17217
  • acsati
    #16685
    Köszönöm a gyors választ :)
  • papi08
    #16684
    Tedd be egy szövegdobozba. Nekem csak úgy engedi :)
  • acsati
    #16683
    Sziasztok!
    Egy 4 sorból álló szöveget szeretnék sorkizártra formázni, de nem engedi. Miért? Hogy lehet sorkizártra formázni?
  • papi08
    #16682
    Ment a "+", megmentettél :D

    Igen, nyitott layer füllel is mentettem, de nem segített sem most, sem korábban :/
  • Malakai
    #16681
    Ne legyen semmi kijelölve, csak a shape tool legyen aktív, ha így állítod a beállításokat utána úgy hozza létre az új objektumokat. Ha ilyenkor a bal szélen a preset választóra jobb gombal kattintasz és reset toolt választod akkor visszaállítja az alapértelmezettet.

    Nyitott layer füllel toltál workspace mentést?
  • papi08
    #16680
    Sziasztok!


    Mostanában, mikor egy shape-et rajzolok, úgy jeleníti meg alapértelmezettként, hogy van rajta egy 10px-es körvonal, és nincs kitöltve semmilyen színnel.

    Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy alapértelmezettben ki legyen töltve pl az előtér színnel, és ne legyen rajta körvonal?

    Elég idegesítő, mikor 20 shape-et kell megrajzolni, és mindegyiknél külön még ezt si állítani kell..:/


    (A másik kisebb hiba, hogy egy ideje ha megnyitom a PS-t, a Layers fül össze van csukva, pedig annak nyitva kellene lennie :D Itt mit állíthattam el?)



    Köszönöm! :)
  • zsolesz92
    #16679
    nekem sokkal kényelmesebb googlezni, mint helpben keresgélni, nem tudom miért. barátságtalan a help.
  • Spészgószt
    #16678
    (kérdésekre) egyszerű kérdésekre --- az első nem kell!
    éljen a szerkesztés gomb!
  • Spészgószt
    #16677
    ez valami beidegződés az embereknél? Meg tudod mondani miért nem használod? Jó itt nem bonyolult megoldásokra gondolk, hanem a hol van ez vagy hol van az, vagy mivel lehet ezt vagy azt kérdésekre egyszerű kérdésekre. Google sajnos sok faszságot is kidob amit valami dilettáns fasz beírt és te meg úgy gondolod az pont jó lesz....nagyon ritka a helyes módszer...általában az már fizetős kategória, vagy mindenki megőrzi a sírig a titkot....
  • pxxl
    #16676
  • zsolesz92
    #16675
    helpet soha semmilyen programban nem használom, de nekem alap dolog, ha valami nem megy az google.. Google a barátom :)
  • Spészgószt
    #16674
    nem értem az emberek 99% miért nem használja a súgót...
    az ilyen alap problémákat pillantok alatt meg lehet oldani...sőt...az adobe help még ugyan jó...
  • 66zio
    #16673
    áá de hülye vagyok... észre sem vettem a window menüt pedig már fél órája keresgettem és ott animation, köszi :)
  • rooney8
    #16672
    window/timeline
  • 66zio
    #16671
    Helló gyorsba lenne egy kérdésem. Hogy tudom előhozni azt a dolgot amivel mozgó gifeket tudok csinálni, hogy be tudjam állítani képkockánkét hol legyen a képen egy másik layer
  • norbre
    #16670
    egyenlőre megoldottam úgy hogy a kihúzás után eltoltam a layer tartalmát ;)
  • norbre
    #16669
    igen, ez utóbbi lenne a cél..
  • zsolesz92
    #16668
    de most újraolvasva lehet rosszul értelmeztem a kérdést.
    Arra gondolsz, hogy ne a stroke közepére tegye a brusht, hanem mondjuk a külső felére?
  • zsolesz92
    #16667
    megcsinálod a path-t, ctrl+t, középpontot kiteszi, elhúzod ahova szeretnéd, aztán akörül tudod is forgatni ha ez a cél. utána meg tudod stroke-olni.

