216
Jöhetnek sztorik is...
  • Norbi2K
    #173
    Mit jelent hogy aktiv?:)
    Első gép c64, majd egy kis technikai fejlődés sega mega drive 2-re, majd psx és pc egymás mellett(pentium, kemény 100mhzen 16mb), de a pc-t sokáig hanyagoltam, mig végul amd 1,8-asnál tartok most kevéske memoriával 256mb és geforce2, egy vidkártya csere már illő is lenne:)
    Kedvenc játékok sok van, nem tudok választani:)
  • [Walaki]D`Lair
    #172
    1996 óta. Akkoriban lett meg az első gépem. Egy 486DX2 asszem valami 8MB EDO-val meg ilyenek. A köv.gépem még ugyanabban az évben +lett, Egy Pentium 90-es (!) Ez még mindíg +van és működik. Majd kisebb szünet után '98-ban lett egy PII CeleronA-m, ami válogatott tuning provi volt és 300MHz helyett ment 504MHz-en(!!!) Majd 2001 Március 14.-én vettem első saját finanszírozású PC-met, amely egy Athlon 900-as ból és ABIT KT7-es alaplapból állt(az alaplap tönkre is ment most szeptemberben...bezzeg a P90-es :))) És most lesz egy P4 1.6A + valami i850E-s RAID-es alaplap.

    A játékok közül mai napig a legnagyobb kedvenceim a Quake 1 ; a Terep2 ; a Starfleet Command II ; a Max Payne ; és az Unreal Tournament (UT2003 suxx).
  • 3P
    #171
    Ahogy olvasom sokan vannak itt az "oskorbol". :)

    Az elso szamitogepem egy Commodore VIC20 - kiemlekszik mar erre a nevre :) - volt, utanna, mindenidok egyik leghiresebbe valt masinajat birtokoltam, egy Commodore 64 -est. Fiatalabb rokonlelkeknek mondanam, hogy a 64 a memoriara meretere utalt, csak epp kilobyte-ban :). Hihetelen jo bulikat szoktunk csinalni a haverokkal, bar a klasszikus multiplayer nem letezett, de 1-2 "osztottkepernyos" gameval (pl. Pit Stop 2) nagy bajnoksagokat csinaltunk.
    Kezdetben termeszetesen magnom volt hozza, volt is vele nehany komoly parbalyom, de azt hiszem, hogy ezzel nem sok ujdonsagot mondok.
    Rengeteg jo alapotletu jatek volt akkoriban, es a kor grafikai szinvonalanak igenis megfelelo kivetelezessel. Vannak olyan gamek, amik mind a mai napig elcsodalkoztatnak, talan az egyik ilyen mu az ELITE. Hihetelen, amit annak a kodere vegzet, 64 kbyte ram-ba belezsufolt egy ilyen jatekot, sok-sok bolygoval, sok kereskedesre alaklamas aruval (rabszolgaval :) ), es mindezt egy elfogadato kinezetu urhajoszimulator kontosebe bujtatta. Egyszeruen felemetes, hogy mit ki lehetett hozni a C64-bol.
    Aztan, ahogy teltek-multak az evek, a jo oreg masina szepen nyugdijba vonult (termeszetesen a mai napig megvan, es neha-neha a nosztalgia, vagy az elmult gyerekkor kedveert elo-elo veszem).
    Nalam az Amigas korszak kimaradt, rogton a PC-re csaptam, egy 286-os masinaval kezdtem 40 MB wincsivel, es egy Trident 8900-as VGA kartyaval. Huhu micsoda masinanak tartottam. Hazilag barkacsolt covox hangkartyaval maga a foldi paradicsom volt :). Aztan jott az "upgrade" szelemme, es eloszor csak egy wincsit, majd memoriat, majd alaplapot csereltem (akkor meg a procit nem lehetett kulon cserleni az alaplaptol). Es jottek a jobbnal jobb gepek, 386 DX, 486 DX4, 5x86, K6, K6-II 3Dnow, K7 Duron, es jelenleg, XP1600+.
    Termeszetesen minden gep joval job volt az elodeinel, de azt a varazst, amelyet a Commodore 64 okozot, mar egyik sem hozta. Talan a C64-vel egyutt a gyerekkornak is vege szakadt. Nemtudom.
    Mindenestre mai is sok csili-vili jatek jelenik meg, de egyre kevesebb bennuk az eredetiseg, egyre kevesbe beszelnek roluk evekig, egyszeruen sima "egyszerhasznalatos" tomegtermekke valtak.

