21229
  • Knox
    #5588
    Sziasztok! Itt már mindenki nagyon benne van a játék közepében, illetve a végén én meg most azon gondolkozom, hogy érdemes e beszerezni! Egy szo mint száz örülnék ha valaki irna egy kis objektív kedvcsinálót, hogy milyen a gamma! Grafika, játékmenetet, játszhatóság, feeling stb! Segítséget előre is köszönöm!
  • Shaman
    #5587
    !DrakeX: Van egy-két hiba illetve kihagyás a végigjátszásban,leírom,okes,csak hogy esetleg majd tudd updatelni.
    Szal én Zsoldossal nyomom,s ennek megfelelöen írom le.
    Chapter 2-ben kihagytál 1 questet. Ahol a 4-ben Hokurn van a folyóparti barlangnál,ott Chapter 2 -ben van 2 csávó,aki a bányából menekült. AZ egyik adja azt a questet,hogy nyírd ki a barlang elött lévö összes Lurkert (öö nemtom,ennek mi a magyar,illetve német megfelelöje).
    Chapter 3: Nekem Hyglass nem adta azt a küldetést,hogy csillagok isteni erejéröl szerezzek könyvet. Nem adott semmilyen questet.Viszont bennt a Pyrokar balján ülö ember adott egyet,amit te nem írtál a végigjátszásba. Mégpedig hogy Khorinis felsö városából cipeljem elé (ööö nem emléxem a nevére) az alkimistát.
    Mégeccer hangsúlyozom én zsoldossal játszom,szal lehet ezért vannak ezek.
    Na egyelöre ennyi,ha még találnék valamit szólok.
  • lwb
    #5585
    nem arról vitázunk (vitázok), hanem a fogalmazásórát tartunk :)
  • zoozoo
    #5584
    Minek vitázni két fasza játékról???
  • lwb
    #5583
    write only mode, he? olvasd már el, mit írtam még1szer. azt írtam, "HA A CSAK EGY SZIMPLA MORRO KLÓN LENNE A GOTHIC, MÁR RÉG TÖRÖLTEM VOLNA".
    ez ugye azt jelenti, hogy nem morro klón, mert akkor már töröltem volna, de nem tettem. szövegértelmezés?
  • lasand
    #5582
    Nem tudom melyik a jobb.De,aki játszik vele túl van 1-2 átvirrasztott éjszakán úgy gondolom.És ez szerintem ma elég kevés játékra jellemző.
  • chalyd
    #5581
    Tévedsz :) a Elder Scrolls 3 : Morrowind, jóval nagyobb múlttal rendelkezik, igaz a Morrowindnak van a legszebb grafikája... de pl. a Daggerfall, jóval öregebb még az első Gothic-nál is :)
  • zoozoo
    #5579
    Randal!
    Neked nagyon szaggat a városban a game? Mert nekem rettenetesen. Szinte elveszi a kedvem az egésztől :(
    Ha van valami jó beállításod, akkor elárulhatnád, mert én nem jöttem rá.
    Harad környékén F1-el kb 5-6-7 fps-sel hasít a képregény.Detail, meg mittudomén szinte nullára van húzva, 800x600x16 stb.
  • zoozoo
    #5578
    Hunnenkoenig!

    Lehetne egy észrevételem a fordítással kapcsolatban? Igen? :)
    Sokkal nagyobb értékű lenne a fordítás, ha az összes naplóbejegyzést (küldik mindenestül) lefordítanátok, ugyanis párbeszéd rengeteg van, de ha elolvasom a feladatot a bejegyzéseknél, akkor kerekebb képet kapok egy félig értett, angol párbeszéd után. Iszonyú nagy feeling volt magyarul olvasni a bevezető párbeszédet Xardassal, és annál lehangolóbb, amikor németül jelent meg a bejegyzés :(
    Ezzel a 35-40%-os kész állapotban is azonnal játszhatóvá tudnátok tenni a fordítást. Valamennyire mindenki tud angolul/németül.
    Köszönöm, hogy meghallgattál! :))
  • lwb
    #5577
    Morroban is van egy főszál. egy jóóóóó hosszú. meg sok kicsi is, csak te biztos nem kezdted el még a főszálat.

    azt meg azért mondom, hogy KEVÉSBÉ rpg-s a g2, mint a morrowind, mert kevesebb szabadságot ad, mint az. behatároltabbak a döntési lehetőségek. rpg téren meg azért eléggé otthon vagyok.
    hangsúlyozom: ez NEM baj. ez olyan "gothicos", ami nagyon jó. ha csak egy szimpla morro klón lenne a gothic, már rég töröltem volna. de hál' istennek nem az. hanem több.
    mind1 dobjuk a témát.
  • Hyder
    #5576
    van egy olyan beállítás az "option"-ban, h lock enemy vagy hasonló...

