185
Mi lészen ha egyszer eljő a robotok korszaka?...
  • FtranX
    #59
    hát igen, az embernél sokkal jobban számít a kényelmes élet(pénz), mint az állatoknál, de szvsz ez csupán az emberi társadalmak jellegéből fakad.
  • The Garrett
    #58
    de annak ahogy leírták az a szerepe hogy saját génállományát örökítse tovább, és biztosítsa fajának fennmaradását. Nem pedig hogy NEKI 4x annyi nyershús jusson a zsákmányból, vagy 2x akkora legyen az északai fekhelye...

    A 2 féle "hatalom" között különbség van. szerintem.
  • Tikal #57
    Igen, visszavezethető, csak egy állatnál nem tudatos, mig az ember képes felfogni hogy most miért is öli meg másik embertársát ( pl pénzért)... az ember ettől szánalmasabb, hogy érti mit tesz, és mégis megteszi, és valoban igazad van, az ember a legnagyobb állat e bolygon ...
  • CSOCSO
    #55
    nah erről beszélek én is.. és nem kell nagymacska.. kis normális házicicáka.... zárj össze két idegen macsekot.. 10 perc és verekedni fognak.. hogy ez méé jo nekik??????????????
  • CSOCSO
    #54
    ez hjülyeség?? hatalomvágy?? hogyne lenne?? falkavezér ismerős szó??... de a lovaknál is van aki elől vezeti a ménest stb.........ahogyan a kakasoknál is ott van az egy tyúk aki verekszik.. de a macskáknál is verekedés van a hatalomért!! stb stb stb....
  • CSOCSO
    #53
    semmi bajom a romákkal de a romák csont ugyan ilyenek.. nm látok mást csak egy olyan rétegű romát akik 10 gyereket fialnak' és közben mindegyik büdös mocskos és szakadt.. mi értelme??? nem tellik gumira??????? vagy ennyire megéri nekik az hogy az áéllamtol kapnak ezért támogatást???????????? szvsz többet buknak vele.. vagy taán nem?? ha felnőnek a jerekek tök jo manit tudnak összelopkodni 10 en.. többet mintha csak 4 en lennének
  • Eye-scream
    #52
    Minden élőlény számára a legfontosabb saját génkészletének továbbörökítése. Ez egyrészt létfenntart viselkedésben nyilvánul meg.(elmenekül a ragadozó elől, zsákmányt ejt stb.), másrészt a fajtársak közti agresszióban. Az agresszió lehetővé teszi az élőlény számára, hogy megvédje a területet amelyen táplálékot talál, a párzópartnerét, valamint azokat a helyeket ahol magát és felnövekvő utódit biztonságban tudhatja. A legtöbb állat miközban agressziót alkalmaz ÖSZTÖNÖSEN elkerüli a komolyabb sérülések okozását. A szarvval/aganccsal rendelkező állatok például a legritkább esetben sebesítik csak meg egymást, a halálos mérgű kígyók sosem használják a marásukat egymás ellen. Ennek persze ők nincsenek tudatában, egyszerűen nem képesek ezeket a "fegyvereket" egymás ellen használni.
    A fejlettebb intelligenciájú élőlényekben mint amilyen az ember is ezt az ösztönös tiltást összetett belső gátlások váltják fel. Ezek pedig tudatosan leküzdhetők. Például a harcikutyák kitenyésztésénél az ember tudatosan az olyan génkészlettel rendelkező egyedeket szaporította amelyek képesek voltak leküzdi megukban azt a belső gátlást, hogy a fajtársuhat súlyosan megsebesítsék. Így lehetséges az is , hogy az emberek hatalom érdekében képesek ölni, lopni csalni hazudni stb. A mi esetünkben persze jóval bonyolultabb a helyzet, számos társadalmi szabály és viselkedési norma is közrejátszik, és a nagyobb agykapacitás is több lehetőséget ad az agresszió/hatalomvágy kiélésére.
  • FtranX
    #51
    A példád ott hibás, hogy más fajokat hasonlítasz össze. Az ember sem a majmokkal rivalizál. "Hatalomvágy" pedig igen is létezik az állatvilágban, gondolj csak a területüket védő kutyákra, nagymacskákra vagy hogy majomcsoportokban gyakran verekedéssel döntik el, hogy ki legyen a vezér. lehetne még sorolni.
    Az emberi hatalomvágy, vagy akár a társadalmi szerveződések is nagyon könnyen visszavezethetők állati ösztönökre.
  • Tikal #50
    A világ jol el volt az okos nyugat nélkül, ahova a nyugat betette a lábát ott pusztitás maradt. A tulnépesedés érdekes modon nem volt probléma afrikában azelőtt, békésen éltek nélkülünk.... nyugat beavatkozozz, tul gyorsan....

