21229
  • Hacker
    #9422
    Na akkor erre továbbra is lehet várni, pár...jópár hónapot
    :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
  • DIEGO
    #9421
    Ez egyenlö egy "BANKROTERKLÄRUNG-al"
  • Braveheart
    #9419
    Hú jó sok minden összejött neked 1szerre...
  • Hacker
    #9416
    G1
    Naszóval, a gothic 1-et, ismát végigvittem, mégpedig magyarul, és zsivány-zsoldossal . Yipee yipee yipee Na és felfedeztem egy durva hibát. Nem tudom, hogy az angol......először a hiba:
    Amikor a végén, az őrült Cor Calommal dumcsizunk, akkor nem jelenik meg a magyar szöveg. Sőt! Semmilyen szöveg. Nem tudom, hogy az angolnál itt kéne-e szövegnek lennie, de most nincs, csak hang. Ez hiba, vagy ez amúgy is ilyen?
  • Hacker
    #9415
    Bakker. Nem játszottál a magyarral? Ezt kérdezed:
    "Azt mondtad kaphatok annyi húsbogárragut, amennyit akarok"-vagy valami ilyesmi-
    És erre kéne azt mondani hogy:
    "És ez így is van..."
  • Hacker
    #9414
    Hát szerintem, nem. Bár nekem itt lehet hogy hiba volt, mert nekem nem jöttek ki tüskék. Pedig amikor először végigjátszottam a gamet, és is megszenvedtem ezzel. talán az akrobatikával...
  • Hacker
    #9413
    Az enyém a faterom zoknijain, de ez mellékes
  • Hacker
    #9412
    Az átjárót őrző őröktől. Ha milica vagy, simán odaadják. Ha zsoldos, akkor kérjél engedélyt Lord Hagentől. Ha tűzmágus vagy...hát szerintem akkor is.
  • Toughtful
    #9411
    Van. A macskám állandóan a billentyűzeten alszik. :D
  • Toughtful
    #9409
    Szerintetek lesz a fordításból valami?...
  • csemete
    #9407
    Help plzzz gyorsan :kitöl kapom meg a kulcsot a bányavárosba?2.fejezet eleje thxx
  • Faki
    #9406
    Mielőtt az asszonypajtás leverne mondok egy tippet Szal asszem ott kéne tartson, hogy lement a kolostor pincéjébe és megtalálta a Xardas rejtéjének elsö baromságát :) Na szóval, ahol megtalálta (elvileg egy könyvtárnak kéne lennie) annak a teremnek a végében van két lámpa meg egy polc. Jobb oldali lámpát nyomja meg de izomból (ha nem megy neki, segíts) :) Utána már látni fogja merre kell menni. De El fog még akadni itt lent, az is biztos, szal majd kérdezz nyugodtan :)
    Remélem tudtam segíteni, na Tsáá
  • darky
    #9404

    A gyes-es anyuka roppant veszélyelyes faj!!
    Különleges ovatosságra intek mindenkit, aki ilyennel találkozik!!!
    A megszelidítésnek még a gondolatát is vessük el...

    Az utunkba kerülő egyed különösen veszélyes, ha hajlamos a pelenkamosást elhanyagolni, néhány lopott perc szerepjátékért...

    Egyedül sose szálljunk vele szembe, kivétel, ha már elegendő alkoholt vettünk magunkhoz... így a mentődobásaink ugyan nem javulnak, de legalább roppant bátrak leszünk :)))
  • Zoleeca
    #9402
    A fordítás nem szó szerinti...

