64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • Java33
    #63731
    Persze, fórumokat végignyálaztam, próbálgattam.
    Még arra gondoltam, h az alaplapi vga kavar be, lehet majd biosban kokapcsolom próbaképpen..
  • gforce9
    #63730
    "Nvidia Control Panel > Manage 3D settings > under settings: Power Management Mode > Set it to: Prefer maximum performance."

    Ezt próbáltad? A linkelt fórumból van.

    De nem javasolják a tartós használatát.
  • Java33
    #63729
    A gép tápon van, az energiagazdálkodásnál meg szerintem minden variációt kipróbáltam.
    Globál beállításokkal és a játékra szűrve is..
    Játék alatt a 1050-et használja, csak 30%-al.
    Nem tudom..
  • gforce9
    #63728
    https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Games-locked-at-30fps-when-laptop-is-not-plugged-in-Y520/td-p/3753972

    ha kell segítség a bogarászáshoz szólj, de ez ugyanaz a gond
  • Java33
    #63727
    Sziasztok.
    Lenovo Legion y520
    Van pár játék, ahol mintha 30 fps lenne a limit, közben a gép kb 30%-on ketyeg.
    Driver frissítés megvolt.
    Energiafelhasználást is akár hogyan állítom, nem változik.
    Nem mindegyik játéknál csinálja, van, ahol pörög rendesen.
    Ötlet?
    Köszönöm..
  • gforce9
    #63726
    Nem feltétlenül rossz az, lehet másik gépben tökéletesen működik. Régebbi típus, így tuti nem lett tesztelve modernebb alaplappal. Lehet kicsit később ébred fel mint szabvány szerint kéne és valamelyik alaplap ezt tolerálja valamelyik meg nem. Áramtalanítás után meg az alaplapnak is több idő kell, akkor meg nem jön elő a hiba. Sacc valami ilyesmi baromság lehet a háttérben. Ritka, de ilyen inkopaktibilitás előfordulhat, korban távol álló hardverekkel.
  • denesch
    #63725
    Köszönöm a tippet a vga -ra nem gondoltam mivel a masik pc -ben működött! A vga volt a rossz!!! Rendeltem is gyorsan egy AMD Radeon RX550 XFX Core Edition 2GB GDDR5 :)
  • gforce9
    #63724
    egy csere vga-t próbálnék ki elsőkörön
  • denesch
    #63723
    Vga kábelel van összekotve. A monitoromhoz ezen kívülcsak DVI t lehet csatlakoztatni.
  • Vadnokedli
    #63722
    Milyen kábellel van összekötve a VGA+Monitor? Nekem az újkonfig ugyan ezt csinálta amikor Display Porttal volt összekötve, kiderült a kábel volt rossz. (DeLock-ot azóta se veszek inkább)
  • denesch
    #63721
    Üdv!
    Vásároltam egy új konfigurációt mert a régi PC alaplapja megadta magát a következő komponensek kerültek az új PC be:

    Alaplap: Gigabyte AB350-Gaming BIOS ver. F22
    Processor: AM4 AMD Ryzen 5 1500X, 3.6GHz BOX
    Memoria: DDR4 4GB 2666MHz CL15 Kingston Fury Black, HX426C15FB/4
    SSD: SATA3 120GB Kingston A400 500/320MB/s, SA400S37/120G
    A régi PC ből átkerült a táp ami egy CHIEFTEC CTG-750C 750W A80 és a grafikus kártya msi hd 4770 cyclone.

    A probléma a következő: a PC beindult de nem kapcsolja fel a monitort az alaplap hibát nem jelez teljes áramtalanítás után viszont elindul és működik gond nélkül a következő újbóli indításig.

    Mi lehet a gond???
    A válaszokat előre is köszönöm!
  • gforce9
    #63720
    windowsgomb+r ide: compmgmt.msc

    a bejövő ablakban lemezkezelést keress

    ott mit mutat?
  • attiGT
    #63719
    Üdv. Van egy 750 GB-os merevlemezem, amit perpillanat a gép csak 465GB-nak lát. Emlékszem korábban volt már ilyen problémám, egyszer sikerült valahogy úgy formáznom újra a gépet, hogy lássa a teljes méretét. A jövő héten van tervbe véve nálam egy full formázás és szeretném, ha látná formázás után a teljes méretet. Valaki tud esetleg segíteni?
  • Shiwo
    #63718
    Hali,

    Veszprémbe vagy Budapesten ismer valaki olyan céget, akik foglalkoznak adatok visszanyerésével merevlemezről ?