    A kutyának nincs hatalma a macska felett, jo esetben természetes körülmények között nem is találkoznának, és egyébként is csak az ösztön hajtja a kutyát és nem az hogy két évre elegendő kaját zsákmányoljon szegény macskátol, ezáltal is növelve a hatalmát...Szerintem állatvilágban nem beszélhetunk hatalomvágyrol.
  • The Garrett
    #49
    Hát szerintem a nagyobb iparágak, fakitermelő üzemek többet rombolnak mint a kis törzsek. Inkább őket kellene okolni.
  • O0D:
    #48
    "1.többnyire állatokat legeltetnek, nem mezőgazdasággal foglalkoznak." lehet h nagyon általánosítottam, de perpill ott az őserdők mellett élőkre gondoltam
  • The Garrett
    #47
    a szegény bennszülötteknek meg esélyük sincs ugy művelni a földet hogy hosszú ideig használható legyen mivel:
    1.többnyire állatokat legeltetnek, nem mezőgazdasággal foglalkoznak.
    2. az a talaj 1átalán nem alkalmas tartós földművelésre gyk: 1-2 év alatt lehet kidobni :P
  • The Garrett
    #46
    Hát nemtudom szerintem az is csak élet ösztön. Nem hatalom a gyenge macska felett
  • O0D:
    #45
    "az ember tudatosan egy nagy fasz" ebben van vmi igazság. Milyen köcsögség már hogy afrikában, meg még pár éhező helyen, az etiópok 10 et fiaddzanak holott tudják hogy úgysem tudják őket egészségben, normálisan felnevelni, és csak pusztítják ki az őserdőket h legyen 1 évig kajájuk. ( ilyenkor lehet hogy nem "tudatos" az ember, mert ha minél nagyobb "fasz" akarna lenni akkor tudatosan a földet úgy művelné hogy több ideig használható legyen .. )

    43: a nevem O0D: . Legáltalánosabb példa: ( talán a legtöbb helyen, könnyedén elvégezhető a megfigyelés .. ):
    egy háztartásban eggyütt élő kutya és macska viszonya is hierarhikus, a kutya "erősebb" ( jó esetben :DDD) és megteheti hogy a macska kajáját is megeszi, ilyen értelemben uralkodik felette, tehát hatalma van.

    no?
  • The Garrett
    #44
    bocs nemneked írtam hanem Odd nek vagzki :)
  • The Garrett
    #43
    Állatoknál növényeknél egyátalán nem beszélhetünk hatalmovágyról mint érzelemről, hanem CSAK túlélési ÖSZTÖNről.
    Ugyanis ez az ami alapvetően elkülöníti az embert az állattól. Mondj 1 állatot ami hatalmat akar gyakorolni mondjuk saját faja felett, vagy olyan növényt aki parancsokat osztogat a többi mellette lévő növénynek?!!

    Mi is akkor a hatalom?- ezt tisztázzuk először. :P
  • Tikal #42
    egy állat hatalomvágyát ne hasonlitsd már össze egy emberével :) az ember tudatosan egy nagy fasz, az állat meg csak ösztönösen, habár abbol a szempontbol igazad lehet hogy az emberek töbsége egy nagy állat és észre sem veszi mennyire kicsinyes és önpusztito....
    És ha megfigyeled akkor az állatok nem ölik meg saját fajtársukat csak azért hogy legyen "hatalmuk"
  • O0D:
    #41
    Azt ne mond már hogy létezik élőlény hatalomvágy nélkül. A hatalomvágy nem a pénz uralmát jelenti hanem a többi fajtárs/ élőlény elnyomását, a minél nagyobb szaporulat a cél, ezt általában mások rovására lehet elérni ( árja élettér kibővítés :)).
    ( az emberek a hibásak mindenért mert mindent csak rosszra használnak.. :LOL:)
  • Tikal #40
    melyik növényben jött létre hatalomvágy? amelyiket kivágják az őserdőben?
    A hangyákban milyen hatalomvágy van?

