113
A Matav meg Bek.....ja
  • galocza
    #17
    ha letölteni akarsz, akkor azt hiszem a kábel a legjobb. ha játszani is szeretnél, akkor érdemes körülérdeklődni, sokan szidják a kábeles kapcsolatot cs közben... gond lehet viszont ha lekorlátozzák a sebességet, figyelik a le/feltöltött anyag mennyiségét stb.
    a műholdas hátránya, hogy kell egy dial up kapcsolat is felfelé. ha csak letöltögetni akarsz, ebből mondjuk elég valami alap, hogy megmondd, mit is szeretnél letölteni. de pl böngészéskor is kell a telefon (nem minden oldalt tudsz offline nézegetni...) játékot el lehet felejteni.
    adsl: nekünk ilyen van axeleros, 3an tudunk egyszerre cszni, 13-16 up, 52k download. ez a legjobb kompromisszum, ha játszani is akarsz és letölteni is és nincs a közelben használható kábel. hátránya: qrva kevés helyen van...
  • Nark
    #16
    Egyebkent ugy tudom hogy az ADSL 40-50k letöltest tud ahogy a chelo is.Ékes peldája a szivatasnak a Pesti TV-netesek esete .Upc megvette a tv-netet, levágták a kabel, bekötötték a chelot.
  • Nark
    #15
    Nem rossz.Azthiszem meggyöztél rohanok venni egyet :).Csak a letöltes miatt kell a sávszélesseg,mert jatekra irc-re tökeletes az isdn.De azert hozzá teszem hogy a matav és mostmar a Vivendi is be...ja.Ha a Magyar országi bereket veszem alapul(átlagbéreket)akkor bizony rohadt drága a net.Ráadásul ezek a kedvezmenyes idöszakok fálynak a legjobban.Ezzel is azt bizonyitják ,hogy aki nem egy nagyvárosban lakik az le van sajnálva.Én mondjuk itt lakom a budai hegyekben egy községbe nem messze a Nagyfalutol Modhatnam magam akar szerencsesnek mert megigérték ,hogy lesz adsl meg kabel is (mert a Matav adja a kabel tv-t mifelénk),de mar ezt igergetik egy eve es nem latom a végét.Közbe meg jönnek a telcsi szamlak es marad az hogy irinykedem a varosi haveromra .
  • Efreet
    #13
    van ahol a kábel nem alkalmas net-továbbításra, és van ahol nem tud összegyülni a megfelelö számu jelentkezö hozzá. kétségtelen, a kábel az egyik legjobb megoldás, de a DSL dolgok könyebben kiépíthetöek, és vidéken is olcsóbb tud lenni. a müholddal ott a gond, hogy az csak letöltésre jó, mert a kimenö adat az modemen megy, innentöl csak masszív downloadra jó, semmi másra.

    a kábelosztásról meg ne is beszéljünk, mert harapnak rá a szolgáltatók, de nagyon.
  • skorpio7
    #11
    Ezzel csak egy a baj ... szigorúan helyi viszonylatú a dolog .Te ugye szegedi vagy , ami az ország mindössze 1 városa .Azért csak nem költözök oda , mégha oly csábító is az a netes kapcsolat , amivel te is rendelkezel . :)
    Pedig de irigylem .
  • Rincewind
    #10
    Ha van rá lehetőségetek, akkor mindenféle telefonos megoldást nagyívben el kell felejteni!!!
    NEmcsak, hogy lassú és ezáltalal nem ér semmit, de még időhöz is vagy kötve, ráadásul drága... :(
    Aki teheti nyergeljen át ADSL-re vagy most a legjobb megoldás a kábel, ami egyelőre még talán elérhető áron van...
    Én olyan 15 ezret fizetek érte havonta, de ezért cserébe hajnalban nem ritka 6-700 kbíte/sec a letöltési sebesség, de csúcsidőben se esik soha 100k alá. Ráadásul korlátlan így voltaképp a gép szinte 0-24-is connectelve van.
    Megéri az a "kis" pluszpénz, mert ég és föld a különbség például ISDN meg Cable közt.
    ADSL se rossz, de én úgy tudom, hogy az nem nagyon szokott 13-40 k-nál többel jönni, ami a kábelhez képest kaki, bár, lehet, hogy rosszul tudom, mindenesetre nekem ezt mondta olyan, akinek az van...
  • Crem
    #8
    Szerintem a legegyszerűbb módja,ha elmész egy számítástechnikai boltba... Elmondják mi a jobb megoldás! Lehetőleg olyan helyre menj ahol ismernek!;)
    Ugyanis lehet kapni komplett csomagot is!
    A másik ami miatt jobb ha pontosan rákérdezel, mivel itt egyszerre csak 700Mb-ot jelőlhetsz ki!
    Illetve az érkezési oldalról akár több gigát is...
    Ez annyit takar,hogy kapsz egy 700Mb háttértárolót amibe azok mennek amit egyedileg kértél!


