17220
  • Jim Morrison
    #16526
    Sziasztok !
    Csináltam egy egyszerű képet, de nem elég nagy a felbontása. Utólag hogy tudom megváltoztatni?
  • norbre
    #16525
    a háttér statikus (viszonylag sok részletelemmel) és a kamera sem mozog.. egy mozgó ember lesz az előtérben..

    viszont nem rossz ötlet amit mondasz.. tulajdonképpen a felvétel egyes elemei viszonylag kis térben megoldhatóak ha jobban belegondolok.. a padlóval lesz nehezebb dolgom, mert azt nem tudom "blueboxolni"

    megnézem amit küldtél, csinálok egykét tesztet aztán kiderül mi az üdvözítő technika :)

    köszi
  • Malakai
    #16524
    Rotoscopingal pl szokták akkor, ha nincs greenscreen, de jelentősen nehezebb vele szép eredményt elérni, persze háttér függő is.
    NUKE, AfterEffects, Fusion, stb.
    Biztos megoldható lenne háttér negatívos megoldással, de ugye ahoz statikus háttér kell, plussz vagy kameramozgás nélkül, vagy valamilyen motion riggel kell vezérelni a kamerát. Lehet tudja is valamelyik szoftver, de annyira nem vágom.

    Azt azért megkérdezném, hogy a nagy térben nagy területen is mozognak az előtérben a szereplők vágás nélkül?
    Mert ugye csak oda kell rakni vásznat, ami mögöttük van a kamera nézőpontjából.
  • norbre
    #16523
    btw ha valakit még érdekel, rákerestem újra, másképp.. ilyet találtam: Difference Matting
  • norbre
    #16522
    Köszi, igen, ezt a technikát ismerem, de sajna nagy a tér és nincs módomban ekkora vásznat felrakni háttérnek, ezért gondoltam hátha van valami "kivonásos", különbségképezéses műveleten alapuló megoldás is, de sajna nem sokra jutottam eddig :)
  • rooney8
    #16521
    link
    ha viszont már megvan a felvétel, és nem ezzel a technikával lett felvéve, akkor nem igazán lehet eltüntetni. vagy egyesével minden egyes képkockán kivágod a hátteret manuálisan :D ez egy 30 fps-es 1 perces felvételnél 1800 kép lenne, szóval eléggé kivitelezhetetlen :D
  • Ryder159
    #16520
    Köszi erre nem is gondoltam...
  • zsolesz92
    #16519
    a nagy kép layereit át tudod huzni a kicsire (másik tabra), utána meg méretezed

    szóval megnyitod psbe a nagy képet, mellé csinálsz egy új projektet, áthuzkodsz mindent és kicsinyíted egyenként, újra elhelyezgedted
  • Ryder159
    #16518
    Akkor lenne egy jó kérdésem.
    Bannereket kéne készítenem többféle méretben. Elkészítettem egy méretben.Szépen megcsináltam a szöveget, sok mindent állítottam a Belnding options-ben. És az lenne a kérdés hogy ezt el tudnám valahogy menteni, hogy a következő bannereken ne kelljen mindent elölről csinálni, hanem egy gombnyomással alkalmazhassam máshol is? Mondjuk mint az Actions. Néztem hogy kell Actiont készíteni, de az a baj hogy én már elkészítettem, és nem vagyok annyira profi hogy mégegyszer megcsináljam ugyan azt, tehát a más meglévőt kéne valahogy menteni.
    Megoldható ez valahogy?
  • norbre
    #16517
    sziasztok,

    ha nem baj ide is berakom a kérdést, hátha valaki képben van..

    tud valaki megoldást arra, hogyan, milyen progival lehet eltünteni egy videóból a hátteret? Elsőként arra gondoltam, hogy a videókészítés előtt csinálnék egy állóképet a felvétel helyéről (állványról), majd ugyanabból a nézőpontból készítve a felvételt, utána a kész felvételből "kivonná" a program az állóképet.

    köszi
  • Gis80s
    #16516
    Szia!

