17220
  • Gladiator
    #9559
    hasonló volt nekem is, csak nekem akkor, ha PS-ben megszerkesztettem, aztán elmentettem. thumnbnailben olyan volt, amilyennek csináltam, viszont ha megnyitottam, minden egyes alkalommal más színű lett. vagy FF, vagy az emberek kékek, minden más piros, stb. eleinte mókás, de mondjuk amikor egy több órán át szerkesztett képet nem tudok elmenteni elég dühítő...
  • PrasCo
    #9558
    Uraim, adjon Isten!
    A kérdés, amit feltenni szándékozok, elég szar ide, de nem találtam jobb topicot. :\ Az alapfelállás a következő: Van (elég régóta) egy teljesen általános .jpg fényképem. Fekete-fehér, a képről nem tudom, hogy szerkesztve volt-e utólagosan, bár a tulajdonságainál semmi ilyesmi nincs feltüntetve. Ha ez jelent valamit, C4100Z-vel készült. Egyik gépemről pendrive-on (Vistáról XP-re, bár felteszem, ennek baromira semmi köze a dologhoz, de hát akkor legyünk alaposak) hoztam át a képet a másikra, és meglepő dolgot tapasztaltam:
    A thumbnail a "miniatűrök" megjelenítési módnál színes volt! Tévedés kizárva, szép, eredeti színes. Persze duplakattra, szerkesztésre, bármire azonnal az általam ismert greyscale-t mutatta.
    Kérdésem: Hogyan hozhatom vissza a kép valódi színeit? Baromira örülnék, ha erre volna mód. Pedig feltételezem, hogy van, mert a számítógépem nem az ujjából szophatta azt a színezést. Paint Shop 8-at küldtem rá a problémára, de nem találtam semmi használhatót.

    Segítségeteket köszönöm. :)
  • Gladiator
    #9557
    hmm... nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz megoldani:)
  • Gladiator
    #9556
    üdv!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom megcsinálni, hogy a háttér, meg azok az absztrakt cuccok a háttérben olyan színűek legyenek, mint a jobb alsó négyzet? húzogattam már mindenféle csúszkát, de valahogy nem az igazi.

  • DöflingR
    #9555
    Esetleg valaki? (#9546)
  • theone91
    #9554
    Nálam is volt ilyen... Újraindítás és utána pöpec...
  • Goruck
    #9553
    -megoldva-
  • Goruck
    #9552
    Sziasztok, az a nagy helyzet, hogy leraktam tálcára a CS2es photoshoppom és megnyitottam és azóta "beragadt" a HandTool...

    és sehogy sem tudom eltüntetni, ki tudok választani mást de az egérmutató HandTool-on marad

    elfelejtettem, milyen billentyűkombinácíóval lehet indításkor törölni a személyes fájlaimat??Valakinek volt már hasonló problémája?
    PLÍÍÍÍÍÍZ HELP! :)
  • John Cena
    #9551
  • Benny04
    #9550
    Köszi, isten vagy
  • Met
    #9549
    lehet azzal is de nem a réteg nevére kell kattintani hanem a bal szélén lévő kis ikonra, pl. a text layernél ahol a T betű van
  • Benny04
    #9548
    Sziasztok!
    Eddig 7.0-m volt, de most ugye beszart és feltettem a CS2-t.
    A 7.0-val ugye meg lehetett azt csinálni, hogy ha nyomtam a Ctrl-t és rákattintottam egy rétegre, akkor szép kijelölést kaptam a kép körül, de most pedig a Ctrl arra való, hogy egyszerre több réteget is kijelöljek...
    A kérdésem az lenne, hogy CS2-vel hogy lehet ugyan ezt megcsinálni, mint a 7.0-ban lehetett?
    Előre is kössz.
  • robos
    #9547
    Text mirror
  • DöflingR
    #9546
    Ha az Adobe ImageReady-be megnyitok egy avi fájlt,hogy kiszedjek belőle valamit akkor mért csak fehér képet ad??
  • Met
    #9545
    éppen ezért első a tutorial.hu
    az alapokat onnan el lehet lesni
  • istvan12
    #9544
    Mintha olyan könnyű lenne egy kezdőnek. És azt hogy lehet megcsínálni hogy adott egy tenger és a szöveg tükröződne a tengerben.
  • Met
    #9543
    ez pont nem az amit 2 szóval el lehet magyarázni, főleg, hogy 0 tudásod van