    (valszeg HW hiba, hang alapján felpörög a winyó, oszt ennyi, gépek nem látják se direktbe, se rackbe, sehogy.. )

    tudom, gugli, de első körben személyes ajánlás / tapasztalat érdekelne...
    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2018.06.28. 22:01:14
  • Tetsuo
    #63717
    Így hirtelen:
    link 1
    link 2
    Konkrétan ezek lehet, hogy épp nem illenek a te kontrolleredhez, de ha ilyen van, akkor valószínűleg ahhoz is lehet venni külön.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2018.06.17. 22:55:45
  • mac83
    #63716
    update :

    most már a laptop sem ismeri fel :D Ismeretlen usb eszköz...
    Akkor valószínű kuka a receiver. És egyben a gamepad is, mert gondolom csak adóvevőt nem lehet venni hozz :)
  • mac83
    #63715
    Köszi a választ.
    Sokra nem mennék PS2-es egérrel, szerintem olyan csati már nincs is az alaplapomon :D
    Más megoldása nem lehet a dolognak? Chipset drivert frissítettem, nem hozott javulást.
  • gforce9
    #63714
    A win alatt előfordul, hoyg az usb hub őrül meg, nem az eszköz. Keríts egy ps2-es egeret, eszközkezelőben távolítsd el az usb-s eszközöket mindet, hubostól mindenestől. Utána jobbklikk bármelyik eszközön és hadrwerváltozások keresése. Ekkor a windows újratelepíti az usb drivereket. Ez sok esetben megoldja az ilyen jellegű problémákat.
  • mac83
    #63713
    Sziasztok,
    Kérdésem lenne. Tegnap még vígan használtam a Logitech F710 kontrolleremet, ami már 1-2 éves.
    Ma bekapcsolom gépet, de nem akar csatlakozni. Kihúztam az USB-ből a receivert, visszatettem, de kiírja a Windows h ismeretlen USB eszköz. ( 43 as hiba ) . Próbáltam 5 másik USB portba, mindegyiknél ez írja ki. Eszközkezelőben próbáltam telepíteni drivert, nem engedi.
    Ugyan abban az USB portban amiben eddig ment, működnek USB-s dolgot, tehát azzal biztos nincs baj.
    Kíváncsiságból betettem a receiver-t a laptopomba, rögtön felismerte a WIndows.

    Mi lehet a gond?
  • gforce9
    #63712
    A 1050-es VGA-t hagyd ki a játékból. Lap+cpu+ram+táp és ennyi. Ennek már képet kell adnia. Döglött intergrált vga ritka, mint a fehér holló. Ha így elindul, rakd bele a vga-t. De az elmondottak alapján ez alaplaphibának tűnik, de ez csak egy csere cpu-val lehet 100%-ramegmondani.
  • RAMyMamy
    #63711
    hali