    vagy új layerre megcsinálod a stroke-t, arra ctrl+t, és már a kész stroke-t forgatod..
  • norbre
    #16666
    üdv.. szép magyar mondat következik.. :D szeretnék egy adott Path mentén Stroke-olni egy Brush-t :) el tudom valahogy tolni a Brush középpontját? nem nagyon találok ilyesmit :/
  • pxxl
    #16665
    nem rossz :)

  • MANOWAR
    #16664
    A #16658 hsz-ben leirt problema nem azert van mert nem csak webes szineket hasznalt?
    Szerintetek? (erdekelne :) )
  • zsolesz92
    #16663
    nem, de jó munkát :))
  • atila4
    #16662
    Sziasztok! Nem tudja valaki véletlenül, hogy ez milyen betűtípus?
  • zsolesz92
    #16661
    Szia, gondolom már megcsinálták, de ha mégsem, itt fel tudod venni velem a kapcsolatot:



    gyakorlatilag $5, amit az oldal elkér érte...
  • jailhouse
    #16660
    Sajnos nem működik, feladtam.

    Ha van akit érdekel egy photoshop profinak szerintem maximum 2 órás munka némi aprópénzért (pár banner, gomb, stb átszínezése) az írjon a [email protected] e-mail címre.

    Köszönöm.
  • papi08
    #16659
    Próbáld meg kicsit még finomhangolni a CTRL-T billentyű kombinációval :)
  • jailhouse
    #16658
    Sziasztok!

    Egyáltalán nem ismerem a Photoshopot, a segítségeteket kérem.

    Egy weboldalt szeretnék megújítani, átszínezni. A css-ben átírtam az új szín kódokat, viszont van pár olyan oldal elem amiket még át kéne színeznem, kis bannerek, gombok stb.. ezek png, jpeg vagy gif formátumban vannak.

    Photoshop CS6-ot használok.

    Megnyitom a kép fájlt, ha szükséges átállítom RGB módra, majd Image -> Adjutsments-> replace color. Itt a pipettával kiválasztom azt a színt, amit szeretnék átszínezni (RGB 83 197 202) Majd beírom annak a színnek az RGB kódját, amire szeretném (70 100 120) látszólag át is színezi, viszont egy kicsit más árnyalatra. egészen pontosan : 80 123 151 -re, ami a képet kirakva az oldalra, rögtön szembetűnik, hogy elüt a szín. Mi lehet a gond?

    A segítségeteket előre is köszönöm!
  • papi08
    #16657
    Megvan a megoldás :D

    Ha dolgozol egy fileban, és az egyik kijelölt réteg egy téglalap shape, akkor meg tudod nyitni, és tökéletesen működik :D
  • RaZoK
    #16656
    pedig napi szinten fél órával megrövidítené a munkámat, majd utána nézek ha lesz időm
  • RaZoK
    #16655
    most nézem nekem is :S:S:S
  • papi08
    #16654
    Nekem erre azt mondja a PS hogy:
  • RaZoK
    #16653
    hu ez nagyon jó, köszi!
  • Grove4
    #16652
    köszönöm szépen! :)
  • rooney8
    #16651
    mondjuk ha előtte nyomsz rá egy sima blur-t és utána threshold, akkor kb. pont ilyet kapsz

    és akkor a filterekkel lehet még kicsit testre szabni, kicsit másra megcsinálni.
  • rooney8
    #16650
    image/adjustmenst/threshold

    előtte pedig a filtereknél lehet játszani, hogy kicsit "megpuhítsd" a képet, hogy ne legyen olyan kockás.
  • Grove4
    #16649
    Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy egy fényképről kivágott arcből hogy lehet ilyen stílusú (nem feltétlenül vörös-fekete) "arc mintát" készíteni?


    Van erre valami tutorial? Ha igen tudtok nekem linkelni egyet, vagy röviden elmagyarázni, hogy kell? Vagy mi ennek az eljárásnak a neve, akkor meg tudom keresni magamnak is.
  • pxxl
    #16648
    ami nagyon hiányzik ps-ből

    Rounded Rectangle Radius Resizer

  • D4nY
    #16647
    Indesign
  • D4nY
    #16646
    Helló!

    Egy 27x40 in es poszterhez mennyi a minimum felbontás amivel nem lesz csúnya nyomtatás után?

    nekem 300dpi re vmi 8000 wide és 11k height jön ki ami sajnos túl nagy a provided imageshez képest.

    Köszi.