64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • Vadnokedli
    #63771
    Win reinstall volt már? Esetleg a Windows eredeti, up-to-date - Driverek is? Ha eddig nem próbáltad; ne használd egy időben csak a 4k-s tévét.
  • hghghgh
    #63770
    Üdv!
    Másodlagos monitorként használok egy 4k-s tévét (lg55uk6100). Miért van az hogy nagyon alacsony az fps a tv-n? Film lejátszásakor néhány másodpercenként megakadozik mindegy hogy 4k-s vagy csak egy cd-s avi, ha játszok rajta lebutítva is szaggat egy több éves játék is, de még az egérmutató is lassítva megy ahogy húzgálom. Összekötöttem már hdmi, hdmi2.0-val is, a tv-t is állítgattam már mindenhol de nem javul. A gépem 1060 6gb, i7 7700, 16 gb ram. Így zavaró filmet nézni, meg jó lenne kipróbálni a pubg-t 4k-ban stb. Tudja valaki mit csináljak?
  • pxxl
    #63769
    van hozzá win10 driver
  • molnibalage83
    #63768
    Barátomnak ASRock B75 Pro3 alaplapja van, de a supportált OS között nincs Win10 feltüntetve.Ez mit jelent? Hogy egyáltalán nem fog működni Win10-zel vagy csak adott estben a driverek nem 100%-osak?
  • BlackDahila
    #63767
    Screen tearingre tud valaki megoldást a vsync -en kívül?? 60-120hz között bármire állithatom a tv-t. az fps is mindig a hz-vel meg egyezik a webes sync se mutat semmi hibát játékban mégis screen tearingel.
  • Bence450
    #63766
    Sziasztok!
    Pár hónapja jelent meg nálam az a jelenség hogy fix 60 fps helyett sokszor droppol 40-50 körülre olyan játékokban amikben ezelőtt gond nélkül fix 60 fps-em volt. Ilyenek pl. BF1, GTA 5, Dying Light, R6S, BF 5.
    Mondom pár hónappal ezelőtt Ultra beállításokon minden gond nélkül fix 60 fps.el ment. Nem értem mi lehet az oka és azért valljuk be elég zavaró is.
    A konfigomat tavaly májusban raktam össze szóval már másfél éves. Nem szeretném a grafikai beállításokat gyengébbre venni hisz ezeken az értékeken régebben totál 60 fps-em volt. Minden driver a lehető legfrissebb.
    A Windowst is a Microsoft honlapjáról töltöttem le és pendrive-ról telepítettem újra. BIOS-t is frissítettem internetről. Merevlemezek nincsenek tele és töredezettségmentesek. Eset NOD32 vírusirtót használok és teljesen tiszta a gép. Főleg hogy nemrég lett újratelepítve. Nvidia vezérlőpultban is alapon van minden. Hőfokok rendben vannak stabil 45 fok a processzor terhelés alatt főleg hogy 100%-ra használják ki a játékok. Bár nem tudom hogy a VRM hány fokos. Alaplap is olyan 40-50 fok körül szokott lenni ha jól emlékszem.
    Konfigom.
    I5-6500 3.2 GHz + Deepcool Maelstrom 240T
    ASUS H110M-C (tudom fapad)
    G. Skill Aegis DDR4 16 GB RAM 2133 MHz
    Gigabyte GTX 1060 6 GB
    1+3 TB Seagate Barracuda
    BE QUIET! Pure Power 10 700W(tudom kicsit túlzás)
    29" 2560x1080 felbontás. 21:9
    Windows 10 Pro