    Hatalomvágy csak az emberben van, mert egy rohadt pénzéhes fajta, akinek mindig több kell mint ami van. Egy hangyakirálynő nem a hatalomért uralkodik hanem a tulélésért.
  • CSOCSO
    #39
    lol
  • The Garrett
    #38
    The Governator is back :)
  • Lacc
    #37
    Hát igen, már eljött a Robotok korszaka :D
  • RelakSfromhome
    #36
    Milesz, ha eljő?

    Terminátor lesz a kormányzó :D (gyk Swarci)
  • Augustus Gigo
    #35
    szintúgyLoL:)
  • FtranX
    #34
    Én jobban örülnék, ha inkább a nőkbe ültetnének el ilyen vágyakat.
  • [HUN]PAStheLoD
    #33
    hát eccerú :)
    a robotok a SZOPNI akarás vágyával kell létrehozni :)
  • FtranX
    #32
    Tök mind1, hogy emberről vagy baktériumról beszélünk, mivel minden élőlény közös játékszabályok alapján játszik. Ha a mesterséges intelligencia kifejlesztésében is egy "evolúciós" módszert alkalmazzák, nem hiszem, hogy az élethez hasonló elvek alapján történne a kiválasztódás(minél több utód, génállomány továbbörökítése, élni akarás), hanem inkább az intelligencia szerint. Az intelligencia pedig = problémamegoldó képesség. Nem hiszem, hogy a probléma megoldó képesség együtt járna hataloméhséggel vagy élni akarással. Az embernél, párhuzamosan létezik az intelligencia és az ösztönök, amelyek oda vissza hatnak egymásra. Szerintem sokkal több félni valónk lehet az ezen gépeket uraló embercsoportok hatalomvágyától, mint a gépektől.


    "ennyire pesszimista vagy?"

    Nem, csak rosszul fogalmaztam. A beprogramozás alatt azt értettem, hogy a tudós valamilyen irányt kell, hogy adjon az MI-nek. pl.: a fentebb említett kiválasztás feltételeit.

    Azért próbálkoznak neuron-hálózatokkal, mivel jelenleg az élet leutánzása tűnik az egyetlen járható útnak. Ma esély sincs arra, hogy papíron megtervezzenek egy MI-t majd szépen legyártsák, mivel fogalmuk se lenne, hogy hogyan kezdejenek hozzá. Egy evolúcióra képes rendszerrel viszont anélkül, lehetne MI-t kifejleszteni, hogy először teljes mélységében megértsék az intelligencia "működését" (tanulmányozni ráérne ha már megvan). Ráadásul itt pozitív visszacsatolás is történne: minél értelmesebb lenne az MI, annál gyorsabban fejlődne, sőt egy idő után önmagát is tudná tökéletesíteni.
  • O0D:
    #31
    A legapróbb állatokban is létrejön a hatalomvágy, sőt ha úgyveszzük akkor a növényekben is. Nem ebből kéne kiindulni hogy ez emberi tulajdonság.
    "Egy robot(vagy inkább meseterséges intelligencia) úgy viselkedik, ahogy beprogramozzák," ennyire pesszimista vagy? Ennyire becsülöd a jövőbeni "robotikusokat"? És a neurális hálózatokból felépülő robotokkal mi lesz? Minek találták volna ki az ilyen felépítést ha nem pont az alkalmazkodásra.. alkalmazkodás a környezethez, a külvilághoz
  • The Garrett
    #30
    Hát nemtudom én félnék az biztos. Az ember maradjon meg embernek, mint érző lény, a robot pedig az embert szolgálja. Szerintem ez így helyénvaló. HA másképp alalkulna szerintem is nagyon valószínű lenne egy MEtropolis/animatrix világához hasonló jövő eljötte.
  • zaki
    #29
    LOL
  • Bandew
    #28
    Nem azt mondtam, hogy nem használom az áramot, de tudom nélkülözni. Persze ma már kevés ember tudja. Elég csak visszaemlékezni az amerikai áramkimaradásra. Mindenki pánikba esett és felfegyverkezett. Pedig régen az volt a természetes. Mekkora lekvár emberek vannak!
  • Eye-scream
    #27
    Akkor mit keresel itt?:D

