185
Mi lészen ha egyszer eljő a robotok korszaka?...
  • Kang a Hódító
    #141
    Erről egy régi Galaktikás történet jut eszembe, amikor a világegyetem utolsó zsidó emberéhez küldenek egy robotot valamelyik bolygóra, ahol fókaszerű "emberek" élnek, mivel az öregnek vágya, hogy egy zsidó temesse el. És betáplálnak mindenféle vallási könyvet a robotba, aki eleget is tesz az öreg kéréseinek, aki csak a végére barátkozik meg vele, ráadásul a robot arra is rábeszéli, hogy térítse meg és tegye zsidókká a "fókaembereket". Jó és érdekes kis sztori. :)
  • raptorjesus
    #140
    Igaz, hogy ezt ember vezéri, de a mechanikája fantasztikus.
    Da Vinchi robot:

  • lotsopa
    #139
    Azt hallottam hogy a Mars utazáskor, illetve már most is kapnak segítséget, támogatást az asztronauták robotoktol. Konkrétabban arról van szó hogy elemzi az emberi viselkedést, megállapítja a mentális, érzelmi állapotát és az ahhoz legjobban viszonyuló 'szavakat' intéz hozzá. Az belátható hogy egy több éves útnál nem mindegy hogy milyen a társaság, nagy problémát jelent még mindig az hogy hogyan fogják az utasok viselni a Marsra való repülést.

    Egyébként én nem nagyon tudom elképzelni a jövőt robotok nélkül, szerintem szükség van rájuk és lehet együtt élni, jó viszonyban. (y)
  • polarka
    #138
  • Arvind
    #137
    És mivan ha mondjuk hódításokkal kötjük le a felesleg embereket!
    pl meghódíthadnánk a világűrt...
  • Arvind
    #136
    De akkor egyszer csak el fog fogyni az emberiséb nem?
  • Arvind
    #135
    Mint kínában most!
  • qper
    #134
    az egyik megoldás pl. a születésszabályozás lesz szvsz. Családonként max. egy gyerek. vagy valami ilyesmi.
  • Hanga
    #133
    olaj nincs, gáz nincs, gáz lesz de nagy
  • Arvind
    #132
    Na akkor tegyük föl benne vagyunk a válságban. Ez a válság azért jött létre mert a robotok elfoglalták az emberek munkahelyeit. Mi a megoldás?
    Kidobjuk a robotokat és ismét emberek dolgoznak? -de akkor ez viszont visszafejlődés nem?
  • qper
    #131
    Most is épp egy olyasvalamifelé robogunk szélsebesen...
  • Arvind
    #130
    Na de akkor előb-útóbb világválság lesz
  • qper
    #129
    ez megy eggyébként most is, csak most a robotok biorobotok (kína)

    Az összes multi zárja be európai gyárait és viszi ki a gyártósorokat Kínába, ahol az emberek az európai bér töreedékéért sokszorosan annyit dolgoznak.

    És a multikat abszolute nem izgatja sajnos, hogy mi lesz az európai vásárlóerővel.
  • qper
    #128
    egyszerű a munkavállalónak át kell képeznie magát olyan munkafolyamatok, amely emberi erőt igényel :)
  • Arvind
    #127
    Na figyelj!
    Ha nem dolgoznak az emberek nem pénzük hogy megvegyék azt amit a gyáros a gyárában legyárt, tehát csődbe megy
  • Arvind
    #126
    Na jó de akkor mit csinálsz az emberekkel?
  • qper
    #125
    namégegyszer: )

    Miért várná meg a gyár tulajdonosa, hogy a munkavállalók robotokat dolgoztssanak maguk helyett?

    Ő lenne az első akinek ez az eszébe jutna: venne a 200 munkás helyére lényegesen kevesebb robotot (hiszen a robotmunka precízebb, gyorsabb) a 200 munkást pedig úgy rúgná ki a cégétől hogy a lábuk nem érné a földet. Miért fizetne a munkáésoknak (és azok robotjainak) havi fizetést, ha egyszer a robotok ingyen is dolgozhatnak neki??
  • Arvind
    #124
    Ezért mondtam, hogy mindenkinek csak egy lehet.
  • qper
    #123
    No persze. Tudod mi lenne ha robotok dolgoznának emberek helyett? Sok-sok munkanéllküli. Szerinted a gyár tulajdonosa nem venne rögtön annyi robotot, amennyi kell a termeléshez?


