216
Jöhetnek sztorik is...
  • rolika
    #121
    http://web.externet.hu/sk/c64/

    itt nézz körül
  • Xboxman
    #120
    Játszott eggyáltalán valaki a C64-es Back To The Future I-III.-al?Nekem máig a kedvenc játékom(a sok mostani csillivili szar feleannyit sem ér).Tud valaki WinXp-n is működő C64Emu-t?
  • Rincewind
    #119
    Szerintem a speciális érzés a kornak köszönhető. Fiatalabb korban az ember könnyebben beleéli magát egy gammába, hogy aztán belefeledkezzen a játékélménybe. :)
  • Hunnenkoenig
    #117
    10-20 ev mulva ugyanolyan nosztalgiaval fogunk/fogok a diablo 2-re visszagondolni. Masok majd a Counter Strike-ra gondolnak ugy vissza.

    Neha elhülyülünk az egyik haverral es azon mrfondirozunk, mit fognak majd az unokaink mondani, ha mi mar trottyos öregemberek leszünk: "Na, mar megint azt a regi terminator sorozatot adjak a TV-ben..." vagy "Na, nagyapa mar megint elöszedte azt az ocska Pentium 4-eset es meg kezzel veri a billentyüt..."
  • Dynamic
    #116
    Ez igaz.Bátran ki merem jelenteni, hogy évek óta nem játszottam olyan játékkal, ami megközelítené azt az érzést amit akkor vagy mondjuk az amigás időszakomban éreztem.
    Nem mondom vannak manapság is jó játékok általában végig is nyomom őket, de:
    Akármilyen lelkesedéssel beszélek vagy írok róluk azt a bizonyos "speciális" érzést egyiknél sem érzem az utóbbi években, mint akkor.
  • Rincewind
    #115
    Mégegyszer ezer köszönet érte! Elolvastam mind a 11 oldalt és nagyon jóó! Hiába akkoriban még lelkesedésből írták a cikkeket, nem pénzért és ez meg is látszik. :)
  • Sir
    #114
    Azért 8-10 éve teljesen más volt ez az érzés mint manapság .Ma valahogy nincs olyan "ujdonság" ereje mint akkor . Emléxem mennyire tetszett az elsö "fps" szerü game például a Doom vagy a Duke Nukem. Mára már szinte nem is a progi határozzák meg a gamékat hanem a hardware amin elfutnak. Nem mondom , tényleg sokkal kiforrotabbak és szebbek a mai gamék de a c +4es meg 64es gameknak azért megvolt az a varázsuk amik ezekben már nincs vagy nem annyira van meg. Megkérdeznék néhány 30 körülikörnyéki "kollégát" melyik proginál érezték ugyanezt mint anno. Persze leköt 1-2 progi hetekre honapokra de nem adja ugyanazt mint akkor. Meg régen nem is jött ki ilyen mennyiségü játék mint akkor .

    Kiváncsi lennék ha valaki ugyanezt a forumot elinditaná ugy 10-20 év mulva miket irnának oda :)
  • a shot
    #113
    Én 89-óta jáccom számítógéppel. Az első gépem egy XT volt majd jöttek a keményebb vasak 286, majd hatalmas ugrásként egy 486sx majd dx, Pentim 200MMX, AMD 400, majd P4. Régebben jobban szerettem jaccani mer akkor igazi uniqum volt egy egy jatekot megszerezni, mostanaban nemsok van ami teccik. Szerintem 3 csoportra oszthatjuk a gamereket: aki hetente ,vagy mér kevesebb időközönként váltja a jatekokat és igazan nem méjed bele a jatekokba, az aki évente 1-2 játékkal jáccik de azokkal minden nap és egyszerűen nem tudja letenni és végül azok akik igazan csak a kikapcsolodásért mennek fel néha egy kicsit szórakozni pár órát. Először mindenki igy kezdi aztan...
  • Dikkma
    #112
    Belegondoltam, és két nyert warunk volt. De C7P nem tartozott közéjük ;))
  • Dikkma
    #111
    Nem hcgamerről beszéltem, az aktív gamerről. Aktív gamer az én meglátásom alapján mindenképpen részt kell vegyen valami közösségben, amíg net nem volt a floppy vásárlás és sakktábla szerű felváltva játszás; azóta ircn lóg, battlenetezik stb. De tökmindegy.
  • Dikkma
    #110
    Jajajaj :)))))
  • Árnyvadász
    #109
    Jogos. Hcgamer az már nagyon húzós. Persze ennek is vannak fokozatai. Pl-: Első a játék, utána minden és a minden is játék az a legdurvább. Mondjuk.

