64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • Calver
    #63811
    semmi, alaplapcserénél van, hogy érdemes, főleg ha nagyon különböző chipset-re váltasz.
  • TomStorm
    #63810
    Csak kis kérdés:proci cserénél javasolt a windows újratelepítés vagy semmi köze hozzá?
  • Jim Morrison
    #63809
  • maffioso
    #63808
    Vettem pwm hosszabbítót, hogy a pumpa is elérjen az alaplapig, mindent felraktam 100%-ra, és most normális hőmérsékleten van. Végülis megoldva.
  • Jim Morrison
    #63807
    itt talán többen tudnak segíteni. (inkább ott aktívabbak a felhasználók)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2019.05.07. 17:24:53
  • maffioso
    #63806
    Hali
    Kicsit meg vagyok lőve, remélem tudtok segíteni.
    Az R9 290 referencia kártyámra dobtam vízhűtést kb 1 éve. Egészen idáig remekül működött, de most kicsit furcsán viselkedik. Simán eléri a 95 fokos határt, ami után throttlingolni kezd. Mindkettő vízcső forró ilyenkor. A pumpa egy molexbe van dugva, mert nem éri el az alaplapi csatit, de egy hosszabbítóval rádugom majd, hogy lássam a pumpa fordulatszámát.

    A jól működő időszak alatt egy thermaltake házban volt, mindenhol ventizve, még alulról is volt intake, illetve egy jellemzően stabil, de magas hőmérsékletű FX 8120 fűtötte még alpenföhn matterhorn hűtővel.

    Most egy Zalman i3 edge házban van (jelentősen kevésbé szellőzik, ráadásul az alsó venti slotot a táp foglalja) egy ryzen 7 1700 gyári hűtővel. A cpu szép alacsony hőmérsékleten van, a gpu viszont jellemzően az egekben, ha terhelem. Kivéve, ha leveszem a ház oldalát, akkor 70-73 fok között marad. Több venti viszont nem fér a házba.

    Ötlet? Kínomban már egy Arctic Accelero xtreme-t is vennék már, de ha szar a ház szellőzése, akkor az sem biztos, hogy megoldás. A házban egyébként egyáltalán nincs meleg, szóval kicsit ellentmondásos.
  • Tetsuo
    #63805
    Szerintem hibás alaplap vagy magas páratartalom vagy külső eszköz elektromos hibája vagy durva földhurok vagy magasabb/alacsonyabb feszültségérték van beállítva itt-ott, de ez utóbbiról biztos tudnál.

    Még az is előfordulhat, hogy nincs teljesen becsúsztatva valami az adott helyére (slot-ba) (vagy piszok került valami érintkezőhöz) és néha éppen nem érintkezik megfelelően. Tehát újra rakd össze a gépet.
  • yossarianHUN
    #63804
    Sziasztok!
    Következő helyzet miatt vakarom a fejem immár lassan harmadik napja:

    Adott egy három-négy hónapja összerakott konfig, melybe került pár dolog az elődjéből is, nevezetesen a táp, a vinyó és a videokártya, egyébként így néz ki: ASUS Z390 TUF Gaming mobo (wifi nélküli verzió), i5 8600k (húzatlan), 2x8 giga Kingston HyperX 3333 MHz DDR4 RAM, Gigabyte GTX970 G1, Thermaltake SMART 600W táp és egy öreg, de egyébként jól működő, 2 terás Toshiba HDD. Oprendszer Win10.

    Pár napja áll fenn a jelenség, hogy látszólag teljesen véletlenszerű időközönként (néha egyből startup után, máskor több óra járás után) hanyatt dobja magát a gép, hang beakad, kép elszáll, innentől kezdve semmit nem lehet kezdeni vele, csak kinyomni a gép szemét.

