216
Jöhetnek sztorik is...
  • bulis
    #80
    Én is C+4-el kezdtem 1990-ben. A Saboteur és a Mercenary voltak a kedvencek szintén
    A Mercenaryt vagy 5-ször végigvittem. Az elején elég sokáig tartott, ugyanis rajzolgattam a térképre (kulcsok, ajtók, labirintusok)
    Később 286, 20MB HDD, Ega monitor, 640Kb RAM
    Jó kis időszak volt. Jobban elszórakoztam azokkal a játékokkal, mint a mostani szuper csodákkal.
  • rolika
    #79
    ok, holnap megy, ha nem felejtem el :)
  • Rincewind
    #78
    Mail ment és nagyon köszi!
  • rolika
    #77
    a scan nem megy, de ha mondasz egy fax-ot elküldöm :) kihagyhatatlan az a leírás...
    egyébként nekem az (első két szám kivételével) összes cov megvan! vigyázok is rá rendesen, mert kincset érnek :)))
  • Sir
    #76
    Nálam is 13 évesen kezdödött az "agyrém" :) c +4 Saboteur nevü jo kis ninja progival , meg volt a Mercenary nevu 3dszerü jatek aztán komoly elörelépés c64. Pár ev mulva Amiga 500 aztán majdnem 6 év szünet. 99ben vettem életem elsö pcjét egy jo kis 233 MMXet ,ami ma is megvan (mint 2. gép). Azota az UT jött be nagyon.
  • Irvine
    #75
    Na én 92-ben kaptam egy piaci 100 játékos csodát, csupa primitív gameval :)). Nah azzal elvoltam a hülye fejemmel. Aztán jött a konzolos időszakom, NES, SNES - Márió ahhhm azzal még mai napig is játszok, eszméletlen hangulata van. 95-ben megkaptam az első pc-t. Egy p100-as volt 16RAM-al. Haverom meg nyomult a 386-ossal, én meg virultam, hogy nekem PENTIUM van ám :). Del gombot nemmertem megnyomni, mert féltem, hogy letörli a gépemet :D, szal tiszta hülye voltam. Első játékaim: Prehistorik, Princes of persia, Wings, de mindenekelőtt a Márió!!! :))
    Wolfenstein és a DOOM II hatására lettem FPS fan.
  • Gery1980
    #74
    Ezt a gamet imádtam.Rengeteget játszottam vele még Comodore 64-en.
  • Aspyrin
    #73
    Üdv, ha jól emlékszem kb.10 éves koromban /már 14 éve :-(/ vásárolták meg az akkoriban még mezei "Flórián"-nak hívott "üzletközpontban" az első számítógépemet, az enterprise 128-at. Állati izgi volt sima kétkazettás magnóval másolni a programokat :-) A kis beépített joystickját egy idő után tönkretettem a target renegade nevű "akció" játékkal :-) Rengeteget használtam a gépet, aztán jött egy nagy lépés, a 386 sx33 :-), majd 486 dx-100, aztán szépen végig egészen a p3-800-ig. Istenem milyen jó visszaemlékezni a betöltés alatti sípolásra :-D
  • curse
    #72
    Elso gepem egy C64 volt, es buszken allithatom, hogy azota, menthetetlenul aktiv gamer vagyok. :D
    A C64 utan rogton 286-ra ugrottam, es azota toretlenul fejlesztgetem a masinat, mar amennyire a tarca engedi :)
    Rengeteg jatekkal jatszottam az idok soran (bar nem vagyok eppen egy venember :), de jellemzo ram, hogy altalaban 1-2 perc hianyzik meg a jatekbol, amikor ugy elb***ok valamit, hogy nem tudom folytatni. Igy volt ez pl a MaxPayne-nel es a Gothic-kal is :(
  • magus
    #71
    öhh kb 10eves korm ota, de igazi gamer most csak warcraftban vagyok. na azt most egesz jol tolom. na azert nem alucard szintetn de azert nem rosszul
  • TheZsenyka
    #70
    A 7-8 számon át tartó Elite leirás sem volt piskóta... :)
  • Rincewind
    #68
    Olvastam a Guruban, hogy elvileg minden idők legjobb magyar végigjátszása a CoV-ban megjelent Monkie Island cikk volt. Van pár CoV-om még a régi időkből, de természetesen pont az nincs meg :(
    Esetleg valaki nem tudná jó minőségben beszkennelni, mert nagyon kíváncsi vagyok rá?
  • Dynamic
    #65
    Primon csak amöbáztam:)
  • TheZsenyka
    #64
    Játszott közületek valaki PRIMO-n (érintőgombok rulez) a TRON-al? :)
  • Hunnenkoenig
    #63
    Ja mar tudom miert nem! Mert köcsög extra mellett a köcsög tar.hu sem engedi külföldieknek nezni az oldalaikat. Igy meg a bekötött kep sem jön at nekem. Fasza. Csak igy tovabb magyarok!!!!!
  • Stann
    #62
    Én 3os korm óta. Akkor jött az első 286-osom, azota nincs megállás...
  • Ams
    #61
    6éves korom óta. hiradó után apám gép bekapcs, és STUNTS 1000el! :)(aztán alvás)
  • Dynamic
    #60
    Ezt kéne látnod:

