601
Hogy lehet vasarolni kerdesek stb...
  • Mike
    #441
    én nem félek, csak nem árt vele előre tisztában lenni
  • Odacsap77
    #440
    Nem tudom miért fél mindenki a vámtól és az áfától..

    Én már kb. százszor rendeltem ebayról pont 3 napja jött meg 10db óra... eddig még egyszer sem kellet vámot vagy áfát fizetnem...

    Rendeléseim értékei a legkissebb 27$ volt a legnagyobb 194.54$
  • Odacsap77
    #439
    nem
  • Mike
    #438
    ha ebayről rendelek gatyát (USA)

    30 USD

    + 14 USD szállítás

    erre kell vámot, áfát fizetnem?
  • Kiado
    #437
    Ha megjött akkor semmi gond nincs, valszeg hamis cuccot rakott fel, azért vették le.
    Ha nem jött volna meg, akkor kellene csak aggódni, de így minden ok, értékelni nem tudsz, mivel már eltávolították a rendszerből a terméket.
  • kovapapa
    #436
    Üdv!

    Nemrégiben bonyolítottam le első tranzakciómat az ebayen!

    Kifizettem, beszéltem az eladóval minden rendben volt fel is adta a csomagot!

    Egy hete kaptam egy ilyen levelet az ebay-től!



    Dear ****************,

    We'd like to let you know that eBay has ended an item you were bidding on for breaching of one or more of our policies. As it's important that eBay maintains member privacy, we can't tell you exactly why the listing was removed.

    Any offers or bids placed on this listing are now null and void. If you were the winning bidder, you're no longer obliged to pay for the item:

    330553028989 - 2011new fashion black *****

    Here's what you can do if you've already paid for the item:

    If you won the item and you've already paid for it, you can choose to reverse the payment or ask the seller for a refund. If you've already received the item you've the option of accepting it or returning it to the seller for a refund.

    1) Contact the seller
    2) Contact your payment provider
    3) Report that the matter hasn't been resolved


    Az áru a mai napon megérkezett, meg is vagyok elégedve de nem tudok értékelést adni mivel a tranzakciónak nyoma sem maradt a my ebayemben!
    Ilyenkor mi a helyzet?

    Lehet volt itt már ilyen valakinek, de köszönöm szépen a választ előre is!

    Péter

  • Bercy #435
    Nem feltétlenül fogják megvámolni. Ez a rendelés értékétől is függ (gondolom az olcsóbb termékeket egyszerűen nem éri meg nekik megvámolni).

    Én konkrétan rendeltem már USA-ből például magic mouse-t és nem kellett vámot fizetnem (40$ körül volt a temék és 20$ a szállítás).

    A vám értékét pontosan nem tudom, de azt hiszem, hogy először megadóztatják a termékem (25%) majd utána megvámolják (7%) de ebbe közel se vagyok biztos.
  • piamania
    #434
    Hello!Remélem még jártok errefele.
    Lenne egy kérdésem.Venni szeretnék egy mezt, de angyon úgy néz ki, hogy EU-n kívülről.Na már most ugye akkor fizetni kell a vámért.Vki rendelt már eu-n kívül?Ha igen, akkor fizetett vámot vagy vhogy kicselezte?Ha fizetett, akkor mennyi a vám?Köszi szépen.
  • smith09 #433