    Amire eddig jutottam, amit eddig próbáltam: biztosan nem melegedés, semmi nincs 60 fok felett a gépben. Nincs összefüggés a terhelés és a fagyások között, volt, hogy másfél óra komoly gépigényű játékot simán vett, majd negyed órával később egy YT videó felénél könyökölt le. Látszólag teljesen véletlenszerű. Windows RAM diagnosztika megvolt, nem talált semmit. Intel CPU diagnosztika megvolt, szintén semmi. Gyanakodtam még a tápra, úgyhogy kölcsönkértem haverom 650W-os EVGA-ját, de ugyanaz a helyzet vele. Volt egy rövid víruskeresés AVAST-tal, az alapos nem jött össze, mert elszállt a gép mielőtt befejezhette volna.

    Most a RAM-okkal játszom, megnézem, hogy az egyik lapkát kivéve a másikkal hogy megy a gép, de tekintve, hogy gyakran simán elvan órákig fagyás nélkül, ezt se fél perc lesz felmérni.

    Esetleg valami ötlet? Hibás alaplap okozhat ilyet? Lassan másra nem tudok gondolni. Ha minden kötél szakad, a héten elviszem szervizbe, de nagyon kellene a gép az elkövetkező pár hétben, úgyhogy nem szívesen. Egyetlen támpontom még, hogy mikor feláll a tálca, gyors egymásutánban vagy öt ilyen tipikus win10 hibaüzenet hang pittyegést hallani, de semmi látható hibaüzenet nincs.
  • Calver
    #63803
    HD Sentinel azonnal sírna, ha nem tud írni/olvasni a merevlemez, de ne aggódj, ennek a közelében sem vagy - csak a kábel szigetelése sérült, és az is csak épphogy. a leírásodból azt hittem, hogy gyönyörűen kilógnak a rézdrótok, de várhatóan még akkor is hibátlanul írna/olvasna.

    kontaktos lehet egy SATA kábel (korrózió a csatlakozóknál), akkor úgy fog tűnni, mintha a merevlemez döglődne. megtörni vagy máshogy sérülni nem szoktak, a legtipikusabb hiba komikus módon SATA kábeleknél, hogy nem nagy mutatvány beletörni a fejet vagy leszakítani az alaplapról a SATA csatlakozót.
  • bela30
    #63802
    Sziasztok!

    Egy asztali gépről van szó,és tegnapelőtt vettem észre hogy az egyik SATA adatkábelem felülete egy kicsit sérült.Szóval egy helyen már lekopott egy kicsit róla a plezúr,gondolom ahogy a HDD-t próbáltam beerőltetni a helyére,mert hogy ebből a szempontból borzasztó egy ház-alap lap kombót sikerült annak idején össze vásárolnom,mert hihetetlen mennyire nincs hely benne a különböző dolgoknak egymás mellett,hogy ne legyenek útban egymásnak,hihetetlen legó mire egy HDD-t ki tudok venni anélkül hogy nem szaggatnék szét körülötte mindent vagy legalábbis nem rántanám meg.

    Na most,és amitől meg most elkezdtem félni,hogy mi van ha ez a kábel nem is most sérült meg hanem még valamikor régebben,és akkor mi van,ha emiatt esetleg nekem már tűntek is el adataim a HDD-ről?

    Tehát most már konkrétan akkor: egy sérült adat kábel okozhat-e adat vesztést,ill. ha esetleg adat vesztést nem is,olyan lehet-e hogy bár a HDD-n van egy adott adat,de a rossz adat kábel miatt a Windows ill. a Total Commander nem látja?Vagy ez úgy van ahogy egyik barátom mondta,hogy egy adat kábel vagy rossz vagy nem,tehát nincs átmenet,tehát vagy elérek mindent fájlt a lemezről,vagy egyet se,mert hogy akkor a Windows egyáltalán nem is látja?Szerinte nagyjából csak ez a két véglet lehetséges.Ez igaz volna?