    Telepített driverek:
    Chipset driver
    Audio driver
    LAN driver
    Sata driver
    Ezeket mind az ASUS honlapjáról töltöttem le.
    Illetve a videó kártya driverét Geforce Expereiencével töltöm le mindig a legfrissebbet. Bár olyat is hallottam hogy mostanában az Nvidia elég szar drivereket ad ki a régebbi kártyákhoz. Lehet fake info nem tudom .
    Telepített programok:
    AIDA 64 Extreme
    MSI Afterburner
    ESET NOD32
    Total Commander
    Steam, Origin, Uplay
    Geforce Experience
    Végső elkeseredésemben ezeket is leírtam hátha.
    Driverek közül gondolom mind kell amiket leírtam .
    Gondolkozom egy alaplap+processzor cserén. Egy i7-8700-ra vagy egy i7-7700ra gondoltam a hozzá megfelelő ASUS Rog alaplappal. De szeretném költekezés nélkül megoldani ezt a problémát persze.
    Windows 10 eredeti ugye de az aktiválni bevallom már a cmd-ből aktiváltam.
    Nem tudom én még coinminer vírusra tippelnék dehát nemrég lett újratelepítve ugye. Plusz mivel a tápegység nem moduláris ezért a fölösleges és a használatban lévő vezetékek is elég jól össze vannak préselve. Bár van a kábel köré húzva ilyen fémháló szóval nem tudom hogy mennyire lehet neki baja. Talán nem kaphat elég áramot/feszültséget?
    Overclockolva semmi nincsen BIOS-ban minden full alap.
    Mit tehetnék anélkül hogy cserélnem kéne bármit is? Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Calver
    #63765
    tegnapi napon vittek el egyet tőlem, viszont... nem ajánlanám. tényleg nem. nem mert gyenge a socket 775 (bár már kezd az lenni), hanem mert 10+ éves lapokról beszélünk, ami messze túlmutat a kondenzátorok várható élettartamán... avagy: döglenek meg szép sorban ezek az alaplapok.

    btw miből gondolod, hogy nem kompatibilis az SSD-vel? nem hallottam még ilyenről, a SATA az SATA, NVMe SSD-t nem fogsz belerakni, de azon túl lényegtelen. SATA2 miatt ne lőj túl magasra, de bármelyik alsó kategóriás SSD köszi szépen nagyon jól el lesz a gépedben.
  • ljerk
    #63764
    Van egy 10 éves konfigurációm, halódnak a hard diskek, ezért rendszerlemeznek akarnék egy SSD-t - viszont így az alaplapot (ASRock 4CoreDual-SATA2) is le kell cserélnem, mert nem támogatja az SSD-t.

    A fix konfiguráció, amit nem tudok lecserélni pénzhiány miatt:
    ------------------------------------------------------------------------------
    CPU: QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267),Kentsfield, G0
    CPU foglalat: 775 Contact FC-LGA6
    Videókártya: Sapphire Radeon HD 4850 - Bus Type PCI Express 2.0 x16 @ 1.1 x4
    Memória: 2 darab Samsung - egyenként: 2 GB DDR2-800 SDRAM
    Operációs rendszer: Windows 7 SP1 32 bit

    Az újabb alaplapnak tehát a fent leírt fix CPU,memória, videókártya támogatása mellett ezeket kellene tudnia:
    SSD kompatibilis (240GB WD Green 2,5" SSD meghajtó - WDS240G2G0A)
    4 SATAII csatoló (nem muszáj SATA3-nak lennie)
    min. 4 GB memória támogatása
    Audió line IN/OUT, Microphone dugaljak
    10/100 Ethernet
    2 PCI bővítőhely
    4 USB csatlakozó

    Kerestem a neten, nem találtam ilyen alaplapot (régi CPU foglalat, és SSD képes). Tud valaki segíteni?
  • gergely1991
    #63763
    Talán így:
    Messenger elindít(lehetőleg kijelentkezve a fb fiókból).
    Nincs fent a facebookon(vagy valami hasonló) szöveg keresése a bejelentkezési felület alatt.
    Telefonszám megadása aztán "folytatás".
  • Tetsuo
    #63762
    És mi van, ha asztali felületen próbálja Facebook nélkül a Messengert, az emailcím után beír egy fals jelszót, majd a kijelzőn megjellene elvileg valami segítség, hogy kérje az új jelszót az adott emailre stb.
    A másik, hogy ha van élő ügyfélszolgálata a Messengernek, érdemes őket elérni. Hihetetlen lenne, ha nem lenne nekik olyan.

