601
Hogy lehet vasarolni kerdesek stb...
  • smith09 #481
    oké, megcsinálom, remélem összdejön és jelentkezem !
  • Richard90
    #480
    Hali!

    Verifikálnod kell a PayPal-os accountod-at. Ezt azt jelenti, hogy belépsz, és lesz egy oylan fül, hogy verify account vagy valami hasonló. Ha jóváhagyod, akkor levon 400Ft-ot a kártyádról (amit természetesen felhasználhatsz később). Ha ezt megcsináltad, akkor gondolom kapsz egy linket és ezt kell megadni az Ebay öcsinek. Legalábbis én így gondolom :)

    Üdv.
  • smith09 #479
    szia

    Hát nem tudom h miképpen kell azt megtenni, úgy hogy ha te tudod, kérlek mond el nekem mert ez most tényleg fontos.
    köszönöm előre is !!
  • AtomHeart
    #478
    "Akárhogy á, llítom be a dolgokat mindig ezt az ablakot dobja be :"

    Azt is megtetted, amire az uzenet ker (PayPal-os resz)..?
  • Richard90
    #477
    Hali!

    Köszi szépen a választ!

    Azt nem tudom, hogy akitől venni szeretnék az magánszemélynek vagy cégnek számít-e.
  • smith09 #476
    Korábban többször vásároltam de most eladni szeretnék az ebay-en.
    Miután minden adatot megadtam, ezt az üzenetet kaptam.
    Akárhogy á, llítom be a dolgokat mindig ezt az ablakot dobja be :

    You can not submit your listing due to the following problems
    Please read. Your response is required.
    As a precaution, we have limited the activity on your eBay account until we receive additional verification information from you. We sometimes need to do this to make sure that eBay remains a place where members can buy and sell with confidence.

    To have this restriction lifted, you need to become PayPal Verified* and then link your verified PayPal account to your eBay account. Once you've completed this process, you'll be able to sell on any eBay site worldwide.

    If you're already PayPal Verified, you just need to link your verified PayPal account to your eBay account. For instructions, please click the link below for the eBay site you're registered on.

    Australia | Austria| Belgium| Belgium French| Canada| Canada French | France | Germany| Hong Kong| India | Ireland| Italy| Malaysia | Netherlands| New Zealand | Philippines| Poland| Singapore | Spain | Switzerland | Taiwan | United Kingdom| United States| Other

    *If you're registered on Germany, Austria, or Switzerland, you can complete verification through PostIdent or ID Verify instead of PayPal. Please click the link for the site you registered on for instructions.


    Várom válaszotokat, nagyon fontos !
    üdv.
  • rooney8
    #475
    22 euróig áfa- és vámmentes a termék, afelett (150 euróig) csak áfa terheli (27%)
    egyébként itt egy jó összefoglaló

    de egyébként távólkeletről a legtöbb műszaki terméket úgy címkézik fel, hogy 22 euró alatt legyen (egy mobilt fel lehet címkézni egy mp4 lejátszóra, de értelemszerűen a nagyobb csomagokat nem szokták, mert úgyis megbukna), de persze így sincs biztosíték arra, hogy ne bukjon meg a vámon, és akkor mindenképp ki kell fizetni az áfát és ha van a vámot is.
  • Richard90
    #474
    Sziasztok!

    Nem tudjátok véletlenül, hogy mennyi a vám összege ha pl Hong KOng-ból kapok valamit? Van valami progi ami kiszámítja, vagy valahol ahol utána tudnék nézni?
  • krisztimaci
    #473
    Sziasztok!

    Profi Ebay eladót keresek, aki korlátlan számlával rendelkezik.
    Nagyobb értékű értékesítésről lenne szó... jutalék ellenében.
    [email protected]

