51527


\"Nascar\"




HNR
2003 - 2007
R. I. P.
  • gordon 24
    #51247
    Hát az szar ügy:D Mert az ugyan úgy elindítja a gamet, csak nem a player rész jön ki hanem a szerver rész:D

    Majd kipróbálom mindenesetre egyelőre felrakom a játékot a gépre.
  • Met
    #51246
    azzal kell indítani, de nincs fent a game
  • gordon 24
    #51245
    Hát ugye ha fent van a game nálad, akkor abban a főkönyvtárban van egy server exe. Elvileg azt írják, hogy az a dedije is (amit kb kizártnak tartok) Ha azt elindítod, akkor megtudod nézni otthon is hogy működne. De passzolom ezért vagyok ilyen bizonytalan benne.
  • Met
    #51244
    arra nem emlékszek, hogy teljes ablakban fut a játék a szerveren vagy csak kis ablakban
  • gordon 24
    #51243
    De bent a szerveren a Gombokkal nem igen tudok mit kezdeni. Belül csak írni tudok, de bármi ilyesmi funkciót csinálok, akkor ugye nem az ablakban hajtja végre, hanem az én gépemen (asztalomon:D)
  • gordon 24
    #51242
    Előre is thx. Addig kezdem szépen feltölteni a gamet:D
  • Met
    #51241
    A HNR szerver idejében egyszerre csak 1 játék futott.
    De ha nyomsz egy Windows+D gombot akkor elvileg megjelenik az asztal
  • CodeRed
    #51240
    Ha addig nem lesz senki és hazaérek jelentkezem és megpróbálok segíteni...Kezd oszlani a köd az agyam NR2003-as szegmenseiből, talán valami értelmes gondolat is befut a pitbe.
  • gordon 24
    #51239
    Igen ezt használom.. A Szerver eléréssel semmi gondom abba profi vagyok:D Csinálom vagy egy éve a Simbin szekciót VSR be..

    Csak a gaméval van gondom:D
  • CodeRed
    #51238
  • Met
    #51237
    várjá, behajítok egy kavintont én is

    tiktaktiktak (eltelt 20 perc)

    de
  • gordon 24
    #51236
    Van az a Radmin progim az oké.

    De a Race07 meg a GTR evo az egszerű mivel a VSr nevén van ugye leszedsz egy steamet, majd az szépen letölti. Módokat pályákat stb stb, mindent fel tudok tenni. Azzal a módszerrel menni fogy az NR 2003 is.

    Csak azt nem tudom, hogy ha a szervert elindítom, hogy tudom kis nézetbe tenni, vagy hogy tudom ugy elindítani, hogy ne kelljen belépnem egy játékba ehhez.

    A Race07 dedije ugy müködik, hogy elindul egy kis ablak, kiválasztod a pályát autokat stb stb. Beírod a körszámot edzés időt stb stb és katt majd elindul.. de ehhez nem kell belépnem sehova.. Majd nyomom a kis ikon lerakja tálcára bezárom viszlát:D

    De az nr szervere ugyan úgy elindítja a gamet, és ezeket belül kell megtennem. De utánna (mível Radminnál nem tudom gombokkal lerakni kicsibe) igy futna a progi szerón, ami viszont nem megengedhető. Hiszen nem csak ez az egy játék menne. Így egyszerre több szeró fut és több kezelő is van aki belép.. Tehát valami megoldás kellene erre:D
  • CodeRed
    #51235
  • CodeRed
    #51234
    Most, hogy a kavington elkezdett hatni, nem a radmin tools volt?
  • Met
    #51233
    Kell egy progi amivel be tudsz jelentkezni a szerverre, már nem emlékszek mi mit használtunk.
    Lett egy ablak a képernyőn és abban volt a szerver asztala, ott volt az ikon az asztalon, dupla katt stb.

    Aki felrakta a másik játékot az nem tud segíteni? pl. nem tudom, hogy tudsz e oda telepíteni otthonról vagy oda kell menni
  • CodeRed
    #51232
    Én sajnos dedikált szervert sosem indítottam vele csak sima HOST-ot a játékon belül.
  • gordon 24
    #51231
    Hétvégén felrakom valahogy a szerverre (hogy hogy azt ne kérdezzétek:D Majd kitalálom.

    Utána megpróbálok csinálni vele valami szerver félét.. Aztán a többi kiderül..

    De a kérésem még mindig áll!
  • CodeRed
    #51230
  • Alexease
    #51229
    Jo a logod:)
  • CodeRed
    #51228
    Erről a mod-ról tud valaki valami infot?
  • CodeRed
    #51227
    Fasza volt...mert már majdnem készen voltam 1.0-ás festésével :-) Erre átkolbászoltam az oldalra és látom, hogy kint van a 2.0...nem volt elcsúszva a textura...ááá nem. Úgyhogy fél 3-ig tartott mire az újat befejeztem...Mondjuk felhasználóbarátabb is a template az újban, a kicsike is elkészült ma meg megyek vele pár karikát este. Felajánlanám, hogy indítok szervert de vagy az inviteles nettel vagy a modemmel van gond mert néha elhagyja magát a net.
  • 72TSanyi
    #51226
  • CodeRed
    #51225
    Cup10w Mod (NSCS10V2.0) for NR2003 Released!
  • gordon 24
    #51224
    Nahh ha ennyien vagyunk:D Akkor ha lesz időm szépen felrakom.