    (Én nem használom sem a FB-ot, sem a Messengert.)
  • molnibalage83
    #63761
    Az FB-hez tartozó mess. accountot akarta resetelni, a másikat nem, sehogy se lehet rávenni.
  • Zoli007
    #63760
    Az FB oldalon próbáltátok? Hátha...
  • molnibalage83
    #63759
    Ez asztali felület és FB profilhoz vezet, csak arra működik, az FB profil nélküli accountra nem. Próbáltuk már.

    Konkrétan én megpróbáltam FB accountom mellé FB account nélküli fiókot csinálni és sehogy nem lehet.

    Teli van a net ezzel a kérdéssel és válasz semmi.

    Valahol egészen elképesztő, hogy a világ elvileg legnagyobb bázissal bíró chat appja egy ekkora fostaliga és manual hozzá semmi. A FAQ olyan témákat érint, amit egy majom is megcsinákni, de valódi segítség az semmit.

    Az SW üzenetek is megérnek egy misét. A SW fejlesztők képtelenek normális üzenetek megfogalmazására...?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.10.16. 19:35:40
  • Zoli007
    #63758
    Fiókváltás -> email -> -> ott lent
    Utoljára szerkesztette: Zoli007, 2018.10.16. 19:13:19
  • molnibalage83
    #63757
    A probléma az, hogy nincs...
  • Zoli007
    #63756
    Írja be a email címet, meg valami jelszót, aztán lent ott lesz, hogy elfelejtett jelszó.
  • Tetsuo
    #63755
    Legközelebb írja le a jelszavát egy kis noteszbe. ;-)
  • molnibalage83
    #63754
    Egy barátomnak messengere van és eddig FB nélkül használta. Most már van FB fiókja, de ezzel a sima messenger fiókja kilépett a telója és nem emlékszik a jelszavára.

    Én kicsit nyomoztam, de ötletem sincs, hogy hogyan lehetne jelszó visszaállítást csinálni a nem FB-s messenger accounton, nincs a szutyok felületen elfelejtett jelszó.

    Ötletek?
  • Dante73
    #63753
    Itt hamarabb választ kapsz, és általában egész pontosat.
  • adamka05
    #63752
    Sziasztok,

    Légyszi segítsetek abban, mennyiért lehetne eladni 2013-ban vásárolt PC-met.

    alaplap: Asrock 970 Extreme3 R2.0
    videokártya: SAPPHIRE Radeon HD 7790 OC 2GB GDDR5 128bit PCIe (11210-03-20G)
    processzor:AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+ Dobozos gyári hűtővel
    RAM: CSX 4GB DDR3 1600MHz CSXO-D3-LO-1600 2db
    optikai megh.: Samsung SH-224DB
    Gépház: Cooler Master Elite Knight K350 Window (RC-K350-KWN2-EN)
    Táp: Cooler Master MasterWatt Lite 500W White (MPX-5001-ACABW)
    Winchester: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    LG M2232D 22" TV monitor

    Szerintetek a monitort a géppel együtt vagy külön érdemes meghirdetni?
    Továbbá, mivel a processzor hűtés gyári, elég hangos. Érdemes esetleg eladás előtt rászerelni egy komolyabb hűtőt, hogy kedvezőbb áron, előbb eladhassam?