    Előre is köszi Kriszti!
  • georgesmatyas
    #472
    Eladni tudok rajta?
    Paypal eladói számlát tudok nyitni (anno csak mint vevő tudtam regelni PayPal)
  • acsati
    #471
    értem. köszönöm a választ :)
  • Asperot
    #470
    Akkor csak a vételárat kell fizetned és pár hét múlva hozza a postás.
    Nagyobb érték esetén kell vámmal számolni.
  • acsati
    #469
    sziasztok
    azt szeretném kérdezni, hogy ha rendelnék (most először) ebayről, és kínából jönne a termék akkor lesz valami plusz költség a termék árán kívül? írják, hogy ingyenes szállítás európába.
  • Kiado
    #468
    Vsiszakapod úgyis a pénzt, hogyha nem érkezik meg, ebay véd ha reklamációt nyitsz.
  • Blacktom
    #467
    Heló!
    Nincs sok tapasztalatom, úgy gondoltam egy üzenetet megér.
    http://www.ebay.com/itm/330618758564?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
    Szerintetek mennyire kockázatos? Vagy a paypal buyer protection mindent megold? Volt már valakinek ilyen ügye?
    Namármost ez a valaki olcsón eladott 99 helikoptert, szállítási díj nélkül, két nap alatt elkapkodták, de nincs még egyáltalán feedback-je, mást nem árul, és pár napja regisztrált. Úgyhogy most filózok kicsit :)
  • podzsy
    #466
    hello mindenki

    akkor mi tortent hogy ha a oldalt toroltek vagy nem jon be??? mert vettem egy fenykepezogepet es egy konzolt az ebay-on... de estemegneztem meg az oldalt masnap nezem mar be se jon a felhasznalo maga megvan de ez kicsit gyanus nekem... mert nagyon olcso volt mind a 2 termek
  • oneal1
    #465
    ha usabol rendelek cipőt akkor arra vetnek ki valami adót a magyar hatóságok?


    vagy ez csak a műszaki cikkekre jellemző hogy "ottragadnak" a vámon


    köszi
  • rooney8
    #464
    itt le van írva magyarul is minden gondolom a klasszikus ebay is így működik :D
  • rooney8
    #463
    értelem szerűen miután megnyerted az aukciót utána küldi a mailt
  • rooney8
    #462
    vaterán úgy van, hogy küld egy email-t a vatera amibe benne vannak az adatok, és így feltudjátok venni egymással a kapcsolatot. gondolom itt is így :) amúgy biztos van vmi faq-ja ebay-nek, olvasd el :)
  • totyak
    #461
    Még valami eszembe jutott.

    A PayPal-lal történő tranzakció pénzbe kerül, van valami kezelési költség? Illetve, ha feltöltök valamennyi pénzt a PayPal-ra (nem kapcsoltam hozzá a bankkártyát), akkor azt milyen módom tudom visszautalni a számlára és ez kerül-e pénzembe?
  • totyak
    #460
    Ok, köszönöm a válaszokat :D

    Akkor ez nem tűnik túl bonyolultnak. Még annyit kérdeznék, hogy a PayPal-omat hozzá kell valahogy kötni az eBay felhasználói nevemhez? Vagy, ha van PayPal számlám, megveszem a fix áras terméket, átirányít a fizető oldalra, ott begépelem a PayPal nevem és jelszavam és ennyi, elmegy a pénz az eladónak? Aztán amikor megkapja, küldi a csomagomat?
    És, ha valami oknál fogva mégsem kellene az adott termék, akkor mi a teendő? Egyszerűen nem fizetek?
    Nem fix áras terméknél is ugyan ez a fizetés módja? Tehát lejár a licit idő, én nyerem meg a terméket és átirányít a fizető oldalra?

    Ja igen, a címem megadása. Tehát, ha kifizettem a terméket, az eladó megnézi a profilomban. Ez jó, nem kell semmit küldözgetni.
    Nekem így van megadva a címem, ez így jó formailag, nem gáz, hogy vesszős betűk vannak a nevemben?

    (Nevem) --> ékezetes betűkkel
    (Utca, házszám) -->meg van adva, csak nem teszem közszemlére
    Székesfehérvár Fejér 8000
    Hungary

    Miután egy terméket sikerül megvásárolnom, azután annak a terméknek az adatlapja (vagy nem tudom minek hívják) gondolom eltűnik az oldalról. Hogy tudok ezután kapcsolatba lépni az eladóval? Pl. megírni neki, hogy jól csomagolja be, mert a magyar Posta hajlamos összenyomni a csomagokat.

