264
Mit, hogyan, mennyiért, hol?
  • Breki33
    #5
    eltolták 6-ára az indulást

    A Sulinet Expressz program weboldalán már olvasható a meghirdetett kedvezményes konfigurációk listája. Az alkatrészek és a kiegészítők egyelőre lemaradtak róla. Az adókedvezményes gépeket jövő héttől vehetik meg a tanárok, diákok és családtagjaik.

    Eredetileg 26-ám indult volna....

    cégek listája:
    http://193.225.13.155/index.php?p=cegek

    termékek listája:
    http://193.225.13.155/index.php?p=fovall

    Amúgy elég pontatlanok az információid
    Az összevont adóalap adóját csökkentheti az adóévben általa számítógép, számítástechnikai eszköz megszerzésére (vásárlására, bérletére, lízingelésére) fordított összeggel, ha a megszerzés a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium vagy az Oktatási Minisztérium által kiírt pályázat keretében történik. Az adókedvezmény alapját és összegét a vételárat, a bérleti díjat, illetve a lízingdíjat tartalmazó, a magánszemély nevére kiállított számla bizonyítja. A magánszemély által e § alapján igénybe vehető adókedvezmény(ek) összege adóévenként nem haladhatja meg a 60 ezer forintot.

    A pályázati feltételek miatt minden összeállításban kell lennie monitornak, operációs rendszernek, USB memóriaegységnek, illetve internetelérést biztosító eszköznek.

    Amiről te írtál az számítógép bérlése: ez tulajdonképpen egy lízingelési lehetőség, azaz a vevő három év alatt fizeti ki a gép teljes árát, így mindegyik évben leírhat az adójából hatvanezer forintot.
  • SoDI---
    #4
    Alkatrészeket is lehet venni, vagy csak komplett gépet?

    Ha teszem azt, veszek egy GeforceFX-et egy DVD íróval a listán szereplő üzletekben, az után is jár az adókedvezmény vajon?
  • Cat #3
    www.mikland.hu főlapján láttam bővebb infot, meg listát
  • Stann
    #2
    Valaki igényelt már, mert elvileg júniustól már gyakorlatilag is indul az akció?
  • Stann
    #1
    Szóval lassan indul az államnak ez aprogjamja. Lehet ugye komplett gépet, meg alkatrészeket is, habár alkatrészlistát még nem láttam, csak géplistát. Én annyit tudok, h. évente 60.000Ft-ot le lehet irni az adóból. De ha mondjuk veszek egy 200.000-s gépet részletre, akkor 3 év alatt visszakapok belőle 180.000-t, de ha kifizetem az egészet, akkor csak 60.000 kedvezményt kapok, a első évben. (Ezeket az info-vonaljukon mondták).