    Köszi,
    Üdv,
    Ádám
  • BlackDahila
    #63751
    Hát össze szerelt állapotban érkezik de hogy freedos igy a bootolást nem hiszem hogy probálgatják de fene tudja
    . borsós áron rakták volna fel a win10 et. De lehet ez marketing :(
  • Jim Morrison
    #63750
    nem tudom hogy van, összeszerik? Gondolom csak kipróbálják..
  • BlackDahila
    #63749
    Valaki rendelt már radiumtól? Rendeltem egy gépet. Ryzen cpu val viszont azt írták a ph tesztekben hogy nem bootol a gép ha nem a legújabb biosra van frissitve. Ha freedos akkor ezt megtették vagy ezzel nekem kell e majd szívnom ha megérkezik?? Én nem igen értek hozzá :(
  • Dante73
    #63748
    Hali.
    Kellene a gépembe még némi ram. Sajnos, az, ami nekem a gépben van, árban nagyon elszállt.
    Kérdésem az, ha a gyártó, MHz ugyan az, mekkora a jelentősége, ha a késleltetése más? (Most 2x4Gb Crucial Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT van bent, és 1600MHz-s crucial van emberi áron, de a késleltetése cl10, a másiké cl11, annak ami emberi árban van)
  • sanya200
    #63747
    Hàt bármi lehet
  • sanya200
    #63746
    Sziasztok
    Van egy komolyabb problémám.Az fx8320 annyira melegszik hogy egyszerűen kikapcsol a gép.Nyáron a legnagyobb melegbe játszottam vele,egy thermaltake contac 21 hűtővel nem gyári ventivel akkor simán ment.Most konkrétan ha bekapcsolom a gépet már majdnem 70 fok a proci.Azóta újrapasztáztam, vettem rá még egy ventillátort és ugyanúgy melegszik de még csak játszani se kell hozzá.Telepítettem meg ment a youtube és kikapcsol a gép.Nem értem a 40 fokos nyárba a legerősebb játékok mellett nem volt gond most meg filmnézés alatt is kikapcsol.Hűtésre gyanakodtam mert bekapcsolásnál a bios írja hány fokon megy.De hogy 2 ventillátorral újrapasztázva se megy ezt nem értem.Táp gondja lehet.Pedig az is minőségi igaz legalábn 3-4 éves.Egy g650m moduláris tápom van azt hiszem thermaltake.Pár éve még 26-ért vettem szóval nem hiszem hogy az lenne a ludas.
    Ja és nyáron még húzva is volt a proci 3,5-ről 3,9-re és akkor se kapcsolt ki.Azóta visszaállítottam gyárira mégis szar.
  • Tetsuo
    #63745
    Helló!
    A legjobb opció egy márkás, megbízható táp, mégha kicsit drága is: pl. a Seasonic Focus Plus sorozatból vagy ennek megfelelő be quiet!.
    Gondolom neked nem kell, hogy full moduláris legyen.
    Az még érdekes lehet, hogy bizonyos szintig passzív legyen, vagyis ha nem játszol, csak netezel, ne menjen a ventilátora.
    A teljesítmény megválasztása nem csak a jelenlegi, hanem a későbbi (tervezett) konfigtól is függ.
    Vannak netes kalkulátorok, de érdemes kissé fölélőni - szerintem.
  • LV 426
    #63744
    Sziasztok,
    A "milyen tápot" nagyon kihalt, ezért ide is bemásolom a kérdésem, hátha valakinek van mit hozzátenni....
    Szeretném lecserélni a lassan 14 éves tápomat. A ház alsó tápos, és az alábbi hardverek vannak benne:
    Alaplap: ASRock (H87 Pro4)
    Processor: Intel(R) Core(TM) i5-4670 CPU @ 3.40GHz
    Memoria: 8 GB
    Videókártya: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB

