36836
  • M0Dair
    #6430
  • ollie
    #6429
    Találtál egy madarat?
  • M0Dair
    #6428
    Csere-bere!
  • ollie
    #6427
    mázlista...
  • M0Dair
    #6426
    Sikerált beszerezni egy R360-as VGA-t!
    Majd format c: után jön a tuing!:)
  • M0Dair
    #6425
    Mi a különbség az enchantent és a compatibile mód között?
    Csak kompatibilis módban látja pata-nak a vinyókat!
  • ollie
    #6424
    Az...
  • M0Dair
    #6423
    Na ez nem ugrott be...
    North Bridge!
  • M0Dair
    #6422
    Hú, jól felvilágosítottál!:)
    Köszi az infókat!
    Ez hihetetlen...
    8 venti van a gépben, mindegyik 1600-on forog, és még így is 32 fokos a házhő!
    A proci 42, de sztem a HT-101 szerelésénél valamit elrontottam...
  • Narancs
    #6421
    Á, én azt hittem közvetlenül a proci alatt, mármint a foglalat közepén...el nem tudtam képzelni mi a tosz lehet a proci alatt...
  • ollie
    #6420
    A proci alatti cucc az északi híd. Gyakorlatilag az megy 800 MHz-n alapból, amikor a proci alapfrekin megy, és ezért van rajta hűtő (gyakran már nem is passzív az a hűtő). Gyakorlatilag ezen keresztűl kommunikál a proci mindennel (memória, meg ami az alaplap déli részén van). Nem baj hogy leszedted és normálisan lepasztáztad, na meg az a fekete égés a szivacson is azért van, mert a szivacs kissebb hőfökön olvad, mint a körülötte levő cuccok.

    Ja és a memcsidet csak úgy tudod 400 felett hajtani, ha húzod a procit, mert alapból nem tudja az fsb-nél magasabb frekin hajtani. 270-es fsb-t kipróbálhatod, de már kicsi a valószínűsége, hogy a proci bírni fogja. A ram valszeg bírná, de lehet, hogy vissza kéne venni az időzítéseiből.
  • M0Dair
    #6419
    Persze, hogy megy 3.5-ön!
    A max 3.65Ghz volt nyitott gépházzal!(Már jó régen volt, de írtam ide, bár akkor még asszem CoolStuff néven)
  • Narancs
    #6418
    Megy a procid 3.5Ghz -en?
    Lehet hogy bírja, próbáld ki!
    A proci alatt?
    Azt hittem a prociról.
    Lövésem sincs mi van a proci alatt a deszkán...
  • M0Dair
    #6417
    Én úgy hajtottam szinkronan, hogy FSB 250-en ment, és úgy nyomult 3.5Ghz-en...
    Szted 270-es FSB-nél a proci nem bírja, avagy a ram?
    Nem tom, hogy a sapeszra gondolok-e...
    Szal, ami a proci alatt van, és olyan kis ASUS feliratos borda van rajta!:D
    Szal kár, hogy leszedtem?
  • Narancs
    #6416
    Ha szinkronban hajtanád a procival a ramokat, akkor 1000 -es lenne az FSB, és ha jól számolom, akkor 3500-on menne a procid.
    A sapkára gondolsz?
    Sztem azt nem túl egészséges leszedni!
  • M0Dair
    #6415
    Autós boltba bemész, és lehet szabatni klassz rácsokat, de elég drága...
  • M0Dair
    #6414
    Hi all!
    Kérdéseim lennének:
    1. Az alaplapom az 500-as ramot 400-asnak látja... Hogyan tudom beállítani, hogy 500-asnak lássa? Úgy is ugyan olyan, ha 400-asként húzom? 500-as ramnál hogyan néz ki a szinkron húzás...mert 400-asnál ugye, ha az FSB 220, akkor a ram 440-en fut.
    2. A proci alatt van egy borda, nem tom mi a neve pontosan, de nem is ez a lényeg... Leszedtem a bordát, és alatta egy AMD procihoz hasonltó chip volt, valami gumi szerű anyaggal körbevéve, ami már jól beszáradt, szal eltávolítottam, és rendes hővezető pasztát kentem rá... Az baj, ha leszedtem?
    3. Lehet két hővezető pasztát keverni? (Csak egyazon színüekre gondoltam)
    4. Ugyan itt a borda alján van egy kis keret valami szivacsos anyagból, ami a fő mag körüli kis ellenállásokat (nem tom mik azok, de valami olyasmik) fedik le... A szivacson az egyik olyan kütyü fekete foltot hagyott, de magán a szerkentyűn nincs égésre utaló jel. Szal a kérdés az, hogy baj, hogy kissé odakozmál a szivacsra?(Ennél érthetőbben nem tom elmagyarázni:))
    5. Miért van az, hogy a bios SATA-nak látja a vinyóimat, és PATA-ra állításkor órákig számlál valamit bootoláskor?

