185
Mi lészen ha egyszer eljő a robotok korszaka?...
  • The Garrett
    #101
    gondolj egy naaaaaaaaaaaaaaagy tál spagettire húsdarabokkal :D
  • Lynx_TWL
    #100
    én úgy képzelem el ezt az egészet, hogy nem tudom elképzelni, hogy létre jöjjön ilyen mesterséges memória:)
    izé intelligencia:)
    szal ezt olyan nehéz elképzelni, mert nekme mindig az üt be, hogy csak az történhet amit mi csinálunk:)
    tehát egy gép soha nem fog úgy felfogni mint mi,mert ő nem él le egy egész életet, hogy úgy gondolkodjon mint egy ember, neki mindig lesz vmi hibája a cucerban:)
    nem jár oviba, nem elsz esti mese olvasás, nincs biciklizés haverokkal, és így enm történnek meg azok az események, amelyek egy embert emberré tesznek, és megemberesítenek, megnevelnek, saját látásmódot alakítanak ki....
  • FtranX
    #99
    én ha megpróbálom elképzeli az egészet néha esküszöm beleborzongok.
  • Lynx_TWL
    #98
    figy ez kurvajó, de ha nem írsz le ilyen 10000 Mrd meg transzisztor meg kétállásu cuccot akkoris megértem:)
  • FtranX
    #97
    A lényege az, hogy az agyad működése KURVA komplex. Már a processzorokat is komplexnek mondják, ahol 100 a millió kétállású tranzisztor két-két másik tranyóhoz kapcsolódik. Az agyban meg 100 Mrd "tranzisztor" mindegyike 10000 másikhoz kapcsolódik. De így hasonlítgatni nem sok értelme van.
  • The Garrett
    #96
    bekapcsolom az interpenicilináris homálygenerátort :)
  • The Garrett
    #95
    höööö :D
  • Lynx_TWL
    #94
    jaja tudom már tehát a diszkreciómárikus amplacita a kulcsszó, mert ezt felhasználva, az output, felgyorsulhat, így több makropcehitát képezve képesek vagyunk a reggeli tea fogyasztása közben ingereket adni, mely a nyálkahálytirigymirigymakropióca hormont generálva eszünkbe jutattja, hogy megintnem vittük el a kutyát sétálni, és így a prokariócakarita sejt lemodellezi a tökéletes önfejelsztő mesterséges intelligencionális longitúdiómáriklus makrópecket!
  • The Garrett
    #93
    pedig egyszerű. Az idegsejt dentriteken keresztül kapja az információt (input) ezek kis nyulványok a sejten. 1 hosszú nyulványa az axon (output) pedig továbbküldi az információt + és - töltésváltozás formájában. Mint a gépekben a 0/1. Szinapszisokon(mint egy k.nagy kapcsolótábla) keresztül pedig 1 infot egyszerre millió helyre tud küldeni. Vagy akár gátolni.
    A hipofízisben termelődő horomonok pedig befolyásolhatják az ezt az egész folyamatot.

    => a lényeg olyan kurvabonyolult az egész hogy képtelenség (mai ésszel) lemodellezni.
  • FtranX
    #92
    szerintem csak akkor, ha az emberiség nem megfelelően használja lsd. atomenergia
  • Lynx_TWL
    #91
    jah, az hogy kurvára nem értem:)

    ezt a részt nem de egyébként tudo már mi ez a neurális hálózat
  • The Garrett
    #90
    jaja és ami a vesztünket is okozhatja. :) :degonosz:
  • FtranX
    #89
    valami vicces is van benne? :)
  • Lynx_TWL
    #88
    "Ez pedig azért nem megvalósítható, mert pl az emberi agy esetén egy olyan rendszer működését kéne feltérképezni, ahol cca 100 Mrd idegsejt van, amelyek mindegyike 10000 -nem egyformán súlyozott- dentrikus bemenetről kap "inputot" és egy axonján legalább ennyi más idegsejtre képes "outputot" küldeni. Mindezek tetejébe az agyban kémiai anyagok(hormonok) is vándorolnak"

    ennél a résznél mosolyogtam:D
  • FtranX
    #87
    "Mesterséges neuronhálózat: Artificial neural network (ANN). Az idegrendszer felépítésével való felszínes analógia alapján nagy számú, egyszerû elembõl felépített hálózat. Mentális szintû, elsõsorban tanulási és memóriafeladatok hatékony megoldására képes, de nem célja, hogy az agy fiziológiai mechanizmusaival azonos módon mûködjön (vö. computational neuroscience)."