    egyik baratomnak vettunk uj szamitogepet alkatreszenkent, tegnap ossze akartuk rakni, de nem bootol be. indulasnal pittyeg egy rovidet, aztan szunet, egy hosszu, utana 3 rovid, szunet, majd meg egy rovid pitty. elvileg vga hiba lenne, de hat a prociban van integralt... ramot kiprobaltam masik gepben, teljesen jo, proci+alaplapot nem tudom masik alkatresszel tesztelni. probaltunk cmos resetet elem kivetellel, jumperrel is, raktam bele masik ramot, masik slotba, ugyanaz. vga-val es nelkule szinten. a procit haromszor raktam bele ujra, az alaplap labai serulesmentesek. egyszeruen nem tudok rajonni, hogy mi lehet a baja, pedig mar nem az elso gep, amit osszerakok. valakinek valami otlet?
    a konfig: asus prime b360m-k, core i3-8100, kingston 1x8gb ddr4-2400 KVR24N17S8/8, zotac gtx 1050 ti, fsp hexa 400w
    Utoljára szerkesztette: RAMyMamy, 2018.06.12. 07:29:33
  • torrente111
    #63710
    .
  • mulli1986
    #63709
    Nem az aktivátorral volt a baj, hanem mivel nem kapcsoltam ki a defendert és kivételben akartam elengedni az aktivátort, az MS toolkittet, így már a telepítésnél hiszti volt, és elég sok fájlt kellett elengedni, amibe beugrott egy trójai, amit én basztam el, ami utána olyan lazasággal terjedt szét bekapcsolt defender mellett a vírnyus, hogy azt le kellett volna kamerázni....
  • gforce9
    #63708
    Hát azért az erős, hogy az aktivátor nem működése miatt az ms-t szidod. :) Menete: win10 fel. defender valós idejű védelme kikapcs. Aktiválás. Defenderbe kivételek közé betenni. Utána mehet a defender újra élesben. A defender tapasztalataim szerint legalább olyan jó mint bármelyik külsős vírusirtó. Azt meg azért nem kéne a számlájára írni, hogy az illegális aktivátort nem szereti. Hát nem :)
  • mulli1986
    #63707
    Erre csak egy visszajelzés, hogy mivel én s találtam és a support is mondta, hogy felejtsem el a win7-et, így felment egy winfos 10, amit aztán első telepítés után, hogy aktiválni tudjam, véletlenül beengedtem egy trójait, ami ugy szétspammelte a winfost, hogy 5 percen belül formatáltam újra a hdd-t. Aztán sima windows defender kikapcsolássla meg tudtam oldani, de nevetséges hogy mekkora egy kalap szar ez az OS. Rendesen siratom már magam előre, mit össze fogok vele szopni a jövőben BTW van esetleg javaslat milyen vírusírtót tegyek fel? Szoktam venni kulcsot pár száz forintért, ami aztán fél évig működik, aztán általában csere, de véleményre azért kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatba :)
  • Bal0924
    #63706
    Sajnállak.
  • gforce9
    #63705
    Hidd el tudom, szervizelek :) Elképesztő miket tud produkálni :)
  • Bal0924
    #63704
    Köszi, megoldódott, nem úgy ahogy írtad, mert nem tudta törölni teljesen az egér maradványait.
    És igen, win10.

    gforce9,
    A felét se tudod, miket csinál/művel még a win10, nálam....
    Ez volt az eddigi húzásának a legkisebb gondom..
  • gforce9
    #63703
    Gyanítom windows 10, egy driver rollback elég szokott lenni. Bár egyszerűen felháborító, hogy ilyen durva bakik még benne vannak a hivatalos windows update-ben.
  • Vadnokedli
    #63702
    Régi vagy kölcsön egér bedug vagy billel el navigálsz az eszközkezelőbe és kitörlöd manuálisan az egeret onnan. (Persze jelöldbe azt is hogy a rejtett eszközöket is lássad - just in case.)

