225
PLZ HELP, XP ALATT SZINTE EGYIK JATEK SEM MEGY!!!
  • Sephi
    #75
    Nekem sincs semmi progim ami nem muxik.

    nah jo bevallom a Transartica nem megy rajta :(
    Igaz az is aszem 1991 es gama :)))
  • Hunnenkoenig
    #74
    aza "majdnem" nem kene oda! Nekem MINDEN müxik rajta...
  • M.A.D.
    #72
    Na! Ezért nyomjam át az OPrendszeremet, XP-re?

    ?:))
  • Hunnenkoenig
    #71
    Ok, egyezzünk meg, hogy az ME sokak szerint szar, sokak szerint nem az. Ugyanigy az XP.
    Mindenesetre azt most is allitom, hogy sok hiba a programban van es nem csak a gep hibaja! Aki mast mond az egyszerüen nem ert hozza. Pont.

    Honositas: A problemak a fajlok szetszedeseben es atirasaban adodott, ami csak azert volt, mert hazi eszközökkel kellett megtenni es nem az eredeti "gyari" eszközökkel. A program rendszere ezzel nem (mindig) valtozik. Nem hiszem el, hogy azert mert egy progi (akar OP rendszer, akar nem) nagyobb valtoztatast igenyel mint szövegek es esetleg variansok neveinek atirasat! A rendszer alapmüködese nem valtozik. Mar csak azert sem hiszem, mert majd a Bill Gates pont egy magyar kis programozonak enged belepiszkalni a programkodba, amit meg az amerikai legfelsöbb birosagnak sem akarnak kiadni. Majd pont itt, mikor tudja, hogy 2 perc mulva mar fent lenne a neten.

    A konzolokkal igazad lehet. Mint mondtam nem szoktam hasznalni, mert nincs ra igenyem. Viszont beismerheted, hogy a doom eseteben nem mervado a dolog, mert csak egy gomb miatt volt.

    Mindenesetre reszemröl tema lezarva. Nem vitatkozom.
  • Cvd
    #70
    Akkor pontokba szedem az általad hayznált tagolás szerint:

    1: A helyes megfogalmazás talán az lenne, hogy az ME szerinted szar. Ugyanis én meg tapasztalatból tudom, hogy nálam nem szar az ME, tökéletesen működik, semmi bajom vele, pedig használom rendesen. Többek között pl. futtatott DC HUB-ot is jó fél évig. Én inkább az XP-ben nem bízom, mert az szerintem nem OPrendszer, amihez 140 megás patch kellett. De ez az én szubjektív véleményem, attól még egy halom embernek mehet tökéletesen.

    2: Szóval honosítottál. Mint írod, akadtak problémák, amiket meg kellett oldanod. Akkor vajon miért hiszed azt, hogy egy játéknál sokkal összetettebb OPrendszer honosítása csak sima szövegfordításból áll?

    3: A konzol ugyanott van, ahol a játékok durván 95%-ánál. Látszik hogy tényleg nem szoktál konzolt használni, mert akkor tudnád, hogy a konzol nem cheatelésre, hanem vezérlésre van. Az egy dolog hogy sokszor a cheateket is a konzolon belül lehet aktiválni, de ezen kívül még kismillió más parancsot használhatsz konzolon keresztül. hozzam fel megint példának a Doom 3-at?
  • Hunnenkoenig
    #69
    Ok, hasogassuk a szört a tovabbra is:

    Bocsanat, hogy azt irtam "a szamitogepekhez" es nem azt, hogy a windowshoz! Abban igazad van, hogy nem hasznaltam mast, csak azt, de azt eleg jol ismerem. Tapasztalatbol tudom, hogy az ME SZAR es minden valtozata.

    Honositasokrol: Kicsit leforditottam mar nehany jatekot (Diablo2+LoD, Dungeon Siege, Mafia) es TUDOM miben all egy ilyen munka! Hozzatennem, hogy EN oldottam meg a fajlok felbontasat, az ekezetkezeles problemajanak megoldasat, szövegszerkesztö programozasanak lehetöseget, tehat nem CSAK a szövegeket irtam at! Ugyhogy legyszives te meg engem ne oktass ki, hogy miböl all egy forditas!

    Doom3 siras: Az, hogy egy tetü billentyüzeten mashol van a 0 magyarul es mashol nemetül, az azert ne legyen mervado, hogy mennyire ismerem ki magam a szamitastechnika vilagaban! Sajnos nem hasznaltam soha az eletben magyar billentyüzetet, ugyhogy azt hiszem elnezhetö szamomra, hogy nem tudtam, hogy kell megnyitni a konzolt. Egyebkent feltetelezem, hogy ezt jatekja valtogatja, mivel kell megnyitni az ilyesmit, amugy meg nem szoktam ilyesmit hasznalni mert nem szoktam Cheatelni, es ha jol tudom az ilyen konzolok a jatekokban altalaban arra valoak!