    ...ha esetleg B verziót is elfogadsz, akkor használd a DxtBmp nevű progit, nekem bevált.
  • RAMyMamy
    #16515
    megoldottam.

    közben rájöttem, hogy a régebbi plugin is jó a cs6-hoz, de csak a 32 bites verzióval működik.
  • RAMyMamy
    #16514
    hali

    valaki el tudná küldeni az nvidia dds plugint cs6-hoz?
    meg van halva a weboldaluk
  • Gis80s
    #16513
    Köszönöm szépen!
    Nem mondom, hogy 100%-os, de célnak megfelel. Köszi mégegyszer!
  • Dynamic
    #16512
    "Warp" az, amit te keresel (Edit/Transform/Warp). A bal fent megjelenő kis menüből meg kiválasztani az "Arc" hajlítást. Ennek a mértékét tudod kézzel szabályozni. Bár így látatlanban szerintem zavaróan torzulni fog a logó a szöveggel együtt.
    Lehet hogy görbére írással szebb hatást lehet elérni (a bibendum figurát meg kiírás után elé rakni), csak előtte persze találni kell egy megegyező betűtípust. De nem tudom, ki kell próbálni.
  • Gis80s
    #16511
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre volna szükségem.
    A mellékelt képen látható logot szeretném "ráhajlítani" a piros ívre....de nem tudok rájönni, hogy hogyan kéne megcsinálni, hogy ne torzuljon a kép. A fájl letölthető az alábbi linken.


    LINK

    Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!
  • Spészgószt
    #16510
    én kérek elnézést csak átfutottam a hsz-t !
    Igazad van benéztem, mehet az elbaszott viccek topikba
    viccet félretéve passz, nem láttam még ilyen esetet, hogy csak az írásjelet teszi rossz helyre.
    Először kipróbálnám egy másik billentyűzettel, hogy kizárjuk a hardveres hibát.
    Aztán jöhet a különböző nyelvekre átváltogatás hátha helyre jön a zsidaj írásjelezés....
    és a kettőskereszt helyett nem rak dávidcsillagot tutira?
  • Klon
    #16509
    nem akart Ő semmi rosszat!!
    nem érzed az iróniát?
    amúgy passz...
  • drob
    #16508
    Héber jobbról balra ír csak óvatosan jegyzem meg, mielőtt hülyeségeket kezdesz írni, kérlek olvasd el még 1x mit írtam és értelmezd magyar nyelven. Köszi.

    Másoknak:

    Könyv ráesett a klavira és azóta ilyen hibbant. Van valakinek használható ötlete a visszaállításra?
  • drob
    #16507
    Nem kell hülyének nézni a másikat, köszi a segítséget....
  • Spészgószt
    #16506
    :DDD
    BitJewish ról töltötted le?
    állitsd át héberről a nyelvet....
  • drob
    #16505
    Sziasztok!
    CS6. Kruzor bal oldalon villog, jobbra ír, írásjelet szöveg eleljére rakja.
    Mi a gond, hogy tudom visszaállítani?
  • Dynamic
    #16504
    Nem igazán értem mi szükség a vonalzós segédvonalas variálásra, de ha jól értem az a gondod, hogy a vonalzó nulláját nem a kép széléhez akarod rakni. Nem tudom miért, de ha már így van, akkor is egyszerű a megoldás: megnézed a kép szélét hogy áll, ha pl. -12 pixelt mutat, akkor nyilván 12 pixellel van beljebb a nulla, ez azt hiszem logikus. Ha a nullához képest mondjuk 34 pixelre akarsz felvenni egy segéd vonalat, akkor egyszerű matek. 12+34 = 46 pixelt adsz meg neki.

    Esküszöm még mindig nem tiszta a vége így csak tippet tudok adni:
    segédvonalakkal keret megrajzolás?
    kijelölő eszközzel képrészlet másolás, ugyanoda beillesztés, új réteg smart objectté alakítása, és AZT szabadon transzformálni?
  • repvez
    #16503
    Köszönöm alakul a dolog,de még vannak dolgok ami nem teljesen jól müködik.
    A segédvonalnál hiába huzom be a kivánt nulla pozicioba a vonalzót a segésvonal mégis a kép sélétöl méri a távolságot. ami most nálam nem esik egybe .

