264
Mit, hogyan, mennyiért, hol?
  • A nick nevem
    #95
    Sziaszok!

    Most hallottam, hogy állítólag gyak az adóalapot csökkentik 60 ezerrel, ami azt jelenti, hogy kb. 10-15 E Ft-ot látok belőle. Én eddig úgy tudtam, hogy hatvanezerrel kevesebb adót kell fizetni... Igaz ez? Tudtok erről vmit?

    A másik kérdés: Valamelyik nap azt mondták a híradóban, hogy nem lehet lesz digitális fényképezőt venni Sulinetre. Ez mikortól érvényes? (Biztosan nem fogyott a szoftver :))

    Üdv!
  • OPM
    #94
    akkor király :) ez biztos?
    thnx!
  • Punker
    #93
    nem összesen 60 ezer, szal akár 3*20 is lehet
  • OPM
    #92
    nobody? :(
  • OPM
    #91
    azt hittem, hogy értem már a dolgot, de most megint belezavarodtam :)

    szóval a 60E-t csak 1 valamire lehet felhasználni?
    tehát ha 2 db 20-20E Ft-os akármit akarok venni, akkor csak egyikre használhatom fel a sulinetes 60E-t?
  • OPM
    #90
    http://www.sulinetinfo.hu/ ?
  • [HUN]PAStheLoD
    #89
    pedig van egy ilyesmi című bolt ami csak sulinet expresszes.. de nem jut eszembe a címe :((
  • Gerzson
    #88
    itt kiválasztod ami kell, megnézed milyen konzorcium listáján van, aztán megkeresed, hogy melyik boltban választhatsz az adott listáról
    ilyenkor van a meglepetés, mert előfordul nem egy esetben, hogy csak a világ végén kapod meg a ketyerét, Budapesten nem
  • Gerzson
    #87
    van egy termékkereső, aki nem ismeri annak hasznos lehet a cime

    SEXpress termékkereső
  • [HUN]PAStheLoD
    #86
    ahhh.. .ezt kegyetlenül leírtam bocs...
  • [HUN]PAStheLoD
    #85
    www.sulinet.hu
  • OPM
    #84
    Tudtok még valamilyen jól áttekinthető netes boltot az ebolton kívül, ahol lehet kapni sulinetes termékeket? Lehetőleg ne olyan legyen, ahol csak egy 0,5 megás árlistát tudok letölten, hanem jó lenne 1-2 kép, részletesebb leírás és a vásárlók visszajelzése is a termékekről :)
  • The Garrett
    #81
    MMMM mikor voltunk az ismerősünk sz.tech boltjában mondott 1-2 érdekes dolgot kiegészítésnek:

    1. a vett cuccost 5 évig nem lehet eladni átruházni stb.
    2. CSak magáncélra használhatod
    3. Az előbbi 2 pontot évente ellenőrzik!!!!!4
    4. Ha meg már ottvannak megnézik vane illeg szoftver a gépen amit vettél!!!!!!!!!
    5.Az egész sulinet program még nincs véglegesítve=> lehet hogy ezévben leírsz 60k-t de jövőe megszűnik. :P

    A 6. Nem ám akármilyen dolgot lehet venni rá csak az olcsószarokat :P
  • [HUN]PAStheLoD
    #80
    igen én is azt néztem ki :))
  • Pheel
    #77
    A minimálbérnek nincs SZJA kötelezettsége...
  • Cat #76
    ha nem lett volna néhány nagyon csupor szinvonalu hozzászolásod más topicokban, elmagyaráznám, de amig ilyen köcsög vagy másokkal, ugylátom te sem érdemled meg, hibáztam, igérem többet nem fogok :(
  • Cat #74
    nem, csak ami a listában van, érdemes elég sok céget megnézni, egyiknél láttam radeon 9500ast, az neked pont jó, 50e körül van

    a tanulás nem elég, a szüleidnek kell hogy megfelelő nagyságu jövedelme legyen - kurvasokan ezért nem tudják kihasználni a lehetőséget

