113
A Matav meg Bek.....ja
  • K.András
    #1
    Bekaphatják ja:)
  • Nark
    #2
    Tele van a tököm a matavval.Nekem isdn-em van ami ugye messze elmarad a adsl meg kabeles testvereitöl de ennek ellenére ugyan anyit hanem többet kell fizetnem havonta. Ráadásul meg korlatok köze is vagyok szoritva.Időkorlátok közé.!!Nem netezhetek hetköznap csúcsidöben de meg hetvegen sem mert a kedvezmenyes idöszak ilyenkor is csak 15ó kezdödik.Pedig szó volt rolla hogy legalább hetvegen pentek este 18 ó-hetfo reggel 7ó kitoljak .Legalabb is nallam ez a helyzet itt budan.ADSL-röl egyenlöre csak álmodozom a kabel tv megoldast meg el is felejthetem.Van egy haverom Veszprembe neki a vivendi a szolgaltatója.Naluk legalább hetvegen korlatlan.De ha en 15Ó elött akarok valamit csinalni a neten az 2 ft /perc. Ugylátszik a matavnak nem fer bele a vivendinek belefer?
  • Nark
    #3
    Mind ezt azert írom,mert megkaptam a telefon számlát.Teljesen abba a tevhitben eltem,hogy hetvegen a mindenkinek nevü csomaggal rendelkező fazonoknak lehet nyomulni.Töbször utánna neztem,bementem a Mamutba a matavhoz mert dolgom volt .Ott is megkerdeztem a csajt ő is azt mondta, hogy minden ok nyugodt lehetek erre 8000ft vel több lett a telcsi szla.Merthogy 2200 percet neteztem csúcs idön kívül.Felhivtam öket gondoltam ,hogy itt valami el..szas lesz erre meg aztmondja a picsa ,hogy megszoptam es nem is volt meg csak tervbe se veve ilyen kedvezmeny.Mar csak az a kerdes hogy akkor mi a p..at olvastam a matav honlapon.Vagy ilyen hülye lennek es bekepzelem az egeszet?Tuti hogy nem..
  • Nark
    #4
    Egy csomo mindent kene letöltenem azert vagyok pipa.
  • Crem
    #5
    HI!

    Vegyél egy műholdletöltő kártyát...
    49.000.-ft BRUTTÓ! Igaz ha nincs parabola antennád még azt is venned kell... ez kb. 9-25e forint... Használtan meg már úgy vágják utánnad...
    1-2 Mb -al simán nyomulsz lefelé!!!! Hidd el változás lesz az ISDN után!!!:)))
    És ami a legfontosabb!!! a 49e-ben benne van az 1 éves előfizetés ! Illetve a letöltés alatt nem kell a neten lógnod...
  • Crem
    #6
    Mégvalami...

    Első hallásra 60.000.-ft! Igaz! Nem kevés! De én egyszer megfeledkeztem magamról és 80.000.-ft volt a telefonszámlám!:((((((
  • Nark
    #7
    Gondoltam rá regebben a gond az hogy nem tudom kicselezni a családodt.:))Talán meg a love se lenne gond ,parapola meg van is.Ja nem is rossz.Tulajdon keppen mit kel csinalnom ?Kijönnek es belövik a parabolát?
  • Crem
    #8
    Szerintem a legegyszerűbb módja,ha elmész egy számítástechnikai boltba... Elmondják mi a jobb megoldás! Lehetőleg olyan helyre menj ahol ismernek!;)
    Ugyanis lehet kapni komplett csomagot is!
    A másik ami miatt jobb ha pontosan rákérdezel, mivel itt egyszerre csak 700Mb-ot jelőlhetsz ki!
    Illetve az érkezési oldalról akár több gigát is...
    Ez annyit takar,hogy kapsz egy 700Mb háttértárolót amibe azok mennek amit egyedileg kértél!