    mellesleg ez gondolom száz-kétszáz év múlva valós veszély lesz.
  • Arvind
    #122
    Egyébként mit szólnátok, ha mindenki vehet egy emberszabású robot ami dolgozhatna helyette a munkahelyén. Aki nem akar annak nem kell, ja és mindenkinek csak egyet lehetne. Így mindenkinek lenne "munkája" és nem kéne dolgoznia
    -kecske és káposzta effektus-
  • Thanatos
    #121
    Asimov rulez... :P
  • Arvind
    #120
    Isten megteremte az embert, de mer az ember megette az almát és okos lett Isten kidobta az édenkertből
    Az ember megteremté a robotot, de mer a robot is túl okos lett...
  • attilka28
    #119
    Érdekes a téma cím

    Ha belegondolunk a robotok megjelenésébe akkor könnyen arra a megállapításra juthatunk hogy milyen nagyszerű találmányok mer megkönyítik az ember életét.Persze eu közel sem ilyen egyszerű,mert a gépe megjelentek mindenhol az iparba és a mezőgazdaságban egyaránt,aminek persze az lett a következmény hogy kiváltották az emberek munkáját, így rengetegen váltak munkanélkülivé.Nem rossz dolog ez a gépesítés de valahol meg kell találni az egészséges határt ameddig még elmehetünk de ha nem tudjuk hogy hol a határ akkor akár a az is bekövetkezhet amiről a Terminátor szól. Mert csak idő kell hozzá és lehetnek olyan fejlett gépek.
  • jointeer
    #118
    jönnek a terminátorok-.-
  • GregSB
    #117
    Szerintem nem kell sok idő az AI tökéjre fejlesztéséhez sem.
  • FtranX
    #116
    érdekes, de ez csak a külcsíny.
  • FtranX
    #115
    de érdekes végigolvasni, amiket 2 éve írtam! :)
  • GregSB
    #114
    Link 1 (Hardwired)

    Link 2 (National Geographic)

    Bár még elég kezdetleges, de ahogy az első linken is írják "sokan embernek hitték az android csajt".

    Szerintem nem kell sok idő hozzá(értsd: pár évtized), hogy tökéletesedjen a technológia. Én elég ilyesztőnek találom ezt a tényt... és egy kutatás szerint nem csak én.
  • FtranX
    #113
    na látod, mit nem lehet tanulni egy akciófilmből. :DD
  • Lynx_TWL
    #112
    na így svarciba építve a neurális hálozatot könnyebb elgondolni a cuccot:DDD
  • FtranX
    #111
  • Lynx_TWL
    #110
    megvan!!!! bazd majmot kell rakni a robotba!!!!
    öcsém megyek a nobel-díjamért:D
  • Lynx_TWL
    #109
    mégse használják ki:)
  • Lynx_TWL
    #108
    ok menj le ahhoz a fagyasztószekrényhez, de hozz nekem is:)
  • FtranX
    #107
    asszem leugrok ahhoz a fagyasztószekrényhez a picébe, amiben van sajtos pulykamell. :o)
  • FtranX
    #106
    ez nem igaz. Egy majom is 1000x intelligensebb, mint amilyen számítógépről ma csak álmodhatunk. (szociálizációs képességek, kezdetleges éntudat, tárgyak felismerése stb. stb)
  • Lynx_TWL
    #105
    hmm megyekle ahoz a fincsi dijoni mustáros pácolt pulykamellhez :)

    helyesíró bajnokok: ahhoz, vagy ahoz?:)
  • Lynx_TWL
    #104
    ja az lehet, de mi csinálni akarunk ilyet... állatok is atomokból vannak,mégsem akarnka sinálni semmit csak létfentartás vagy mi:)
  • FtranX
    #103
    nem gondolok, mert éhes vagyok és nincs itthon semmi kaja.
  • FtranX
    #102
    Hát nem is az a cél, hogy úgy vislkedjen mint egy ember, hiszen arra pont jók vagyunk mi is. És nem is valószínü, hogy úgy fog godolkodni mint egy ember.
    Azt meg nem értem, hogy számodra miért olyan elképzelhetetlen a gondolkodó gép, hiszen mi is egyszerü atomokból vagyunk ugyan olyanokból mint amikből a tárgyak állnak körülöttünk, mégis elértük ezt. :))