor elforgatom a képet (45 fokkal)
    nem tudom a régi hátterét eltüntetni. Megmarad, vagy fekete vagy amilyen színre be van állítva és az eredeti méretben. Elég rosszul néz ki a tapéta háttér alapon.
    PS 4 -t vagy FF- használok. (igaz nem sokat csak a képek méretre igazításához.
    Hogyan lehet azt ronda hátteret vagy rajz vásznat elhagyni? Köszi ha tudtok segíteni
  • Ryder159
    #16431
    De erre elég a paint is, nem kell megvenni a PS-t.
  • Ryder159
    #16430
    vagy pedig megnyitod a képet és arra írsz egy szót
  • zsolesz92
    #16429
    irsz egy SZÓT, beteszel egy képet, akkorára méretezed, amekkora hátteret szeretnél a szövegnek, és a szöveg layer alá húzod a képet.
  • Klon
    #16428
    elobb egy kis magyar nyelvtant kellene gyakorolnod...
  • pellesmartin
    #16427
    Hello. Azt szeretném megcsinálni PS CS 5.1-be hogy írok egy szavat és annak a háttere ne szines legyen hanem egy kép legyen?
    Ha lehet tutorial videót kérek, ha nincs akkor leírhatjátok.
    Köszi.
  • Ryder159
    #16426
  • LaliK
    #16425
  • pxxl
    #16424
  • biomage
    #16423
    Nem írtam de nem teljes a sketch :D, aki elkezdte törölni az eredetit nem fejezte be , egy nagy rész lemaradt

    eredeti
    feljavitott

    kösz a linket :D, ilyet néhány alkalommal használtam weblap designhez :D
  • zsolesz92
    #16422
    ha a közelebbi szemét kicsinyíted, és elforgatod ugy, h az innenső fele legyen lejjebb, szerintem jó lesz a szem (ha belenyúlhatsz).

    A szín: Nincs gond a kékkel, nekem az alap szín nem tetszik, ez a nagyonvilágos már majdnem zöldes kék, próbáld meg valami acélos kék szerűre (szürke és kék közötti)
    A pajzs közepe viszint maradhat a világos szín, az olyan mintha valami kő világítana bent, az tök jó, ha valami értelmes színt tudsz adni a keretének..

    Nyílván erz az én ízlésem, véleményem, mindenkinek más tetszik...
    talán a legegyszerübb az, ha megcsinálod az egyforma színeket akármilyen színnel.
    a következő területet ami megint egyforma, megcsinálod másik színnel, külön rétegre,
    és amikor kész van így minden terület, hua saturationnal csak a csuszkákat kell huzkodnod, el kell találni mik azok a színek amik egymáshoz passzolnak.
    egy kis segítség színösszeállításhoz:
  • biomage
    #16421
    ezért írtam hogy ez nem a végleges, és én sem vagyok megelégedve a szemével, te azt mondod legyen kék az egész páncél?
    igazából valakinek a munkáját próbálom folytatni, priviben elküldtem a képet.
  • zsolesz92
    #16420
    kicsit kancsal a lányka :D
    kard, ezüst. a mellén sem szép az a szín sztem.
    a karján a kék is rossz sztem. tudom h nem ez volt a kérdés, de ez a bugyiszín nem nyerő
  • biomage
    #16419
    Szép napot :)

    Kéne egy kis segítség.
    Szín válságban vagyok, 1xüen nem tudom eldönteni milyen szint válasszak, az alsó páncél részhez, meg a kardhoz.
    kép
    A kép még nem végleges, és bármit tudok módosítani, minden más szín külön layerben van.

    Segítsen valaki :), és nem kell megcsinálni :).
  • zsolesz92
    #16418
    live trace-szel próbálkozz..
  • Japep
    #16417
    Hello.
    PS-sel csináltam több zászlótervet, amik közül kiválasztottak egyet, amit meg kellene csinálni vektorosan is (vagy PS-sel jpg formátumban, de akkor méretpontosan, így egy 300*100 cm-es 300 dpi-s képet, ami lehetetlen).

