17220
  • JackMeadow
    #9599
    Voltak ott is...
  • SrAta
    #9598
    ok kössz
  • Met
    #9597
    Őszintén? Még gyúrjál rá. :)

    1. nem stimmel a tükröződés, mivel csak a studió renderes van ezért az nem passzol a pályára
    2. a hátsó spoiler alján az a carbonnak akarni látszódó minta túl lóg a spoiler ívén (jobb alsó sarok)
    3. a hátsó kerék furcsán egybe van olvadva a sárvédővel

    Van egy Virtuális autótuning topic és egy Photoshop Munkák topic is. A képeket inkább oda.
    Ez a topic inkább technikai segítség kérő jellegű hely.
  • SrAta
    #9596
    Sziasztok
    Alap:
    http://www.netcarshow.com/ford/2008-taurus/1600x1200/wallpaper_0c.htm

    Tuning:
    http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/Ford_Taurus_2008_1600x1200_wallpaper_0ck_sz+p_ly_zat+drift.jpg
    Nah véleményezzétek pls én nem találtam hibát:P
  • biii
    #9595
    persze!
    fájl menü, az alatt a ascripts, ott pedig az image processor.
    rakd ki egy könyvtárba amiket át akarsz méretezni. lefelső sorban ezt a könyvtárat kell megadnod.
    alatt lévőben ki tudod választani hogy egy másik könyvtárba mentse.
    alatta megadod hogy jpg kell neked és mekkora(azt hiszem ha a 2.sorban nem adsz meg külön könyvtárat akkor létrehoz magától a képeket tartalmazó könyvtáradon belül egy jpg könyvtárat (ha jpg-ket akarsz)

    és mehet a run gomb
  • zolo
    #9594
    Olyat tudok csinálni, hogy több képet egyszerre adott méretre csökkentek és külön mentem el őket(nem felülírva az eredeti fájlt)??
  • bardocz
    #9593
  • ricsimaster
    #9592
    Örökhála
  • bardocz
    #9591
    Jobb klikk a képen,és a feljövő "kockában" jobb felül van egy kis háromszög,onnan be tudod tölteni az alap ecseteket.
  • ricsimaster
    #9590
    Halesz!
    Kéne egy kis segítség... eltüntek az alap brush-jaim és berakni se tudok :S van kb 24 darab és a többi 300 eltünt :S mit tudok csinálni hogy újra legyenek az újra rakást próbáltam...plz help me
  • theone91
    #9589
    Itt szemezzgess...
  • Máté94
    #9588
    Sziasztok!Nem tudja valaki a ennek a képen lévő szövegnek a betűtipusát?
  • mrbaba
    #9587
    köcce pajti ..pont erre gondoltam ..
  • bardocz
    #9586
    Először alul a layer palettán kattints az add layer mask részre,és ezt gradient tool-al ki kell tölteni.A szín fekete-fehér legyen,és felül,ahol ehet választani milyen legyen a kör alakút jelöld ki,és a kép középpontjából húzzál egyeneseket,addig,amíg nem tetszik az eredmény.Remélem érthető amit írok:S
  • mrbaba
    #9585
    csoki ! olyan kérdésem lenne, h azt hogyan lehet megoldani, h van egy képem ..annak a közepén van a hangsúly ..és h körülötte homályos legyen?
    pls lépésről lépésre írjátok le ..
    előre is köszi !
  • modellmaker
    #9584
    Igen, de aztán néztem én is, de nem találtam ilyet.
  • Molnibalage
    #9583
    Próbálkoztam. Nekem magyar ps7 van, gondolm ez edit legalsó sora az angolban.
  • JAG1
    #9582
    Jaaa...
    Azt passzolom.
  • modellmaker
    #9581
    talán a preferences-ben be lehet állítani.
  • Molnibalage
    #9580
    Nem erre gondoltam, ez azt állítja, hogy milyen színt használsz a műveletekhez. Én arra gondolok, hogy a pointer mindig szürke! Nem lehetne megváltoztati a színét? Tehát arra gondolok, mitha XP alatt más lenne az egérmutató színe.
  • JAG1
    #9579
  • Molnibalage
    #9578
    Egy hülye kérdésem lenne. Hogyan lehet a kijelölő / festő / stb. egérmutató színét megváltoztatni? Nem találom sehol.
  • anadrex
    #9577
    http://fc08.deviantart.com/fs23/f/2007/322/8/d/Killer_Portraits_PS_Tutorial_by_conzpiracy.jpg
    nézzétek meg érdekes tutorial ha vkinek nagyon sok a felesleges ideje meg megcsinálja akkor nagyvonalakba leirhatná magyarul :) hálás lennék előre is kösz.
  • NessieGraf
    #9576
    Legelőször csinálj egy új dokumentumot. Akkorát, amekkorára a montázst szeretnéd. A meglévő képeket nyisd meg. Select all, Copy. Új doksiba beilleszt. Mindet, amit gondolsz. Több rétegben lesznek egymás felett. A Layers ablakban váltogathatsz köztük, alakíthatod, mozgathatod őket.