    Windows 8 vagy újabb OS esetleg? Elvileg ha bedugod onnantol újra installál mindent.
    Utoljára szerkesztette: Vadnokedli, 2018.05.15. 21:27:18
  • Bal0924
    #63701
    Sziasztok
    Most vettem egy G203-as egeret, kiírta hogy talált frissítést rá. telepíteni nem tudta és most az egér nem működik, csak kéken villog,.
    Most mit kéne csinálnom?
  • mulli1986
    #63700
    Közben tegnap este pár óra utánaolvasás után készítettem ilyen uefi boot win7 telepítőt. Majd ha sikerült a régi gépen lementeni az ssdről az adatokat, akkor megpróbálkozok vele. Win7-ből sikerült olyan isot húzni, amit végül nem kellett módosítani, mert már módosított volt. Vannak rajta driverek is pluszba. Majd meglátjuk.
  • gforce9
    #63699
    Simán alap telepítővel nem fogod tudni. Drivereket kell integrálni a telepítőbe, hogy egyáltalán felmenjen, de a gigabyte oldalán nincs semmi ehhez. Én nem látom értelmét egy ilyen korszerű alaplapra windows 7-et rakni. Már csak néhány éve van a 7-nek amúgy is. Előbb-utóbb muszáj lesz váltanod. Én is nagyon szeretem a 7-et, rosszul vagyok a 10 gui-jától meg a gépház-vezérlőpult illogikus faszságaitól és attól, hoyg még mindig több a bug benne mint a 7-ben, de én is ha gépet cserélek muszáj lesz váltanom, mert sem a szoftvergyártók sem a hw gyártóknak nem elsődleges prioritás már támogatni a 7-et stabil, agyontesztelt szoftverekkel-driverekkel. Google-ba vagy youtube-on rákeresve találsz tutorialt hozzá, hogy hogyan lehet felizzadni rá a windows 7-et, de én nem javaslom.
  • mulli1986
    #63698
    Sziasztok! Sajnos gépet kellett cserélnem egy hiba miatt. Ezt az alaplapot vettem bele. Számíthatok rá leírás alapján, hogy nem fogok tudni Windows 7-et felrakni rá?
    gigabyte alaplap
  • pasztva1
    #63697
    Szerintem is.
  • Tetsuo
    #63696
    Hallelujah!
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2018.04.20. 20:38:28
  • pasztva1
    #63695
    Uraim!
    Köszönöm a segítségeteket, A DELL vagy A F2 billentyűvel beléptem valószínűleg az Biosba. Őszintén megmondom ilyen BIOS-sal még nem találkoztam, ez az A 10-es bios.
    Még egyszer köszönöm!
  • Tetsuo
    #63694
    Tehát első körben az F1 és (majd ezután) a Ctr+Alt+Esc-et próbáld, majd a többit... :-)
  • Tetsuo
    #63693
    "What Is The Right Key To Enter Setup?
    As you already gathered, it depends on your hardware. More specifically, it depends on the motherboard, as this is where the BIOS is located.

    Common keys to enter the BIOS are F1, F2, F10, DEL, ESC, as well as key combinations like CTRL + ALT + ESC or CTRL + ALT + DEL, although those are more common on older machines. Also note that a key like F10 might actually launch something else, like the boot menu. The exact key or key combination depends on your computer manufacturer and model.

    You can proceed with trial and error until you find the right key, press multiple different keys at once and get lucky or consult the list below.

    Acer
    The most common keys to enter Setup on Acer hardware are F2 and Delete.

    On older computers, try F1 or the key combination CTRL+ALT+ESC.

    If your computer features an ACER BIOS, you can restore the BIOS to bootable settings by pressing and holding the F10 key. Once you hear two beeps, settings have been restored.

    Asus
    As with Acer, the most common key is F2.

    Depending on your model, it might also be the Delete or Insert key, and less commonly F10.

    DELL
    On a newer Dell computer, try the F2 key while you see the Dell logo.

    Alternatively, try F1, Delete, F12, or even F3.

    Older models might use CTRL+ALT+ENTER or Delete or Fn+ESC or Fn+F1.

    HP
    Keys most commonly used on HP machines to enter setup include F10 and ESC.

    On some HP computers F1, F2, F6, or F11 will open the gates to the BIOS.

    On HP Tablet PCs F10 or F12 will get you into the Setup.

    HP has compiled information on its BIOS here.

    Lenovo
    The F1 or F2 key should get you into the BIOS.

    Older hardware might require the key combination CTRL+ALT+F3 or CTRL+ALT+INS or Fn+F1.

    If you have a ThinkPad, consult this Lenovo resource: how to access the BIOS on a ThinkPad.

    Sony
    On a Sony VAIO, F2 or F3 will get you into the Setup, but you can also try F1.

    If your VAIO has an ASSIST key, try to press and hold it while you power on the laptop. This also works if your Sony VAIO came with Windows 8.

    Toshiba
    Your best bet is the F2 key.

    Other candidates include F1 and ESC.

    On the Toshiba Equium F12 will enter the BIOS.

    Toshiba also has more detailed instructions on how to access the BIOS.

    Others
    For further manufacturers, consult this list list of BIOS access keys.

    Unfortunately, there is very little consistency. Neither do computer manufacturers always use the same motherboard manufacturer, nor do motherboard manufacturers consistently define the same key for entering the BIOS. If you want a definite answer on which keys to press to enter Setup, you have to search for the exact model of your computer’s motherboard."
  • pasztva1
    #63692
    Köszönöm!
    Az F12 az a bootolást adja meg. A gép sajnos céges volt. Szeretném bővíteni, de félek hogy a bios nélkül kudarcba fullad.
    Mégegyszer köszönöm!