    UI: Ha van időd ezt akár 20 percenként is ürítheted és jelőlheted az újat!:)))
    Ugyanis 20 perc 700 MB letöltése!:))))))))
  • Nark
    #7
    Gondoltam rá regebben a gond az hogy nem tudom kicselezni a családodt.:))Talán meg a love se lenne gond ,parapola meg van is.Ja nem is rossz.Tulajdon keppen mit kel csinalnom ?Kijönnek es belövik a parabolát?
  • Crem
    #6
    Mégvalami...

    Első hallásra 60.000.-ft! Igaz! Nem kevés! De én egyszer megfeledkeztem magamról és 80.000.-ft volt a telefonszámlám!:((((((
  • Crem
    #5
    HI!

    Vegyél egy műholdletöltő kártyát...
    49.000.-ft BRUTTÓ! Igaz ha nincs parabola antennád még azt is venned kell... ez kb. 9-25e forint... Használtan meg már úgy vágják utánnad...
    1-2 Mb -al simán nyomulsz lefelé!!!! Hidd el változás lesz az ISDN után!!!:)))
    És ami a legfontosabb!!! a 49e-ben benne van az 1 éves előfizetés ! Illetve a letöltés alatt nem kell a neten lógnod...
  • Nark
    #4
    Egy csomo mindent kene letöltenem azert vagyok pipa.
  • Nark
    #3
    Mind ezt azert írom,mert megkaptam a telefon számlát.Teljesen abba a tevhitben eltem,hogy hetvegen a mindenkinek nevü csomaggal rendelkező fazonoknak lehet nyomulni.Töbször utánna neztem,bementem a Mamutba a matavhoz mert dolgom volt .Ott is megkerdeztem a csajt ő is azt mondta, hogy minden ok nyugodt lehetek erre 8000ft vel több lett a telcsi szla.Merthogy 2200 percet neteztem csúcs idön kívül.Felhivtam öket gondoltam ,hogy itt valami el..szas lesz erre meg aztmondja a picsa ,hogy megszoptam es nem is volt meg csak tervbe se veve ilyen kedvezmeny.Mar csak az a kerdes hogy akkor mi a p..at olvastam a matav honlapon.Vagy ilyen hülye lennek es bekepzelem az egeszet?Tuti hogy nem..
  • Nark
    #2
    Tele van a tököm a matavval.Nekem isdn-em van ami ugye messze elmarad a adsl meg kabeles testvereitöl de ennek ellenére ugyan anyit hanem többet kell fizetnem havonta. Ráadásul meg korlatok köze is vagyok szoritva.Időkorlátok közé.!!Nem netezhetek hetköznap csúcsidöben de meg hetvegen sem mert a kedvezmenyes idöszak ilyenkor is csak 15ó kezdödik.Pedig szó volt rolla hogy legalább hetvegen pentek este 18 ó-hetfo reggel 7ó kitoljak .Legalabb is nallam ez a helyzet itt budan.ADSL-röl egyenlöre csak álmodozom a kabel tv megoldast meg el is felejthetem.Van egy haverom Veszprembe neki a vivendi a szolgaltatója.Naluk legalább hetvegen korlatlan.De ha en 15Ó elött akarok valamit csinalni a neten az 2 ft /perc. Ugylátszik a matavnak nem fer bele a vivendinek belefer?
  • K.András
    #1
    Bekaphatják ja:)