    1. tutorial.hu
    2. pixel2life.com-on turorial keresgélés
    3. ha valamit nem értesz itt kérdezel
  • theone91
    #9542
    Ez nem lenne "lopás"?
  • istvan12
    #9541
    Sziasztok! 1 hete használom a Photoshop cs3-at. Olyan kéréssel fordulnék hozzátok, hogy szeretnék készíteni a következő borítóhoz hasonló lemez borítót. csak dj igi Dancemix 2008 címmel. Hogy tudnám megcsínálni tudtok-e segíteni valami tutoriállal vagy tanáccsal. A jövőben is szeretném használni a programot a mixeim borítójának készítéséhez de még a képbe való kép beillesztés sem megy. Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.
  • Benny04
    #9540
    töltsd le és meglátod.
    de most megnéztem egy torrnetoldalon a cs4-et és ott voltak róla screenshotok és valóban úgy néz ki, mint a CS3 :O
  • DJ RX7
    #9539
    Amikor méretezed a képet Photoshop-ben ki lehet választani a minőséget.
  • theone91
    #9538
    Ugye-ugye :D
  • DöflingR
    #9537
    Egy hivatalos adobe linket mutass már akkor :)
  • Benny04
    #9536
    de tényleg, mert a CS3-as képnél ott van, hogy 1990-2007, holott ebben az évben adták ki a cs4 bétát...
  • theone91
    #9535
    Jah. Az első kép egy "moddolt" CS3, a második pedig egy Fan-art borító...
  • zolo
    #9534
    CS2-t használok, és köszönöm a leírást, az Unsharp Mask a nekemvaló :)
  • DöflingR
    #9533
    Azért nézek, nekem is fúrcsa..
  • DJ RX7
    #9532
    Közben rájöttem.
  • DJ RX7
    #9531
    Sziasztok! Egy gyors buta kérdés: Hogyan tudok használni a plugins-okat betelepíteni betudom, csak alkalmazni nem.
    Köszi előre is!
  • NessieGraf
    #9530
    #9525 Te tudod, mit szeretnél kérdezni, de nekünk pontosítsd légyszi!

    #9526 Külön rétegre rajzold. Kis se kell vágni és oda viszed, ahova akarod.

    #9527 Melyik PS? És mit szeretnél pontosan? Mert mindenképp sharp, de va a tools-ok között, azzal úgy dolgozol, mint egy ecsettel. Van a filtereknél, ahol teljes képet, vagy kijelölt részletet élesíthetsz klf módokon.

    A CS2-ben van olyan, hogy smart sharpen, és unsharp mask. Érdekes lehetőségek a nagyon élestől a torzig. Párjuk a smart blur és a surface blur. Két utóbbi életlenít, de nagyon rossz jpg esetén jól jöhet a smart blur élesítés előtt, mert összemossa a pixelhatárokat. Mindegyiknél kihasználható a ráteszem - visszavonom - edit menüben fade módon részlegesen (%-os arányban) tegye rá. Néha az eredeti túl durva, főleg kis képeknél.
  • Benny04
    #9529
    igen? :O
  • theone91
    #9528
    Mindkét kép fake... [mostnemazé]
  • zolo
    #9527
    Élességet hol tudom megemelni?
  • adamq01
    #9526
    sziasztok! Rajzoltam egy szöveget és hogy lehet Photoshop 7-ben úgy kivgáni hogy csak a lényeg látszodjon és a kivágással eggyütt ne vigye a hátteret.
  • kopa1
    #9525
    Na kéne nekem egy kis help...
    Ha PS-ben csinálok egy új munkalapot v. egy meglévő képet akarok átszerkeszteni CSAK a Hand tool jelenik meg bármi mást választok ki...
    Mit lehetne csinálni?
  • Bercy #9524
    Hát majd ha végleges lesz meglátjuk.
  • Benny04
    #9523
    ezt találtam róla gugliban.

    nem sokban különbözik a CS3-tól
  • Bercy #9522
    Ja, hogy béta...akkor még nem jelent meg végül is :)
  • DöflingR
    #9521
    Lol télleg van CS4?D:
  • Benny04
    #9520
    nemrég jelent meg, de még csak a béta