113
A Matav meg Bek.....ja
  • Xboxman
    #113
    Hali all!

    Lenne egy kérdésem az Adsl-t használóktól.Az Adsl splitter-nenk kell 220V-csatlakozó?
  • Hangianix
    #111
    Interware ADSL nem lagos, en legalabbis DAoC-ozom vel, mellette letoltes es semmi gond. Ha meg szar, akkor mindenkinek szar. Uff. A modemes interware-rol tenyleg nem hallottam tul sok jot.
  • CSOCSO
    #110
    tk cool nemek ebben a honapban járt le az isdn szerződés:)))))
    de nemhinném hogy bntjuk mert a sima single vonal is majdnem ennyi azhem!
    szal az marad... lemondjuk az elöfizetést.. meg a mindenkinek nem lesz akkor.. lesz 12 ezerért a tv net meg 4 ezer azaz 16-18 ezer lesz a fullos számla:(((((((((((88 adsl sajna nincsen.. tv net meg kibaszott drága... 13 rugo majdnem..
  • Willy
    #109
    Nem kell megvárnod. Simán kitöltöd a lapot és át állsz. A szerződés arra vonatkozik, hogy a benne lévő időpontig nem mondod le és nem arra milyen tipusú interneted van. Én is ezt tettem.
  • FrezeR
    #108
    Hello! Én azt szeretném megtudni hogy (most isdn-em van) hogy meg kell várnom amig lejár a szerződésem a 2 éves, vagy már át állhatok majd az adsl-re (persze ha tudok...)??
  • Shep
    #107
    Vki mesélje már el nekem hogy néz ki az adsl? mert én nem pont a városban hanem attól pár km er távolabb lakok és én úgy tudom, hogy az adsl központnak van vmi hatósugara amin belűl lehet használni, vagy nem? Kábelt hoznak vagy mi mert ha az kell akkor megrohadhatnak ui. akkor ide tuti nem hozzák ki soha. rohadt kábeltv sincsen akkor miért pont az adslt hoznák ki,
  • Hangianix
    #103
    Nezd meg az Interware-t, nekem az van kb. 1 honapja, eddig 1x halt meg 2 orara (egybol a Matavra kentek ;-))) ). Ha szamitanak meg olyan aprosagok, mint mail cim es tarhely, akkor ez a legjobb. 5 cimet kap(hat)sz 100mb tarhellyel.
  • Dynamic
    #102
    Az Axeleronál 20.000 ft a belépés (máj.8-ig) és egy hónap ingyenes.Tehát gyakorlatilag úgy is felfoghatjuk, hogy csak 7000-et fizetsz a belépésért és fizetsz első havi díjat.(20.000-13.000)
    Így már barátságosabban néz ki a dolog:)
  • Dikkma
    #100
    Matáv már romániában is terjeszkedik? Vagy a Deutsche Telekom találmánya a Mindenkinek? :)
  • Laalee
    #99
    azt sajnalom, hogy vissza kell adnom az isdn powa telefonomat :) pedig mar megszoktam hogy milyen faja... de hat mindenkinek nelkül szar az isdn, marad matav alap+chello
  • Dikkma
    #98
    Mindegyik érték közelítő csak, természetesen.
  • Dikkma
    #97
    És a telefonelőfizetés mennyi akkor, 0 ft?
    A telefon 3000 ft, az isdn meg +2000, úgy lesz 4800.
  • Laalee
    #96
    na ja de az isdn 4800 nem 2500 :)
  • Dikkma
    #95
    Enternet erősen suxx.. pflol?
  • Dikkma
    #94
    Datanet 8300 nettó 10375 bruttó, belépés 11900 nettó tehát 14nemtommennyi :) bruttó.
    Axelero 10320 nettó 12900 bruttó, belépés 15920 bruttó.
    Milyen alternatívák vannak még? Enternet? Axelero lenne a legjobb, francba hogy amikor 10k volt, nem rendeltem :(
    Meg amikor Datanet 8500 :(
  • Dikkma
    #93
    Most jövök rá, a 8300 csak a nettó ár. Mindegy, váltani kell, mert más módja nincs annak, hogy internetezhessek.
  • skorpio7
    #92
    Hát 1 biztos ... AQULI és IMREMAGDI és még sok más modemes , akinek tényleg nincs még csak minimális esélye sem a közeli váltásra ( szélessávú net ) az é.anyját is a pokolba fogja kívánni a Matáv-nak .Hogy óriási visszhangja lesz ennek , az már most biztos .
  • Dikkma
    #91
    100 rugó asszem? De ha nincs mindenkinek (havi 4k) meg axelero net (havi 4500) csak a havi 2-2500 ft-os isdn, akkor még jön hozzá a 8300-as datanet adsl, és máris pár száz ft-al olcsóbban jövök ki. Ha decemberben lejár az isdn, akkor meg már csak a 8300-at fizetem, a 2x00 ft-ot nem is. SZal olcsóbb és jobb. Mi kell még?
    Hogy ne szakadozzon, legyen jó a ping, és jöjjön viszonylagos gyorsan a cucc.
    Namost isdn-nél egyik sem biztosított, most egy nap 2-5 alkalommal szakadok, lassú, ping használhatatlan stb. És még nappal sem tölthetek.
    Persze ezt mindenki tudja, mindenki át is tér majd adsl-re. De mi van, ahol nincs? Ez a szívás. Ismerek olyant, aki vivendis és már most nincs mindenkinekje. Suxx
  • skorpio7
    #90
    Gondolom az ISDN-es szerződést nem lehet felbontanod , különben jön a bünti .
  • Dikkma
    #89
    Mármint a két éves isdn-ből még van (kb. 8 hónap) bots
  • Dikkma
    #88
    Nekem már nyitva még egy iexplorer, olvasom a datanet adsl szerződést.
    Igaz még van isdn-szerződésbőől két év, de még ha párhuzamosan megy, akkor is olcsóbb lesz, a 24h-ról és a sebesség előnyeiről nem is beszélve.
    Matáv :
  • skorpio7
    #87
    HÁT EZÉRT MÁR LEHET .