    Klikk ide

    Ha ezt látod és ráfrissítesz, lehet, hogy már itt is látszani fog.
  • Hunnenkoenig
    #59
    en miert nem latom? mi az? kep? nekem csak egy piros x-et rak oda...
  • Mike at home
    #58
    Nohat akkor nekem volt igazam

    and
  • Hunnenkoenig
    #56
    akkor nekiallhatsz hülyet kapni :-)

    lehet, hogy a hiba az en gepemben van, de en meg mindig nem latok semmit. Talan valaki mas...
  • Dynamic
    #55
    ha most se jó hülyét kapok



  • Hunnenkoenig
    #54
    hol? en nem latok semmit
  • Dynamic
    #53
    hoppá bocs kétszer:)
  • Dynamic
    #52
  • Dynamic
    #51
    No itt az ominózus gamma:)

  • Cobra11
    #50
    ha már a régi játékoknál tartunk. nem tud valaki valami értelmes nem dosos marioról?
  • Hunnenkoenig
    #49
    Termeszetes olyan teniszes jatek is volt elötte, de azt sosem csiptem. Egy havernak volt olyan gepe amin vagy 10 különbözö variaciot lehetett valasztani. Volt rajta többek között rugby is :-)
    Az ugy nezett ki, hogy volt vagy tiz csik keresztbe (mint a rugby palyan) es asszem 4 vonal jatekosnak. Sosem talaltuk ki, hogy kell vele jatszani :-)))

    Egyebkent az öregebbek talan meg emlekeznek azokra a quartz-jatekokra. Mario Brothers, Donkey Kong stb. Nalunk ment a cserebere mint allat. Minden heten mas jatekom volt 30. kezböl es a legszebb az volt, hogy mindig visszakaptad a tiedet, akarhany emberen ment keresztül :-)))

    Volt egy olyan is, ami mar fejlettebb volt, amibe mint egy tavcsöbe kellett belenezni es 3D-ben ment az autoverseny , mert 2 lcd-je volt. Es raadasul szines volt. Allati jo volt. Vagy volt egy masik ami ugy nezett ki, mint ezek a kicsik, csak 10x akkora volt es led-ekkel müködött. Azt hiszem valami Defender volt a neve....

    Szeretnem tudni, hova lettek az ilyen jatekok? azota sem lattam hasonlot!
  • Dynamic
    #48
    És legalább visszahozta?
  • KreeztalCODE
    #47
    amugy egy poenos sztori.

    Quake ... LAN ... DM3 ... 4on4 team.

    Thief alldogalt fenn a piros pancelra varva, es mikor a pancel megjelent Orion odaugrott es elhappolta elole. Thief (ekkor meg igen csak fiatalka) rohant Orion utan es kozben azt kiabalta: "Hozd mar vissza!"

    Utana 2-3 oran at nem birtunk jatszani a rohogestol.
  • skorpio7
    #46
    29-esek rulez ! :)
  • skorpio7
    #45
    Erről jut eszembe ( mint később mesélték )... a "DOLLÁR BOLT"-ban vették apámék ( nem kis sorbanállást követően ) a gépet . :)
    Régi szép idők ...
  • skorpio7
    #44
    Ahogy itt olvasom a hozzászólásokat , lám mégis igaz az a felmérés , hogy manapság játékot vásárlók ( és játszók ) több mint 40%-a 24-29 év közötti .Csak ezután jön a 25%-kal 19-24 éves korosztály és a többi ...
    Én 1986 karácsonyától tartom magamat aktív játékosnak .Akkor kaptam meg az első szg.-emet egy C+4-est .Az első játék rajta a Glaze3D volt ... atyaisten , 2 héten át nyomtam egy olyan játékot , ami csak arról szólt , hogy az egyre sűrűbben jövő aszteoridákat kilőve, kerülve a szembe jövő ellent kellett gyorsan kilőni .De a kedvenc a TUTTI FRUTTI volt , azt még apám is nyomta nem egyszer . :)
  • KreeztalCODE
    #43
    egyet ertek ... mint elvalt HC Gamer ^.^
  • KreeztalCODE
    #42
    '82ben hozta haza apu az elso C=64-et... rogton ragyogyultam ^.^
    aztan '92ben lett PCnk ... szinten logtam rajta 1000rel ... es vegul 97tol van netem ... es '98tol van a klanom is ^.^ kisebb megszakitasokkal.
  • Disno
    #41
    lol :-D
  • Árnyvadász
    #40
    Szerintem nyugodtan rámehet. Többet nyersz vele. Egy lyuk nem ér annyit, mint egy jobb grafikus motor. Még látványban sem!:)
  • Disno
    #39
    én asszem '94 óta vagyok gamer. anyám vett egy 486dx4-est oszt volt rajta mahjongg meg minden :-D
    egyik kedvencem volt egy olyan game amiben ládákat kellett tilitolizni. meg a supaplex :-D de abban nagy láma voltam. megcsíntam 13-as pályáig :-D tovább eddig azóta sem tudtam menni :-D

    na meg osztán volt asszem 98-ban 133-as és 2000ben meg C2-633 [azóta is ez van yo lenne már lecserélni :-D]
  • Mike
    #38
    Észak és Dél, de sebaj
  • Mike
    #37
    Látod mennyivel jobb lett volna a Lego villanyvasút :))