    Következőt szeretném kérdezni remélem tudtok segíteni.
    Korábban már többször vásároltam az e-bayen és meg is jött minden hiba nélkül !
    Most először eladni szeretnék !
    Feltöltöttem minden adatot és mikor fizetni kellene akkor nem engedi mert azt írja hogy a pay palról kell átküldeni a pénzt a az ebay számlára. De a folyószámlámom is van annyi pénz hogy a hírdetés költségeit fedezze, illetve a paypal azonosítóm is be van állítva. Akkor nem értem mi lehet a probléma !
  • Aramir
    #432
    Ott van ám, hogy "Szállítási célok: Az egész világ", csak rá kell nyomni a további részletek megjelenítésére, plusz a leírásban is ott van, hogy "FREE shipping and insurance for ALL Products to ALL Countries by Registered Mail with Tracking Number".
    Ez az ebay.hu szerintem se ér semmit így, hogy a leírások angolul vannak, hiába magyar a többi része az oldalnak.
  • acsati
    #431
    értem, köszönöm a segítségeteket
  • Palinko
    #430
    jah ha meg Com ot használod legtöbb szállítás US only, az ebay.co.uk a legjobb kereséshez. vagy attól függ ki mit szeretne megvenni, mondjuk ritka kocsi alkatrészen így is úgy is nagy lesz a szállítás díja akkor már inkább com mint uk :D de kis piti dolgok angliából elég jóáron jönnek :)
  • Bercy #429
    Én is inkább az javaslom, hogy keress az ebay.com-on vagy bármely más "rendes" oldalon.
    Ott ki lehet választani konkrétan, hogy az adott országba (jelen esetben hungary) mennyi a szállítási díj (ha egyáltalán szállít oda).
    Amúgy hongkong-ból ilyen kis méretű eszközöket rendszeresen lehet venni free shippinggel. Én már vettem pl adatkábel 0.99 usd-ért free shippinggel. Postai levélben küldte el a csóka.
  • petimi
    #428
    azzal remélem tisztában van mindenki hogy ez az ebay.hu nem működik teljesen azonosan mint a "normális" külföldi ebay oldalak (ebay.de, ebay.co.uk). A magyar ebay.hu csupán listázza a külföldi oldalak aukcióit és le van fordítva a weboldal kezelőfelülete magyar nyelvre... de attól még a külföldi eladókkal folytatod a tranzakciót.

    Személy szerint nem látom sok értelmét - angolul-németül úgyis tudnod kell ha az eladókkal kell kommunikálni, tehát miértne mennél egyenesen az eredeti oldalakra...

    Kis segítség UK ebayhez magyarul
  • petimi
    #427
    mint látod az oldalon
    Termék helye: Hong Kong, Hongkong

    A UK ebayen van feltéve tehát az ingyenes kiszállítás csak oda értendő

    Magyarországra meg kell kérdezned az eladót h mennyiért küldené le (ha egyáltalán...)
  • acsati
    #426
    Sziasztok!
    Nem vettem még semmi ebayről és most szeretnék. Gondolom itt vannak tapasztaltabbak mint én :D
    Ezt szeretném megvenni, és ugye oda van írva hogy ingyenes szállítás. Na most ez igaz Mo-ra is? A termék árán kívül lehet még további költség?
    Köszi!
  • Aramir
    #425
    Lentebb írja, hogy 7.49 font a posta bárhová. Ha vámolják, akkor az áfát rárakják, majd valami +10% a vám ha jól tudom (régen nézegettem ezeket a dolgokat), de szerintem nem fogják vámolni, nem egy nagy érték, nekem is több levél megjött mindenféle vám nélkül. Talán egyszer volt az egyiken a vám pecsétje, hogy ellenőrizték, amikor megkaptam, de azzal sem problémáztak.
  • skate00
    #424
    Üdv kéne egy kis HELP.
    Ezt akarom megvenni, de nem tudom mennyire jönne ki.
    Kérdésem hogy az odaírt Postaköltség mennyiben különbözhet? mert így kb 6000Ft jönne ki, + ne tudom hogy van e rá vám, ha van rá akkor mennyi lenne?
    Mert 7500 ért postával együt megkapom itt MO. on is.
    Előre is KÖsz.
  • Palinko
    #423
    azt hogy lehet beállítani hogy csak olyanokat listázzon akik elfogadnak mastercardot, vagy visát? :D
  • smith09 #422
    Igen, általában van rá lehetőség, de egy kabátot kb. 30-40 $ áráért postázott volna, így köszönöm nem kértem !
  • Punker
    #421
    néha meg lehet győzni őket, írj neki email-t.
  • Alice Sabbat
    #420
    kedves mindenki... akinek van tapasztalata az Ebay el kapcsolaltban.... van e olyan lehetőség.. hogy Adott egy Seller aki szállít az UsÁn belül de nincs valamilyen út esetleg hogy az árút eljuttassam Magyarországra ...
  • HUmanHunter
    #419
    a picsába így talán
  • HUmanHunter
    #418
    na már magyarul is van ebay ;)
  • AntiHero
    #417
    Vámot lehet visszaigényelni?
  • bigapó
    #416
    szerintem nézz utána a VPOP oldalán, ott biztos le van írva, hogy mennyibe fog kerülni a kiváltása vagy csak simán hívd fel őket és kérdezd meg. Adatokat szerintem csak minimálist kérnek, meg hát most elmondod, azzal még nem csinálsz rosszat, nem tudnak megfogni, hogy illegális kereskedés vagy mittomén mi, majdnem mindenki csinál ilyet, csak most fennakadtál a szűrőn. Magadnak vettél egy dolgot, na bumm.
  • byzhouse
    #415
    magyar ebay-t valaki próbálta már ?
  • AntiHero
    #414
    Sikeresen megakadt egy csomagom a VÁM-on felhívtam őket és számlát kérnek róla. Eddig nem történt velem ilyen pedig hetente vásárolok cuccokat.