    Egyáltalán az adat kábel lehet akármilyen hatással egy HDD tartalmára?Arra hogy épp be lehet-e olvasni a fájlt olyan biztos,úgy tudom ilyen probléma esetén azt nevezik adat átviteli hibának.De ha csak ez van azt bánja a kánya,csak mondom attól félek ill. az a kérdésem hogy úgymond tönkre is tehet-e egy már régóta a HDD-n csücsülő fájlt?Pl. ha épp meg akarnám nyitni?

    Ill. mi van az írással,tehát mi van ha már akkor is rossz volt a kábel (már ha rossz,mert ugye mint fentebb említettem igazából szemre csak kicsit le van dörgölve a külső felülete,de ugye mindig induljunk ki a legrosszabból,tehát induljunk ki abból hogy igen,ettől ténylegesen meg is sérült a kábel),amikor a lemezre rámásoltam vagy rákreáltam (pl. Paint-tel),vagy a torrent rákreálta az adott fájlt?Tehát hogy mi van azokkal a fájlokkal,amelyek a kábel sérülését követően kerültek rá a lemezre?Ezeknél lehet írási hiba is,annak következményeként pedig használhatatlan fájl is?

    Na meg a lényeg,hogy ha esetleg bármit is huncutkodott már nekem ez az adat kábel,arról a HD Sentinel tájékoztatott volna-e valamilyen formában?Egyáltalán ha egy HDD 100%-os,attól még lehet-e rossz az adat kábele,tehát létezhet-e egyáltalán egy időben tökéletes HDD-rossz adat kábel páros?

    Végül peidg kiegészítésül még az adat kábel sérüléséről készült fotó.Ez alapján mit gondoltok? http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/03/92220190425_195108.jpg
    http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/03/83020190425_195108.png

    Bocsánat,tudom hosszú lett,de tényleg szeretném pontosan látni hogy mi mindennel járhat amit észre vettem ill. hogy mivel biztosan nem.Na meg gondolom válaszolni majd már valamivel rövidebben is lehet ezekre,amelyeket amúgy természetesen előre is nagyon szépen köszönök.

    Üdvözlettel,Béla
  • TomStorm
    #63801
    Ja ezt a felülírást próbáltam,jó pixeles lesz minden.
    Lehet hogy 4K2K 60hz Displayport-HDMI kell.Mert van ilyen.
    Bár milyen hülyeség ez,hogy ha 4k 60hz van akkor 2k 60hz nincs HDMI kábellel..
  • Vadnokedli
    #63800
    Próbáltad másik TV-vel? Általában ezek kizárólag a megjelenítőre vannak korlátozva hogy mi mit enged.
    Amúgy ez felülírható. NV Vezérlőpult - Felbontás módosítása - Testreszabás - Egyedi felbontás létrehozása
  • TomStorm
    #63799
    Üdv.
    Az miért van hogy 4K-ban van 60hz 2k-ban meg csak 30hz?
    PC(Nvidia)+UHD TV
  • Calver
    #63798
    memóriát nézd meg mondjuk aida64-el, hirtelen review amit találtam azt mondja laptopról, hogy dual channel-ben fut memória, szóval valószínűbb a 2x4 GB. ha kinyitod, 1 slotot fogsz valószínűleg látni, a másik az édesen el van rejtve az alaplap másik oldalán, apró darabokra kell hozzá szedned a gépet. ha 2x4 az elosztás, mázlid van, cseréld a "külsőt" egy 8/16 GB-os modulra és jól elleszel... ha 1x8, akkor valamilyen szinten olcsóbb lesz a 16 gigás megoldás, viszont szinte biztos, hogy az az egy modul a "külső" slotban lesz, szóval ki kell belezned hozzá a gépet.
  • Gladiator
    #63797
    Hello

    Most vettem ezt a laptopot: HP Envy X360 M15-bq121DX AMD Ryzen 5 2500U 8GB 1TB Radeon RX Vega 8 2-in-1

    Tudom, hogy nem egy bika gep, de nagyon jo aron volt (150e), a regi meg meghalt, ugyhogy kellett helyette valami gyorsan. Foleg netezesre, meg Photoshopra / Lightroomra hasznalnam.

