57
Létezik e ilyen?
  • jbal
    #57
    nincs szükség dekóderre mert jó a csatornakiosztás.
  • vilagosszikla
    #56
    Én most kaptam egy onlinetv68,progit mej mükszik csak nics hozzá törés .Tudnátok hozzá törést adni. Igaz ez inkáb internet tv adásokat gyüjti össze.
  • Hejja1234
    #55
    Ezt nem igazán értem...hogy érted, hogy jók a leosztások, és mire nincs szükség?
  • jbal
    #54
    nem.de szvsz csillagpontosnál olyan jók a leosztások h nincs is szükség rá
  • Hejja1234
    #53
    Kössz a válaszokat, igen lakótelepen lakok és igen van elosztó a lépcsőházban...sajnos. Így neki se állok kísérletezni egy dekóder összerakásával. Csillagpontosnál a tv tuner+szoftveres megoldás sem alkalmazható?
  • Dj Faustus #52
    "van elosztó doboz a lépcsőházban?"
    Már ha lakótelepen lakik a delikvens...
  • jbal
    #51
    nektek működnek ezek a progik?nekem cx2388-as chip-em van és nem megy.erre nincs program?
  • izb
    #50
    nagyon egyszerű.
    van elosztó doboz a lépcsőházban?
    na ha van,akkor csillagpontos a rendszer.ha nincs akkor soros.
  • Dj Faustus #49
    Az adott helyen levő szolgáltatótól. Weboldalukon/hírlevelükben/szerződésükben ezt jelezni szokták.
  • Hejja1234
    #48
    Üdv!
    Azt honnan lehet tudni, hogy egy adott helyen csillagpontos vagy soros hálózat van?
  • jbal
    #47
    na már megoldottam de tudna vki mondani ezen a ccrypt-en kívül dekóder progit mert nem megy vmi hibát ír ki?volt egy program emlékszem el is indult vmi fórumon láttam.
  • jbal
    #46
    hello!
    van egy Mercury TV Tunerem meg a tv-hez egy ilyen fekete dekóder vagy konverter.azt vmi programmal meglehet oldani h menjenek a tuneren azok a csatornák amiket az fog?és mi a program neve?kösz
  • ivitzp
    #45
    Help me !!
    ezt irja a ronny's cablecrypt decoder v2.04
    Error (c:\CCD\CCRYPT_VC5\ccrypt.cpp line 81): Couldn'n load PHYSMEM VxD
    segitcsetek mi lehet a baja vagy akinek müködik töltse fel valahová és megprobálom azzal is előre is thx mindenkienk
  • TRDaniel
    #44
    Oli Apa: Ezt még én írtam valamelyik fórumba anno
    Ez nem a csillagpontos rendszerre vonatkozik, és nem használható SSAVI kódoláshoz. Ezt régebben sok ember alkalmazta interferciás sűrőként. Amúgy az SSAVI lényege, hogy a video szinkronjeleit eltüntetik. Ill. csak a berendezés számára felismerhetetlenné teszik. Dekódolásnál az lenne a szinkronjel, amit fekete-fehér-fekete vízszintes csíknak látsz a kép szélein. De ez már átalakított, mert eredetileg csak egy "fekete vonal". De ez így nem jellemezhető, mivel eredetileg nem szabadna látni.
  • medver38
    #43
    Tényleg bejőn,sőt a haverom a padlson a szomszának elvezetett upc vezetéke mellé
    rakta és 9 adó bejön,sőt még fóliát sem használ.Lehet,hogy csak az upc kábel miatt
    de neki müxik
  • OliApa
    #42
    Valahol ezt olvastam: "Szerezz be egy szimpla kéteres árnyékolás nélküli sodort rézkábelt, kb. 40 centiset, vegyél két BNC csatlakozót egy be- és kimenetet, csatlakoztasd a BNC-k tűjére(közepe) az egyik eret, másikat a burkolatára. Csavard körbe jó szorosan kb 20 centis alufólia darabbal, majd huzagasd a dróton addig, míg be nem áll a kép."

    Jó lenne, ha vki kipróbálná, kíváncsi lennék az eredményre . . .
  • Penge4
    #41
    Üdv mindenkinek. Bocs, hogy ide írom a kérdésemet, de kapcsolódik a témához.
    Nekem rendes dekóder kéne (hagyományos TV-re) vagy valamilyen megoldás.
    Csillagpontos rendszer van és emeletes házban lakom.
    Mondták már, hogy ki kell venni a szűrőt, de nem férek hozzá a kapcsolószekrényhez.
    Esetleg ha valaki tud valamilyen címet írni, ahol találok hozzá leírást, hogy hogy lehet csinálni dekódert, az is jó.
    Előre is köszi.
  • hadvezér
    #40
    sziasztok
    van egy pinnacle pctv/sat 400e usb eszközöm nem tudtok valamilyen programot
    hozzá amivel lehet szoftveresen dekodolni
    válaszokat privátba
    segítséget előre is köszi
  • Dymon
    #39
    Senki nem tud segíteni?
    Vagy más programot ajánlani?
    elküldeni az e-mail emre?
    Help...
  • Dymon
    #38
    Up
  • Dymon
    #37
    Valaki találkozott már ilyen hibával?
  • Dymon
    #36
    Hi!

