17220
  • NessieGraf
    #10039
    Bocs, de a neved alapján nem ismertem a szintedet. Azt meg messze nem tudom: a .csh -t értelmezi-e bármi is a PS-en kívül, ráadásul ha igen, hogyan. Mert ilyen belefutásom volt már más fájlnév kiterjesztéssel.
  • artschiatwork
    #10038
    vagy akár :)
    ezt is mondhattam volna :)
  • Dj Faustus #10037
    A fő problémám az, hogy perpill nincs PS a közelemben. Jó, ha hazaérek, akkor esetleg. Ezért örültem volna valami PS-t nélkülöző alternatívának.

    "A 300-as, vagy afölötti felbontás"
    Jó, az a nyomdai/DTP-s célokra. A 72 dpi meg webre/képernyőre, ezzel én is tisztában vagyok.
  • NessieGraf
    #10036
    Ezzel szemben photoshopból van lehetőséged a postscript formátumba írásra.

    Elég érdekes számomra egyébként, hogy a ps bizonyos dolgokat vektorosan old meg, de elég jól működik.

    A 300-as, vagy afölötti felbontás: annál alacsonyabbal csak ha játszol a képekkel. Ha nem vagy jártas PS-ben, akkor: a legtöbb helyen a nem valós felbontást alkalmazzák: minden 72dpi a vallatásnál, csak némelyik kép többméteres. A valós felbontás: van egy képméret, és azon belül lesz több pont. Ezt ha jól emlékszem Corel, Irfanwiew, meg más is használja egyébként, csak a köztudat felé kiadott infó sokakat befolyásol.
  • artschiatwork
    #10035
    talán egy próba (kicsit bonyolult, ha vki tud jobbat, írja meg):

    1. megnyitsz egy új nagyobb doksit Photoshopban (nagy felbontásban érdemes, mondjuk 300 dpi)
    2. kiválasztod a shape-et
    3. törlöd a hátteret (csak a shape marad)
    4. kimented psd-ben
    5. megnyitsz egy Corel X4-et
    6. beimportálod a psd-t Corelben (a Corel lekezeli a Photoshop psd-jét)
    7. utána jobb klikk a képen és Trace (ahol állítgathasz mindent) :)

    kicsit sokáig tart, de egy próbát megér :)
  • Dj Faustus #10034
    Nos nekem is lenne egy Photoshophoz kapcsolódó kérdésem.
    Találtam pár .csh kiterjesztésű "custom shape libraryt" - például ezt.
    Lehetséges ezek más vektorgrafikus (svg, postscript) formátumba való konvertálása? Ha nem lehetséges, akkor nagy felbontású, veszteségmentes pixelgrafikus formátumba? Nincs Photoshop előttem, és más képszerkesztő programban szeretném felhasználni.

    Válaszotokat előre is köszönöm.
  • NessieGraf
    #10033
    Ahogy eddig láttam a replace color valami egészen érdekes módon értékeli ki a színeket. Lehet ettől az, hogy mikor zöldből csinálnék sárgát lila lesz, de olyan finom kis szürkés árnyalatban.

    Valamennyit segít, ha a cserélendő színből előzőleg kijelölést csinálsz. A selective color, és a color balance jobb.

    Áthidaló megoldás lehet még, hogy egy másolati rétegen csinálod a kijelölést. Azt előzőleg kontrasztos, durva színekre állítod. Úgy jobb hatásfokkal találja meg a cserélendőt.

