17220
  • Met
    #9999
    TÉK:)
  • NessieGraf
    #9998
    Asztal nem azért van, hogy mindent odategyünk! Arra találták fel a vinyó különböző könyvtárait. Ha meg ki kell csomagolni a fájlt, akkor legegyszerűbb a ps megfelelő mappájába.

    #9995 Ha a ps mappába másolsz, vagy oda csomagolsz ki abr fájlokat, a ps közben ne fusson. Úgyis ki kell lépni, meg vissza, hogy használja is azokat.
  • Jagumo
    #9997
    amiket letöltöttél asztalra kitömöríted és igen az arb fájlokat kijelölgeteg ugy (a ctrl-et nyomva tartod és kattingasz a fájlokra) majd ctrl + c másolod és ctrl +v-velbámásolod ahova akarod :)
  • Met
    #9996
    Bemásolod az abr file-okat a programfile/adobe/adobe pscs3/presets/brushes mappába
  • DJ RX7
    #9995
    Sziasztok!
    Hogyan tudok CS3-ban egyszerre több ecsetet importálni?
    Nem szeretném egyenként berakosgatni, mert rengeteg file van.
  • Met
    #9994
    ahha, szóval nincsenek "szabvány" árak
  • modellmaker
    #9993
    Attól függ, hogy mennyi munkaórád van benne. Gondolom nem noob vagy a PS-hez, szal tényleg csak a reális belefektetett munka van benne, nem a keresgetés, hogy ezt hogy is kéne megcsinálni. Amennyit te gondolsz rá, annyit kérj el. Te úgy érzed, hogy a munkád annyit ér, aztán megmondják, hogy sztük mennyit, ha nem megy lehet alkudni.
  • acsati
    #9992
    kösz!
  • rooney8
    #9991
    ááá a kakit fogok itt szarakodni :) majd ha kész lesz az odlal akkor meglátom hogy milyen lesz...
  • ProGabe #9990
    file -> import -> video frames to layers -> open dialog ablakban vagy beírod a konkrét fájlnevet, vagy egy *.*-t és akkor mutatja az összes fájlt, ergo ki tudod választani a kívánt gif-et
  • Met
    #9989
    de akarnak csak grafikát..
  • theone91
    #9988
    Ahozz kell megrendelő. Csak grafikát meg senki sem akar. Szóval semennyit sem.
  • Met
    #9987
    Mennyit lehet elkérni egy weboldal grafikáért? kb.
    Egyszerű, csak a grafika, flash nélkül.
  • modellmaker
    #9986
    Így nem is fogja behúzni a szöveget. :|

    Azt a bekezdést ahova a kép kerül tedd külön rétegre. A "Paragraph" menüben (Window/Paragraph) pedig be tudod állítani a behúzás mértékét.
  • rooney8
    #9985
    Én így csináltam a legelején is (mintha kijelölés lenne)

    Itt van egy kép (van a szöveg layer és fölötte 3 kép)

  • NessieGraf
    #9984
    Ha a szöveg eszközt az elején úgy húzod, mintha kijelölés lenne, alapból ilyet csinál.

    Viszont ha meglévő szöveged van, akkor a réteg nevén jobb klikk: Convert Paragraph Text menüpont az angolban, gondolom konvertálás paragrafussá, vagy valami hasonló a magyarban. Alulról az ötödik menüpont, egymagában, két vonal között.
  • acsati
    #9983
    hogy kell gif-et ugy megnyitni hogy az mozogjon?
  • rooney8
    #9982
    van benne valami
  • modellmaker
    #9981
    Ezt sztem felesleges megcsinálni PS-ben. Azt mondtad, hogy úgyis HTML-ben írod a szöveget, CSS-el, abban meg pár perc alatt megvan a végleges, több kínlódás van vele PS-ben...
  • rooney8
    #9980
    s ezt a paragraph módot hol lehet beállítani?

    Én a szövegrészt majd a html-en belűl fogom megírni és css-el majd mindenféle formázást megcsinálok rajta. Úgyhogy azzal nincs gond, csak azért kéne ez a funkció, hogy jobban átlássam, hogy majd hogy fog kinézni ha kész az oldal
  • NessieGraf
    #9979
    Úgy kell, hogy a szöveged paragraph / paragrafus módú. Akkor megadhatod, hogy hány pont (századpont pontossággal) mértékű legyen a bal, illetve jobboldali behúzás.

    Ha netre csinálsz bármit, Word felejtős, OOo is. SeaMonkey HTML szerkesztője elég jó, feltéve, hogy a célnál van módod html formátumban beilleszteni.