    Na erröl ennyit. Puszillak!
  • Cvd
    #66
    Pár hónapon belül diplomás informatikus leszek, ha minden jól megy, úgyhogy ha lehet akkor ne oktass ki, főleg ezért:
    "Es egy kicsit ertek a szamitogepekhez registry szinten is" - A számítógépnek semmi köze a registry-hez.. A Windowsnak van. Ebből arra tippelek, hogy az életben nem használtál még másmilyen oprendszert. A honosítás sem csak fordításból áll, ahogy te azt elképzeled, és egyébként is én azt Írtam, hogy "a magyar ME szar lehet", és nem azt, hogy szar. Mivel nem használtam, ezért nem is ismerem. Viszont olyanoktól hallottam, akik veled ellentétben rendesen ismerik a wint, és nem csak "registry" szinten. És ha ehhez még hozzávesszük, hogy valamelyik fórumban sírtál, mert nem tudod előszedni a konzolt a Doom 3 Alpha-ban... Ha nem haragszol, nem nagyon adok a véleményedre.

  • Laalee
    #65
    bocs mester :D

    w2k azert meg maradhat? :D
  • Sir Quno Jedi
    #63
    XP prof. ENGLISH ! Ez alatt ne próbálkozzatok gyermekeim !
  • Tovi
    #61
    Olvassátok el ezt, utána lehet "vitázni"
    http://www.tomshardware.hu/consumer/02q3/020930/index.html
  • Magon
    #59
    "A magyarban, csak a szövegek vannak leforditva"
    Ez ebben a formában baromira nem igaz, de azt én se tudom, hogy mennyire lesz uo. stabil/kevésbé stabil.
  • Hunnenkoenig
    #58
    Szoval akkor a hiba nem a programkodban van mi?
    Azok az ujsagok es profi kompjuteres szakemberek, akik ki tudja hany hibarol tesznek jelentest, azok akkor csak benak ahoz, hogy egy jo gepet összeallitsanak?

    Biztos annak is van jelentösege, de nem mertekado. Ha jo lenne a progi, akkor mindegy milyen vas lenne alatta.

    Bazeg, az igaz, hogy szamit a komponensek összetevöje, de nekem ugyanazon a gepen a win 98 naponta kekhalalt szenved a winXP meg sosem. Erre mit szolsz? Es egy kicsit ertek a szamitogepekhez registry szinten is, nem csak a start gombot tudom nyomogatni...

    Az meg, hogy az angol jo a magyar meg szar, az a legnagyobb baromsag. A magyarban, csak a szövegek vannak leforditva, nem ujra van programozva...

    Lehet, hogy nagykepünek hangzok, de azert gondolkodjatok mar egy kicsit, mielött megszolaltok!
  • Magon
    #57
    Hehe, ez a gép egy 266 Mhz-es PII, 224 Mb rammal, valami s3 trio szutyok vid. kártyával, oszt simán megy az xp rajta...:)) Mondjuk játszani nem lehet vele, de ezzel a vassal win 95-tel se lehetne..:))
    (Jah, és magyar xp! Faternak muszáj volt..:)
  • Cvd
    #56
    Lejjebb már említették, hogy egy erősen szubjektív dolog. Én ugyanis a megjelenése úta ME-t használok, és TUTI hogy minden játék fut alatta...:)) A magyar tényleg szemét lehet, mert arról még csak rosszat hallottam, de az angol tökéletes, ha értesz hozzá.
  • Sephi
    #54
    Milyen az a nem teljesen legalis XP ?:)))))))))))))
  • Tovi
    #53
    Vagy ezen a fórumon keresd meg:
    http://www.supergamez.hu/listazas.php3?id=1030821932
  • Tovi
    #52
    Itt a megoldás:
    www.extra.hu/bestof411
  • Csacsi
    #51
    Hogy lehet felrakni, a nem teljesen legális windows xp professionalra, a sp1-et? Segítsen valaki, akár mailben is.
  • Tovi
    #49
    Pontosan ezt mondtam én is, csak bonyolultabban.
    a hiba 95%-ban az USER-ben keresendő.
  • Hunnenkoenig
    #47
    Akkor magyarzd el legyszi, hogy nalad mitjelent a stabil szo?
  • Tovi
    #46
    A magyar Xp sem.
    Nálam hónapok óta fagyás nem volt, sok-sok játék, videoszerkesztés,és más rendszerpróbáló alkalmazások mellett.
    A stabil rendszer alapja a jól összeválogatott vas, a helyes hardverkonfig és a jó driverek. (ez úgy hangzott, mint egy tanmese :-)))
  • oneal1
    #45
    most már az angol xp nekem se fagy
  • Norbi2K
    #44
    nem kell rip játékokat meg progikat futatni és akkor nem fagy hehe, amugy nekem még sosem fagyott az xp, 98 annál inkább.
  • oneal1
    #43
    rakd fel az angol xp-t
    nekem a magyaron szinte nem ment semmi
    de az angolon minden megy!
  • Braveheart
    #42
    Nekem xp-n megy minden game, a dungeon keeper 2 is, csak kb. 10%-al lassabban, mind win98-on
  • [Walaki]D`Lair
    #41
    Nem, az számít stabilnak, hogy sohasem fagy le.
  • [Walaki]D`Lair
    #41
    Nem az számít stabilnak, hogy sohasem fagy le.
  • Miguel
    #40
    ja haveromnak se megy a hlflife pedig csés meg dodos meg minden modos a gyerek asz tmos tmegszivta
    please email nekem!!!!!
  • Hunnenkoenig
    #39
    Ha nemetül tudsz, akkor a www.chip.de -t ajanlom
  • Aquli
    #38
    honnan toltsem le sp1-et? amugy megprobaltam windows updatetel, de ahhoz eredeti win kene.
  • Hunnenkoenig
    #34
    Na elöször is az köztudott teny, hogy a WinME a legszarabb es csinalhatsz vele amit akarsz sose lesz stabil. Vagy neked az mar stabilnak szamit, ha naponta "csak" 2x zuhan meg a gep? :-))