    Valószínűleg az is okozhatja, hogy egy képen te kéket látsz, de az jpg. És minden pixele más színű.
  • Jagumo
    #10032
    Grayscale ja, az amikor kezdtem ugy felbaszott :DDDD
  • JAG1
    #10031
    Nyet, színes a kép...
  • Atika :o)
    #10030
    nezd meg hogy nincs-e veletlenul image/mode grayscalera allitva
  • JAG1
    #10029
    Na az mitől van, hogy replace color nem állítja a színeket.
    Illetve állítja, de csak a szürke árnyalataiban...
  • Kovács legény
    #10028
    Actionsel
    itt levan írva, hugy mükszik: ehune
  • tivadar89
    #10027
    Sziasztok, lenne egy Photoshoppal kapcsolatos kérdésem.
    Minden képemre a bal alsó sarokba szeretném beírni a kép fájlnevét. Mivel nem szeretném ezt egyesével elvégezni (több 100 kép),ezért gondoltam megkérdezem hogy van-e valamilyen automatizáló funkció ami ezt elvégzi helyettem ?
  • NessieGraf
    #10026
    Azért egy súgás: amikor a PS-ben kész az animáció és Save for web lehetőséget választasz, nyugodtan mentsd el. Mozogni fog. Jobb alul van az ilyen mentési lehetőségnél a böngésződ ikonja. Ott letesztelheted azt is, hogyan fog kinézni, mekkora lesz, jók-e az idők. Ha valami nem tetszik még dönthetsz úgy: mégsem mented, előbb javítasz.
  • xxxpaulxxx
    #10025
    Köszönöm sikerült easy gif animatorral:)
  • ProGabe #10024
    cs3? mert akkor windows -> animation. ott minden réteget külön frame-re
  • Jagumo
    #10023
    PS-el nemtom :(
  • Jagumo
    #10022
    Én Easy GIF animátorral csinálom a logómat, de az egy szar logón kívül másra nemjó, de tényleg easy :D :DD
  • xxxpaulxxx
    #10021
    PSel hogyan tudom megcisnálni a gifet, hogy mozogjon (17 darab mozzanat van)
    rámentem hogy mentés webre de ott is csak 1 darab képet jelenít meg:S
  • Jagumo
    #10020
    Ja végülis igenfélreérhető. :S Haverom szokott idegesíteni modnja, hát én letöröltem az MSN-t ,és mégis elindul amikor elindítom a gépet, átmegyek hozzá, és a mondom ja le is törölted az parancsikont az asztalról...
  • NessieGraf
    #10019
    Igaziból csak azért szóltam bele abba amit mondtál, mert a kezdők hajlamosak dolgokat félreérteni. És azt hiszik: kitesszük az ikont, fájlt az asztalra és annyi. Aztán senki el nem igazodik rajta.

    Mire megmagyaráztad látszik, hogy te pont jól csinálod, csak az Asztalra megnevezés félreérthető.
  • Jagumo
    #10018
    Meg ha nekem már 70 vagy kevesebb GByte szadab hely van a D:/-n akkor már zavar.
  • Jagumo
    #10017
    Nem! Én nagyon esztétikusan tartom a dolgaimat, szeretem ha rendvan, körülöttem meg a gépen is!

    A letöltéseket is ugy csinálom hogy ahányszor letöltök mindig külön mappába és a mappa neve a dátum (pl 06.22, 07.01), képeimnél detto.

    Van egy külön mappa hogy PS Works azon belül vannak szétszortírozva (pl:Barátok, virágok, stb)

    A zenéknél külön van válogatva, hogy (Rock, Techno, Progresszív, stb)

    Az "aztalra"mappába csak azok vannak bereakva, mint pl ha valamit ferakok kidob egy ikont, akkor egy kép ha letöltöm csak ugy hipphop telepítők ennyi. :)

    de viszont kicsit eltértünk a témától :D
  • NessieGraf
    #10016
    A fiatalok még azt hiszik, elég az ömlesztett változat. Aztán rájönnek: vagy a fájl lett sok, vagy a memória rövid.
  • theone91
    #10015
    Detto.
  • NessieGraf
    #10014
    El nem tudom mondani, mennyi minden franc van a gépemen. Ha nem lennének téma szerint csoportosítva, az életben se találnék meg semmit.
  • Jagumo
    #10013
    nekem gyorsinditón van minden. az asztalon 2 ikon van : Lomtár, és az asztalra. :)
  • rooney8
    #10012
    Nekem tele van az asztalom programok (+ játékok) parancsikonjaival :)
  • NessieGraf
    #10011
    2: Sajátgép és Lomtár. Igaz, kicsit csalok, mert a billentyűzetem programozható. Gombnyomásra jön ami kell. Amiket csinálok, azoknak meg mindnek van helye. Téma, stb szerint rendezve.
  • DJ RX7
    #10010
    Szóval beraktam a mappába, de sajnos nem teszi be őket, így is nekem kell betölteni. Be kellett volna töltse az egészet?
    1.
    2.
  • DJ RX7
    #10009
    Bajban vagy az olvasással? Akkor fuss neki még egyszer, mert nem ez volt a kérdésem. :)
  • Met
    #10008
    quicklaunch eszköztár rulez :)
    képernyő tetején mindig láthatóan
  • Jagumo
    #10007
    0?
  • modellmaker
    #10006
    Valóban.
  • NessieGraf
    #10005
    Tippelj, hány ikon van az asztalon nálam!
  • NessieGraf
    #10004
    Persze, csak ha nem vagy benne és utána indítod nem kell load, hanem helyből felveszi.
  • Jagumo
    #10003
    de nekem van egy könytár az asztalon az a aneve hogy "Asztalra" és ha sok a szar cucc az asztalon oda berakom :)
  • modellmaker
    #10002
    Nálam a CS3 az ecseteket tudja kezelni akkor is, ha fut miközben bemásolom a mappájába.Igaz, hogy nem egyből hanem be kell tölteni őket, de egye fene. (Load brush egyébként amiről beszélek..)
  • ProGabe #10001
    ez is :)
  • lemike
    #10000
    ték