21229
  • W B
    #16104
    Én már másodszorra!
  • tibor16
    #16103
    Van a lovagnak is runája (asszem - csak 1x voltam lovag, az első alkalommal), de azt a lovagoktól kapod. Mást a lovag sajnos nem tud használni.
  • gerop
    #16102
    Kösz szépen.
    Én eddig azt hittem, hogy csak "előállítani" nem tudom a rúnákat, de használni igen ha egyéb úton hozzájutok.
  • tibor16
    #16101
    igaz, -én meg figyelhetnék
  • Takanohana
    #16100
    Tudom. Azt írtam, hogy milicista/lovagként nem megy vele semmire, mivel körhöz kötött rúna, csak mágus tudja majd használni. Tekercs az mindig jól jön, de ő kifejezetten rúnáról írt! egyébként igazad van, írtó hasznos kis rúna a mágus kezében.
  • tibor16
    #16099
    nemaddig-a - a félelem varázslat állati hasznos tud lenni... Pl az addonban amikor démonokat vagy túl erős ellent kell lenyomni... ha elsütöd menekülni fog előled és ha utól éred ütheted nyugodtan, addig nem támad vissza amíg a hatás el nem múlik. Szinte minden ellen jó... de nem csoportos varázslat...
  • W B
    #16098
    Manna a lovagoknak kell. Szereinetm KB : 100 manna legyen!
    Nekem 250 volt
  • Takanohana
    #16097
    A tekercsek jól jöhetnek szorult helyzetben, de én azokra általában nem építettem, csak vész esetére tartogattam őket. A teleport rúnák nem fogyasztanak sokat, alap manával is lehet használni őket. A szent fény semmire nem jó, vibrál, többre mész a sima fényvarázs tekerccsel. A félelem rúnát meg milicista/lovagként soha nem tudod majd használni, el is adhatod nyugodtan.
  • gerop
    #16096
    Nem tudom?
    Van egy csomó varázstekercsem, 2 teleport, 1 szent fény és 1 félelem rúnám.
  • Takanohana
    #16095
    2. fejezetben még egyáltalán nem kell mana, úgysem tudod mire használni, inkább a fegyverhasználatot érdemes erősíteni. Ha már megtanulhatod Albrecht-től a támadó varázslatot, (megkaptad a rúnát), elég akkor manára költeni. Ha csak egyszer is el tudod sütni a varázslatot, tiszta haszon. (Pl. egy csontit az is levisz).
  • gerop
    #16094
    Sajnos a Guide nem szól a lovagok kapcsán a mannamennyiségről. Ahogy nézem a legerősebb varázslatáhiz is elég 30 manna. Már csak az a kérdés, hogy hányszor kell elsütni egymás után.
    Valószínűleg most (2. fejezet közepén) elég 20-30 pont. Később esetleg 50-100 pont.
  • Takanohana
    #16093
    Ha van a vége felé fölös pontod, tehetsz manára nyugodtan, a lovag támadó varázslatai elég hatékonyak.
  • Rash87
    #16092
    Hát az én eddigi tapasztalatom,hogy Mílicia/Lovagként nincs szükség mannára.
    Max. akkor,ha varázsolni szeretnél.De úgy is lesz elég LP-d fejleszteni a mannát,hogyha meggondolod magad. Mert én az Egykezes harcra gyúrtam,az már 100%,és még ígyis van 60 lp-m :)
    De most már énis aazt mondom,h olvasd el a guidot
  • gerop
    #16091
    Igazad van!

    Idézem: 'alap G2-ben'.
    Ezt én úgy értettem, hogy a Gothic 2 kiegészítő nélkül.
  • tibor16
    #16090
    srácok - régebben volt egy szokás, a kérdés elé oda írtuk melyikből is kérdeztek. Pl G1; G2; GA. Hasznos lenne, mert alapesetben így 2 féle válasz van.
    No és akkor ha nem követi csak benéz vki....
  • gerop
    #16089
    Én az alap G2-ben készülök a Lovagi életre. Az erő és a kard rendben is van, de
    mennyi mannára van szüksége egy Lovag-nak?
  • Broafka
    #16088
    az soha nem fog kinyílni, se a simában, se az addonban, az csak úgy van
  • W B
    #16087
    Semmit
  • sanyiiiii
    #16086
    Hali.
    Azzal a ládával a várban amelyik azt irja hogy it will never open mit lehet csinalni???
  • Broafka
    #16085
    szerintem van több is mint 1 aki 60% fölött tanít, bár én most így nagyhirtelen meg nem mondom neked hogy ki az, de ha csak Cedric lenne, akkor a varázslók vagy a zsoldosok kitől tanulnának? :)
  • Rash87
    #16084
    Tudom,hogy le vannak írva.Azokat megis néztem.
    Csak Cedricet nem találtam meg,de most megnézem újból,és megvan :))
    Csak azthittem h ő is tanítvány...úgy elvolt keveredve a sok lovag között..
  • W B
    #16083
    A végigjátszás honlapon levannak irva a tanitok!

