17217
  • pfordos
    #16645
    Hello!

    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok PSD formátumú anyagokból lapozható PDF-et csinálni, amiben a szöveg másolható, a link kattintható, stb... Úgy látom maga a PS nem tud ilyet, milyen kiegészítő programot javasolnátok erre? Köszi!
  • Marki
    #16644
    Majd megpróbálom, de érthetetlen az egész. Hibátlanul működött, egyik napról a másikre ment tönkre.
  • MANOWAR
    #16643
    Amikor uninstallaltad kitorolted a maradek fajlokat (pluginok,stb) a programfiles-bol?
    Erdemes a registry-bol is torolni a maradvany kulcsokat is. (mindig marad valami)
    A temp-ket is erdemes lenne kitorolni, esetleg sector hibas is lehet a vinyo az is okozhat ilyen anomaliakat, es ottvan meg a torodezettsegmentesites, virus irtas, illetve a rendszered jellenlegi allapota. (pl ha 1 eve fent van a rendszered akkor elege "mocskos" lehet)
    Utolso lehetoseg a rendszer visszaallitas....
  • pxxl
    #16642
    így akar leszoktatni a magyar ps-ről :P
  • Marki
    #16641
    Igen, ráadásul újabb verziót. Semmi :(
  • Ryder159
    #16640
    újratelepíteni próbáltad?
  • Marki
    #16639
    Bocsi, se a spoilert nem engedi, sem a linket.

    https://lh6.googleusercontent.com/-tdCCeLLhQbw/UQPsfW-9ucI/AAAAAAAABKg/EsnMIBmkjro/s800/pshiba.png
  • Marki
    #16638
    Sziasztok! Bocsi, hogy itt kérek segítséget (pláne, ha ez a kérdés volt már), de nem tudom, mi történt a Photoshoppal. Egyik napról a másikra eltűntek a szövegek, elcsúsztak az ablakok, most semmit sem tudok beállítani. Próbáltam a felbontáson állítani, de nem történik semmi.
    Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

    Nagy kép, csak [URL="https://lh6.googleusercontent.com/-tdCCeLLhQbw/UQPsfW-9ucI/AAAAAAAABKg/EsnMIBmkjro/s800/pshiba.png"]linkben[/URL].
  • MANOWAR
    #16637
    Kosz a linket
    A thumbnails nezetnel az a baj eloszor minden folder-ban amibe dolgozol atkell allitani a nezetett, vagy minden folder-re beallitod a rendszerben, hogy ugy mutassa (nem elonyos mert nem csak kepek vannak), raadasul ahogy irtad is a .pdf es egyebb specko fajlt nem is mutatja. Valahogy nem jon be ez a plussz telepitsd ezt meg azt. Hasznaltam a bridge-t eleg sokszor de nem nyitasra.
    No, de mindegy elkezdem megszokni a mini bridge hasznalatat ugy is arra ment ki a jatek az adobe-nal szerintem.
  • zsolesz92
    #16636
    itt a megoldás
    descriptionban letöltés
  • zsolesz92
    #16635
    az nem jó ha thumnailt választassz a mappanézetnél?
    nekem közepes méreten van az egész elfogadható. igaz a psd-t nem jeleníti meg képként...
  • MANOWAR
    #16634
    Sracok CS6-ban lehet valahogy aktivalni a preview opciot az open ablakban, vagy marad a bridge?
  • norbre
    #16633
    jól elbeszélgetek magammal, de találtam némi választ, hátha valakit érdekel :D
  • norbre
    #16632
    Bocsi hogy ezt a témát boncolgatom, de azért itt mert gondolom itt jó eséllyel találok olyasvalakit aki érti a színprofilokat, színtereket :) Egyszer régen már átrágtam magam ezen de nem maradt tartós az emlék :P :D

    Eszközzel elvileg bekalibráltam a két monitort, és a kapott icm profilokat összehasonlítottam, kíváncsi voltam mennyire fednek le különböző színtereket..