    Pontosan a tapasztalaton van a lényeg! Pontosabban a tanulás képességén. Az sajnos, hogy megtervezünk egy intelligenciát(pl. egy mesterséges emberi agyat) és szépen legyártjuk, gyakorlatilag lehetetlen. Mert hiszen ahhoz előbb ismernünk kéne magának az intelligenciának a működését teljes mélységében. Ez pedig azért nem megvalósítható, mert pl az emberi agy esetén egy olyan rendszer működését kéne feltérképezni, ahol cca 100 Mrd idegsejt van, amelyek mindegyike 10000 -nem egyformán súlyozott- dentrikus bemenetről kap "inputot" és egy axonján legalább ennyi más idegsejtre képes "outputot" küldeni. Mindezek tetejébe az agyban kémiai anyagok(hormonok) is vándorolnak.
    Na szóval mivel lehetetlen ilyet megtervezem-->legyártom módszerrel létrehozni, sokkal egyszerűbb valamiből kell kiindulni, ami képes a saját komplexitását magától növelni, azaz tanulni. Így egyszer eljuthatunk egy oylan dologig, amit már mesterséges intelligenciának hívhatunk.
  • Augustus Gigo
    #86
    az emberi agy ugyanigy müködik, ingereket lead, utasítás végrehajtásra, korrekcióra. Mivan ha az ember is egy "robot"? vagyis az orosz jelentés/munka vagy vmi iylesmi/kifejezi az emberi lét mivoltát. Egy felsőbb intelligencia megteremté az embert/isten, allah nevezzük bárhogy/, hogy megművelje a földet. ez így benne van a bibliában, mindjárt megkeresem , ha megtalálom beírom
  • The Garrett
    #85
    akár ez is előfordulhat. Ha látja hogy a tűz kárt tesz benne, nem fogja saját magát elpuszítani...
  • The Garrett
    #84
    Hát nemtudom...Ahogy elképzelem.
    A világból érekző ingereket a robot felfogja valami erre alkalmas műszerrel... A berékezett jeleket feldolgozza...majd ebből következtetéseket von le/ a beérkezett ingereknek megfelelően cselekszik.

    Ez mi ha nem gondolkodás?
  • Lynx_TWL
    #83
    tapasztaljon:)
    de ez az ami sztem így lehetetlen....
    a robot tapasztalja, hogy a tűz éget, és akkor többé nem kerül tűz közelébe, amikor neki tűzzel kéne dolgoznia?:)
    tudja ,hogy a tűz rossz de a tűzzel dolgozik:)

    mi ez a neurális hálózat?
  • Augustus Gigo
    #82
    TOPIC UP!
  • I.C.ram
    #81
    De a gépben nem lesz olyan program, hog a saját gazdáját elpusztítsa! lásd Terminátor :D