    így ha egy nme-t belockolsz, akkor hiába fut pl mögéd, te utánafordulsz automatikusan..

    pl: amikor a trollokat gyakod, elég belockolni az ellent és csak strafe oldalra, mindig rajta marad =)
  • drakeX
    #5575
    MINDENKINEK:

    Felraktam a végigjátszásba az ötödik fejezetet, mivel sokan elakadtatok ott.
  • tibor16
    #5574
    Sziasztok, ..még csak most fogom letölteni a fordítást, -már ízzik a tenyerem, hogy jácchassak...köszi
  • I.C.ram
    #5573
    Szerintem mindenkinél az. :) A Gothic max azért kalandosabb, mert van egy főszál. Morroban meg sok kicsi.
  • I.C.ram
    #5572
    Tök egy kategória a két játék! Nem tudom miért vágja rá mindenki minden hasonlítgatásnál, hogyn em egy kategória?! a szart nem egy! Két ilyen hasonló játékot nem nagyon találsz.
  • Sanca
    #5571
    Ok kosz majd elkuldom. Vasarnap jovok kb. 15-16 fele.
    G2 is idoigenyes azert:)) Amugy eppen errol irtam, hogy Morroval sokkal tovabb el lehet lenni, mivel idoigenyesebb, es ez reszemrol pozitivum.
  • Randal
    #5570
    Így jó:)
    Majd akkor küld el mailben az adatokat vagy ICQ-n.
    U-ből csak az 1 jó, 2003 ultra suxxx!

    Morro szeritnem is okés, csak kurvára időigényes, ami nekem jelenleg nincs.
  • Sanca
    #5569
    Hat akkor en nagyon erosithetem mer imadom mind2 jatekot:))
    De a Doomot(q3-at) ossze tudom neket hasonlitani az UT-val. Doom rulez, UT suxx!:)
    Ja amugy ami a Gothic1et illetni. Majd vasarnap belovok sajat ftp-t, amire feltoltheted ha lesz idod, igy jo? Kosz elore is:)
  • Randal
    #5568
    Gothic 1 harcossal nagyon rulez ám!:)
    én azzal nyomtam végig, mint kb mindent.
    szeritnem Gothicban nincs kaszabolás.
    Jobbra-balra vág a kardjával, védekezik, előretámad. ezt kombinálhatod is. Szal ne mondjuk mér rá hogy "eccerű"

    A Morro meg a Gothic nem egy kategória.
    egyrészt azért nem mert aki Morro-s az nem szereti a Gothicot, aki meg gothicos az nem szereti a Morrot. kivétel erősíti a szabályt:)
    Mindkettőnek megvan a maga feelingje.

    Ez szeritnem kb olyan mintha összehasonlítanád a Doom-ot az Unreal tournamenttel. Mindkettő FPs mégis teljesen mások.
  • drakeX
    #5567
    Most akartam valami nagyon hosszút és velőset írni, de inkább letettem róla
    Mindenki másképp definiálja az RPG fogalmát, és nem vagyunk egyformák. Viszont szerintem továbbra sincs értelme összehasonlítani a két játékot.
  • drakeX
    #5566
    Igen.
  • Sanca
    #5565
    En is en is!:D
    Na Morro vs G2:)
    Eltekintek a sok blablatol, es mondok 1 ujat, sajat tapasztalatbol.
    Morrot lehet tolni tobb honapig is, es meg mindig nem csinalt meg az ember mindent, ja es mindenzt tobb karival. G1-et meg vegig lehet tolni 1 het alatt. Azonban annak az 1 hetnek legalabb akkora a feelingje mint 2-3 het a Morrowal, igaz ujrajatszani tok uncsi.
    mas: Vki mondta nemreg hogy a G1 1 kaszabolas harcossal. Sztem meg sokkal jobb a harcrendszere mint mas jatekoknak, Morrot is beleertve. Tok jol ki lehet hasznalni a kombokat, foleg master fokozaton. Jol kell idoziteni, es akkot tok elmeny lesz vele jacani. Sztem a varazslas az, ami kaszabolas, meg is untam hamar.
  • PhantomW
    #5564
    thx drakex
    ugye az a világos kék ore?
  • lwb
    #5563
    nem. pl. ez nem is open ended, míg a morrowind az. itt nincsenek kasztok, míg ott vannak, itt nincs karaktergenerálás, ott van, itt nincsenek fajok, ott vannak.
    a gothicban több a kalandjáték elem, mint a morrowindben és kevesebb az RPG.

    ja, és én is morrowindes vagyok! szóval nem még1, hanem még2! :D
  • drakeX
    #5562
    Akkor semmihez.
  • I.C.ram
    #5561
    Hát ha nem a Morrowindhez, akkor semmihez nem lehet hasolítani! Teljesen egy kategória a kettő! :)
  • drakeX
    #5560
    AZ ÖTÖDIK FEJEZETBEN

    amintvisszaérsza sárkányokmegöléseutánakhorinisitérképreteleportáljxardastornyáhozbeszéljlesterrelésolvasdelaleveletamitxardashagyottnekedmajdmenjakolostorbaésbeszéljpyrokarralvégülmenjleapincébenézdmegakönyvetnyisdkiatitkosajtótésmenjvégigalabirintuson.
    Na ott;-)
  • lwb
    #5559
    szvsz. a morrowind tök más. itt az npc-k jobban élnek (mondjuk sokkal kevesebben is vannak), vannak barátaik és nem csak egy üres név az egész figura, aki semmi újat nem tud mondani.
    meg gothic akciódúsabb, pergőbb és dinamikusabb az engineje is. ilyen gyors ide-oda ugrálás és rohangálás nincs morrowindben. mondom ezt úgy, hogy kb. 4szer végigvittem már az ES3-at mindkét kieg-gel együtt (na jó, bloodmoont csak eccer).