    3P
  • Wajk
    #169
    Az első játék olyan 85-86 körül ZX Spectrum-on egy forma1-es játék. Máig itt van előttem a képe, de a címe lehet hogy a reggel miatt, de nem jut eszembe. Aztán nekem csak PC-im voltak aSpectrum után...
    De látom, hogy nem én vagyok itt a legöregebb.... Phüü... :)
  • Fater
    #168
    '89
  • zippofcy
    #167
    1986. Wizard of Wor. Reg volt, szep volt.
  • Lacee
    #166
    jaja, king's quest 4-5 pl...
  • Lacee
    #164
    Mióta vagyok gamer? Hmm... az első játék, amire emlékszem, az Elite 2 (frontier), és a Battle Chess, Electro Man voltak. Meg Sokoban, Dyna Blaster... :)
    Emlékszem, mennyit játszottunk Heroes 2-t hot seat-módban egy haverral :)
    Ehh, a régi szép idők :) Akkor még fiatal volt az ember (most vagyok 16, szóval képzelhetitek :)
  • ricsi
    #163
    Mióta Pc a Pc
  • Dynamic
    #159
    Nem jön össze?
    Tessék:

  • magus
    #156
    na ez nekem is megvan:)
  • Jano
    #155
    Akkor jó dolgod lehetett nála. Engem irigyeltek.
  • Hunnenkoenig
    #154
    Streber :-)
  • bulis
    #153
    Hasonló sztorim nekem is van, azzal a különbséggel, hogy nekem is C+4-em volt meg a suliba a tanárnak is, és én vittem neki a játékokat kazin. Feszült a mellem nagyon.
  • Jano
    #152
    Mióta nem vagyok aktív lamer.

    Mint sok más ember, én is a C=64 óta nyomom az ipart. '84-ben játszottam először vele, de csak 4 év múlva kaptam sajátot. Kapásból floppyval. Számtekre jártam akkoriban a suliban (+4-en tanulgattunk), és a tanár meglátta a zacsimban a lemezeket. Kidülledő szemekkel kérdezte, hogy: "Csak nem C=64-ed van floppyval???" "Ja." Mondtam vagányan, erre ő -irigyelve engem- azt mondta: "Hogy neked milyen jó dolgod van!"

    De nagy sztori volt. Pfffffff.
  • Játékos
    #151
    A legjobb és méltatlanul elfeledett játék a Scarabaeus volt. Kitűnő logikai és egyben akció jellegű játék volt/C64/ . De nem volt utolsó az Impossible Mission I ,Raid over Moscow ,Beach Head , Rollin , Spitfire 40 , Bosszú /Rátkai/ sem. A szalagos magnót gyűlöltem a vele való szenvedéses fejállítgatás miatt. Amikor összespóroltam a 1541 árát , királynak éreztem magam . Azután Amiga és a Celtic Legengs/?/ , Jaguar XJ220 , Battle Isle I-II /azok az 5-6 órás csaták a haverommal a páros pályákon (Storm,Giant)/, stb . A 286-os első látásra határozottan csalódás volt az Amiga után . Azóta is őrzöm a gépeimet /C64,Amiga500/ , csak az aggaszt , hogy a lemezeim valószínűleg szép lassan hibásak lesznek .
  • kisviku
    #150
    Ja és óriási az a kép amit Dynamic rakott fel :))