    UI: Ha van időd ezt akár 20 percenként is ürítheted és jelőlheted az újat!:)))
    Ugyanis 20 perc 700 MB letöltése!:))))))))
  • Rincewind
    #10
    Ha van rá lehetőségetek, akkor mindenféle telefonos megoldást nagyívben el kell felejteni!!!
    NEmcsak, hogy lassú és ezáltalal nem ér semmit, de még időhöz is vagy kötve, ráadásul drága... :(
    Aki teheti nyergeljen át ADSL-re vagy most a legjobb megoldás a kábel, ami egyelőre még talán elérhető áron van...
    Én olyan 15 ezret fizetek érte havonta, de ezért cserébe hajnalban nem ritka 6-700 kbíte/sec a letöltési sebesség, de csúcsidőben se esik soha 100k alá. Ráadásul korlátlan így voltaképp a gép szinte 0-24-is connectelve van.
    Megéri az a "kis" pluszpénz, mert ég és föld a különbség például ISDN meg Cable közt.
    ADSL se rossz, de én úgy tudom, hogy az nem nagyon szokott 13-40 k-nál többel jönni, ami a kábelhez képest kaki, bár, lehet, hogy rosszul tudom, mindenesetre nekem ezt mondta olyan, akinek az van...
  • skorpio7
    #11
    Ezzel csak egy a baj ... szigorúan helyi viszonylatú a dolog .Te ugye szegedi vagy , ami az ország mindössze 1 városa .Azért csak nem költözök oda , mégha oly csábító is az a netes kapcsolat , amivel te is rendelkezel . :)
    Pedig de irigylem .
  • Efreet
    #13
    van ahol a kábel nem alkalmas net-továbbításra, és van ahol nem tud összegyülni a megfelelö számu jelentkezö hozzá. kétségtelen, a kábel az egyik legjobb megoldás, de a DSL dolgok könyebben kiépíthetöek, és vidéken is olcsóbb tud lenni. a müholddal ott a gond, hogy az csak letöltésre jó, mert a kimenö adat az modemen megy, innentöl csak masszív downloadra jó, semmi másra.

    a kábelosztásról meg ne is beszéljünk, mert harapnak rá a szolgáltatók, de nagyon.
  • Nark
    #15
    Nem rossz.Azthiszem meggyöztél rohanok venni egyet :).Csak a letöltes miatt kell a sávszélesseg,mert jatekra irc-re tökeletes az isdn.De azert hozzá teszem hogy a matav és mostmar a Vivendi is be...ja.Ha a Magyar országi bereket veszem alapul(átlagbéreket)akkor bizony rohadt drága a net.Ráadásul ezek a kedvezmenyes idöszakok fálynak a legjobban.Ezzel is azt bizonyitják ,hogy aki nem egy nagyvárosban lakik az le van sajnálva.Én mondjuk itt lakom a budai hegyekben egy községbe nem messze a Nagyfalutol Modhatnam magam akar szerencsesnek mert megigérték ,hogy lesz adsl meg kabel is (mert a Matav adja a kabel tv-t mifelénk),de mar ezt igergetik egy eve es nem latom a végét.Közbe meg jönnek a telcsi szamlak es marad az hogy irinykedem a varosi haveromra .
  • Nark
    #16
    Egyebkent ugy tudom hogy az ADSL 40-50k letöltest tud ahogy a chelo is.Ékes peldája a szivatasnak a Pesti TV-netesek esete .Upc megvette a tv-netet, levágták a kabel, bekötötték a chelot.
  • galocza
    #17
    ha letölteni akarsz, akkor azt hiszem a kábel a legjobb. ha játszani is szeretnél, akkor érdemes körülérdeklődni, sokan szidják a kábeles kapcsolatot cs közben... gond lehet viszont ha lekorlátozzák a sebességet, figyelik a le/feltöltött anyag mennyiségét stb.
    a műholdas hátránya, hogy kell egy dial up kapcsolat is felfelé. ha csak letöltögetni akarsz, ebből mondjuk elég valami alap, hogy megmondd, mit is szeretnél letölteni. de pl böngészéskor is kell a telefon (nem minden oldalt tudsz offline nézegetni...) játékot el lehet felejteni.
    adsl: nekünk ilyen van axeleros, 3an tudunk egyszerre cszni, 13-16 up, 52k download. ez a legjobb kompromisszum, ha játszani is akarsz és letölteni is és nincs a közelben használható kábel. hátránya: qrva kevés helyen van...
  • Gery1980
    #18
    Nekem kábelem van.Ha jó a link akkor 60-70K stabil.Persze ugrott már fel 1-1 másodpercre 190 környékére, de ez nem számít semmit.Én meg vagyok vele elégedve.És ha bírja az ember pénztárcája akkor gyorsíthatja is, mivel a sávszélesség elbírja.De nekem jelenleg megfelel ez az 512Kb/sec is:)
  • Gery1980
    #19
    Viszont olyan volt már néha, hogy mondjuk töltöttem valamit 40K val és egy másik cuccot meg 60K-val.Az azért tetszett:)
  • Rincewind
    #20
    Neked, miért ilyen lassú??? Ennyire nagy lenne a különbség a különböző helyeken lévő vonal minősége közt? :(
  • Rincewind
    #21
    Nekem a kábeles kapcsolattal sose volt 20 fölött a pingem CS-ben, ha normális szerveren játszottam... De ez szvsz, nagyon szerverfüggő.
  • Crem
    #22
    Hi!