    És kösz! Kár hogy csak egy !
  • Rash87
    #16082
    Broafka:
    Véletelnül nem tudod,hogy én most egykezes harcot akarom tovább fejleszteni.
    Eddig 60%-nál tartok,de senki se találok,aki 60% fölött tudna tanítani...(4. fejezet eleje)
  • Broafka
    #16081
    jah, csak 1, miért hányat szeretnél? :)
    amúgy a fekete troll az küldi, Roul adja a küldit, szóval ez olyan mint mondjuk a varázslóknál a summoned golem, abból is csak 1 van, az is küldi...
  • Rash87
    #16080
    Én úgy tudom hogy csak 1.
    Azt is jelöli a térkép.
  • W B
    #16079
    Nekem is van egy kérdésem:
    A játékban hány Feketetroll van?
  • Rash87
    #16078
    Tényleg igazad van :))
    köszi,amúgy egy varázstekercs volt ott ;)
  • Broafka
    #16077
    hmm, várjál csak, asszem tudom :D
    az ablakot mozgatja arrébb egy kicsit asszem, és mögötte van egy üzi
    szerintem
  • Broafka
    #16076
    kivételesen, erre a kérdésedre nem én fogok válaszolni :)
    mert ezt én sem tudom, és én is kiváncsi lennék :)
  • Rash87
    #16075
    Még egy kérdés :D
    A Felsővárosban,.ott a Bíró háza melletti házban, az emeleten a könyvespolc mellett van egy kapcsoló. Ez mit nyit ki? Mert nem sikerült rájönnöm..
  • Broafka
    #16074
    hogy tudjátok addig tartogatni az LP-t?
    én nekem a max 65 LP volt, akkor is kardos voltam
    mondjuk ha kardos vagy akkor nem kell sok LP az tény :)
    egy jó kardos kari szvsz:
    60 minimum dex (hogy elbírjuk a master kardot) master kardot találhatunk a zsoldosok tábora mögötti kis hágó szerű helyen, ahol 2 troll van, ha valaki olvasta a teknikámat, akkor nem lesz gond kinyírni
    30% minimum fegyverismeret (1-kezes vagy 2-kezes tök mind1, de ha master swordos akarsz lenni akkor 1 kezes)
    azért mondom hogy ez a master kard legyen a fegyverünk, mert 60 dex kell hozzá, de 120-at sebez, és az addonban úgyis megszerezzük a Claw of Beliar kardot, és ha az megvan azzal verhetetlenek vagyunk :)
    addig meg a legjobb a master kard
    szóval:
    30% min fegyverismeret
    60 min dex
    ez mennyi LP?
    összesen csak 100 LP kell
    mondjuk ez a minimum, de ha ez megvan, akkor nem olyan nehéz a játék
    Believe me!
  • Broafka
    #16073
    ahham, de a világítótorony tök máshol van :)
    de tudom mire gondolsz, már láttam egy párszor a barlangot, sőt 1X be is mentem, mert azt hittem hogy a varázsló teszten abba a barlangba kell bemenni, ott kerestem a ládát legelőszőr, de azóta nem is jártam ott, majd megnízem :)
  • Rash87
    #16072
    Sztem is jobb az addon :)
    Bár nekem éppen van 109 LP-m
    És még nemtudom mire költsem el,mert egykezest akarok tanulni,de már megvan a 60 %,és többet senki se vállal... :)

    Broafka:
    Az a barlang ottvan a Fekete Troll felé vezető úton. Nem kell átmenni a hídon,hanem a híd előtt van egy kicsivel,jól elvan rejtve a sok növénnyel...
  • Broafka
    #16071
    nem tom, van benne valami, valami ami úgy hagyja magát játszani:
    új story
    új varázslatok
    új karakterek, nem csak az addon világban
    új küldik
    új fegyverek
    új szörnyek :)
    és igazából olyan a játék, hogy az 1. fejezeten úgy ahogy eltudsz játszani, a 2. fejezet már nagyon nehéz, legalábbis a 2. fejezetben lehet átmenni az addon világban, és ott már nagyon szenvedős a játék, ha kijutsz az addon világból, és mész tovább a küldetéseken amik már ugyanazok mint a sima G2-ben, onnantól már gyerekjáték, és szórakoztató
    van még egy nagyon szemét húzás az addonban:
    a sárkányok élete regenerálódik :D
    vagyis leütöd a fél életét nagy nehezen (holott neked már alig van) elmész egy rejtekre hogy visszatöltsd az életedet, mire visszamész a sárkányhoz max élete van :D
    szóval...
  • W B
    #16070
    Jaj! Az gáz! De akor mér jó????????
  • Broafka
    #16069
    amúgy, jó az addon, több xp-t lehet összeszedni, és élveztesebb
    ugyanakkor sokkal, de sokkal nehezebb:
    minden levan korlátozva, szóval egy dex ital nem +5 dexet ad, hanem csak +3-mat
    meg 30-ig 5 LP-be kerül minden, 60-tól meg 10 LP 60 fölött meg 15 LP...
    jah, és azt kifelejtettem hogy ku**a erősek a szörnyek, rohadt nagyokat sebeznek, és nagyon nagy a védelmük, engem az elején majdnem kinyirt egy young wolf...
  • W B
    #16068
    Ja sajna
  • Broafka
    #16067
    miért?
    eddig csak a simával játszottál?
  • W B
    #16066
    Én maradok akor a sima Gothicbál
  • Broafka
    #16065
    komolyan mondom én eddig csak az egykezes Paladinnal élveztem legjobban ezt az addont:
    Varázslóval kicsit akadozok
    nyilas paladin meg nagyon nem megy, egyszerűen nem tudom növelni a dexemet, nincs elég LP, és ez az új dolog az addonban hogy 30 fölött 10 LP kell mindenért, 60 fölött 15, és így tovább, ez még inkább megnehezíti a játékot
    következő karakterem egy 2 kezes zsoldos/sárkányvadász lesz
    remélem azzal menni fog...