    Ha van még ilyesfajta, csak így tovább!
    Most jutott eszembe!
    Gondolom még sokan emlékeztek a Project Firestart -ra.Most halál komolyan mondom (ki lehet nevetni)de a mai napig nem merek vele játszani pedig oltári jó.Szó szerint félek tőle.
    Lehethogy ez az ifjabbik koromban bekövetkezett sokk még bennem van de én télleg nem merek vele még most sem játszani.
    Amigán már nem volt ilyen.Ott az Alien Breed (csak a témája hasonló) már inkább élvezetes volt mint félelmetes.Persze nem hagyhattam ki,hogy ne szerezzem meg ezt is az Amiga emulátorra.Mindig a kedvenceim voltak a Team17-es játékok.Ők profik voltak Amigára.
  • kisviku
    #149
    Ha fel tudnám tölteni ide a c64-es játékokat,biztos sokatokat boldoggá tennélek.
    Magyar ember97 válaszára mondom,hogy a dzsungelharcos valószínűleg a Commando nevet viselte.
    Emlékeztek a sok széttört joystickra?Főleg a sport játékoknál lehetett törni-zúzni,ahol az ment hogy ha ide-oda rángattad a "botodat" (nem,nem arra gondolok) akkor ment gyorsabban az általad irányított futó/gátfutó/úszó,stb.
    A wizard of wor (alapmű természetesen megvan még mindig.Ja és van még egy eredeti c64-esem is mégpedig a legelső kiadás.Tudjátok sötétszürke lekerekített forma,egy piros és egy zöld LED-el.
    Sikerült megszereznem még a Tihor féle DiscTolvajt valamint a jó öreg Új Vadnyugat részeket és a többi magyar szöveges kalandjátékot is.
    Mondom,ha kell,írjatok,elküldöm mail-ben,mert nem sok és van vagy négy nagyon jó emulátorom is.
    A polimer kazettát tényleg elfelejtettem.Pedig a "Tape to Tape" Sanyo magnón valóban ment a másolás. :)
    De miért lehet az,hogy akkoriban tök jó baráti társaságok voltak,lehet közületek is bárki,aki onnan az aranykorból indult,ma meg semmi ilyen nincs?
    A pc-s világ persze más.De én egy kicsit visszasírom ama korszakot.
  • Ali
    #148
    Spectrum: Gunfright Ez volt a király.
  • a shot
    #144
    ...hú nekem az első jatekélményem az még akkor volt amikor még azok a bérelhető gépek voltak rákötve egy régi "nagyképernyős" videoton tv-re és csak egy játék volt rajta, egy ős fallabda. Többet jaccottam azon mint most bármivel. Jah a c64 es wizárd a világ második legjobb játéka...
  • atee
    #143
    Ez a volt a legjobb gama c64 en :)
    Imadtam
  • Rincewind
    #142
    Jaja, meg lehetett fogni fent ilyen vakond szerű izét, ami aztán kirágta a falakat. :))
    Nagyon cool volt, nem tudja valaki, hogy kell kezelni az Enterprise emu-t??? :_/
  • Martin576
    #141
    '83 ViC20 óta...
  • Sir Quno Jedi
    #140
    Én nem sorolom magam sehova, egyszerűen csak műxik !
  • spR
    #139
    Akkor én hcgamer vagyok. Mafia akad mint állat, minden minimum, mégis végigvittem :)))
  • spR
    #138
    Hú vazze! Ez vmi Enterprise-os game ha jól emlékszem. A holdon kellett kavarni, le lehetett menni a krátereken keresztül föld alatti labirintusba. Nagyon nagy volt.
  • Lammer
    #137
    meg persze a bátyám(mivel nincs) nekem nem írt a Covba de az életérzés, régi dolgok detto...
    ;)
  • Lammer
    #136
    huuu most megérintetted a szívem zsír ugyanugy volt nálam is: "Emlékszem arra is,amikor még a CoV-ba írt a bátyám rendszeresen.Az az időszak volt a Golden Age vagyis aranykor.Ezt sajnos a mai pc-buzik (nem sértés) nem is tudják megérteni.A Datasette nevű magnó,majd az 1541-es külső 5.25-ös drive,később az Action Replay mk7...húúú,azok voltak ám az idők.Rengeteg játékcsere,ide-oda másolgatás,computer karácsony,Novotrade-es fos játékok.Isteni érzés volt.Nem tudom,hogy mondjam el,de abban a világban még volt valami olyan érzés...tudjátok olyan jó volt az egész.Bolhapiacra járás és állandó cserebere.A mai pc-s világ már olyan nyers,torz és semmi hogy aki nem élte át ezeket,sose lesz igazi player.Aztán az amigás korszak.Hát az csak a hab volt a tortán.Erre is emlékszem,hogy volt.Az első (és sajnos utolsó)Amigát karácsonyra kaptam.Mikor bekapcsoltam,tátva maradt a szám.A tv-modulátorra minden öreg amigás emlékszik biztos.Tudjátok hosszú szürke kis műanyag doboz volt,de a súlya miatt állandóan lefelé húzott és elment a kép a rossz érintkezés miatt.Ugye milyen rég volt?Én egy megfelelő méretűre hajtott papírzsebkendővel próbáltam aláducolni,de ha elmozdult egy kicsit is,máris beszart.Aztán ugyanúgy folytatódott amit megszoktunk a c64-nél.Másolgatások,cserék,összejárás.Nem kellett 10 amiga.ha tíz ember akart játszani.Volt a joystick elosztó amit legjobban a Dyna Blaster című játéknál lehetett alkalmazni.Király összejövetelek voltak nálunk,egyszerre öten játszottak egymás ellen!Fantasztikus hangulat volt."
    csak nem 20 évvel ezelött...
    :)))
  • Dynamic
    #135