    Köszi előre is a válaszokat!
  • BADE
    #6413
    Nem ezt most én találtam ki:)
    Nem a tápon gondoltam,hanem az oldalán.
  • Punker
    #6412
    hűtőrácsot? a tápon? tesód kezd megkattani?
  • BADE
    #6411
    Designos hűtő rácsot hol lehet venni?Esetleg tud valaki jó oldalt?
  • ollie
    #6410
    Persze, a legpraktikusabb, ha a képcső elülső, átlátszó részét fújod le...
  • barret
    #6409
    Király! Nem szívesen használnám így sötétben...
  • Narancs
    #6408
    Ja, ha leszeded a külső borítást, akkor lefestheted, de nincs sok értelne, mert ha elcseszed, baromi csúnya lehet.
  • stone
    #6407
    Ha kiszedsz belőle mindent (képcső, panel, gombok, stb...) akkor le lehet fújni, bár nem hiszem hogy a műanyagra festés időtálló. Például gondolj arra hogy az ezüst szinü mobiltelefonokról is kopik a festés.
  • Mhosah Myth
    #6406
    Hali!

    Nem tudjátok monitort le lehet fújni festékkel? Mármint nem lesz baja tőle? És csinált már valaki ilyet? Tapasztalatokat várok...
  • Mhosah Myth
    #6405
    Ez egy durva monitor modding :D



  • CUCLI
    #6404
    misztrálban is van uv fénycső 2ezer durván
  • Punkerwork
    #6403
    nem tudja valaki melyik nagykerben árulnak UV-s fénycsövet gépházhoz, rendelnem kell 1-et gyorsan.
  • Sgtfathi
    #6402
    helo! 2500+os bartonom tuningoltam,igen jo eredménnyel szztem.Stabilan 2460Mhz ,de még 2500on is működik persze csak a 3d-mark negyedéig aztán kilép :( de ettöl függetlenül meg vagyok elégedve! A konfigom :Abit Nf-7 ;Samsung 400 -as 512ddr; Cooler:Silentbreeze 462III.Üdv.
  • fle go
    #6401
    akkor ezek szerint nem lenek semmivel elorebb csak lenne egy draga kabelem, ertem es koszi, jo nagy barom vagyok vehettem volna USB 2.0 webkamerat
  • ollie
    #6400
    Minden webkamerához van saját kábel. Ha annál nagyobb sebességű kötsz rá sem lesz gyorsabb, mert nyílván olyan kábellel szerelik a kamerát, ami nem vesz le a teljesítményéből. Amúgy meg az USB 2.0 gyorsabb a firewire-nél.
  • ollie
    #6399
    a tuning nem csak a hűtéstől függ!!!
  • ollie
    #6398
    ugyanarra mint mondjuk az usb
  • CUCLI
    #6397
    OFF
    firewire az mire jó amúgy?
    On
  • fle go
    #6396
    Szevasztok!
    Nem tudom ide vag-e a kerdesem de nem igen tudtam hova irni.
    Hasznalt-e mar valaki kozuletek ilyen kabelt?
    http://www.trust.com/products/default.htm?artnr=13840
    En meg nem es igazan az erdekelne, ha mondjuk egy webkamerat kotnek ra (ha egyaltalan lehetseges) ugyan USB csatlakozasu az is de vajon a webkameranal is megnovelni az atviteli sebesseget? Mint pl a firewire? Nektek mi a velemenyetek?
    Segitseget elore is koszi
    Udv
  • M0Dair
    #6395
    Most láttam, hogy egy külhoni emberke olyan prockóval, mint az enyém, [email protected] teljesítmény növekedést ért el HOC vízhűtéssel...
    Ilyen télleg lehetséges, mert, ha igen, akkor utána kell nézzek, mennyi egy ilyen!
  • M0Dair
    #6394
    Ja, még lenne néhány gyors kérdésem...

    1. Ha 9800 Pro-ba, ami R360-as maggal rendelkezik beszeretnék "égetni" egy XT biost, honnan tom, hogy melyiket érdemes (mert XT biosból is van pár)?
    2. Honnan tudok letölteni VGA biosokat?
  • tmate6
    #6393
    Ok, Bye
  • M0Dair
    #6392
    Cső!
    Holnap leszek MSN-en is, na bye!
  • tmate6
    #6391
    OFF: HIIII