    Azt nem értem igazán, hogy mi történik pl adott esetben sRGB-ben megjelenített képnél azon szinekkel, amelyek kilógnak az adott monitor színteréből, és mi azokkal amelyek ugyan belül vannak a monitor színterén, de nem pontosan illeszkednek?

    otthoni CRT monitor vs. sRGB:


    munkahelyi LCD(? vTFT) vs sRGB:


    keresgéltem a neten és sok hasonló téma van, de ezt a választ nem találom sehol..

    köszi előre is a válaszokat
  • norbre
    #16631
    közben találtam :) ha valakit érdekel: ICC view

    icc, icm profilt fel lehet tölteni és összehasonlítani más színterekkel.. kell hozzá egy vrml megjelenítőt telepíteni a böngésző alá, de amúgy nem kell regisztrálni sem
  • jeki88
    #16630
    Sziasztok!
    Egy ideje tanulom a photoshop cs6 használatát és két kérdésem lenne. Első a maszkolás, amit semmilyen formában nem tudok 2x egymásután jól megcsinálni. Hajszálak, vagy hasonló színű háttértől való elválasztás. A másik pedig - bocs ha a szaknyelv még béna - egyfajta közé illesztés. Ezen a video ( http://www.youtube.com/watch?v=r6goko-TtBI ) 1 perc körül csinálja a fazon. Ketté szed és közzé tesz. Valahogy nem sikerül, plusz a segédvonalak amiket használ se értem nagyon. Ha valaki ebben segítségemre lenne nagyon hálás lennék! Üdv
  • norbre
    #16629
    hali,

    tud valaki olyan (free) programot amivel meg tudom nézni egy monitor színterét?
  • Malakai
    #16628
    Ja azt hittem azt már kipróbáltad, bocs nem volt egyértelmű, a performanceban arra akartam elsősorban felhívni a figyelmet. :)
  • papi08
    #16627
    Közben megnéztem, elég volt neki annyi hogy beállítottam elsődleges aktív lemeznek azt, amin eddig is futott a PS :)


    De köszönöm a gyors válaszaidat! :))
  • Malakai
    #16626
    Próbáld ki, hogy ctrl+alt+shift-et nyomvatartod photoshop indítás közben, ez visszaállítja az alapbeállításokat (tehát érdemes key/workspace preseteket lementsd), viszont elképzelhető, hogy segít a problémában.
  • papi08
    #16625
    Köszönöm a választ!
    De...

    Átállítottam az értékeket "Thin and..."-re, és cserébe ezt kapom indításkor:



    UP: Rendszergazda módban elindul :)


    Ezzel mi a teendő? :S
  • Malakai
    #16624
    Preferences > Performance
    Itt beállíthatod hova pakoljon merevlemezre, ahova pedig pakolni fog, minél nagyobb a dokumentum és minél kevesebb a RAM annál többet.
    A historyval is játszhatsz, visszábbvehetsz.
  • papi08
    #16623
    Sziasztok!

    Az mitől van hogy a PS CS6 futása közben elérhetetlenné válik 10-15 giga a merevlemezemből?

    Ha épp csak annyi hely van rajt, akkor rögtön menteni sem tudom az aktuális munkát..

    Nem lehet ezt valahogy kordában tartani?


    Köszönöm a segítséget! :)
  • acsati
    #16622
    Köszönöm :)
  • pxxl
    #16621
    be cool :D
  • Spészgószt
    #16620
    na jó ez a liquify brush méret a sima brush csak 5000 ;)
    lusta voltam megnyitni csak googliba írtam :D ott meg azt dobta elsőre, de amúgy ott az a leírás abban benne van minden újdonság....
  • Spészgószt
    #16619
    amúgymeg tessék lehet olvasgatni...
  • Spészgószt
    #16618
    sry valamiért az ragadt a fejembe!
    Cs6 15.000 !!!!
  • pxxl
    #16617
    CS4-ben is 2500ig lehet húzni a brush-t
  • Spészgószt
    #16616
    a legjobb hogy az ecset méretét 2500ig lehet húzni
    van sok előnye
    hátránya max néhány elbaszott panel, de kis idő után szokható
    amúgy beírod google...számtalan összehasonlítás bemutatós videó van meg leírás is
    számomra az ecset volt a leghasznosabb újítás, egyéb parasztvakító funkciók nem nagyon jöttek be...
  • acsati
    #16615
    Sziasztok!
    Használja valaki a Ps CS6-ot? Miben jobb esetleg rosszabb az elődjénél?
  • norbre
    #16614
    az lett a megoldás, bár először a Disorttal próbálgattam, gondoltam nem feltétlenül akarom az olalakat görbítgetni, de 3 óra szenvedés után rájöttem hogy a Disort az oldalarányokat nem egyenletesen torzítja hanem kvázi perspektívikusan :)
    a warppal kicsit melósabb, de jó az eredmény :) köszi
  • norbre
    #16613
    köszi.. este kipróbálom
  • zsolesz92
    #16612
    Ha minden igaz ez a warp lesz..

    ctrl+t a hálóra, jobb egérgomb és warp. itt kirak egy hálót amit tetszőlegesen tudsz tépkedni
  • norbre
    #16611
    üdv,

    Van egy "alap" képem, az egyszerűség kedvéért vízszintes és függőleges vonalakból álló rácshálóval.
    Van egy "Referencia" képem, amin pontok vannak tetszőleges számban.
    Ezek a pontok az "alap" kép hálójának adott csomópontjainak felelnek meg, de pozícióban máshol vannak.

