255
1503 AD the New World
  • Roby
    #145
    Ezzel mar kibekultem:)
    A kovetkezo gond az az, hogy korbejartam mar az egesz map-ot, de nem talaltam bricks-t. Ilyenkor mi van?
    Es kereskedes utjan sem took beszerezni.
    Enelkul meg ugye nem took nagyobb fejlettsegi szintbe lepni:(
  • Hyder_work
    #144
    Hali

    építs Main Marketet, ezzel megnöveled az építhető helyek területét...ha ráklikkelsz akkor a világító területre tudsz építeni, ha kevés építs még...

    ha nem erre gondoltál sorry
  • Roby
    #142
    Aha, szal a piac a megoldas. Thx!:)
  • Forrest Tomee
    #141
    "ertem ezalatt, hogy a szigete egesz teruletere nem lehet epiteni. Pl., nem birok a hegyseg epitkezni, hogy aztan oda banyat epitsek. Menni kell egy masik szigetre? "
    Néha igen, nem minden nyersanyag van egy szigeten.
    Építs piacot akkor tudsz tovább terjeszkedni.

    Nekem egy bajom van. Mégpedig az hogy hiányzik a mission bulder a játékból. Én az építkezést, fejlődést szeretem nem akarok harcolni, de sajna 2 egyszerű mission-on kívűl nem lehet építkezni békében. Kár, hogy a pályaépítőt kihagyták a játékból.
  • Roby
    #140
    Fijuk! Most kezdtem el nyomulni vele, es nagyon kira:)
    Csak azt nem ertem, hogy pl kofejto banyat hogy lehet epiteni?
    A "citizens"-nel tartok.
    Es meg azt sem ertem, hogy miert nem lehet az egesz szigetet benepesíteni, ertem ezalatt, hogy a szigete egesz teruletere nem lehet epiteni. Pl., nem birok a hegyseg epitkezni, hogy aztan oda banyat epitsek. Menni kell egy masik szigetre? Ez igy tok gaz...:(
  • scynetyc
    #139
    Nem fogod elhinni ,megcsináltam a pályát. Most kerültem arra a veszteséges pályára. Most hogy vannak itt a küldetések? Értem ezalatt: ez most az 5. missio vagy a 2/2 missio.
  • Joke
    #136
    Én azon kezdtem, és ezért nem értem, miért van ennyi pénzem! Bizti, hoyg itt kezdtem!
  • scynetyc
    #135
    egyébként ugyis megtudhatod ha egyessével végig nyomogatsz minden billentyűt.
  • scynetyc
    #134
    kikötőt kell épitened és oda beállva az ágyúgombod nyilaival.
  • scynetyc
    #133
    kikötőt kell épitened és oda beállva az ágyúgombod nyilaival.
  • Sonajk @:o)
    #128
    Na látod, hát ezt sem tudtam.
    Köszönöm.
  • TopGun
    #126
    Sziatok! Gyonyoru a progi, az introja felelmetesen szep, igaz, hogy a jatek erosen a Settlersek-re hajaz, de nagyon jo! Nagyon tetszik.
  • Sonajk @:o)
    #125
    Időt gyorsítva ????
    Na azt meg hogyan kell???
  • scynetyc
    #121
    eheh, én még mindig a 2/1 missioval szopok.Sajna nekem sincs még olyanom.
  • Sonajk @:o)
    #119
    Ez most mi szeretne lenni, mert nem jön be róla semmi? :((
  • Sonajk @:o)
    #118
    Gyere át a campaignba ha sokallod a 400.000 ezer aranyat (én azt nem próbáltam, mindjárt ezzel kezdtem). Szóval a campaignban 30.000 arannayl kezdesz. Én már vagy negyedik napja nyomom de most itt tartok végre.



