AquaMark3
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Photo Collage Maker http://www.collagemaker.me

Radeon 9700 (non pro) 270/275
Intel Celeron 1.8 Ghz
512 Mb ram Infeneon
GFX score: 3384
CPU score: 4475
AquaMark score: 24551
HIP-HOP jön Vuk
nalam a 9700pro 2500pontot hoz a hurkagyurka proci miatt összpontban kb kapok 18500at holott ez a kártya hozna 40K t lazán egy erõs procival.
Photo Collage Maker http://www.collagemaker.me
Photo Collage Maker http://www.collagemaker.me
512M Infineon 333MHz
Asus P4PE
Radeon 9600 PRO (400/340 alapon)
~25600
pontosra nem emléxek
Csak pontosításként: nem 4600-ra van húzva, ahhoz még hiányzik a memória sebességébõl 50MHz, de ez lényegtelen. Ami lényeges az az hogy mint az elõttem hozzászólóknál látszik, én éppen az egyik leglassabb (45.23) driverrel nyomtam a tesztet, ennél sokkal gyorsabbak a a 44.xx-esek, de még az Omegák is. Délután nyomok én is egy tesztet régebbi driverekkel, meg csinálok pár képet is, hátha ennek a sebességnek a képminõség látja majd az kárát.
Egyébként meg az FX-el kapcsolatban éppen az volt a baj, hogy a számoknak hittem elõre, nem a gyakorlatnak. Nade ezért lesz az új kártyám egy 9800-as.😊
It\'s funny. Little things used to mean so much to Shelly. I used to think they were kind of trivial. Believe me, nothing is trivial.

Sima 4400 2052
A te 4600ra tuningoltad meg 2127
Ezzel szemben az én alap 275/275ös 8500am 2043 (masnak 2088)
És akkor 300/300on még nem próbáltam (masnak 2172)
(csak VGA pontokról van szó)
Szal ha a számoknak nem hiszel... bár ezzel már geforceFX esetében is igy voltál...😊
Northwood [email protected] HT
PBA Radeon 9800 PRO bios Core 430/ Memory 740 +Zalman ZM80C
2*256MB DDR434 Kingstone Hyper-X Dual Chanel
WinXP SP1
Catalyst 3.7
Rivatuner
GFX:6261
CPU:9961
47,649
ABIT BH6
TuaCeleron [email protected]
384SD 133MHz
Gef4 Ti4200@300/600, Det45.23
GFX:2127
CPU:4707
17,355
Ezt Borg eredményével lehet legjobban összehasonlítani, azzal egyezik meg majdnem. Igaz a 4200-as 128 megás és elég keményen húzva van (habár csak egy 4200-as szinjét nézve), de sokkal gyengébb környezetben van, mégis beéri a 8500-ast. Elméletileg le tudnám tesztelni egy NF7-S/XP 2600+/1024DDR400-as társaságában is a kártyát hétvégén mert az új VGA nem jön meg addigra, de annál lustább vagyok.😊
It\'s funny. Little things used to mean so much to Shelly. I used to think they were kind of trivial. Believe me, nothing is trivial.
GFX 1,920
CPU 7,150
16,926
GeF2 MX400, T-Bird 1333:
GFX 447
CPU 4,448
4,248
Nem lehet, 45.33 alatti driver-el az 5900-as képe remeg...
KK-nak igaza volt!
45.23(?) mal 17.xxx volt feltettem a 44.67 est és 23.xxx lett!
\"Hosszú mosoly után jól esik a rémület.\"
a pontszam ugyanannyi, az fps azonban neha latvanyosan lassabb gf4-en. gf-on nehol lemegy 1 -re is az fps, mig az atin ilyen merteku belassulasok sehol sincsenek. A pontszam pedig ugyanannyi mert a gf4 gyorsabban viszi a dx7-es tesztet es ott behozza a lemaradasat dx8 alatt..