    Az Nagyon regen volt, hogy semmi nem fut az XP-n es azis inkabb egy visszamaradott dolog az NT/2000 idelyeböl, amit nem lehet kiirtani a hozzanemertök fejeböl.

    Az XP-nek is vannak SKIN-jei es megjobban nez ki BEEEEEEEE
  • zippofcy
    #33
    Jatekokhoz sokkal jobb a ME. Akinek a ME nem stabil annak az XP se lesz az soha. Nekem pl. az osszes winfos stabil a gepemen, de az XP ala a programok nagyobbik reszenek patch vagy specko beallitas kellett. Egy nagy kalap szar az XP, csak azert adtak ki hogy hozzon lovet az MSnek. Miota felraktam a Windowblindset a ME ezerszer jobban is nez ki mint anno az XP. Szoval csak a DMA kezeles maradt amiben fejlettebb az XP. Azt meg leszarom a burnproof miatt.
  • Hunnenkoenig
    #32
    Nekem fent van az SP1 es a gepem az SP1 megjelenese ota stabilan fut mindenfele freeze nelkül!!! Mikor elöször felraktam voltak vele gondjaim, de aztan egy format c:\ utan es windows XP ujratelepites es egyböl SP1 utan nincsen semmi baja!
  • Mike at home
    #30
    Ezt az okossagot hogy sikerult kiszulnod?
  • Mike at home
    #29
    Egyreszt nem kell ordibalni, masreszt az sp1 utan mar nem kell a gta3-hoz peccs. Hasznald a 30-as Detonator drivert. Vagy: dobk ki a gep silany alkatreszeit
  • Mike at home
    #28
    Nalam 256 mega erezheto lassulast okozott, jobban szereti a 512-ot, vagy megtobbet
  • Mike at home
    #27
    persze nem fregmental, mert az mast jelent :)))
  • Mike at home
    #26
    Az is hulye aki manapsag vincsit defregmental. Jo particio kiosztas kell. Na jo, akkor nem hulye, ha mondjuk csak egy 6 gigas vinyoja van, de akinek pl. van vagy 200 az tudod mikor fog nekiallni, amikor a vinyo igy is visz min 7-8 de 10-15 gbyte/s
  • Mike at home
    #25
    Bena vagy
  • [Walaki]D`Lair
    #21
    Na igen. Én is mint a legtöbben(?) már anno a Win3.1-et is nyúztam. (hozzá kell tenni az tényleg soha nem fagyott :))) Tehát lehet viszonyítási alapom. Igaz amit mondtál hogy érteni kell hozzá. És ME alatt ugyanúgy nem fog bugzani (bár én még ilyennel nem találkoztam. XP alá inkább).Le is szedtem az XP-t és inkább ME-t használom.
    Az is igaz amit Tovi írt. Jó gép kell alá nem valami dzsunka sz@r. Nekem Pl. Szinta sosem fagy le. Mindíg vissza lehet hozni valahogy a freezin' ből.

    Bár ez a téma valóban ERŐSEN szubjektív. Kinek ez jön be kinek az...