    Érdekes lenne egy pillantást vetni a jövő embereire.... Egybeforrva a gépekkel szinte természetfeletti képességei lehetnek, csakhogy ki tudja, hogy eközben hogyan torzulnak a személyiség és az emóciók. Lehet, hogy tulajdonképpen már nem sokban különbözne egy géptől...
  • Bandew
    #26
    Igazság szerint én örülnék ha nem lenne elektromosság. Se gépek.
  • FtranX
    #25
    Én a jövőről azt gondolom, hogy az ember nem fog tudni ellenállni a csábításnak, hogy testét gépekkel tökéletesítse. Lehet, hogy 1000 év múlva élő leszármazottaink már szimbiózisban fognak élni a gépekkel és lassan kialakul egy új faj vagy fajok. És az se lesz baj, ha ez megtörténik, hiszen ez is az evolúció része.
  • FtranX
    #24
    Ha belegondoltok, már most is a gépektől függünk. Ha most hirtelen minden elektromosságot használó gép megszűnne, olyan válság lenne, amely 150 évvel ezelőtti szintre vetné vissza a civilizációt (és ezt még óriási éhinségek, anarchia, felkelések és esetleges háborúk tetéznék)
  • magus
    #23
    ááááááá, támad a mikróhullámú sütő és a toast sütő. ááááááááááááááááááááááááá
  • CSOCSO
    #22
    én láttam de én konkrétan nem is arra gondoltam hogy fellázadnak ellenünk meg Metropolis szintű lázadás lesz... egyszerűen csak kiváncsi vagyok hogy egyes dolgok hogy fognak szerintetek menni... és konkrétan arra is kitértem hogy mennyire zavar titeket az hogy akár meg is ölhet titeket egy robot.. nem azért mert lázadnak. hanem akár baleset vagy mert olyat teszel vele hogy megésrtődik és megöl.. mintmondjuk ha egy buta kuty amegharap...
  • PResident Evil
    #21
    látom láttad az Animátrixot ! Mindenkinek figyelmébe ajánlom a Második Reneszánsz c. epizódot... engem nagyon nagyon megfogott, és elgondolkodtatott... ha megnéztétek szólhatok, és beszéljük meg !
  • Eye-scream
    #20
    Az Asimov féle robotokra senki nem gondol itt? Pedig én valószínűbbnek tartom az ott ábrázolt robotokhoz hasonló MIk létrehozását. És ez talán még nagyobb veszélyt jelent, hisz itt nem a robotok igáznak le minket, hanem egyszerűen annyira függővé válunk tőlük, hogy nem tudunk majd létezni nélkülük.
  • FtranX
    #19
    Szerintem alapvetően hibásak azok a félelmek, hogy "mi lessz, ha majd a robotok felázadnak ellenünk??". Az ember ilyenkor hajlamos magából kiindulni. Egy robot(vagy inkább meseterséges intelligencia) úgy viselkedik, ahogy beprogramozzák, vagy amit megtanul. A hatalomvágy, az aggresszió, a szaporodás, sőt az élni akarás is mind az emberi ösztön. pl. Miért akarna egy MI inkább létezni, mint nem létezni??
    Lehet akármilyen okos az az MI, csak akkor fogja örömét lelni a hatalomban, akkor fog fellázadni, ha ezt mintegy ösztönként tudatosan beleprogramozzák. Azt még senki sem tudja, hogy mikor (és miként) sikerül majd MI-t létrehozni, de ha sikerülne egy az emberi agyteljesítményt soxorosan túlszárnyaló "szuper agyat" létrehozni, akkor lenne aztán igazi fejlődési boom!! (mármint annak aki ezt birtokolja)
    Remélem még ezt megérem.