    Milyen durva poénból berakok a szomszéd gyerek robotjába egy kan-chipet, erre a lépcsőn elkapja és véresre dugja a robotja :DDD
  • CSOCSO
    #80
    robot egy "számítógép" már most is vannak olyan kávéfőző automaták vagy hűtők amik helyettünk vesznek tejet... kávédarát, vagy szolnak a szervíznek hogy elromlottam..
    nah.. talán a robotok is ilyenek lesznek.. viszont akko lehet őket hackelni.. ami megenn nemjo...tegyük hozzá meghavkelik hogy a munkámat tépje szét.. és akkor uszott egy cégem vagy akár öljön meg vmi modon..legyen az sak olyan hogy tegyen 80 altatót a kávémbe vagy akármi... kitudja.. tök sux...meg aztán jönnek a saját programozási cuccok... aztán lesz amikor lefagynak stb... arghh.. tök bonyolult... mondom szvsz addig jo amig csak egy dologra specializálodott robot van... vagy robotosított gépek vannak.. pl magátol müködő porszívó...
  • FtranX
    #79
    attól még, hogy tanul, be lehet nála programozni alapszabályokat, vagy hogy ha nem biztos valamiben, akkor megkérdezi.
  • The Garrett
    #77
    jah csak mi van ha arra programozzák a robotot hogy tapasztaljon, és a begyűjtött adatok alapján reagáljon. Akkor kezdődnek/kezdődhetnek a bonyodalmak.
  • Lynx_TWL
    #76
    szeresd a porzsákom béjbi:D
  • Lynx_TWL
    #75
    más a hatalom és hatalomvágy:)
    hatalmat gyakorol egy pávián a gádzsijai fölött, de ha elverik,és más kapja a piros seggeket, akkor ő nem vágyik arra, hogy dugjon, neki ösztöne van:) ezért fognka verekedni a nőstényekért...
    jól elkanyarodtunk a témától, de már vissza is jöttünk:)
    szóval sztem egy robot nem fog megölni egy embert, legyen benne bármilyen hiba... majd megfogja a konyhakést, és szúró mozdulatokat tesz, hogymeghaljunk, és akkor ő "boldog" lesz:)
    a robotok csak szerszámok, eszközök, olyan mint egy toll, csavarhúzó, segít neked a munkában, nem körömmel kell belekarcolnod a papírba a szöveget, a toll megcsinálja ez helyetted, neked csak vezetni kell.
    a csavarhúzó is segít, könnyít a dolgodon.
    egy robot ha be van programozva, csak azt csinálja amit kell, nem fordul meg emel fel egy betonkockát, és dobja rád, mert ezt látta a tvben, legyen bármilyen MIje:)
    mondjuk "látja a tvben:)" leül veled tvt nézni az automata fűnyíró:) stb stb
  • shaba23 #74
    Az attól függ...és ha jól teszi a dolgát? (jól szív)
  • CSOCSO
    #73
    ja.. hogy verném szájba.. siratjuk a halott rokont.. erre elkezd poénokat mesélni mert mondjuk látja rajtunk hogy szomorkodunk.. ehh... gááz... amugy mostanság a robotokkal is azzal ügyeskednek hogy felismeri az arcod.. látja milyen a mimikád és ugy reagál.. neéz lesz ez az egész.. szvsz elöbb olyan gépek lesznek amik egy valamire jók és csak azt tudják és annyira nem fognak hozzánk kötődni...tehát semmi érzelem... azért mert a porszívom maga csinálja a dolgát nem leszek belé szerelmes.. vagy mittom én..
  • O0D:
    #72
    Nem szabad hogy eljussunk odáig hogy egy robot pl. felismeri a hangulatodat és aszerint főzi pl a kávté vagy hasonlók.Ez már nagyon súlyos hiba lenne. Ki tudja hogy hol van benne biztonsági rés, és hogyha meglát egy olyan dolgot amiről nem tud semmit, akkor akárhogy reaálhat. Pl.trabantot. Miért készjtenék fel a készítők hogy láthat, hogyha még ők sem tudnak róla? Lehet hogy akkor elkezd majd vicceket mesélni és mindenki meghal.
  • CSOCSO
    #71
    :)LOÁL
  • shaba23 #70
    megmondom a barátnőmnek, hogy a turmixgép előtt ne tamponoljon, mert az képes és lelövi egy fültisztítóval
  • CSOCSO
    #69
    mert éppen azt látta tegnap hogy a nő nyomta fel magának vattát mert megjött neki vagy mittom én..és látta a vért és tetszett neki a szin vagy akármi.. kitudja miylen hülyén fognak majd kombinálni a robotok?
  • shaba23 #68
    mérpont vattával?

    ja igaz..robot...nincs neki fantázia :)
    Ahogy az amerikai pszichoba mondta az elborult elméjű főhős: hogy én mit tudnék kezdeni egy nővel és egy féltéglával...
  • CSOCSO
    #67
    :)
  • CSOCSO
    #66
    őőőh...még komolyabb robotok sincsenek...majd hogy mi éesz meglássuk.. nem komoly érzéseket akarok.. de ahogy a gép felismeri az arcodat és hangulatát ő is ugy reagál rá.. ez olyan mintha érezne...ha tanul "érezni a gép" lát valami az életből.. más emberektől.. filmekből stb.. kitudja nem e lesz olyan suta gép hogy a hülye neki áll kinyírni az egész családot egy vattával?
  • shaba23 #65
    MÉG nincsenek
  • CSOCSO
    #64
    jajmán... nah midnegy..rti mindenki mirű' beszélek:))))
  • I.C.ram
    #63
    Robotoknak nincsenek érzései :) Nem fognak bepöcceni, mint a MATRIXban :D
  • CSOCSO
    #61
    ha összezársz két fiu macskát akkor is verekedni fognak ha nincs közelben nő.. de mondjuk mindegy....és inkább lennék ember mint egy oriáscsiga aminek nincs hatalomvágya...
    lehet hogy szar keverés van az embereknél de annyival több jo dolog is van.. lehet hoyg egy perzsacica csak eszik alszik meg wc-zik... néha játszik a műegérrel oszt hűdejo neki.. sosincs semmi baja.. de ő mikor fog INF ezni?:) vagy meghallgatni egy zabiela mixet?:) vagy 3 nővel egyszerre kefélni vagy jól berugni?
  • FtranX
    #60
    tökéletesen egyetértek.