    Minden sulinetes ár magasabb - de igy is megéri kihasználni
    pl én canon a70esre vágyakozok, sulineten kivul 90e, sulinetben 120, de mivel ebből lejön 60, igy is bőven megéri
    szemétség a cégektől, hogy az én zsebemből huzzák ki az állam által adott adókedvezményt, ezáltal ENGEM nyulnak le - de elég sokat utánaolvastam, és gyakorlatilag lehetetlen ezt megakadályozni (a fix árak versenytörvényellenesek lennének)
    egyetlen megoldást ami szerintem alkalmas lenne hogy a közös nagy adatbázist, ahol minden ár bennevan publikussá tenni, és egyszerüen kereshetővé, ezáltal mindenki azonnal látná az árkulonbségeket, és az azonos termékeket nyilvánvalóan mindenki ott venné, amelyik kereskedő a legkevesebbet nyulja le
  • Cat #72
    másrészt ha te tanulsz, és két szulod van, akkor nem csak 60at irhatsz le, hanem ha mindketten dolgoznak és keresnek annyit, hogy adoznak is belőle 60ezret, akkor akár 2x60ezret is költhetsz évente
    tehát 60e videokártya, 10e cdiro, 20e ram 30e hangfal...
  • Cat #70
    de vehetsz 3 20ezrest
    az adójóváirás maximális összege 60e
  • [HUN]PAStheLoD
    #68
    én egy radeonra pályázok...
  • OPM
    #67
    ti már választottatok cuccokat?
    videókártyát érdemes venni (Gef3)?
    mert ugyebár 3 évig meg kell tartani, és attól félek hogy addigra eléggé elavul :(
    de mondjuk egy digi fényképező, hangszóró vagy egy kormány is jó lenne nekem :)
  • Madmaxx
    #66
    miért ne tudna. Lehet egyetem mellett is dolgozni.
  • Cat #65
    gondolom aki tanul, annak nincs adóköteles jövedelme, tehát nem is tud visszaigényelni semmit -> 2x60e
  • A nick nevem
    #64
    köszi
  • [HUN]PAStheLoD
    #63
    most jut eszembe maxx má látott messziről törvénykönyvet :D
  • Madmaxx
    #62
    tehát esetben 1x 60e ft.

    A 2002-es XLII. törvény módosítása értelmében minden pedagógus, hallgató, oktató, felnőttképzésben részt vevő magánszemély, illetve minden olyan szülő, akinek nappali képzésben részesül a gyermeke, adókedvezményt vehet igénybe számítógép-vásárlás esetén. Az adókedvezmény abban az esetben vehető igénybe, ha a számítógépeket a törvényben felsorolt minisztériumok által kiírt pályázatok keretében szerzik be az igénylők.
  • Madmaxx
    #61
    minden adófizető /aki vagy maga tanul, vagy a gyereke tanul/ levonhat az év végi SZJA-ból 60e-ftot.
  • A nick nevem
    #60
    Sziasztok!

    Ha mondjuk csak egy szülő van, de az tanár, és van egy tanuló... Akkor 2x60 eFt? Vagy csak 1x, mert csak egy fizet adót?
  • Pharaoh
    #59
    Jaj de összezavarodtam. Akkor ilyenkor mi van:

    2 szülő dolgozik
    3 tanuló gyerek van

    akkor 2x60, 3x60, vagy 2x3x60, ??
  • OPM
    #58
    "(fontos hoyg mellette tanuljon is valahol)"
    ja, ok
    így már értem...
    akkor mégsincs +60E :(
  • Madmaxx
    #57
    a 3 dolgozó gyerek (fontos hoyg mellette tanuljon is valahol) a saját SZJA-ját csökkentheti 60e forinttal ha valamit vásárol.
  • OPM
    #56
    "ha egy szülő van és 5 gyerek, abbol 3 dolgozik akkor 4x60e"

    ezt honnan veszed? (nem mintha baj lenne :)
    de én nem láttam ilyesmit 1 hivatalos oldalon sem
    mert akkor nálunk is +60E
  • [HUN]PAStheLoD
    #55
    formanyomtatványt hogy lehet szerezni?
  • Punker
    #54
    ez te vagy Bagír?
  • Cat #53
    tévedsz
  • [HUN]PAStheLoD
    #52
    több jogcímen lehet igenyelni!

    - pedadgógus
    - hallgató
    - szülő ha a gyerek tanul
    - mittudomén mi van még téged nem érint
  • [HUN]PAStheLoD
    #51
    8. Egy gyermek után is mindkét szülõ igénybe veheti az adókedvezményt

    Mivel Magyarországon nem családi, hanem személyi jövedelemadó rendszer mûködik, ezért a jogszabály alapján mindkét szülõ (külön-külön is) igénybe veheti az adókedvezményt, ha egyébként megfelelnek az igényjogosultsági feltételeknek, azonban a szülõk a fenti adókedvezményüket egy termék megszerzéséhez nem vonhatják össze (azaz külön-külön vásárlással érvényesíthetik, mert nem lehet ugyan arról a termékrõl két szülõnek számlát kiállítani.)
  • [HUN]PAStheLoD
    #50
    yo!
  • Cat #48
    egy fő maximálisan 60ezret irhat le
    ha a családban 8 gyerek van és két szulő, akkor 2x60e
    ha a családban 1 gyerek van és két szülő, akkor 2x60e
    ha egy szülő van és 5 gyerek, abbol 3 dolgozik akkor 4x60e

    tökegyszerü
  • Pharaoh
    #47
    Na és a testvéreim után már nem,mert túllépik a 60. ezrez?