    A HDD-t kicserelem SSD-re a regi gepembol, meg szeretnek bele 16GB memoriat. Asszem a jelenlegi 2400Mhz-es. Erdemes ennel gyorsabbol beletennem 16GB-t, vagy jo a 2400MHz-es is? Csak egy memoria slotja van. Valamint, hogy barmilyen sebessegu DDR4 memoriat tehetek ebbe az alaplapba?

    Elore is koszonom a valaszt.
  • pxxl
    #63796
    Biosban elvileg ki lehet kapcsolni a cpu fan error warning-ot. Így szépen magyarosan leírva :D
  • oneal1
    #63795
    sziasztok

    új alaplap proci került a gépembe.

    Beszereltem mindent, csatikat a helyére ahogy az előző konfigban volt.
    NZXT Kraken X42
    Pumpa csati a pumpa foglalatba.
    A radiátor ventije a összekötve a pumpával saját kábelén
    USB szintén csatlakoztatva.

    Gép indít.

    CPU fan error.
    biosnál nem enged tovább így, csak ha a hűtő csatiját nem a pumpára kötöm hanem a CPU fan alljzatra.

    Viszont így windowsban nem látom a venti fordulatszámát.

    Tudna esetleg valaki segíteni?

    Remélem jól leírtam a szitut :D

    Előre is köszönöm!
  • gergely1991
    #63794
    Gondolom USB 2.0-ra csatlakoztattad a pendrive-ot.
  • soo277
    #63793
    köszike
  • Jim Morrison
    #63792
    itt nagyobb eséllyel kapsz választ!
  • soo277
    #63791
    sziasztok
    videokártyát szeretnékcserélni a gépembe,mit ajánlotok?
    (65-70k a keretem)
    jelenlegi procim AMD FX8320 3,5
    alaplap Gigabyte GA 990x gaming sli

    köszi a helpet

    Utoljára szerkesztette: soo277, 2019.02.17. 09:49:18
  • RAMyMamy
    #63790
    hali

    próbálok egy régebbi gépemre windows-t telepíteni, de se pendrive-ról, se dvd-ről nem sikerül a 7/8.1/10 sem. ahogy betölti a telepítő magát, mutatja a windows logot, de 1-2 mp múlva egyszerűen kikapcsolja az eszközt, amiről telepítenék. legutóbb, mikor ráraktam a windows 8.1-et dvd-ről kb. 2 éve, akkor még jó volt...

    alaplap gigabyte ep43-ds3, utánaolvasgattam, lehet ez a ludas.

    mit lehet tenni?
    Utoljára szerkesztette: RAMyMamy, 2019.02.10. 09:14:24
  • adamq01
    #63789
    Sziasztok!

    Vettem egy Lenovo T420 laptopot és Win10-en nem működik a Bluetooth. EZ eléggé gyakori a T420-as modellen és kiolvastam az összes létező fórumot, de még nem nagyon született megoldás a dologra. Viszont van egy ismerősöm, akinek ugyan ez a modellje, tökéletesen funkcionál mindene és ugyancsak Win10 fut rajta. Létezik olyan lehetőség, hogy valahogy lemásolja/lementse azt a komplett Win10 installt a beállításokkal, driverekkel, stb. esetleg klónozni merevlemezre és csak átdugnám az ssd-t a sajátomba és működne?
  • Baker1
    #63788
    Köszönöm, ezzel nagyon sokat segítettél. Én is beírtam, mielőtt ide jöttem volna, de nem találtam semmi értelmezhetőt. Azóta már elmúlt.
  • pxxl
    #63787
    beírtam ezt a 3 szót a google-be, és kiadta megoldást :O beszarsz...