    És mi van akkor a csillagpontos rendszeren amikor kódolatlan 7vége van. Aki csillagpontoson van az Nem láthatja, merthogy nem megy be neki a lakására se kódoltan se sehogy??
    Amúgy meg az igaz problémám, hogy megszereztem a ezt CableCrypt progi 2.04-es változatát ami áll nekem egy exe-ből vagy 5 txt-ből és egy .dll-ből. Amikor elindítom ezt a hibaüzenetet írja ki:
    Error(D:\mydocs\Programmer\CCD204\source\ccrypt.cpp line 885):Couldn't allocate memory
    Mi lehet a baj? merthogy ezen a meghajtómon ilyen könytárszerkezet mögött ilyen fájlom nincs az bizti.

    DM
  • R0sc0
    #35
    Csáo!

    mi most kaptunk uj digitális dekodert, antenna digitaltol, és azt kérdezném hogy lehet e dekodolni valahogy pl az HBO-t. Mert jozan paraszti ésszel godolkodom :), és mikor a HBO csatornájára kapcsolok akkor kb 3 mpig lehet nézni aztán eltunik. Namost ez azt jelenti hogy a dekoderbe van valamilyen "tuzfal" beépitve. (SZERINTEM, maugy hulye vagyok ehhez).

    Valami ötlet? kösszi
  • intro1
    #34
    Sziasztok! Nekem egy Pinnacle PcTV USB 2-es kártyám van. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy az usb-s csatlakozás eleve kizárja a dekodolást?
  • HansNew
    #33
    Köszi az infót. Remélem itt Dunaújvárosban az albiban is fog működni.
  • Cornholio
    #32
    Hello!

    Az, hogy a csillagpontos rendszerben nem jön be a lakásba a nem előfizetett csatorna, az nem igaz. Legalábbis Miskolcon biztos hogy nem. Nálunk pl minden csatorna jön, csak zavarva persze.
    Nekem WinXP-n a DekoCrypt nevű progi jött be. Önmagában futtatandó, semmi más progit nem igényel.
    Innen lehet letölteni.
  • HansNew
    #31
    Nekem nem csak fehér csíkok jönnek(HBO,MTV meg a többi), látható kép van(az HBO esetében még színes is), csak vonalas, hangyás, stb. Némelyiknél még hang is van. Nemis az HBO érdekelne, hanem a Sport1, Sport2. Valaki tud valami szoftverről, amivel tudnám dekódolni, finomítani ezt a néhány csatit? (Mint azt már alább is írtam, a DScaler+CableCrypt párost nem tudom összehangolni, nem müxenek együtt)
  • Serpa
    #30
    nem is akartunk előfizetni, csak hátha lett volna vmi lehetőség, akkor talán vettem volna egy tvtunert.

    mindenesetre köszönöm a tájékoztatást.
  • izb
    #29
    Ja ja
    Elviekben árulnak piacokon olyan dekódert amit a tv elé kötsz és megy az HBO.
    Hogy létezik e ilyen program,ami kitisztítja az adást na az jó kérdés.
    Elviekben elképzelhető.
    De szerintem az HBO felejtsd el, 2500ft -ért megnézetnek veled minden filmet minimum 100x.Ennyit nem ér ....
    Már van minden sz@r.
  • ibrik
    #28
    Szerintem "kóborjelet" fogtál.
    Valószínűleg valamelyik szomszédodnál elő van fizetve az HBO és valamelyik csatlakozó (már az elosztódoboztól elindulva) vagy kábel valahol nincs jól leárnyékolva és a kábeled annak a zavaros jelét szedi össze.
    Vagy másik lehetőség, hogy rossz a szűrőtök az elosztódobozban.
  • Serpa
    #27
    nem keverem.
    a HBO logo nehezen, de kivehető.

    műsorújsággal is összevetettem.


    tudnám vhogy finomítani, ha lenne tvtunerem?
  • izb
    #26
    Csillagpontos rendszernél elviekben ez nem lehetséges,valszeg egy másik csatornával kevered,vagy te vagy a kivétel,de értelme nem sok van.
    Minek hagynák benne ha úgysem nézhető és a csillagpontosnak épp ez a lényege,hogy csak azt kötik be,amit fizetsz,viszont ha az HBO be van kötve akkor kódolatlanúl jön.
  • Serpa
    #25
    hmm ...

    mi nem fizettünk elő az HBO -ra, de kódolva mégis jön. (fehér csíkok)
    csillagpontos rendszer.

    ez mitől lehet?
  • HansNew
    #24
    Ok.Rendben, jogos.