    grafikailag nem akkora szám a gothic, de nekem van egy feelingje, ami nagyon bejön. valszeg még az első rész utóhatása. :)
  • drakeX
    #5558
    Az szintén 5. fejezet, titkos könyvtár...
  • drakeX
    #5557
    Tény, hogy a Morrowind szabadabb, de hogy jobb... NEM. Főleg nem sokkal. De ezt már milliószor letárgyaltuk itt, most ne tegyük. Két külön kategória a kettő, az összehasonlításnak alapja sincs.
  • Hunnenkoenig
    #5556
    Na, akkor nem is csodalkozom...megint egy morrowindes.... :-)

    Minden vilagos!
  • Shaman
    #5555
    Aham és az hol van?:-))
  • Shaman
    #5554
    Bocsi de nekem nem az kéne hanem az Érc sárkányölő
  • drakeX
    #5553
    Csak az 5. fejezetben, ha már jártál a titkos könyvtárban.
  • drakeX
    #5552
    Na akkor válaszolok egyszerre PhantomW-nek, és Shamannak is:
    Érc harci penge (Egykezes fegyver, Erő 65, sebzés 75) - először is beszéljetek Bennettel, és kérdezzétek meg, hogyan kell ércfegyvereket kovácsolni (PhantomW, te előbb tanulj meg kovácsolni, mert az mindenképpen kelleni fog). Ehhez vinnetek kell neki 5 ore-t, de ebből párat visszaad, és elmondja, hogy miket lehet tanulni (ez még nem kerül pontba). Itt választható ez a fegyver, az angol nevét sajnos nem tudom (Ore Warblade?).

    PhantomW: nem, nem lehet találni, akkor semmi extra nem lenne abban, hogy sárkányvadász vagy.
  • I.C.ram
    #5551
    Háát akkor értékelem a játékot. :)

    grafika: 6/10
    zene: 7/10 (bár nem volt valami sok)
    irányíthatóság: 4/10
    harcrendszer: 2/10 (nagyon gyatra volt, sima kaszabolás)
    tapasztalatrendszer: 5/10 (a legkönnyebb dolgokért kaptam a legtöbbet...)
    játék szabadsága 9/10 (egyedüli bajom a karaktergenerálás hiánya volt, tudom ez egy feltámasztott karakter, de akkor is.)
    hásználható tárgyak mennyisége: 4/10 (az egész játékban kb. 3-4 páncél volt rajtam (nem is találtam többet) a fegyverek is elég kevesen voltak. szintén kb. 5-6 fegvyer volt a kezemben (lőfegyvert is beleértve)
    pályák látványvilága 6/10 (a külső területek szépek a belsők közül csak a "lakott" terület volt jó a többi nagyon üres.
    történet 5/10 tök átlagos történet
    összhatás 6/10

    Nekem annyira nem tetszett! A Morrowind sokkal jobb volt nála. és mindenek elött sokkal szabadabb.
  • Shaman
    #5550
    Jah meg a nehéz sárkányvért páncélom mikor lehet,és hogy?
  • lwb
    #5549
    azért tudnék pár száz ellenpéldát mondani...

    de nekem teccik a gothic 2 és a storyja is kielégítő. főleg az a jó, hogy összefuthatok az 1-ből ismert haverokkal is... szerintem király. bár én egyből a legnehezebbel, varázslóval kezdtem.
  • Shaman
    #5548
    darkeX: Biztos unod már,de most kezdtem el a 4. chapterben a sárkányokat írtani.Azt a legjobb egykezes fegyvert hogy tudom,miböl,s milyen képzettséggel megcsinálni.
    Zsoldos vagyok,s van sima forge képzettségem. Mi kell ahhoz a fegyverhez,s kell-e növelnem ezt a képzettséget (pl ore fegyverek) vagy sem.S mikor lehet megcsnálni,s mi kell hozzá?
  • Hunnenkoenig
    #5547
    De legalabb van önkritikajuk es humoruk! :-)

    Egyebkent, meg mit vartal? A Baldurs gate miröl szol? A többi többezer szerepjatek miröl szol? A rengeteg film es könyv miröl szol?
    Csakis a jo es a gonosz örökös harcarol! A jo föhösnek mindig el kell pusztitania a gonoszt.

    Csak nem mindegy, hogy van tálalva! Itt nagyon is jol tálalták!