    amúgy meg használj értelmes böngészőt. pl chrome
  • Baker1
    #63786
    Sziasztok! Pár napja a gép indítását követően egy "Internet Hardware Accelerator" 80-90%-osan használja kifelé a procimat. Ha a feladatkezelőben inaktiválom, újra a régi sebességen pörög a gép. Ez mi a fene? Vagy frissítene valamit, csak én nem engedem neki a kikapcsolással?
  • hghghgh
    #63785
    Blokk megvan, egy próbát megér. köszi
  • Tetsuo
    #63784
    A másik kábelt meg visszaviheted a boltba, mert nem felel meg a leírtaknak.
  • hghghgh
    #63783
    Kicseréltem a kábelt egy "HAMA" márkájú drágább kábelre, és így már jelentősen jobb lett, már engedi 60hz-re húzni, a filmek is sokkal simábbak, stb. Köszi a tippet!
  • Calver
    #63782
    ad valami hangot (cicergést?) a táp, amikor benyomod? legjobb ha kikapod, rövidre zárod zöld és valamelyik fekete csatlakozót egy széthajtogatott gémkapoccsal, és úgy megnézed hogy beindul-e - ugyanaz történik így, mint ami a bekapcsológomb benyomásakor. ha rákötsz egy 12v-os ventit, simán megnézheted hogy ad-e le áramot, bár ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy a táp nem hibás.

    enélkül a művelet nélkül nem lehet belőni, egy rakás másik dolog is lehet - alaplap tápcsatija szállt el, megtört a kábel/hosszabbító, de akár még az is, hogy szar forrasztás miatt a bekapcsológomb nem zár rövidre.
    Utoljára szerkesztette: Calver, 2018.12.31. 06:48:34
  • Tetsuo
    #63781
    Sajnos nem találtam ezzel kapcsolatban semmit.
    Azért köszi.
  • Zoli007
    #63780
    Ja, bocs, csak vakon mondtam, valami biztos van a bemenő oldalon, nem biztos, hogy klasszikus biztosítéknak néz ki, lehet polyfuse.
  • Tetsuo
    #63779
    Ebben én nem találtam biztosítékot, de még csak nyomát sem a neten... tudsz segíteni?
  • Zoli007
    #63778
    Ha van voltmétered, mérj rá a 5VSB-re, amúgy lehet csak a biztosíték szállt el benne. link
  • Tetsuo
    #63777
    Azt gyanítom, a PC tápja megadta magát.
    Ha nem forog a táp ventije és semmilyen LED nem világít, akkor tuti a táp a hibás?
    Enermax Pro80+ 425W-os. Ez szerintem nem fél passzív, tehát pörögnie kéne, igaz?
  • hghghgh
    #63776
    Csak ha visszaveszem 1080p-re akkor sem változik semmi
  • Zoli007
    #63775
    Lehet a géped csak 30 fps-t tud 4K-n kiadni
  • hghghgh
    #63774
    Hát valami 3 méteres vcom hdmi2.0, ahol vettem azt mondta az eladó hogy ez jó lesz. DP átalakítóval is rádugtam de ugyanaz a helyzet.
  • Vadnokedli
    #63773
    Kábel jó minőségű? Nekem ugyan DisplayPort-nál volt ilyen - De volt hogy a Delock DisplayPort kábele miatt nem bootolt be a gépem. Vagy ha igen 30x alkalomra akkor kikapcsnál folyamat visszaindította a gépet.
  • hghghgh
    #63772
    Win reinstall kb egy hónapja volt(nem eredeti win10/64bit), de a tv-t már utána vettem. Megpróbáltam most hogy lekötöttem a monitort, és csak a tv-t használom, de mikor kapcsol befelé még van kép, mire bejönne a háttérkép, már elszürkül a kép, nincs kép. Visszavettem a felbontását fullhd-ba, így is szürke a kép, de 2-3 másodpercenként bevillan a háttérkép egy pillára. Az nvidia beállításokba le kell venni a gyakoriság frissítést 30hz-re, mert 60-on megintcsak szürke képpel szembesülök.