    Gémer, meg játszogat. Kipróbál ezt azt.

    Bár egyszer egy szaklapban azt olvastam a hcgamer z a játékos aki egyfajta játékkal évekig nyomul. Mondjuk Starcraft-al 4 évig folymatosan-

    Fene tudja.-

    Az én saját megítélésem szerint a hcgamer az az ember, aki képes egy új játékot minimális beállítások mellett (nincs már megfelelő gépe hozzá) agyon akadva is végigvinni, mert a vérében van ez a fajta függősség-
  • rolika
    #108
    ez jó megfogalmazás. én gémer vagyok :)
  • Mike
    #107
    Szerintem gamer az aki játszik.
    HCG meg az, akinek más nem létezik.
    szóval keveritek a kettőt
  • Mike
    #106
    Epic jó volt
  • rolika
    #105
    te már csak tudod :)
    én pl. egyikbe sem illek bele :)
  • Mike
    #104
    nem egy gyenge fokon vagy kirekesztő
  • Mike
    #103
    tehát vki 16 év alatti, masik meg hcgamer. aki meg egyikse az dögöljön meg?
  • magus
    #102
    sztem 2 fele gamer van. van az altalaban 16e alatti emberke aki konzol jatekokkal jatszik(mert ugye felnott ember olyanokkal nem jatszik max a pc mellett) es aki jatekteremben jatszik es nyomja mint allat. de ilyet egy felnott ember nem nagyon tesz

    es van a normalisabb aki ugye hcgamer aki hajnalban kihuz a diabloert hogy vegignyomja aztan huz a netre. es leragad egy jateknal es azt viszi tokelyre es nem probal ki mindent.
  • RangeR
    #101
    kb.1984 óta nyomom,zx-specrum,minden fajta amiga,utána a pc-k.Csak,hogy tartsuk magunkat a címhez.
  • RangeR
    #100
    Az nem gamer,aki demokat néz és programoz,meg scene-ben vett részt.Az csak egy számítógép-buzeráló gyerek.Az a gamer,aki akkor is kiment a piacra minden hétvégén,ezresért vett 10 floppyt,aztán hajnal 4-ig nyomta,és reggel 8-kor folytatta.És nem mászkált vihorászó fazonokkal,hanem otthon nyomatta,és jöttek át hozzá a haverok Celtic Legends-et nyomni egy gépen,felváltva lépni mint a sakkban.A karácsonyi-szülinapi pénzével meg ment a kökire a játékterembe,vagy a Déli-pu-ra,és beszórta az utolsó 10Ft-ost is a phoenix-be meg a space invaders-be.Amelyik meg scenezett,az meg egy koravén eminens lehetett csak,de nem gamer.
  • Irvine
    #99
    C7P
  • Dynamic
    #98
    Nekem a mai napig fennt van a dx-ball.Ma már ugyan nem nagyon nyomom, de tavaly még volt hogy hajnal kettőig is fenn voltam vele.
  • rolika
    #97
    megkaptad a faxot?
  • Disno
    #96
    banyek! nem kűdte el...kezd sokasodni a "üzi belemászik SG fekete lukba" effect...