    Azért ez ebben a formában nem igazán jön össze,hogy páran szólunk a szolgáltatónak és sec perc kiépíti...
    Az UPC-nek mi már 2 éve könyörgünk, hogy csinálja meg! Anyagi gondokra hivatkozva ezt félévente eltlják a következő félévre... Pedig nagyságrendileg 30-40 ezer emberről van szó...

    Nekem most ADSL-m van ha nem valami Nádkunyhós kis szigetről töltök akkor 40-48 kb/sec ami ISDN után nem rossz... Az Euronet meg felemelő érzés!:)))
    Megjegyzem fizikailag az ADSL 8Mbit/sec végső határt tud... Amíg a matáv szarrá nem kaszálja magát fokozatosan fog lépésről-lépésre emelni... Most a 1.5megás határ 149.000.-ft/hó!:((((((
  • Gery1980
    #23
    Nem tom.Van még egy pár havernak itt a környéken és nekik is ugyanilyen sebességű a cucc.AXELERO SUCK!
  • SGonzalez
    #24
    SZerintem mo-n elég siralmas a helyzet net téren. Már lehetett olvasni nem egyszer itt az sg fórumon, hogy külföldön nagyon gyors, és nagyon olcsó is a net. Nem tudnék most példát mondani, de biztos látta már más is. És nem csak a nagyvárosokba. De hát ez a nyugat. Ez van. Nekem pl kábelem van, és meg is vagyok vele elégedve, de hát lehetne sokkal gyorsabb is, meg olcsóbb is. Hallottam már olyat is hogy bécsbe a chello 1mb/sec-al jön. De hát hol vagyunk mi ettől... A legnagyobb baj meg az hogy vidéken semmi választási lehetőség sincs, max az isdn, de az is egy nagy rakás sz*r
  • SGonzalez
    #25
    Most egy kicsit offtopic, de ha már úgyis a gyors netről volt szó:
    Hogy működik a T1 meg a T3? Hallottam hogy marha gyors és érdekelne.. Már csak kiváncsiságból is... Előre is köszi
  • Mnemomic
    #29
    Hát igen itt vidéken max isdn van :(( Bennem pl mindig felmegy a pumpa mikor jön az a szöveg hogy ilyen meg olyan gyorsan terjed az adsl. Na persze....

    Az a szar hogy itt egy vadiúj digitális központ van, az egész városnak elég fejlett a vonala. Ja és szinte az egészet be is lehetne fogni az adsl-el.-talán csak a laktanya maradna ki :)

    Ja és sokan előfizetnének rá ha lehetne mert az tényleg megéri nemúgy mint az isdn...
  • Aquli
    #31
    na figy, en faluba lakok, 56k modem, a telefonvonal egy SZAR! a netre felcsatlakozik olyan 38000bps-el, a toltes jon 1-2,5 k/sec-el. Mielott a netre csatlakoznek, fel kell venni a kagylot, mert olyan lasasn kapja meg a vonalat! Cs-be ping 400+ , Isdn EGYALTALAN nincs, kabeltv nincs. Na most akinek kozuletek isdnje van, es a toltes 10k/sec-el jon, az ne nagyon kezdjen panaszkodni!
  • shabba
    #33
    Rincewind:

    Azért az hogy mindenütt van kábelTV közel sem igaz, ahol meg van annak jó ha 10% alkalmas net szolgáltatásra, annak meg jó ha 20%-án szolgáltatnak is. Szóval egy kicsit rózsaszínben látod a világot. A kábelnet szolgáltatás egyébként sem egységes, kinet mit nyújt a szolgáltatója annyival tud tölteni pl. Axe,Chello(512/128kbps), TvNet(2/2Mbps) és van ahol nincs korlát és annyivel jön ami a csövön kifér (50/10Mbps a kábelmodem határa).