    És tökéletesen egyetértek, ha azt akarod, hogy normálisan nézzen ki, akkor ezeket a wysywicceket csak úgy lehet kikerülni, hogy ps-ben készül a szöveges rész. Ilyenkor a kép magyarázatába viszont érdemes benyomni a szöveget a keresők miatt.

    A Google dokumentumoknál pl. újabban lehet csinálni prezentációt. Na aki még nem tudja, mi ez a wysywicc, az próbálja ki. Aztán mikor úgy gondolja, rendben, menjen át a szomszédba, nézze meg a szomszéd gépén is. Aztán ha olyat lát, ami alig hasonlít az eredetire, annak priviben hajlandó vagyok ehhez tutort küldeni.
  • Jagumo
    #9978
    elhiszem , de miért nem azzal csinálod? :D:D
  • rooney8
    #9977
    pedig ps-el csináltam :) (world-be én is tudom hogy kell)
  • Jagumo
    #9976
    Nemtudom hogykell, de szerintem azt nem Photoshoppal csináld hanem World-el, ott még énistudom , pedig nemszeretem a world-ot mert számtekon állandóan azt csináljuk és mindent olyan pontosan kell csinálni mindere más módszer van tökre felbasz :/ :D
  • rooney8
    #9975
    úgy szeretném mint itt
    viszont most ha egy képet beszúrok, akkor vagy a szöveg elé jön, vagy a szöveg mögé... érted? :)
  • Jagumo
    #9974
    Nem nagyon értem, de talán értem. pl ha a kép aláírod akkor senki nemtakar el semmit. :D
  • rooney8
    #9973
    Hali!

    Régebben amikor még a régi gépem volt, valahogy meg tudtam azt csinálni, hogy írtam egy szöveget és egy képet beszúrtam a szöveghez és akkor úgy igazodott el a szöveg, hogy a képet "kikerülte". Most pedig sehogyse tudom ezt megcsinálni. Írok egy szöveget, de ha beszúrok egy képet, akkor vagy a szöveg elé (és eltakarja s zöveget) "megy" vagy pedig a szöveg mögé... Hogy lehet ezt megoldani?
  • theone91
    #9972
    nm
  • Jagumo
    #9971
    ha tudsz hangolul, akkor TutorialiZed, de hanem akkor is ez a legjobb mert itt 10000 PS tutorial van és mutatják képeken hogykell megcsinálni :)

    angol PS jobb hozzá :)
  • lemike
    #9970
    tutorial.hu
  • istvan12
    #9969
    Tudtok-e olyan oldalt ahol magyarul vannak tutorialok?
  • Jagumo
    #9968
    sokáig tartott :D
  • Japep
    #9967
    Ok, már rájöttem.
  • Japep
    #9966
    Vagy 1 hete szereztem be a CS3-mat, és most menteném az első animált képemet...hogyan kell elmenteni? :D
    Mert ha csak simán 'Mentés másként...' mentem .gif-ként, akkor nem mozog, csak egy kép... :S

    Előre is kössz! :)
  • berczely
    #9965
    Köszi sikerült!!
  • Jagumo
    #9964
    énis azokat nézegettem h ott lehet valami elállítva, de lehet nemraktam nonre-ra nemtom :D de ma is okosabb lettem :)
  • theone91
    #9963
    A betűméret-fül melleti fülben a "None"-t állítsd "Smooth"-ra!
  • Jagumo
    #9962
    esetleg ha nemmenne :) Betü élsimitása
  • Jagumo
    #9961
    tipikus próbléma picit többet visszakell olvasni :) de leírom mert semmi.

    1. Verzió beszerzel egy másik verziót ( de a legtöbb ezt kéri)

    2. (szerintem EZT CSINÁLD)indítsd el a PS teleőítőt és amikor kiírja hogy zárd be az explorelt akkor nyomd meg a Ctrl + alt + delete ezzel ugye gondolom te is tod bejön a feleadatkezelő ott rámész a folyamatokra és az "IEXPLORE.exe"-t kilövöd, de mivel 2 van belőle... :D Ezért űgy csináld kijelölöd az egyiket megnyomod a delete-et és enter aztán másikre is ugyanezt és gyorsan felváltva csináld míg egyszer csak az 1-ik eltünik akkor gyorsan nyomj rá az Photoshop INstallerben az "újrá"-ra , mert 5 mp és megint visszajön az "IEXPLORE.exe" folyamat és megint nemfog menni, én már 3x raktam így fel, ha nemmegy szólj segítek!

    bocsi a sok helyesírási hibáér
  • Jagumo
    #9960
    ezt akartam mondani :D