    Több kezdőnek okozott már gondot a több réteg. Ez olyan, mint mikor a rajzfilmekben az átlátszó filmek egymásra kerülnek. Mindegyiken csak rajzrészlet van. Itt az egészhez képest képrészlet.

    Amikor úgy döntesz, elmentenéd: Amit csináltál rétegek egyesítése nélkül mentsed PSD formátumba. Amit elküldenél mutatóba: Save as módon pl. JPG-be. Mert másképp ha mégsem tetszik kezdheted előlről.

    PS-ben majd mindenhol találsz kis háromszög alakú füleket. Nézd meg mindet mi van mögötte. Találhatsz olyan dolgokat is, ami sehol máshol, vagy bonyolultabban érhető el.

    Semmitől nem megijedni! A dolgok visszavonhatók. A History ablakban van egy fényképezőgép. Azzal el tudsz menteni állapotokat amikhez visszaléphetsz akkor is, ha nagyon sokmindent csináltál már. Ez mindaddig igaz, míg a képet be nem zártad.

    Létezik egy Layer Comps lehetőség. Ott el tudod menteni az aktuális állapotot. Egy képnek így több változata lesz meg egy állományon belül. Az így elmentett rétegkompozíciók a fájl mentése, bezárása, újranyitása után is előhívhatók, de réteg törlés és réteg egyesítés szempontjából nem tud segíteni.

    Ha valamit nem tudsz, hogy kell, vagy se, a Layers ablakban a réteg ikonja előtti szemre kattintva láthatatlanná teheted anélkül, hogy elveszne.
  • robos
    #9575
    montázs videó tutorialok...
  • JAG1
    #9574
    Link...
  • Sammer
    #9573
    Sziasztok!
    Most próbálok ismerkedni a photoshoppal. Segítenétek abban hogy hogyan tudok mondjuk 3-4 képből ey montázst csinálni?
  • Tiritiri
    #9572
    Koszonom a valaszokat, meg fogom probalni.
  • modellmaker
    #9571
    Csak gondoltam, hátha. :)
  • Met
    #9570
    a registrynek nincs köze hozzá, a program files-ból kell az adobe könytárat törölni és a c: document&settings-ből is
  • Tiritiri
    #9569
    Igy csinaltam, mindent elfelejttettem a geppel, teljesen ujra regisztraltam. Es megis magyar maradt...
  • Tiritiri
    #9568
    Talan a Piratebay- rol toltottem le a torrentet... de sajna tenyleg nem emlekszem!
  • modellmaker
    #9567
    Uninstall után kompletten töröld a mappát is ahol volt. Meg lehet a registrybe is belepiszkált, azt is meg lehet nézni.
  • Tiritiri
    #9566
    Csak beirtam a keresobe, hogy 'magyaritas', kiadott egy oldalt, amirol le lehetett tolteni a magyar nyelvet hozza. Sajnos nem tudom, melyik oldal volt az, mert nem most a napokban csinaltam, hanem mar legalabb 2- 3 honapja. Csak az emlitett eszkozoket akartam most hasznalni, ekkor jottem ra, hogy eltuntek.
  • zsolesz92
    #9565
    ha leirnád hogyan tetted magyarrá lehet h többet tudnánk segíteni...
  • Tiritiri
    #9564
    Sziasztok, tudna valaki segiteni nekem?
    Angol nyelven eleddig tokeletesen mukodo PS CS2- met hulye fejjel magyaritottam. Erre most kulonfele funkciok nem mukodnek rajta, pl. a Filter- Extract (szuro- Kiragadas) parancs sincs sehol, vagy pl. nem talalom a Liquify (folyadekositas) parancsot. Az egesz progit ujra feltelepitettem, es meg igy is megmaradt a magyar nyelv. Hogy tudnam visszacsinalni az egeszet?
    Help me please!
    Elore is nagyon koszi, aki tud segiteni!
    Udv!
  • JAG1
    #9563
    Image - adjusments - replace color.
  • Met
    #9562
    elmented jpg-be és a quality csúszkát lehúzod balra, jobb oldalt írja, hogy mekkora lesz a file mérete
  • zsolesz92
    #9561
    jpg helyett gifbe mented
  • istvan12
    #9560
    Szisztok!

    Hogy lehet egy 12kbyte méretű képből 8 kbyte méretet csínálni?