    Azt mire mondja hogy "És ez igy is van"?
    Arra hogy ad neked naponta kaját?
  • Hacker
    #9401
    Héka. 9400-adik hozzászólás. És az ENYÉÉÉM
    És nem direkt volt! Csak most nézem. Jeeeeeeeeee
  • Hacker
    #9400
    Ráér. Mondom, hogy nem olyan nagy ördőngősség. Szinte észrevehetetlen. Csak hogy egy példát mondjak:
    Amikor Snaf már adja a kaját naponta, akkor ugye elkérjük. Aztán ezt válaszolja:
    "And thats true. Here! Take 3 potions."
    Én így fordítanám:
    "És ez így is van. Tessék. Itt van3 adag."
    De így van fordítva:
    "És készen is volnánk. Tessék.."
    Szóval valamennyire illik oda, csak azért aki tud angolul, annak megakad a szeme (füle) az ilyen apróságokon.
    Ilyesmikre gondolok. Szóval nem komolyra.
  • Randal
    #9396
    Erről nem tehetek. A szövegben minden le lett fordítva. Talán amit HornOx küldött alapból maradhatott ki.
    Remélem hamarosan megnézi.
  • Hacker
    #9395
    Azt hiszem, a többiek minden hibát elmondtak, bár néhányról nem is tudtam. Persze vannak én is láttam benne, sok-sok apróbb hibát, de ez alig vehető észre. A legszembetűnőbb, Canavaro volt, akine angolul volt kiírva a szövege, de magyarul mondta a dolgokat.
  • Hacker
    #9394
    Álmodj! Hunnenkoenig EMAK (eltűnt, mint a kámfor). És senki nem tudja hogy merre császkál. Lehet hogy abbahagyta, csak nem meri megmondani, ezért elhúzott.
  • Hacker
    #9393
    Nahát, nahát. Látom megújultunk. Szerintem, jobb mint az eddigi, bár ezt még meg kell szokni. Na mi van errefelé?
  • DIEGO
    #9392
    melyik a képe awagy a forditás
  • Bandew
    #9391
    MEGVAN!!!!!
    Hunnenkoenig elhatározta, hogy addig nem tolja ide a képét amíg le nem fordítja a Gothic2-t.
    De jó lenne!!!!
    :DDD
  • DIEGO
    #9390
    Nem akarok senkit sem megbántani illewe megsérteni, de de ha ilyen Tempoban haladtok a forditással . lehet hogy én már a Gothic 5-6 részt fogom játszani de a Forditás még akkor semlessz késsz!
  • DIEGO
    #9389
  • DIEGO
    #9388
  • nienor
    #9387
    Hi Randal!

    Én is néhányat:

    Lesternél a második fejezet előtt (vagy az elején?) mikor beszélek Y'Berionról vele, azt mondom neki: "Mit fog tenni velem?" ide az jobban illene, hogy "Mit tegyek most?"

    A Cavalornról szóló rész a tanítóknál angolul jelenik meg.

    ha az emberek elé állsz, azt mondják, hogy "Most már bemehetek?" szvsz, mivel ezt használják mindenhol, ezért jobb lenne az "Elengednél végre?".

    Most ennyi.
  • Randal
    #9386
    Szia Szid!

    Köszi a figyelmeztetést.

    A szikrás megjegyzés arra vonatkozna ha esetlegf Diego felfedezné a hibát.

    Megvillan a szemében egy szikra vagy vmi ilyesmi.
    Cor Kalomra csak azt tudom mondani, hogy a fordításban always is volt.