A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen \"Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!\"
\"Hosszú mosoly után jól esik a rémület.\"
Ki is jön szépen, hogy még egy TI4400 sem éri utól pontszámban a 8500at😊
(PS 1.4, AF stb ugye)
Abit ic7
P4(800fsb)[email protected]
Sapphire Radeon9800PRO
512MB DDR400 Infineon
Catalyst 3.7
GFX: 6219
CPU: 8941
AquaMark Score: 46156
DisplayWidth: 1024
DisplayHeight: 768
DisplayDepth: 32
AntialiasingMode: 0
AntialiasingQuality: 0
AnisotropicFiltering: 4
DetailLevel: 4
AvgFPS: 46.156029
MinFPS: 13.170323
MaxFPS: 135.000000
AvgFPSRender: 62.194454
AvgFPSSimulation: 178.811417
AvgTrianglesPerSecond: 13893552
MinTrianglesPerSecond: 2054116
MaxTrianglesPerSecond: 34767666
AquamarkScoreRender: 6219
AquamarkScoreSimulation: 8941
AquamarkScore: 46156
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.
A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen \"Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!\"
Elsõ csapás ugye a 3DMark03-volt, (természetesen "nem valós eredményekkel"), a második a HL2 (ez is ugye "ATi optimalizált" mondja a haver), most hogy az AquaMark3-ban is alulmaradt picit az nVidia, most már abszolót nem tudom mit reagál, de kíváncsi vagyok. Neki ugye Ti4200-as kártyája van, és anno az volt a csúcs, meg még ma is rendesen állja a sarat, (nekem is volt olyan kártyám) és régebben én is az nVidia kártyákat favorizáltam, de mindmáig úgy is gondolom, hogy a Ti4600-as kártyákig a Geforce-ok voltak az erõsebbek, valamint hamarabb jöttek ki, mint az ATi azonos kategóriájú kártyái... De a Radeon 9700-zal fordult a kocka, én ezt elég hamar beláttam (váltottam is). Sõt, az R9700-óta válozatlan a helyzet, most az ATi diktál, de egyesek ezt képtelenek elismerni. Ez van.
(Bocs ha kicsit hosszú voltam meg offtopic!)
Csak kicsit lehervasztotta, hogy a vadiúj kártyája lényegesen kevesebb 3DMark pontot kap, mint az én féléves cuccom, ami ráadásul nekem akkor kvesebb ráfordítással lett meg. (És ez érthetõ, az õ helyében az én örömömet is kicsit lerontaná a dolog. )
Egyébként nagyon örül neki, mert a GF2MX-hez képest ez egy "ûberextragyors" kártya, és remekül megy neki a RavenShield is (számára ez a lényeg), meg ugye a képe is szebb lett, és nemutolsósorban a 2.8-as RAM-ok miatt még tuningolható is (bár a srác nem szokott semmit sem tuningolni, de majd ha engedi most kicsit felpiszkálom neki a masinát, hadd szaladjon a cucc!).
Úgy néz ki, hogy ez a teszt nem szivatja annyira az Nvidiát a 2.0-ás shaderek hiánya miatt.
"Az elsõ teszteket egy 3,2 GHz-es Pentium 4 processzorra épülõ rendszeren, 1280x1024 képpontos felbontás mellett végezték el egy Radeon 9800 Pro és egy GeForce FX 5900
Az nVidiát tehát ezúttal nem érte akkora csapás, mint a Half-Life 2 esetében. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy a szoftver néhol még DirectX 7-es funkciókat használ és kevésbé Shader-limitált. A 39 PixelShaderbõl például csak négy 2.0-ás, míg harminc 1.1-es. Az Aquanoxra jellemzõ jelenetek ezenkívül nem tartalmaznak például vízfelületeket sem. Mindenesetre a fejlesztõk célja egy olyan szoftver megteremtése volt, amely régebbi grafikus chipeken is futtatható. Az nVidiának ez pedig kifejezetten jól jött most, hiszen némi lélegzetvételnyi idõhöz jutott a Half-Life 2 után."