    Megszünik a MindenkiNet csomag és a 150 Ft-os kedvezmény

    2002. április 29. - Informatika

    A Matáv sajtótájékoztatón jelentette be, hogy július elsejétől megszüteti a több mint két éve működő Mindenkinek díjcsomagját, valamint az éjszakai kedvezményes időszakra vonatkozó 150 forintos átalánydíjat. A vállalat szerint éves szinten több százmilliós veszteséget termeltek ezek a csomagok, és véleményük szerint a több mint fél éve liberalizált távközlési piacon nem indokolt fenntartásuk, helyüket ADSL szolgáltatásuk és az internetre alkalmas kábeltévé hálózatok fel tudják váltani.
  • Draco
    #86
    En nekem azt mondtak hogy ftp-ezni nem nagyon lehet a muholdas dologal(warez ftp stb.) mert az ftphez full duplex protokoll kell es a muhold pedig nem igy mukodik. Ugyhogy ha warezolni akarsz el kell szomoritanalak nem fog menni:((
  • Nark
    #85
    Vettem müholdas cucot.Letölteni meg semmit sem sikerült de a tv csatornákon már körül tudok nezni.Nem egyszerü eset az biztos.Esetleg ha valaki tudna segiteni a nem legális dolgokat hogyan tudom elintezni azt megköszönöm.Már az is eleg lenne hogy ha mondanatok egy cimet ahol körül kel neznem.
  • _RudY_
    #83
    http://www.sat.hu/h/index.shtml
  • Randal
    #82
    8mb/sec?
    Anyám!
    Ez mi, hogy lehet ezt megcsinálni?
    Egyáltalán Mi ez a T1, meg T3?
  • Gery1980
    #81
    Axelero bekaphatja!Ma 2 órán keresztül meghalt a kábelszolgáltatás!Se TV se Internet!Rohadjanak el!
  • Nark
    #80
    Ha valaki tud valamit erröl a müholdas letöltesröl az ne habozzon.Keresem azt a céget amelyik ezzel foglalkozik ,de nem találom ,ha van link vagy akármilyen cim azt tegyétek be ide pls. thx
  • Laalee
    #79
    1 a tömörites
    2 az adsl szerzödes szerint 384 amugy kicsivel több, regebben sokkal több volt :)
    3 nem szamoltad bele a stop bit eket és egyebb marhasagokat ami szükséges a kapcsolathoz, de csak lassitja az adatatvitelt. tehat ebben az esetben az 512kbit az nem 64kbyte os letöltest jelent sokkal inkabb 56 ot.
  • Veriel
    #77
    Az nem stimmel benne, hogy nem szamolsz a tomoritessel.
    A letoltes elvi korlatja adsl-nel a halokartya korlatjaval egyenlo. (Meg a vinyoeval).