    »»»curse:
    jaja, mk4 most is fenn van :-D
    »»»zippo:
    mivel a 14 évesek akkor születtek... :-D
  • Rincewind
    #95
    Azt én is bitom! :)
    Csináltam is régebben hozzá kurva jó kocsi skineket, meg asszem pályát is, csak nincs már meg... :)
  • [Walaki]D`Lair
    #94
    Az én kedvencem a Terep2 :DDD Imádom. Van vagy 200 pályám hozzá :DD (Ez azért beszarás nem? Az ember egy 100akárhány ezer forintos gépen ilyen "szarokkal" játszik... Csak jönne már a Doom3 :)))))
  • Dikkma
    #93
    Van benne vmi, de a C64-es gamerséghez szerintem hozzátartozik az akkori scene-ben való részvétel, partikra meg péntek esti közös gépezésekre járás.. igen, ez gamer. Aki a C+4/16-osával a kartridzsos egérversenyt futtatta, az nem gamer :)
    A játékterem az aláírom, hogy gamer.
    De mostanában az gamer, aki demokat néz, gépet/windowst buzerál, klánban játszik, külföldön is tolja, lanra jár stb..
    "Mióta vagy aktív gamer?" a topic címe.
    Hozzáteszem, én nem vagyok gamer. Már :/
  • curse
    #92
    Johogy, Goldot en meg mindig nyomom haverokkal, meg az osszes MK-t is :) Legjobbak a regebbi jatekok, mert akkor meg nem arra mentek ra, hogy 'hu bazmeg GeForce4_MX400_64M hu de szep meg real3D meg mittomen', hanem ehelyett arra, hogy elvezheto legyen es jol jatszhato.
  • Dikkma
    #91
    tng? :)
  • zippofcy
    #90
    A gamer az aki ideje nagy(obb) reszet jatekkal tolti munka, qras vagy egyebb "ertelmesebb" dolgok helyett :) Nehogyma' a netes jatekok megjelenese elott nem voltak gamerek? Es a jatektermekben shoot'em upot meg pacmant tolo figurak??? Azokrol nem is beszelve akik uott pl. Mortal Kombatoztak egymas ellen ... ok meg csak nem is a gep ellen jatszottak. De persze a mai 14 evesek ezt meg nem lattak :)
    Ez alapjan en '86 ota vagyok gamer, akkortol logtam allandoan a C64emen, aztan '91ben jott az Amiga, '93ban a PC. Mellette volt meg kesobb 1200asom, PSXem stb., de mostanaban mar annyi jatek jelenik meg PCre is hogy eleg ezt gyozni - meg persze 2 online game (CS & DAoC) is sok idot elvesz :) Pedig PS2on szivesen kiprobalnam a Grand Turismo meg a Tekken epp aktualis reszeit ... na jo esetleg meg egy kis Crash Bandicoot ... :)
  • Irvine
    #89
    CSÍRA!
  • Dikkma
    #88
    Egyébként én alapból a GAMER kifejezés olvasásakor arra gondoltam, hogy mióta vagyok aktív gamer. Sztem az nem gamer, aki otthon pötyög C64-en. A gamer az Q3-zik CS-zik vagy RtCW-zik, StarCraft WarCraft3 vagy akármi, ami netes game.
    CS-t tavaly áprilisban kezdtem de idén kb. ugyanekkor a magánéleti gondok miatt abba is hagytam. Egy év alatt az általam alapított klán két esetben egy ponttal kapott ki, egyszer győzött, a többi kb. 10 wart bukta, sokszor 60-3 körüli eredménnyel :)
    DoD, Wolf UT ment néha neten de nem számottevő.
    Sztem ez a _GAMER_, de mindenki olyan jól elmesélte a múltját, nekem is kellett :)
    Mégha közel sem olyan veretes, mint egyeseknek.
  • Disno
    #87
    Pedig a Sokoban nagyon jó game :-D
    Golden Axot pedig még idén is nyomtuk :-D
  • Dikkma
    #86
    wow ;)
  • Dikkma
    #85
    Ha jól emlékszem, egy haveromnál és az unokatesóméknál is volt szinte egyszerre egy C64. De nem tudom felidézni, mit jelentett amikor először láttam a gépet! Vagy akkor már olvastam róla? Nem tudom, de nem ámultam el úgy azon, mi az a számítógép, mintha most egy benszülöttnek mutatnám.
    Ezeken a gépeken játszottam a Builder Dash-sal, Operation Wolffal, Conan-nel, Popeye the sailorman, Power at See (atomkirályság!) és még ezernyi hülyeséggel. Grog's Revenge, heh?
    91-ben kaptam egy 286-ost, 40 mega hdd-vel, nagyfloppival, 1 mega rammal. Akkor egyetlen ismerősömnek sem volt még ilyenje, bár nem sokkal később egy srácnak lett egy 486 SX33-ja. Több évet szolgált, a DOS 3.3 miatt a 40 megás hdd-t egy 33 megás és egy 8 megás részre kellett partícionálni. A moncsi már akkor SVGA volt, még 3 évvel ezelőtt is aktívan használtam, sőt most is ott van a másik szobában; tudja 800x600-at!
    9 évesen az ember elég keveset tud angolul :) fater-mutter azóta se nagyon használja, maradt egyedül az én feladatom, hogy kitaláljam, mit kell csinálni a C:\Jatekok -ban levő 23 megányi (!) tömörített játékkal.
    A Centurions olyan szinten bűntetett, hogy hihetetlen. Imádtam. Soko-ban szar volt.. A Duck Tales meg a Chip&Dale sem volt rossz, csak idő után meguntam. North&South nagyon jó volt :) Test Drive 1 és 3 is több napnyi szórakozást adott, de nem egyszer, hanem mindig, miután kipróbáltam. Volt egy NBA-s játékom még, meg sok száz olyan, amire már nem is emlékszem. Prehistorikon sírtam, mert nem jöttem rá, a space-szel lehet ütni, így mindenkit csak átugráltam :) És azok a szúrós kövek mindig kicsináltak. A Golden Axe-szal játszottam életemben először PC-n, ha jól emlékszem, azzal rengeteget multiztunk még évek múlva is. Retaliator! Whooa, amikor rájöttem, hogy az utópisztikusnak tűnő kívánság, hogy le lehessen szállni, lehetséges..!
    Nyári táborba mentem, ahol kerestem az állam a Wolfot látva. Egyik szülinapomra kaptam egy egeret, amit tök egyedül tudtam telepíteni :)) Csak mégis szakembert kellett utána hívni a géphez. A Prehistorik2 megjelenése után elég hamar meglett, sokat nyomtam, SimCityk is ekkor jöttek nálam. Első vírus is SimCityben volt :)
    Nyáron NES-eztünk mamámnál unokatesóval, Super Mario, később Mario 3. Másik unokatesónak lett Sega Mega System II-je, Ghosts'n'Goblinssal, a beégetett Sonic-kal, stb.
    Később jöttek olyan játékok, mint az Ecstatica, X-Wing, a haveri körben csak halkan suttogva kimondott Doom, aztán Crusader 2. Nekem ezek csak akkor mentek, amikor fejlesztettünk 386DX40-re (AMD :) ). A Colonizationt viszont még a régi gépen játszottam, napi több órát, hónapokig. A 386-osba később bekerült egy kisfloppy 5k-ért, és 4 mega ram 16 ezerért, ezzel már 5 volt, Univesával ment a Transport Tycoon, a Warcraft.
    Már mindenkinek Pentiumja volt, akkor jött nekem csak a Dune2, Another World.
    Megint nagyot újítottam, amikor P200MMX-em lett, ezzel ismét első a haveri körben (és nem volt annyira elmaradott társaság, nem azt mondom) 16 mega rammal. Itt már kezdett elszállni a világ, Half-Life nagyon nagy szigor volt, Unreal Tournamenttel ekkor kezdőtött a mai napig tartó kapcsolatom. Azóta még lett egy P3 700-am, szintén korát megelőzve, de jó ideig nem lesz még fejlesztve.