    Az sem igaz hogy ahol összegyűlik elég ember ott fognak szolgáltatni. A területbirtokosok(pl. nállunk a fatáv) jegelik azokat a területeket ahol kizárólagosságot élveznek és semmilyen konkurencia megjelenésére nem számíthatnak(pl. mi III.kerület optikai rész), és helyette a versenyterületeken próbálnak előfizetőket szereznki a konkurenci orra elől, amíg nem késő. Velünk meg ráérnek foglalkozni 5-6 év múlva ha a többi területen végeztek, addig itt úgy sem történik semmi. Pl. én is egy 3-4ezer családos ltp.-en lakom még sem hajlandó a fatávkábel csillagpontosítani, pedig az Axelero már egy éve hitegetett a kábelnet lehetőségével, persze idővel kiderült hogy ebből semmi nem igaz és nem is lesz igaz. :( ADSL-el is hitegetett a fatáv, de persze ott is visszalépett, mert gazdaságosabb bekötni más területet mint az optikára költeni. Egyébként a III. kerület torony magasan(2-3x) veri az összes kerületet szélessávú internet igénylésben, ezt maga a fatáv és az Axelero is elismeri, de semmit nem tesznek hogy ezen a helyzeten valami is változzon. Pedig hidd ez nem egy "szegény ember" kerület.

    A másik véglet ha mégis hajlandóak megcsinálni az új csillagpontost, amin lehetne nyetet szolgáltatni. Furcsa módon a ltp. melletti kertesházas területet(Csillaghegy) megérte megcsinálni. Persze ott is a mézesmadzag a kábelnet volt. Amikor bekötötték a csillagpontost, és a fatávkábel megkapta a havi 3000-et a kábelTV után, már nem tulajdonított fontos szereper a kábelnetnek, elvégre az ő pénze megvan. Az emberek meg pofáraestek, mert fizethetnek sokat, de net nem lesz. Legalábbis decemberre igérték nekik, aztán most II. félévben talán lesz igéret van, juniusban meg gondolom benyögik hogy majd a 2003-ban és így tovább.

    Nem értem egyébként az ISP-k és "vonal" szolgáltatók magatartását, sok helyen az emberek tömött sorokban állnak, hogy megtakarított pénzükből súltos havi ezreke-tízezreket rájuk áldozzanak, erre ők úgy tesznek mintha nem is ebből élnének, és nem hajlandók szolgáltatni. De ne csodálkozzunk, elvégre Magyarországon élünk, mit is várhatnánk. Itt nincs versenypiac, senkinek nincs mitől félnie, hogy bármit elvesznek tőle. Az "Ej ráérünk arra még" magatartás nem jár piaci hátránnyal.

    Bocs ha hosszú voltam, de remélem volt benne tanulság milyen is a kábelnet kis hazánban.

    Ps. Ha Budapesten valaki olyan helyen lakik ahol se ADSL-t, se kábelnetet nem hajlandók a szolgáltatók nyújtani, annak ajánlom azt a linket, én most itt próbálkozom. Mikrohullámú kábelnet. Igaz még elég friss szolgáltatás, de remélem beválik, és egyszer én is élvezhetem a szélessávú net örömeit.
    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=9&t=000142

    Csá, Shabba Rulez
  • SGonzalez
    #34
    Szerintem az a baj, hogy a kábel a szolgáltatók tulajdonába van. Ezt pedig bérbe akarják adni, iszonyú magas áron. Ezért van az hogy konkurencia sehol se jön létre(én legalábbis ilyet még nem láttam) és az lenne a lényeg. Utána meg sz*rnak a népre, mert nekik az a fontos hogy meg legyen a pénz, a többi már nem érdekli őket.
    Pedig ha van konkurenci, egy adott területen több cég is versenyez az emberek "kegyeiért", akkor egyre alacsonyabbak az árak, egyre magasabb szintű a szolgáltatás. Szerintem...
  • CSOCSO
    #35
    Nah a topic:)))
    ISDN em van nekem már nem lehet de tőlem van 50 méterre adsl lehetőség.. karácsonyi ajándékom volt bazzeg ere januárban felhivom a matávot mikor hozzák mire benyögik hogy ne várjam me nem lesz.. bazzeg mi ez ha nem szopás???a legnagyobb itten!!
    a tel számla 25 nél kezdődik!!!
    4 ezer elöfizetés, 4 ezer isdn meg 4 ezer az este 6 után ingyé buziság és még hjön a tel számla...
    semi nem lehet nálam.. Cs ben olyan 150-300 között lehet a pingem.. letöltésem olyan 7-8 k között van...
    ez aranyos azé isdn hez képest...
  • Rincewind
    #36
    Igazad van, én rendesen el vagyok tévelyedve. Gőzöm nem volt róla, hogy ennyire siralmas a helyzet... :((((
  • Crem
    #37
    Ez a mikrohullám nem nagy találmány... Ha csak nem a SOTE melett laksz 2 méterrel...
    30k ami a max. és ha szar az idő akkor felejtsd el!