    Vagyis: a kabelen fizikailag 50k jel jon at egy masodperc alatt, de ebbol, mire a programhoz eler, siman lehet 200k is, ha a file jol tomoritheto.

    Altalaban nem igy van, mert eleve tomoritett fileokat toltesz le (zip, jpeg, mp3, mpeg), de ettol meg lehet olyan, hogy 50k jon a kabelen, a progik viszont mndjuk 100-at irnak ki, es nem azert mert tevednek.

  • skorpio7
    #74
    Nekem is pontosan az böki . :)
    Ha azt eltörölnék , nem gondolkodnék váltáson , de így mielőbb lépni kell .Nyíregyházán amúgy június 1.-től kezdik meg a bekötéseket , mindenesetre én ilyen tartalmú cikket olvastam .Nálatok legalább elő van irányozva , nálunk meg igéret szintjén van csak még a dolog . :(
  • Dynamic
    #73
    Tudom, ezért érdeklődtem eredetileg az ADSL-ről.Csak az a gond, hogy még semmit nem tudni a bekötésről, pedig 2002 első félév van megjelölve(Nyíregyháza).
    Remélem hamarosan elfelejthetem a UPC-t:))Mondjuk igazából a forgalmi korlát bökte a csőrömet, de az nagyon.
  • Dynamic
    #72
    Tudom, ezért érdeklődtem eredetileg az ADSL-ről.Csak az a gond, hogy még semmit nem tudni a bekötésről, pedig 2002 első félév van megjelölve(Nyíregyháza).
    Remélem hamarosan elfelejthetem a UPC-t:))Mondjuk igazából a forgalmi korlát bökte a csőrömet, de az nagyon.
  • Dynamic
    #71
    Tudom, ezért érdeklődtem eredetileg az ADSL-ről.Csak az a gond, hogy még semmit nem tudni a bekötésről, pedig 2002 első félév van megjelölve(Nyíregyháza).
    Remélem hamarosan elfelejthetem a UPC-t:))Mondjuk igazából a forgalmi korlát bökte a csőrömet, de az nagyon.
  • skorpio7
    #70
    Dynamic !
    Ha nem szolnoki vagy ( mint én ) , akkor örülhetsz , mert júniusig minden más broadband-es városban lesz ADSl .Én a helyedben azonnal elküldeném a "leendő" szolgáltatómnak ( Axelero , Enternet , Datanet , Interware , stb ... ) az igénylésemet , hogy mielőbb bekössék nálam .Hiszen csak OLCSÓBB , GYORSABB és VALÓBAN KORLÁTLAN a Broadband-hez képest .
  • Dynamic
    #69
    8400Kbyte/sec
    az 8MB/sec, há' hogy???
  • marlowe
    #68
    T1(10Mbit): olyan 1Mb/sec, de sok múlik a leterheltségtől, meg a kiépítéstől...

    100Mbit(=T3?): Nekem eddig olyan 8400Kbyte/sec sebességet sikerült vele elérnem....
  • SGonzalez
    #67
    Ez így van, de szerintem meglepő, hogy ahhoz képest, hogy a fizetések milyen alacsonyak és a net pedig drága, nagyon sok magyar internetező van.
  • SGonzalez
    #66
    az a broadband. tudomásom szerint a leglassab kábelnet mo-n. a tvnet az nagyon gyors, 100-200-300 kb/s ha jól tudom, van a chello, ELMÉLETBEN 64kb/s, axelero is ugyanígy.

    Vki nem tud mondani vmit a T1-ről meg a T3-ról? Hogy működnek, milyen sebesség...???
  • Dynamic
    #64
    "a kabelnet meg /csak upc-vel van tapasztalat/ még 60-at se megy"

    Olyanannyira, hogy nekem max. 35k-val jön.(átlag 28-29)De mondjuk nem is ír többet(www.broadband.hu).300/64k, ami kb. 35-körül van, úgyhogy nem is értem ezeket a 60-akat, meg néha van aki 80,100-at ír. (????)