    Úgy szeretném torzítani az "alap" képet, hogy az "alap" kép hálójának rácspontjait rámozgatom a "referencia" kép hozzá tartozó pontjaira.
    A pontok közötti transzformáció jó lenne ha nem lineáris lenne: eredmény

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    gyakorlatilag arról van szó, hogy hogy térképeket kellene torzítani, a fokhálózat alapján
  • dregnarr1 #16610
    Köszi a tippet!
    .eps-ben nem is gondoltam, hogy fent lenne, mivel alapból is elég kevés képet találtam, ami konkrétan a logót mutatja. Nagy köszönet a találatért!
  • MANOWAR
    #16609
    Mielott neki alna valaki is PS-ben Path-olni a lenti logot adnek egy jo tanacsot dregnarr1 :)
    Ha van egy keped (foleg ha ismert logo) esetunkben a battlestar galactica logoja azert csak ra keres az ember, hogy fent van-e neten .eps-ben. csak fogod a kepedet es a http://images.google.com/ -ra feltoltod hogy keresen ra van-e ilyen aztan utana irod, hogy .eps megkeresed a neked tetszot es letoltod. Ami neked kell azt ITT megtalalod.
    Ha PS-ben szeretned megnyitni javalott nyitasnal nagyobb DPI-t vagy meret megadasa a reces szelek miatt.(az elobbi linken megadott .eps-t PS-be nyitva 193px x 193px 72 DPI mellett, huzd fel 600-ra a DPI es kapsz egy szep majdnem 2k-as kepet). Feltetelezem a korites sem kell neked amit az .eps-ben talalsz (szoveg + korok) ha meg nyitod a layered alapbol backround dupla kattra es ok majd magic want tool-al kijelolod ami nem kell (or eraser tool-al) es torlod a vegen korbe croppolod (vagod) es mented ugyan abba. Bar erdemesebb lenne Illustrator-ba vagy valamilyen mas vektoros progival szerkeszteni.
    Mindig masolatbol dolgoz es ne ugyan azon a neven mensd el.
  • dregnarr1 #16608
    Üdvözlet!

    1. Van ez a kép:


    Az lenne a feladat, hogy ezt a logót, valahogy úgy lecsupaszítani/körvonalasítani, hogy a végeredmény az alábbi képen is látható kinézet, vagy ahhoz hasonló legyen (csak a logo a lényeges):


    Mintha csak a szélek látszódnának, nem tudom...
    Kezdő vagyok, próbálgattam mindenféle megoldást (kijelölgetés, törölgetés, stroke/del, stb), de egyszerűen nem jön össze.

    Van valamilyen egyszerű megoldás a feladat elvégzésére? Esetleg ha valakinek könnyen menne a dolog, ha meg tudná csinálni, igazán hálás lennék!

    2. Vektorgrafikus formátumhoz csak annyi kell, hogy a képet .eps-ként mentem el?

    Remélem tudtok segíteni, köszönöm az időtöket és a segítséget!
  • Spészgószt
    #16607
    sry tripla...
    a 2. kérdésedre:
    A beillesztést inkább maszkolással csináld!
    Egymásra teszed a két képet (felül az amit ki akarsz vágni), szépen megcsinálod a kijelölést amit leírtam az előbb, utána katt a maszkra (jobb alul a palettán kis téglalap benne körrel :D )...eztán még mindig ott a lehetőség a maszk palettán (cs6ban preferences window, nem mask window a neve) is a refine mask opciónak!
    Ott látod egybe a két képet és szépen tudod módosítani a határt, szintén úgy ahogy az előbb leírtam a refine résznél...azt értékekkel játsz és rájössz mit hogyan mekkorára kell. A maszknál előny, hogy nem vész el a többi rész bármikor tudod módosítani hozzátenni elvenni!
  • Spészgószt
    #16606
    jah...ha egyértelmű a körvonal akkor pepecselhetsz a pen toolal is, azzal szépen körbe tudod rajzolni és tű éles körvonal lesz!