    Ilyenkor mennyit kell fizetni vagy mi lesz most, ha elküldtem a számlát? (200$ felett van az értéke a csomagnak)
  • Bucsek
    #413
    Köszönöm. ez ugye ezerszázalék? :D
  • HUmanHunter
    #412
    postára megy akkor, te meg kapsz egy értesítést hogy meddig veheted át.
  • Bucsek
    #411
    Hali, kérdésem az lenne, hogy: ha rendelek egy terméket, pl Ipod touch, az elég nagy. de nem vagyok otthon amikor jönne a cucc, akkor nem hagyja csak úgy ott ugye? Panel lakás, nem férne be a postaládába stb... átküldi a postára ugye?
    cask azért kérdezem, mert eddig rendeltem már ebayről, de az befért a ládába, de ez kicsivel nagyobb csomag.

    szóval hogy működik ez? Sehogy sem megoldható, hogy otthon legyek, pláne, hogy nem tudom mikor is jönne meg. Mennyi a valószinüsége, hogy elveszik a csomag? vagy hogy lenyúlja a postásbácsi?
    köszönöm, kicskit félek, nagy összegben még nem rendeltem.
  • DJ RX7
    #410
    magyar ebay
  • globaby
    #409
    Sziasztok!
    Én is kezdő vagyok az ebayen. Szeretnék vásárolni egy táskát, ami Kínából érkezne. Tudna valaki nekem segíteni, hogy ez is úgy működik, mint a vatera? Vagyis leütöm, aztán kapok egy emailt a vásárlásról és az eladó adatairól, ahol meg lehet vele beszélni, hogy giftként adja fel és az összeg 50$ alatt legyen? Köszi
  • petimi
    #408
    viaddress egy olyan szolgáltatás ami ad neked egy "virtuális" egyesült államok beli címet ahova majd a "csak USA-ba postázó eladók" elküldik az általad megvásárolt ebay cuccot és Viadress pedig elpostázza neked.
    Elvileg jó áron...

    csirke2: tudnál példát irni milyen árut mennyiért küldtek neked és kb mennyi idő volt?

    Hatalmas ebay függő vagyok:)
    Ti mit vettetek utoljára EBAYen?
  • kkkkkk7
    #407
    Csirke2!biztos butának tűnök de ez tulajdonképpen micsoda?Köszi
  • csirke2
    #406
    Sziasztok! Én még mindig őket ajánlom mindenkinek: www.Viaddress.com
    Korrekt, olcsó, gyors. nekem beváltak, remélem nektek is szerencsétek lesz vele. Nézzetek utána.
  • AntiHero
    #405
    Hova és mit írjak ah zároltak az accom azért mert volt lezáratlan "case"-em?

    Nem tudom miért zároltak, hisz amiket mutat case-et azokat tudtommal elzártuk már közös megegyezéssel emailbe. Bár az egyik ilyen casenél még a pénzt se kaptam vissza az eladótól. Hiába írtam neki több levelet is, mindig valami hülyeséggel jött:S.

    Meg most nézem a paypal accom not verified. Pedig anno 2009-be 400ft levont. Ezt minden évbe meg kell csinálni?
  • Aramir
    #404
    Nem, a 20 nap arra vonatkozik, hogy annyi idő alatt kell az eladónak tisztáznia magát, teneked 45 napod van a fizetéstől számítva, hogy ilyen reklamációt indíts. Ha kirakták, akkor szerintem nyugodtan indítsd a reklamációt.
  • Laci08
    #403
    Köszönöm a segítséget.
    20 nap van rá ahogy látom és mindenesetre ha kirakták az ebayről akkor valószínű hogy nem érdemes várnom a postázásra.
  • Aramir
    #402
    http://www.ehow.com/how_2076723_dispute-paypal-transaction.html

    Itt az "Open an Item Dispute" a lényeg. Egyébként kínából simán lehet két hét a postázási idő, és nem is biztos, hogy aznap elpostázta, amikor fizettél. Mindenesetre ha az eladót kirakták az eBayről, akkor érdemes elindítani a fenti műveletet, asszem 45 napod van rá a vásárlástól számítva.