    "A dekódolással kapcsolatban:

    Fent van a tuner progi, és megtalálja az HBO-t,MTV-t, stb. Némelyiknél van hang, csak a kép gázos. Ezek szerint nálunk még nem csillagpontos?

    próbáltam DScalert+cablecryptet, de nem működik. Az újabb verziós Dscalerrel nem működik a CC, a régi Dscaler, meg nem talál meg egy csatornát sem semmilyen beállítás eseténsem(Német csatikiosztással sem)"

    Szóval a helyzet az, hogy amint látom, nálam bejön a lakásba mind. Milyen progival tudnám a lehető legjobb minőségben(kép, hang) dekódólni? Mert a DScaler+CableCrypt párost még mindg nem sikerült összehangolnom.

  • ibrik
    #23
    Mint már említettem, a csillagpontos hálózat esetén az a csatorna már be sem megy a lakásba (kódolva sem), amire nem fizettél elő.
  • HansNew
    #22
    Köszi a segítséget!

    A dekódolással kapcsolatban:

    Fent van a tuner progi, és megtalálja az HBO-t,MTV-t, stb. Némelyiknél van hang, csak a kép gázos. Ezek szerint nálunk még nem csillagpontos?

    próbáltam DScalert+cablecryptet, de nem működik. Az újabb verziós Dscalerrel nem működik a CC, a régi Dscaler, meg nem talál meg egy csatornát sem semmilyen beállítás eseténsem(Német csatikiosztással sem)

    Ha jól értem, csillagpontos hálózat esetén már nem lehet szoftveresen dekódolni a dolgokat?
  • ibrik
    #21
    Először is, több progi is létezik, legjobb, ha te keresed ki a neked tetszőt, pl. innen: Honosítóműhely - Multimédia - TV- és rádióvétel
    Ezek némelyike felvenni is tud, de általában egyfajta formátumban, amit neked még tovább kell kódolnod, hogy AVI-t vagy esetleg DVD-t kapj belőle.

    A kódolt csatornákkal már kicsit bonyolultabb a helyzet, mivel az új csillagpontos háózatokon már nem úgy sugározzák ezeket, mint a régebbi soros hálózatokon.
    Ugyanis a soros hálózatban egy kábeltévé szolgáltató összes csatornája bemegy az előfizető lakásába, a kódolt csatornákhoz pedig (pl. HBO) külön dekódert adnak.
    Tehát az HBO számítógépes nézéséhez ebben az esetben vagy ugyanarra a dekóderre van szükség, vagy a neten ritkán megtalálható dekóder-programok egyikére.

    A csillagpontos hálózatokon már egész máshogy van megoldva a dolog.
    A kábeltévé szolgáltató összes csatornája úgynevezett csatorna-csomagonként "kódolva" megy ki a főgerincen, amit bevezetnek a házakban egy elosztóba. Ott minden lakásnak van egy elosztóegysége, amibe csak azokat a szűrőket rakják be külön-külön, amelyik csatornacsoportra előfizetsz, plusz ha van HBO-előfizetés, annak van egy külön szűrője. (az internethez is külön szűrő van).
    Tehát a lakásodba már csak azok a csatornák mennek be kódolatlanul, amelyek olyan csatornacsomagokban vannak, amelyekre előfizettél. Vagyis itt már nem is kell külön dekóder. De ha nem fizettél elő az HBO-ra, akkor annak a jele már nem is megy a lakásodba, tehát nincs mit dekódolni.
    A csillagpontosban pl. a Sport1 és a Gold nincs külön kódolva, hanem valamelyik csatona-csomag részei.

    Meg kell még említenem a műholdas tévézést is. Ebben az esetben ugyanaz a helyzet, mint a soros kábeltévé-hálózatok esetében: dekóder vagy dekóderprogram kell.
  • HansNew
    #20
    Úgy látom, mostanában senki nem olvassa ezt a topicot. Kár érte.
  • HansNew
    #19
    Üdv a fórumnak!

    Új tuner használó vagyok. Vettem egy Leadtek WinFast TV2000 XP RM tuner kártyát.
    Segítségre lenne szükségem:

    - milyen progit ajánlotok hozzá tv nézéshez?
    - milyen progit ajánlotok hozzá tvről való felvételhez?
    - milyen progit ajánlotok hozzá HBO, Sprt1, Gold, stb. dekódolásához?
    - ezeket, hogyan állítsam be, hogy a lehető legjobb kép és hang jöjjön be(tvzés, felvétel, dekódolás esetén is)?
    - honnan tudom letölteni az általatok ajánlott progikat?
    - ha csak alap lesz a UPC-s előfizetésem, akkor is tudom-e nézni a többit(National Geographic, VIVA, stb.)(dekódolhatóak-e ezek is)?

    Lehet, hogy egy kicsit nagy a kérés + lol vagyok, de korábban nem foglalkoztam ilyenekkel, gondoltam, megkérdezek olyanokat, akik nálam jobban értenek hozzá.

    A válaszokat várom ide a fórumra, vagy inkább a [email protected] címre.

    Előre is köszi!
  • nemcsakfeel
    #18
    (( lol. de ez miért hardware részlegben van ???? ))

    az adások amúgy bejönnek rendesen a gépen?
    ha ilyen vállalkozó kedvű vagy, írok még neked pár program címet, amik hasonló célra valók:

    Avant
    ExoTV
    FreeTV
    MultiDec

    jó kisérletezést.