    Köszönöm
  • Aramir
    #459
    Ha 1 fontról indul a licit, és más nem licitál, akkor ha te licitálsz 1,5 fontért, akkor 1 fontért nyered meg, ugyanis a 1,5 font csak egy védett ajánlat, nem ugrik fel az összeg egyből 1,5 fontra, csak ha valaki rádlicitál pl 1,4 fontot. Az eladó nem mondhatja, hogy nem adja oda, én még nem találkoztam ilyennel, illetve de, egy némettel, visszaküldte a pénzt (refundolta paypalon), mondván, hogy a macska lelökte az asztalról és tönkrement a vga kártya. Nem foglalkoztam vele, kerestem másikat.

    A postára akkor kell beballagnod, ha nem volt otthon senki, aki átvegye a csomagot, erről kapsz egy értesítőt. Már persze ha a posta szállította, nem pl egy futárcég, pl GLS.
  • Terence007
    #458
    Annyi lesz. "Buy it now" után elvisz a fizető felületre, ahol ott lesz a végösszeg és a PayPal-es e-mail címed meg jelszavad megadva meg is történik a fizetés. A címedet az eBay accountodnál meg kellett adni, azon belül amelyik a Primary shipping address (My eBay -> Summary -> Account -> Addresses), oda fogja küldeni az eladó. A Posta meg kiviszi a cuccot (nyilván függ a mérettől, de a kisebbeket biztosan).

    Licittel még nem volt dolgom.
  • totyak
    #457
    Még csak most ismerkedem az eBay-el, de szeretnék egy-két dolgot vásárolni. Csináltam PayPal-t is, az tűnt a legcélravezetőbbnek. Kérdésem az volna, ha van egy fix áras termék, ami kerül mondjuk 4 fontba, a posta magyarországra 3 font, akkor nekem az összes költségem ez a 7 font lesz? És ilyen fix áras terméknél, ha rányomok, hogy "Buy it now" akkor az a termék rögtön az enyém is, csak fizetnem kell és várni a postást? Mellesleg hogy megy a tranzakció? Privát üzenetben megkapom a PayPal elérhetőségét, én meg küldöm neki a címemet szintén privátban? És a posta kihozza a csomagot vagy be kell érte ballagnom?
    Mi van nem fix áras termék esetén? Ilyenkor, ha mondjuk 1 fontról indul a licit, én ráteszek 1,5 fontot és senki más nem licitál, akkor enyém 1,5 fontért a termék a licit idő végén? Az eladó nem mondhatja, hogy ennyiért nem adja oda?

    Legyetek szívesek szájbarágósan leírni mindent és lehetőleg mindenre válaszolni. Köszönöm
  • bcrics
    #456
    Hello, Tv-t, házimozit, szóval nagyobb tömegú terméket van értelme megvenni,vki vett már ilyesmit?
    mennyibe került így a kiszállítás?
  • rooney8
    #455
    köszi az infókat, akkor keresek mást :)
  • Mike
    #454
    ne nagyon vegyél új tagtól, rúnikám
  • Bercy #453
    Hát mivel ennek a terméknek a leírásába semmi extra infó nincs benne ezért kérdezd az eladót alul az "ask a question" segítségével.
    A szállítás változó, annak függvényében, hogy mivel küldik. Én eddig a legtöbb termékemet sima nemzetközi csomagként kaptam. Ezeket ha beleférnek a postaládába akkor betuszkolják, ha nem akkor a postán átveheted. De semmi biztosítás, tértivevény nincs hozzá. Általában 2-6 hét a szállítás.

