36836
  • ollie
    #6150
  • Zetorg
    #6149
    húzd ki belőle a tápkábelt! :P
  • ollie
    #6148
    nero drivespeed
  • Narancs
    #6147
    Hell!
    Nem tudjátok, hogy van-e rá esetleg mód hogy "lehalkítsam" a CD olvasót? Iszonyat hangos, ha 1X elkezd olvasni egy CD-t elnyomja a TV hangját...
    Ez teljesen új cucc, 52* -es LG cd író, cserébe kaptam a régi 48* helyett ami tök csendes volt, csak sajna tönkrement...:(
  • Laalee
    #6146
    miért nem állitod át master slave beállításokra. cse elég érzékeny dolog
  • Adi
    #6145
    Sziasztok lenne egy ilyen gondom:
    a 80-as vinyóm a rendszer, a 40-es pedig ahol a progik vannak.. na és van egy ps2-es.... lényeg az, hogy szarul vagyok kábelezve, ezért a 80(rendszer) a slave, (jumper CSE van)..
    40-enst egyáltalán nem veszi be...
    Vizsont ha berakom a ps2-es vincsimet amint egy köcsög windowos dolog sincsen akkor elindul..(ez is CSE-n van)
    De ha a régi 40-est amin progik vannak azon nem számít, hogy CSE vagy akár mit állítok nem hajlandó elindulni.
    Szerintetek milehet a gond?!
    Létezik, hogy elszállt volna a 40-es vinyóm?! De akkor nem érzékelné nem... rrrr...... ???
  • nemcsakfeel
    #6144
    nem kell hozzá érteni. amiket az előttem hozzászólók is leírtak, azok mind igazak.
    lépje be a biosban, és nézd végig az összes menüpontot.
    a VCore jelenti a CPU magfeszültségét, a DDR Voltage a memóriáét, a többivel ne foglalkozz.
    HA ennyire nem vagy benne biztos, akkor sztem még csak nézegesd hogy mi hol van, meg olvasd el az alaplap könyvecskéjét, hasonló, és alszolrá párat, kigondolod hogy mit is akarsz és utána segítünk. Ok ?
  • Bircsike
    #6143
    Figyi én nem nagyon értek ehhez a feszültség állításhoz. Magyarázd már el hogy mire kell ez pontosan milyen feszültség ez és mi van ha elrontom, csak mert a videókarimat is tegnap túlhúztam és majdnem elbasztam a gépet, bár lehet hogy az omega driver a hibás, pedig 3DMarkban 3600 pont helyett 4100-at kaptam, ott nem volt semmi probléma. Viszont amikor a CoD elindítottam akkor játék közben egy 1-2 perc játék után lefagyott a gép. :(
  • ollie
    #6142
    lehet, hogy a memóriákat kéne visszavenni
  • nemcsakfeel
    #6141
    De nekem Palomino magos Athlonom van, és annak több kéne :(( Szal rántottához még az 1.8 is kevés lenne tán :)
  • deep
    #6140
    Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni tőletek, mégpedig proci témában.Adva vagyon, hogy rendelkezem egy 2.6 GHz-es P4-el, amit tervezek 3 GHz-en járatni.El is indul, meg megy egy darabig de fagy vele a szisztem.Mennyi feszkóval kéne rendesen mennie?Egy asus P4P800-as alcsiban van 2X 512mega, 400 mhz-es Samsung memoriával.Előre is köszi:)
  • ollie
    #6139
    1,75? nem elég az? ja de, azon a proci tuti elég :]
  • nemcsakfeel
    #6138
    a biosban állítsd be hogy bizonyos hőfoknál csipogjon ( ezt pl. beállítod 60 C re )
    utána emelhetsz feszültséged ( csak lépésenként.. nekem 5 század Voltonként lehet emelni, de más biosban is hasonló )), ahol már stabil, ott nem emeled tovább a feszültséget. - ennyi. ( bios ban HW monitor menüben meg tudod nézni hogy hány Voltot kap éppen a proci, ehhez igazítsd azt, amit be fogsz állítani.
    magasabb feszültséggel kipróbálhatod magasabb órajelen is..


    :::::: a biosomban miért van lekorlátozva a proci feszültsége max 1.75 re????? ( MSI, nForce 2 .. ) Abit NF7 biosa belemenne??
  • ollie
    #6137
    ja
  • Bircsike
    #6136
    Szóval feszültségállítás nélkül meg új hűtő nélkül?
  • ollie
    #6135
    akkor neked 2.4B-s procid van, ha a cél a 3 giga, akkor ezt 18x166-ra kell állítani. próbáld ki, ha nem indul utána a gép, jöhet egy bios reset.
  • Bircsike
    #6134
    Írjon már valaki!!!!!!!!!!!!!
  • Bircsike
    #6133
    Van egy kis gond, nekem olyat mutat hogy (18*133), akkor most mit tegyek?
  • Torry
    #6132
    Lehet azt valahogy nézni egyáltalán?
  • Torry
    #6131
    Honnan tudom mennyi a ram hőmérséklete?