    Nekem ez az elsö játékélményem:


  • atee
    #134
    Miota meglattam az elso tv jatekot :) kb azota:)
    Es nem javul a helyzet :)
  • Rincewind
    #133
    Nem! :(((
    Csak találtam ezt a képet a neten.
    Van emulátorom is meg minden, csak nem értek hozzá... :(
  • a shot
    #132
    ezek szerint sikerült vele jaccani...
  • Rincewind
    #131
    Egyik első játékélményem. :)
    Jó lenne most is játszani vele...
  • kisviku
    #130
    Ja,ha valakinek kell amiga emulátor,az írjon bátran!
    Van hozzá kickstart 1.3,2.0 és 3.0 is.Meg sok-sok járék.Isteni érzés feleleveníteni a régműlt időket.
  • kisviku
    #129
    Mióta vagyok aktív gamer?
    Jó nehéz kérdés.Az első c64-et kb 18 éve kaptam,de lehet hogy 20 éve.Aztán az Amiga jött (először tv-modulátorral majd később monitorral)
    Emlékszem arra is,amikor még a CoV-ba írt a bátyám rendszeresen.Az az időszak volt a Golden Age vagyis aranykor.Ezt sajnos a mai pc-buzik (nem sértés) nem is tudják megérteni.A Datasette nevű magnó,majd az 1541-es külső 5.25-ös drive,később az Action Replay mk7...húúú,azok voltak ám az idők.Rengeteg játékcsere,ide-oda másolgatás,computer karácsony,Novotrade-es fos játékok.Isteni érzés volt.Nem tudom,hogy mondjam el,de abban a világban még volt valami olyan érzés...tudjátok olyan jó volt az egész.Bolhapiacra járás és állandó cserebere.A mai pc-s világ már olyan nyers,torz és semmi hogy aki nem élte át ezeket,sose lesz igazi player.Aztán az amigás korszak.Hát az csak a hab volt a tortán.Erre is emlékszem,hogy volt.Az első (és sajnos utolsó)Amigát karácsonyra kaptam.Mikor bekapcsoltam,tátva maradt a szám.A tv-modulátorra minden öreg amigás emlékszik biztos.Tudjátok hosszú szürke kis műanyag doboz volt,de a súlya miatt állandóan lefelé húzott és elment a kép a rossz érintkezés miatt.Ugye milyen rég volt?Én egy megfelelő méretűre hajtott papírzsebkendővel próbáltam aláducolni,de ha elmozdult egy kicsit is,máris beszart.Aztán ugyanúgy folytatódott amit megszoktunk a c64-nél.Másolgatások,cserék,összejárás.Nem kellett 10 amiga.ha tíz ember akart játszani.Volt a joystick elosztó amit legjobban a Dyna Blaster című játéknál lehetett alkalmazni.Király összejövetelek voltak nálunk,egyszerre öten játszottak egymás ellen!Fantasztikus hangulat volt.Amikor az első monitort megkaptam,sokaknak még színes tv-je sem volt.Állati jó volt utána.
    A pc-s világba úgy 1989-90 körül csöppentem bele.Akkor már volt a családban egy pc. (486 DX2 66-os)Az akkor még nagy újdonságnak számító Pentium 1 100 mhz elérhetetlen volt.Nekem nem hál'istennek.Az első konfigom:P1 100 16(!)mega ram,1 db 3,2 gigás vinyó S3-868-as vidi és Gravis ultrasound+CD olvasó (!),kétszeres.Plusz svga 17"-os monitor.A monitor kb 8 évig ment aztán jöttek a problémák vele.Játékaim nem voltak sokan,mert alig volt haverom akinek volt már pc-je.Király volt amikor elhozták hozzám a Doom2-t,mert nem volt elég ramjuk hogy játszanak vele.Gondolom most úgy érzitek,hogy felvágok kicsit,de nem kamuzok,ez volt az igazság.
    Hát kb ennyi.
  • mohus
    #127
    igen az volt a "párja" :)
    ott is át kellett menni az egyik végéből a másikba nem?
  • Ali
    #126
    Ismerem azt a kvarcjátékot. Nekem még mindíg működik a '82-es SPACE ADVENTURE. A,B játék, számológép, ébresztő. Az volt ám a nagy szám.
  • Xboxman
    #125
    thx.Csekkolom!
  • mohus
    #124
    jaaa bocs...kvarcjátékom és TV játékom 1983-óta:)
    a kvarjáték az a Thief in the garden volt...ki kellett szökni a börtönből:)
  • mohus
    #123
    1986-87 C64.....óta:)