    De szeretném, ha kicsit utána járna valaki, hogy a dedit hogy kell kezelni.

    Mivel ugye a gond az, hogy a VSR nek 1 db szerver gépe van. Fut rajta Rfactor, Race07, és Counter strike szerver is egy huzamban. Sok kezelő (szervező ember) állítgat belépeget stb.. Tehát mindenképpen le kellene tudni rakni kis méretbe, nem futhat teljes ablakban.

    Szóval ez az egyik amit meg kellene tudakolni, a másik meg hogy kell belőni, Azt mondjuk nagyjából értem.. De nem 100%:D
  • PuMy
    #51223
    Igen, erről már volt szólt régebben. Akkor be is írtam a képletet ami alapján ki lehet számolni a megfelelő értéket, de beírom megint:
    (Mb of video ram) x (1048576) - (4 x Screen Width) x (Screen Height) x (BPP) Bits Per Pixel, use (2) for 16bit or (4) for 32bit color
    a rend_dxg.ini TextureSetSize= sor végére kell beírni a kapott értéket!
  • CodeRed
    #51222
    Már újabb videokártyáknál tapasztaltam, hogy az automatikus kalibráció nem teljesen tökéletes az NR2003-ban.
    Ezért ha valakit olyan látvány fogad a játékban mintha kicsik lennének a textúrák és kevés a polygon szám, akkor valószínűleg helytelen értékeket lő be a progi.
    Érdemes a kalibráció után megnyitni jegyzettömbbel (directX rendernél) a rend_dxg.ini fájlt és átírni az értékeket.
    Nálam így néz ki:

    PolyRate=6643.01
    AnisotropicLevel=4
    TextureSetSize=224194304
    BitsPerPixel=32
    TestedFullScreen=1
    Height=1080
    Width=1920
    vSyncMode=0
    MipMapLODBias=-0.50
    BestStampVOffset=0.50
    BestStampUOffset=0.50
    UseStencilBuffer=0
    MipFilter=2
    MinFilter=2
    MagFilter=2
    Renderer=nv4_disp.dll
    Version=Product 6 Version 14.11 Build 9062
    Vendor=NVIDIA GeForce 8800 GTS 512

    Fontos, hogy a felbontás mindíg az az érték maradjon amiben a kalibráció történt!

    Azthiszem ennyi év után sincs szégyenkezni valója grafika terén a játéknak.
    Ennyit a jelenlegi mindenféle csiri-viri 'ficsőrökről'.



    és eredeti meretben

    ITT
    ITT
    és ITT
  • gordon 24
    #51221
    Jahh érthető.. Mennyiért adod? Msn-en láttam hogy momo..
  • Met
    #51220
    nem használom és kell a pénz, barátnőmnek nincs munkája....
  • gordon 24
    #51219
    miért adod el?:D
  • Met
    #51218
    egy péntek vagy szombat esti gurulásban SSW-n én is benne lennék amíg meg van még a kormány
  • CodeRed
    #51217
    Nekem most hirtelen EZ jutott eszembe.
  • gordon 24
    #51216
    Aki tud brekegni kicsit angolul, elmondaná nagyjából mi van?:D

    server info
  • CodeRed
    #51215
    Addig átcuccolsz hozzánk
  • HaZso
    #51214
    Jó látni itt régi arcokat :) Nekem kell még kb. 1,5 hónap, addigra kötik be a lakásba a diginetet, utána tudok jönni én is.
  • Jacek
    #51213
    csapatnek en is ha lenne verseny:)
  • CodeRed
    #51212
    Jó hát valószínűleg nem fogok túl nagy problémát csinálni belőle...fogok egy vinyót aztán vissza ghostolom az XP-met és egy NR mókában énis benne lennék.
  • 72TSanyi
    #51211
    Hát tapasztalatom egyátalán nincs a témában, én még konzervatív módon mindig XP-n játszom. De egyszer Vista kapcsán Sajóati is küzdött ezzel a DEP dologgal, igaz ő még Vistán. Ezt a hozzászólást nézd meg: #51080. Bár megoldás nem került be, de bizonyára képben van a problémával.
  • gviski
    #51210
    valakinek tipp hogy WIN7 mellet hogy kell futatni a játékot? Mert addig jutok el hogy pálya választás és elinditom, és amikor ki akarom menni a pályára, akkor fagy :S

    Amúgy én is benne vagyok egy körözésbe :D (kár hogy nincs LD a játékba :-( )
  • CodeRed
    #51209
    Igen ezt kipróbáltam, majd újraindítás után többé nem indult a win7, de úgy, hogy a rendszer visszaállítás után is kékhalállal indult. Pont tegnap tettem újra éppen ezért :-) Ráadásul szinte teljesen szűz win7 volt.
  • 72TSanyi
    #51208
    A megoldást itt írják, az alább fórumban.