    Az utolsó rész pedig azt szeretném hogy egyszerre lássam azt a kijelölő négyzetet ami a pontos méretre van állitva és közben egyszerre tudjam kicsinyiteni a képet mint a freetransformnál hogy beférjen a keretbe.
    Tehát még a kivágás elött szeretném lekicsinyiteni a pontos részletet
  • Ryder159
    #16502
    Kivágod azt a 600x300 részt. CTRL+C
    File/New-ide beilleszted. Automatikusan 600x300-at nyit meg.
    Image/Image size. Legyen belejölve a Constrain Proportions.
    A Width-t átírod 500-ra és ezzel arányosan csökkenti a Height-t is, így méretarányos marad a kép, nem torzul csak kisebb lesz.
  • Dynamic
    #16501
    Ja azt nem értem miért akarod a vonalzót nulláját a kép széléhez igazítani, amikor alapból ott van. Amúgy a bal felső sarokból kiindulva (a függőleges és a vízszintes vonalzó találkozásánál megragadva) oda húzod a vonalzót ahová akarod, vagy ugyanoda dupla klikkelve visszaáll a kép széleihez a nulla pozíció.
  • Dynamic
    #16500
    Amit te akarsz egyszerűen Marquee Toolal is meg lehet oldani. Ott megadhatsz valós fix méretet (style: fixed size). Majd megnyomod a Ctrl+C, Ctrl+N, Ctrl+V kombinációkat. Vagyis: másolás, új ablak (itt szerencsére alapból a kimásolt képrészlet mértét adja), beillesztés.

    Segédvonal:
    View->New guide->Position
    Ezzel az új guide pozícióját tudod megadni (mondjuk erre is van szükséged ), de ha már itt tartunk én azért hiányolom, hogy eltolni nem lehet számértékkel megadott pixellel, mint pl. az Illustratorban.

    Az utolsó nem egészen tiszta, de szerintem tetszőleges módszerrel kivágod a képet, utána image size-zal (alt+ctrl+I) beállítod a megfelelő méretet. Erre gondolsz?
  • repvez
    #16499
    Tud valaki abban segiteni, hogy CS5-ben hogy lehet azt megcsinálni, hogy pontos pixelméretre tudjak egy képet kivágni és a tartalma a képen belül ott legyen ahol kell?
    A crop tool-nál beirom felülre a méretet,de attól még bármekkorára tudom húzni , csak az oldalarány marad meg.
    A segédvonalaknál hogyan tudok megadni pontos pixelméreteket vagy a kép széléhez igazitani a nulla értéket?

    3 nézeti rajzokat akarok szétdarabolni és fontos lenne a pontosság.

    Illetve ha nagyobb teljes kép akkor hogy tudom ugy lekicsinyiteni, hogy a cropolt tartalom beleférjen a kivánt méretbe?
    Például van egy 1200x800 as kép azon van egy 600x300as rész amit ki akarok vágni,de csak 500x200as méretnek lehet a végén lennie, ugy hogy ne torzuljon az eredeti.