    Remélem nemsokára követhetem a többieket a második külsetében. De addig is HAJRÁ mindenkinek :o)))).
  • Tam@s_(HSF)
    #116
    dd
  • Sonajk @:o)
    #115
    Igenis, értettem :o))))).
    Azért köszönöm szépen neked.
  • Joke
    #111
    Eszméletklen ez a game. Egyre jobban tetszik! nagyon összetett. Ahhoz pl, hogy szerszámokat készítsek egy csomó minden kell. Mr tudtam profitot termelni, de most megint veszteséges vagyok. Arra rájöttem,a kereskedésből van sok lové. Fával meg élelmiszerrel jól lehet kereskedni. Ti si valami 400ezer aranyról indultatok? Ez viszont sok pénz,az elején,nem?
  • scynetyc
    #110
    szal azért nem emlékszem,mert kb. 3 napja a 4. küldit nyomom és nem birok vele. :o) majd megtudod ha átjössz az uj térképre.
  • scynetyc
    #109
    olvass vissza,mert volt rola szó már. össze kell szedned a katonákat,egyebeket amiket kér és azután irány az uj térkép.
  • Sonajk @:o)
    #108
    "Nem egészen emlékszem" :o)))
    Jó neked, hogy ezt tudod mondani az első pályáról. Én itt, még nem tartok.Igen a csajt hazafuvarozta, utána pedig elvittem a sót a vágott szemü mongoloknak. Aztán felefedeztem a sziget lakosait (indiánok és valami bantu négerek). Most valami olyat mond, hogy szerelj fel 4 hajót evvel meg avval és indulj el délre az egyiptomiakhoz. Éppen azon vagyok, hogy összejöjjön a cuccos ami kell hozzá. Nem emlékszel erre a részre?
  • scynetyc
    #107
    ki alszik? egész éjjel ezt nyomtam. :o)Már nem nagyon emlékszem mit kell csinálni. Felvetted már a nagylányt a szigeten? Ha jol emléxem mongoloktól d-ny-ra van a csajszi.
  • Sonajk @:o)
    #106
    Hát mi történt??? Még mindenki alszik és nem a játékkal játszik. Esetleg én vagyok mazohista ??? :))
    ÉBRESZTŐ, hétalvók. :o))))
    Meg mondaná nekem valaki, mi a cél az első pályán. Azt értem, hogy fel kell pakolnom a hajómra ezt + azt, és el kell hajóznom vele délre az egyiptomiakhoz (legalábbis ha szerény angol tudásommal jól értelmezem a dolgo), da ha odaérsz mi mit kell csinálni. El kell nekik adni az cuccost, mint a mongoloknak a sót??? Valki árulja el nekem, legyenszíves.
    Thx.
  • Sonajk @:o)
    #105
    Na megyek alukálni, mára már elég volt.
    Jó éjszakát mindenkinek.
  • scynetyc
    #104
    miért nem teszel market builingot le? akkor tudnál terjeszkedni.
  • Joke
    #103
    És ti hogy építkeztek, mert nekem nem engedi lerakni aházakat, ha túl messze vana kikötőtől, és már nem férek el! Sót se tudok emiatt termelni,mert messze van!
  • Sonajk @:o)
    #102
    És természetesen, ha nincsen feldolgozó a közelben és raktározni kell, utat se felejts el csinálni hozzá, hogy elszállíthassák.
  • Sonajk @:o)
    #98
    Na én meg itt elvéreztem, de közben mikre nem jöttem rá @:o))))))