    Ma _képtelen_ vagyok játszani. Ezt magyarázhatom a depressziómmal, eléggé kiégtem. Minden megvan, ami fontos játék, minden. Úgy 3-4et ki is próbálok havonta, fél évente egyet végigviszek, a többi számolatlanul megy a polcra. Szarok a mai játékok. Nemrég elkezdtem Mime32-es romokat tölteni, beszarás milyen jók. Operation Wolf meg társai. Napokat játszottam ilyenekkel akkor, amikor már nem létezett PC-s játék, ami lekötött volna.
    Legjobb leírás? Én elhatároztam egy CoV-ot olvasva, hogy ha az Epic nevű játéknak ilyen leírást képes valaki készíteni, akkor az nekem kell. Máig a best számomra a leírás, de a játékkal soha nem találkoztam :)
    Na nevezzünk eq5-re.
  • Dikkma
    #84
    Az első vírusom... :)
    Öcsém nem mert egy szobában aludni a géppel :D
    One-Half.
  • Sir Quno Jedi
    #83
    Most vagyok 28.8 és úgy 8 éves korom óta gyűröm az ipart (Laser 210 kezdésnek), úgyhogy ki lehet számolni :-))) !!!
  • Ali
    #82
    1986. Sinclair ZX Spectrum. Most is megvan még gyári dobozban, több, mint 1000 játékkal. Az volt az igazi....
  • bulis
    #81
    JA, és megvan még a gép+kazetták+listafüzet. Bár a füzet elég viseltes állapotban van. Nem tudom működne még a gép. Lehet egyszer még előveszem!