    A méretek kitaláltak, de talán érthető mit akarok.
  • Dynamic
    #16498
    Azt azért nem árt tisztázni polygonal lasso, mint a neve is mutatja (poligon gyakorlatilag sokszög), ívek, körök görbék kivágására NEM alkalmas. Nyilván, hiszen egyenesekkel nem lehet kört rajzolni, így a körökből ívekből igénytelen recés sokszög keletkezik. Az más dolog, hogy relatíve kis képeknél nem látszik, de nagy felbontású képeknél nagyon tré, főleg ha azok 1 méteres plakátokra kerülnek. Ezt csak azért írom, mert mostanában rengeteg olyan magát grafikusnak valló emberkével dolgoztam együtt akik csakazértis következetesen lassot használnak. A csúcs amikor még ellipszis kivágására 2 mm-enként lassoval kattogtat! Na, az a durva.
    Érdekes módon nagyon sok embernek nem fűlik a foga a görbékhez. Csomóan "szenvedésnek" írják le. Aki nem használ napi szinten mondjuk Illustratort, tudom, hogy annak macerás a pen tool, de ha megtanulod sokkal gyorsabban lehet vele haladni, mint a primitívebb lassoval, sokkal igényesebb lesz a végeredmény és az meg egyáltalán nem igaz, hogy pepecselős.
  • Jano84
    #16497
    OK, köszi szépen az útmutatást!
  • zsolesz92
    #16496
    áhhá.
    Nagyrészt újrarajzolás, vagy keress egy ugyanilyen buszt ebből a szögből.
    a kerék vonaláig egyszerű újrarajzolni(fentről haladva).
    A lényeg hogy új layerre kijelölöd a busz oldalát (a fekete léc feletti részt pl.) de azt is amit eltakar az autó, tehát tulképp egy téglalapot húzol. olyan színnel kitöltöd amilyen a busz oldala, majd filter noise-add noise, hogy zajos legyen kicsit. ha erős lett akkor filter blur gauss blur. még a noise előtt árnyékold, nyilván nem egyszínü az egész.
    A keréknél legegyszerübb ha keresel egy ilyen szögben álló buszt és rávágod.
    Amit linkeltél képet, arról is megpróbálhatod, de sztem nem lesz jó...
  • Jano84
    #16495
    A felső busz az csak minta amin látszik teljesen a busz oldala.
    Az alsó képet szeretném úgy megcsinálni mintha a buszt takaró autó ott sem lenne, csak a busz meg az út.
  • zsolesz92
    #16494
    he? :D

    Nem vagyok túlságosan hülyegyerek, de az utolsó 5 kérdést kb nem értem :D
    Mit akarsz pontosan? kivágni az autót. és mi legyen a háttér? a felső busz meg az aszfalt?

    Egyébként bármit is akarsz, kijelölöd az autót pl pen-toolal, vagy polygonal lasso toollal, és áthúzod a másik képre.
  • Jano84
    #16493
    Sziasztok,

    Az alsó képből szeretném kivágni a kocsit ami a buszt takarja, de úgy hogy a hátteret a busz töltse ki meg természetesen az út, a fenti kép minta a buszról. Hogy tudnám ezt Photoshoppal kivitelezni?
    Előre is köszi a segítséget!

    https://plus.google.com/photos/112681357754459072977/albums/5454452443618859313/5802016596166201186?banner=pwa
  • norbre
    #16492
    köszi mindenkinek a segítséget!
  • zsolesz92
    #16491
    gondolkodtam egy kicsit, talán így a legpontosabb.
    létrehozol egy új layert, amire a stroke-ok fognak kerülni.
    mind3 layert külön külön kijelölöd és az új layerre megcsinálod a keretet.
    egy összevisszaság lesz, amit neked nézned kell, a legbelső keret(ezt csinálja meg a shift ctrl alt is tulajdonképpen)

    Most fogod pl a crop toolt, és azzal be tudod állítani pontosan azt a terültetet. ha nem akarod levágni egy az egyben a külső részt akkor meg guideokkal.

    crop toolal nálam így néz ki:
    kép
  • norbre
    #16490
    az alábbi példán a három szín a három kép a layereken.. ahová a guide-okat behúzgáltam, kb az a terület lenne ami nekem kellene

  • norbre
    #16489
    hát igen, a ctrl+shift+alt klikkelős sajna nem az igazi :) a guide-oknál jottab még én sem találtam, de azt sem tudom csak szemre illeszteni. .valami kicsit gyorsabb módszerben reménykedtem :)
  • zsolesz92
    #16488
    ha jól értem akkor 3 kép, és a legkisebb méretére kellene az összeset, ugye?
    ez esetben ctrl klikk a legkisebb layerre, shift ctrl i - kijelölés megfordítása.
    a másik 2 layeren nyomsz egy delete gombot és levágja akkorára mint a legkisebb kép.

    Ha nem erre gondoltál akkor nem értem :))
  • Malakai
    #16487
    Elég sokféleképpen lehet azt még megvágni, inkább kézzel érdemes szerintem. Artistic choice. ;) Az abszolút közös felületet lehetne, de tuti nem arra gondolsz. :) (ctrl+shift+alt végigkatt a thumbnailekre)

    Az segíthet, hogy könnyen lehet snappelni guideokat csak ahoz amihez akarod, hogyha ctrl kattintással kijelölöd amit akarsz és ahoz kihúzol egy guideot.