    Mondjuk a te általad linkelt termék eladója ha jól látom még nincs értékelve (valószínűleg elég új tag), nemtudom mennyire lehet megbízni benne. Érdemes figyelni az eladók értékelését és mondjuk egy olyantól akinek van 50.000 értékelése és 99% positive attól azért nyugodtabban lehet rendelni.
  • rooney8
    #452
    ott alul, ahol írja, hogy kérdések és válaszok?
    csak mert eddig egy hirdetésnél se láttam ilyen kérdéseket... :D
    és még a szállításról tudsz adni némi infót?
  • Bercy #451
    Általában úgy szokták ha több színből lehet választani, hogy a paypal fizetéshez kell beirni melyik kell. Bar lattam mar olyant is ahol azt írta az eladó hogy random küld egyet nem lehet választani :)
    Szerintem kérdezd meg az eladót mielött leütöd.
  • rooney8
    #450
    ja és ugye ebbe több cipő van és hogy lehetne megérdeklődni, hogy van-e xy típusú és színű csuka?
  • rooney8
    #449
    hello
    ebay-ről szeretnék rendelni cipőt, mert olcsóbb mint idehaza :D
    ez lenne az első vásárlásom, tehát nem nagyon tudom még, hogy működik ez... erről a cipőről lenne szó. na most ha jól számoltam, akkor ez olyan 3,5-4ezer ft körül lehet. és azt írja, hogy "free shipping" tehát akkor a szállításért nem kell külön fizetni?
    aztán csak annyi, hogy beregisztrálok, leütöm a terméket, aztán beszélni az eladóval és kész is?
  • Terence007
    #448
    Oké akkor felejtős. :D
    Sikerült Galaxy S PRO-ra rendelnem 5 db fóliát (kb. 1600 szálítással) amikor csak sima Galaxy S-re kellett volna. :\
    Nem is tudtam, hogy van PRO, de MO-n sztem nincs is, lehet megpróbálom elpasszolni valakinek, de kétlem, hogy sikerülne. Majd ráragasztgatom őket valamire. :)
  • Aramir
    #447
    Nyilván a magyar posta díjait kell nézned, a kétszázashoz nyugodtan adj még hozzá egy nullát a végére :D Bár nem tudom mit akarsz küldeni, de ha filléres a téma, akkor a posta miatt nem éri meg, gondolom a visszapostázást neked kell állnod.
    http://posta.hu/kepek/upload/2011-01/2011%20tarifatabla%20HU7-jav.pdf
    A 2. oldalon "egyéb külföldre", elsőbbséggel küld, egyébként egy hónap, míg megkapják, az ajánlott opció +750 Ft, ha drága a cucc, akkor tedd rá szerintem.
  • Terence007
    #446
    Sajnos vissza kell küldenem egy csomagot Hong Kongba és van ez az 1 dolláros Standard Int'l Shipping, na most ezzel én is tudok küldeni oda? Illetve ez pontosan hogy működik, mert ha odaállítok a postába egy 200-assal a zsebemben, hogy szeretném ezt Hong Kong-ba feladni valszeg ki is röhögnek.
  • Aramir
    #445
    Nem látom, hogy a gatyáról írtál volna, hanem hogy miért fél mindenki a vámtól. Egyébként én is azt írtam, hogy a kisebb dolgokkal nem foglalkoznak a vámosok.
  • Mike
    #444
    régen, Eu-s idők előtt ez nekem úgy volt, hogyha volt kedvük megvámolták, ha nem, akkor nem.
    De jelen pillanatban sem a 2,5% vám aggaszt, hanem a 25% áfa
  • Odacsap77
    #443
    LoL, az egy dolog hogy MANIKÜR-PEDIKÜR GÉPEKET megvámolnak, de egy gagyát nem fognak hidd el nekem, legalábbis én arra mondta ezeket :D
  • Aramir
    #442
    Mert az ilyen méretre kis "apró vackok" átcsúsznak a vámon, de nekem most vámolnak egy manikür-pedikür gépeket tartalmazó csomagot, 375 dollár volt postával, és kb 11 kg (mielött belekötnél, gift-ként jött, 20 dollár volt ráírva, de a vámosok sem teljesen hülyék :D ), de korábban is majdnem megvámoltak egy csomagot, amiben 4*1 liter aloevera juice volt 50 dollárt értékben, csak a balfék eladó ráírta, hogy 4*50 dollárt az értéke. Ez utóbbit szerencsére elintéztem azzal, hogy elfaxoltam a terméklapot és a kinyomtatott paypalos emailt, így szerencsére elálltak a vámolástól, csak a csomagfeladás díját kellett befizetni nekik utalványon, hogy elküldjék nekem vidékre a csomagot.
    Az apró, és a kisebb csomagokat/leveleket még nekem sem vámolták sosem, amiket kínából vásároltam, de a nehezebb csomagokat úgylátszik jobban megnézik.