    Na gyerünk mégegyszer neki (de most csak a felétől) @:o)))))))
  • Sonajk @:o)
    #97
    Szia!
    Ha ráklikkelsz a small farmra, akkor a jobboldali kezelőpanelen a képe alatt megtalálod az alkohol és a kaja szimbólumát. Ha valamejikre ráklikkelsz, akkor egy piros X lesz a szimbólumon, és attól kezdve, csak a másikat termeli. Tehát tiltsd le a piát (antialkoholist) @:o))))
  • scynetyc
    #95
    Azonnal elkezdtem a Pikemanokat gyártani és folyamatosan nagy sereggel támadtam őt,de az már rögtön ágyukkal és lovassággal jött és elintézett. Probáltam ugy hogy mint rész feladat elértem a citisens levelt, közben szépen kiirtottam kisebb-nagyobb szigeteit,de seregre már nem volt pénzem ,pedig miután citisens levelre léptem volt hogy 560 arany volt a nyereségem.Mivel luxuscikkeket kezdtek követelni és elfogyott a kocsmából az alkoholom is, igy egymás után visszafejlődtek vagy porrázuzodtak a házak.Kül9ön szigeten termeltem nekik a tobaccot és külön másikon a spicest. Azok a szigetek általában veszteségesek voltak,de ellátták őket dohánnyal és füszerrel,sőt eladásra is ment.
  • scynetyc
    #94
    Hapi! Talán feladtad,hogy nem jelentkezel?
    28 órát nyomtam folyamatosan alvás nélkül és nem boldogulok az új térképen.Kiváncsi lennék a taktikádra,mert engem sittre vágtak.Probáltam az ellent legyakni ugy, hogy kezdetkor az ő szigetére is raktam egy bázist ,de 3 favágon és egy small-fortressen kivül mást nem tettem oda.
  • scynetyc
    #93
    Gratulálok,csak igy tovább! :o)
  • Sonajk @:o)
    #92
    És itt van két kép nektek. Remélem nem nagyok, de azért látszik is rajt valami.
  • Sonajk @:o)
    #91
  • Sonajk @:o)
    #90
  • scynetyc
    #88
    nicht zu danka . Prücsköld meg a lányát akkor csak megoldodik a társaság :o)
  • scynetyc
    #86
    Szia!

    Nincs benne adó,de mégis van.Értem ezalatt hogy minél nagyobb a lakosság létszáma annál több a pénzed.Érdemes visszaolvasnod /csak 2 oldal/,mert szerintem van pár hasznos tanács. Ne ugy állj neki, hogy leraksz mindenből sokat ,mert akkor annál is hamarabb becsődőlsz mint azt gondolnád :o) Figyelned kell miket igényelnek a lakok /klikk a házra/ és azokat ha igyekszel teljesiteni, akkor fejlődni fognak a házak,igy több lakója lesz és a pénzed is több.Szerintem ne a champaigneval kezdd, hanem egy szabad pályával.Rakd le a kezdő kikötőd és pakolj ki a hajódból.Épits 6-8 házat rakj nekik utat,food és ruhaüzletet.Rakj le egy vadászt és egy -két fatelepet.Na, meg egy potatoföldet. Ez termeli majd kezdetben az alkoholt a kocsmába.Ha elkezded emelni a házak létszámát akkor sacc/kábé 15 ház lerakása környékén kapod a kocsmát majd a kápolnát. Ha ezeket lerakod szintén nöni fognak a házaid.Ha ráklikkelsz a főépületetre és ott a kérdőjelfülre akkor alul-középen tudod engedélyezni hogy a lakok a raktárodban lévő toolsz fa téglamennyiségből fejlesszenek maguknak.Ezt időnként célszerü kikapcsolni,mert van hogy azért nem tudsz valamit felépiteni,mert a kismocskok az orrod elől veszik el az épitőanyagot.Ha sok a kaja ,rögtön beállithatod árusitását. Szal igy fokozatosan probálgasd és legyél türelmes.
  • scynetyc
    #83
    Köszi a tippeket és nem unjuk,legalábbis én. :o)

    Én azt vettem észre ha birkákat teszek le és a fákat kitörlöm az épület hatókörében, jobb a tenyészete.
  • scynetyc
    #82
    Gratulálok!!! Nekem is tetszik a játék nagyon. Ne a hagyományos termelek hülyegyerekmódra és csatázok stilus. Legalábis szerintem.