    Abszolút nincs elképzelésem, szívesen vennék bármilyen hozzáértő segítséget a választásban.
  • bardocz
    #63743
    DVD-ről bootolva pár pillanat az egész.
  • Pluskast
    #63742
    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne. Az létezik, hogy AMD-s alaplap "összebalhézzon" nvidia videókártyával?
  • bardocz
    #63741
    Win10 újratelepítésnél ha mindent le akarok szedni a HDD-ről, akkor már nincsen gyors formázás lehetőség, mint volt régen? SSD-re akarom átrakni a rendszert, és az adatok nagy része is arra menne, úgyhogy kár lenne kihagyni a formázást. Csak 1 terrás a HDD, és így nagyon sokáig tartana.
  • Vadnokedli
    #63740
    Köszi. Sajna már rég volt hogy ezeket tanultam - de még ismerem őket nagyjábol.
  • mulli1986
    #63739
    Még ezen végigszaladhatsz
  • Vadnokedli
    #63738
    Azt mondták átnézik a felvételeket.. Btw; Én 2 nappal az átvétel után vittem vissza elállásra mert instant használhatatlan volt.. - Addig próbáltam életet lehelni bele. (meg magamba is) Mikor megjött minden rendelt termékkel akkor állt már a raktárban 16-17 napja előkészítve szállításra a többi termékemmel - Szóval, volt a cuccnak egy kis ideje meg nyomódni a raktárban, vagy az úton idefele. We'll see. (Van bőven ellen érv, majd én is megnézem a felvételeket amik x napon át kizárólag a HDD-t rögzítették a raktárban.)
    Utoljára szerkesztette: Vadnokedli, 2018.08.17. 11:27:56
  • mulli1986
    #63737
    Szerintem ha ilyen buzik, akkor csak simán küld vissza 8 napon belül azzal, hogy mégse kell a termék. Egyébként nonszensz, hogy az összes informatikai cég állandóan ezzel védekezik, hogy le lett ejtve. De az nem elképzelhető, hogy ők csinálták a hibás anyagkezelést?! Áhh, hol? Mikor ők eladták még jó volt. Bizonyíték? Szerintem vendégkönyv, vezető előállítása, nagy cirkusz egy boltukba, hogy mindenki hallja, hogy mi történt. Ebből általában sűrű bocsánatkérés és termékcsere lesz, mivel ők se tudják bizonyítani, hogy neked jó terméket adtak el. Csak nem kell hagyni magad lerázni és olcsó érvekkel hazazavarni. Balls of steel barátom!
  • rareException
    #63736
    Sziasztok!

    Mikor bekapcsolom a "secure boot" opciót, akkor nem látom a külső monitoromról az alaplapi logot, meg a bios-t sem. Régen nem volt ez. Mit tudnék tenni?
  • Vadnokedli
    #63735
    Visszavittem egy rossz új HDD-t (iPon) - azt mondták megvan ütve..

    (HDD öntvény sarka. Festék se volt lepattanva róla - Úgyhogy amikor kihozták és átnéztem a termékeket fel se tűnt az kis nyomódás - csupán a doboz volt ramaty állapotban. A HDD vastagon bubis zacsiba volt csomagolva.)

    - Itthon csak parketta (alatta régi szőnyeg) és szőnyeg van, úgyhogy mondanom sem kell hogy ha le is ejtettem volna előbb mar ki egy darabot a parkettából minthogy meghorpadna az öntvény.

    Ilyen esetben milyen jogszabály véd engem mint vásárlót?
    Volt valakivel hasonló eset? Végeredmény? Tapasztalat?
  • VJP
    #63734
    Memória.
    Vedd ki őket és akár egyesével rakd be. Lehet a foglalat vagy maga a modul is hibás. Vagy rosszul raktad bele.
  • cibi17
    #63733
    Van valakinek z370 gaming k6 lapja? Vagy tudna valaki segíteni? Össze raktam, semmi csippanas Alaplap logó bejott, aztán semmi kép. Hiába indítom újra, már az sem. Hdmi-n sem, dp-n volt először a kép egy két másodpercig. Alaplapon alul 53as számot ír. Mi lehet a gond?
  • Java33
    #63732
    Jaj, de bagatel a megoldás.
    A játék beállításainál is volt energy save mode. Kikapcsoltam és mindenki örül.., a lányom is! :D