    A szörny elpusztítása az téves, az tényleg kicsinyítés, úgy látszik csak egy helyen javítottam ki a hibát.
  • Szid
    #9383
    Hi Randal!
    meglelt hibák:
    Amikor csatlakozom Lares-hez "mis is" van egy mondatban. Tudom igy nehéz, de elfeledtem...
    ---
    Naplórészlet:
    Diego nagyon elégedett volt, mikor átadtam neki Ian listáját. Úgy látszik, hogy nem vette észer, hogy Lares hamisította, "vagy csak egy szikrát láttam a szemében?" ennek mi értelme?
    ---
    Egy trollvadász tetemnél találtam egy "bejegyzést" a feljegyzés jobb, ha papírdarabról van szó, vagy ez 1 kitépett lap 1 naplóból???
    Ugyanitt találni egy varázslatot "szorny elpusztítása" ha használod - szorny kicsinyítése jelenik meg a képernyon
    ---
    Elvittem Cor Kalomnak a fókuszkovet a válaszban megemlíti a "mualkozást"
    ---
    Naplórészlet:
    Cor Kalom mindíg kibírhatatlan volt, mikor odaadtam neki a napi learatott mocsárifuvet. Dehát csak 1szer tortént meg!!!
  • krob
    #9382
    Hosszú mél ment! :)
  • Hacker
    #9381
    Naná, hogy lescreenasoholtam. majd elküldöm mailban. De előre szólok, hogy kessé vörösebb lesz a kelleténél. Ez a monitorom hibája, de biztosíthatlak, hogy a élnyeg rajta lesz, mégpedig kivehetően (na most beindul mindenki fantáziája, de senki ne gondoljon, olyan durvára, mert nem az)
  • Hacker
    #9380
    Harcosok? Talán 'Paladinok' ha szabadna kérnem :)
  • nienor
    #9377
    Na jó, megengedem, hogy kifejtsd bővebben..., nekem nem megy a magyarítást meg csak ezért nem akarom leszedni, ha már felraktam...ott ui. helyre nem neagyon utal...vagy én vagyok túl agyatlan, na szóval leírhatnád.
  • Zoleeca
    #9376
    El tudná nekem küldeni valaki a G1 cimet? Itt ülök és lesem a leveleim...
    Köszönöm
  • BaLeeX
    #9375
    Csinálj róla screenshotot és linkeld be plíz. Végignyomtam mind a kettőt nem is egyszer de asszem ez kimaradt :)
    Bár mintha az 1-ben láttam volna.
  • Bandew
    #9373
    Ja és amikor tagja leszek a régi tábornak, megbíznak, hogy szerezzek némi infot a szektatáborról. De hogyan? A napló csak annyit ír, hogy legyen nyitva a fülem. De hogy kell kinyitni a fülem? :D
  • Bandew
    #9372
    A Chromanin küldetéseket hol lehet aktiválni?
  • Hacker
    #9371
    ja tényleg. láttátok már a gothicjátékok meztelen nőjét? Hehehe.
    A 2. részben, amikor Babónak vissza kell szerezni a papírzait Igaraztól...na nézzük csak meg jobban azokat a papírokat. És ott lesz, egy képen.
    Az 1. részben, a térképárustól vehetünk egy olyan papírlapocskét, hogy "vázlat". Hát nem vázlat lesz rajta, hanem a nő képe. Aki még nem látta, az rögtön nézze meg!
  • Hacker
    #9370
    Lester és Pyrokar eltűnt? Akkor 2 lehetőség van.
    1:nem nézted meg elég jó. Tedd meg mégegyszer. Lehet, hogy csak aludni mentek
    2:uninstaláld, majd reinstalláld a progit. És felejtsd el az eddigi mentéseidet. kezdheted szépen előlről. Ez a legeslegrohadtabb bug a játékban. Nekem a sárkányokkal volt, de teljesen előről kezdtem a játékot, és másodszorra, végig is vittem
  • Hacker
    #9369
    G1
    Gólemszív heh? Hát a 2-ben nem tom hogy merre mikor miért. De az 1-ben keresed Xardashoz? Akkor egy kisebb beugróban van közel xardas tornyához. Gólem felélesztés rúnát és sehol nem találtam, és az 1. részbe, (tudomásom szerint) nem lehet rúnát csinálni, csak venni.

    ha a gothic 2-ről beszélsz, akkor fogalmama sincs, de ott találtam egy gólem-idézés tekercset.
  • Zoleeca
    #9368
    Ez azt jelenti hogy:
    Krob, küldem neked emailt
    (Krob: ment mail)