    Nincs is semmivel gond, mert egyszerű alakok + szöveg (ezt könnyű vektorosan előállítani), azonban van egy logo is, ami sajnos kis méretben van csak meg.
    Ezt át lehet valahogy alakítani vektorossá, vagy át kellene rajzolni? :S

    Tudom, nem teljesen idevág, mivel ez inkább Illustrator, de hátha otthon vagytok ebben a témában is.

    Köszi előre is, üdv.
  • zsolesz92
    #16416
    Leírtam pár órája, de nem küldte el -.-

    Szóval ctrl shift u - desaturate
    image adjustment- brightness/contrast
    image levels.

  • Ryder159
    #16415
    Smudge tool

    A színt meg azt hiszem a levels, és variálj egy kicsit a Hue/Saturation-al.
  • balkq
    #16414
    Sziasztok!
    Hogy tudok csinálni ugyanilyen hatású képet? http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_9_15_kvnfuyhxmf.jpg
    Nem tűnik bonyolultnak, de kezdő vagyok képszerkesztés terén.
    CS5-öm van
    (a képet szándékosan cenzúráztam)

    Mondjuk ezen a képen mutassa meg valaki: http://fc03.deviantart.net/fs71/f/2010/325/1/2/dean_winchester_portrait_by_virgothedreamer-d33akbw.jpg
  • zsolesz92
    #16413
    dobnál nekem egy linket priviben? megköszönném. én csak MAC-re találtam -.-
  • Ryder159
    #16412
    azon a linken én sem tudtam letölteni, kb.60 %-nál megállt.
  • zsolesz92
    #16411
    kb 35 perce jön :D:D
  • pxxl
    #16410
    2-3 perc volt kb :D
  • zsolesz92
    #16409
    Az 1700 kB-os cuccot nálatok is fél órán át töltötte? :O
    10megás net. oké h blokkolja az oldalüzemeltető, de kb 10 kbit-re? :D
  • pxxl
    #16408
    ja ok :D
  • biomage
    #16407
    ja hogy külön layer kell? :D, azt kifelejteted ám :D, kösz :)


    strokenál nem jó :)

  • pxxl
    #16406
    outer glow még mindig :D

    amúgy, ha 4px-es a négyzet, és átmenetet raksz rá, abból kör lesz :D

    feltéve, ha így gondoltad, és küldönben is péntek van :DDD





    ez az inner glow csont ugyanaz, mintha 1px-es stroke-ot raknál rá inside-al :D
  • biomage
    #16405
    én azt mondanám hogy az egyeshez az inner glow jó
    így
    Blend mode:normal
    opa:100%
    noise:0%
    szin
    choke:0%
    size:1px
    range:1%
    jitter:0%
    kösz a helpet, ez nélküled nem jöttem volna rá :D


    lehet kicsit félre érhetö a kettes kérdés irása :)
    na szóval, van egy egy szinű háttér legyen ez kék, ebben van, nem a szélén, különböző helyen fehér, 4px méretű, hogy tudom ezt a fehér pixeleket effectelni úgy hogy mondjuk a körülötte lévő 3px fehér átmenet legyen a kékröl fehére.
  • pxxl
    #16404
    01. layer style-nál stroke (inner)

    02. layer style-nál pl outer glow?
  • biomage
    #16403
    Lenne pár más kérdésem is :)

    01. van egy layer ami 1 színű, hogy tudom a szélét más színűre festeni? mondjuk 1px feketére vagy más színre.

    02. van 1 layer ugyan úgy 1 színű, de ezen valahol van 3 külön pozícióban egy másik szín, háttér piros a másik meg fehér, hogy tudok körkörösen színátmenetet csinálni a 4 px fehérek és piros közt és a színátmenet választható px méretüen?
  • Ryder159
    #16402
    Megy CS6-al is
  • biomage
    #16401
    aszem megtaláltam a megoldást.
    Fogom a layer 2 lekopizom, aztán adok neki color overlay t, olyan színnel ami a layer 1 en nincs, aztán ezt a kopit meg a layer egyet egyesítem, és már csak a Magic Eraser Tool kell használnom, és kitörli azt a szint amire klikeltem, de ezzel az a baj hogy minden ugyan olyan szint kifog törölni, így nem teljesen tökéletes, más megoldás?