    vagy az időzítések állításával nem nő a hőfok?
  • Bircsike
    #6130
    Figyi! Ezekhez a feszültség állításokhoz nagyon nem értek! Nekem totál kínai, mennyire kellene állítani és mit? Ja és röviden mi ezeknek a lényege? Ja és te mennyit mondanál, mennyit bírna a videókártyám?
  • ollie
    #6129
    ha szerencséd van, feszemelés nélkül is elmegy 133-as fsb-vel
  • Gerry
    #6128
    2.4A vagyis 24*100, hát akkor 24*133 talán még elmegy neki némi fesz emeléssel, és jó hűtéssel, de ne vegyél rá mérget, akkor az pont 3GHz lenne amúgy. Ha lefagy a gép, restart, aztán kicsit tuning visszább, de ha egyszerre sok dolgot állítasz, akkor nem fogod tudni mi miatt fagy, CPU/RAM/VGA, stb... Szépen sorban kell egyesével tuningolni, és akkor könnyebben megy.
  • Gerry
    #6127
    6 perc memtest, azt nem vitted túlzásba, nekem a full test futott le miután betettem az 1GB memót, és az több volt mint egy nap asszem.
  • Bircsike
    #6126
    Intel pentium 4A 2400Mhz! Mit ajánlassz mit tehetek a tuningolása érdekében? A videókarimnál honnan tudom hogy meddig tunigolhatom? Ha már lefagy a gép akkor újra kell indítani és vissza állítani?
  • Torry
    #6125
    Honnan tudom hány fokos a memoria???

    Most állítgattam az időzítéseket, mert a proci nagyon nem akart összejönni.
    Alapfesz maradt neki eddig jutottam:
    2-2-2-5
    Szerintem menne még tovább is.
    Minden egyes állítás után, 6 perc memtest futott.
  • ollie
    #6124
    nem ennyitől nem lesz baja, de nem is érsz vele sokat
  • ollie
    #6123
    lehet az még 2.4A is ;)
  • Gerry
    #6122
    Mehet az még feljebb is bőven, de ha melegszik, vagy hibázik a kártya, esetleg fagy a gép, akkor ne húzt tovább, de 285/280-at azt simán kell bírnia! P4 tuningolása sokmindentől függ, hűtő alaplap, memó, de legfőképpen, hogy milyen szerencsés voltál, amikor beruháztál a prociba, vagyis mennyire jó a minősége! Amúgy milyen P4 2.4B/2.4C/2.4E?
  • Bircsike
    #6121
    Sziasztok! Van egy Radeon 9500 Pro videókártyám! Az órajele 275/270 most felhúztam 285/280-ra, ugye nem lesz ennyitől még baja? Egy 2.4 Ghz-es P4-es procit hogyan tunigoljak föl 3.0Ghz-re? Elég egy bazi erős hűtő?
  • Gerry
    #6120
    Jaja, kérem a tuning az veszélyes üzem, ésszel kell tuningolni, meg figyelni kell a melegedésre, nem csak a CPU-nál, hanem a memónál is, még jó, hogy a jobbfajta Kingston és GeiL RAM-ok eleve gyárilag kaptak hűtőbordát! Amúgy jelen pillanatban és úgy általában az én gépemben minden gyári órajelen megy.
  • M@TriX
    #6119
    nekem is 2.6-on megy a Kingston, de úgy értettem, hogy a memcsik érzékenyebbek, mint a proc.
    Egy kis meghibásodás aztán szívás az egész.
  • Gerry
    #6118
    Ja, így már értem. Amúgy néha nem árt a RAM-nak is adni egy kis plusz feszkót, persze csak ésszel, pl a Kingston és a GeiL RAM-ok alapból nem a hivatalos 2.5V-os DDR feszkóval szeretnek menni, hanem 2.6-2.65-2.7V-on.
  • M@TriX
    #6117
    tiedhez hozzáfűzve, hogy ne "először" a procinak, hanem "csak" a procinak...
  • Gerry
    #6116
    Ezt ugye nem nemkem írtad, hanem Torry-nak?
  • M@TriX
    #6115
    sztem meg csak a procinak. Vagy legalábbis a memmel vigyázz. Az AGP-t meg ne emeld semmiképp. A 4. nem tudom hirtelen mi lehet, de az FSB-t emeld...
  • Gerry
    #6114
    Először csak a procinak.
  • Torry
    #6113
    Akkor rosszul mondom.

    Van ott a bios-ban, hogy ramnak, procinak, vga-nak meg még valaminek lehet feszt adni.

    4 dolog van.
    Csak a procinak adjak?Vagy annak is amelyiket nem tudom hogy mi:D
  • Narancs
    #6112
    Északihídnak?
    Ezt honnan veszed?
  • Torry
    #6111
    Csak a procinak adjak +feszt?
    Vagy az északi hídnak is?