    Mégvalami...
    Mindenki szidja a matávot de remélem mindenki tisztában vele,hogy a matáv 51% a DT tulajdona!
    Akinek 2 fontos célja van ! A németeknek mi fizessük a számláját(átvitt értelemben:) )a másik,hogy az összes megmaradt berendezésüket nálunk értékesítsék...
  • shabba
    #38
    Igen ezekkel mindenki tisztában van.

    Egyébként nekem elég a 30K, pláne napi 24-ban. :) A modemhez képest az is megváltás, és végre nem az órát kell figyelni hogy mikor lesz már végre 6 óra. Az időjárásra meg azt mondják egyáltalán nem befolyásolja, elvégre telefonálni is tudsz esőben. A sávszélesség bővités lehetősége is benne van a technológiában, nem kell annyira tartani a jövőtől sem(54Mbps). Még mindig jobb ha ilyenem lesz, mintha nagypapa koromig 5k-val nyomulok. :) Ja és olcsóbb is mint a DUN.
  • Crem
    #39
    Hát modem után tényleg megváltás!:)))
    Nekem egy jó barátom dolgozik a Sotén! Ott 2Megás mikro kapcsolat van! Az idén bővítik (vagy már be is fejezték) 4Mb ra... Nem akarok hazudni se nagyot mondani,de ez a beruházás több milla...
    Szóval pro és konta ! Adsl & micro!
    Szebb lenne a világ,ha olyan ütemben fejlesztenének mint ahogy az árakat emelik...
  • shabba
    #40
    Annyira nem érdekel mennyi a beruházás, ha olvastad a topicot akkor tudhatod kb.mennyi az annyi(ott nem írnak még 1 milát sem a 11Mbps-es hálóra).

    Sajnos itt nincs pro és kontra ADSL & micro, csak DUN & micro van. Szerintem soha nem fogja megjátszani az ADSL-t a fatáv optikai területen, csak az SDSL-t, de az meg csak az üzleti ügyfeleknek éri meg, árban nem nekünk találták ki.

    Egyébként itt egy link:
    http://www.systel.hu/arak.html
  • Imremagdi
    #41
    Eggyetértek az elöttem szólókkal én is egy vidéki 2000 lakosú faluban lakom, itt nálunk még isdn sem lehet, Kábeltv-nincs, semmi esélym normális internetezésre! Azt nem értem hogy miért nem lehet a modemes internet árát lecsökenteni? , Már kezdetben az is jó lenne ha egész nap fent lehetnénk!

    Most hogy fokozatossan kötik be az adsl- az axelero-nak bövíteni kell a sávszélességét! És ez nekik pénzbe kerül! És ezt kiken fogják bevasalni ? Hát rajtunk!!!!!

    Mi modemesek Többen vagyuk! Ha sokáig ilyen helyzetben maradunk, érdemes lenne összefogni, közös erővel igen is el leheten érni valamit!

    A letöltési sebbességem 4,7Kbyte/sec . Egy este alatt min 5. megszakad a volnal.
  • Aquli
    #42
    azert faluba legalab normalis telefonvonalat lerakhatnanak,ugy modemmel tudnek tolteni olyan 5k/sec-el.
  • Imremagdi
    #43
    egyik ismerösömnek (másik faluban lakik) az internetje csak 1-1.5 Kbyte/sec sebességel jött !!! Kipróbálunk minden, rengeteg modemet, számítógép, windowsok, és nem akart neki becsorsulni, aztán kideült hogy a telefnvolaluk VONALTÖBBSZRÖZÖN volt, ez azt jellenti hogy az adott telefonvolnalszakaszon nem volt már szabad kapacittás , és ezért a matáv összekötött két vagy több vonalat, ez ha csak beszélgetésre használod , nem lehet észrebenni, de ha internetezni akarsz akkori igen!!!

    Mi bementünk a Szekszárdi Matavhoz! A srác bediktálta a nevét és lakcímét, beírták a számítógépbe és már meg is mondták hogy vonaltöbbszörözön van! Beadott egy kérelmet hogy őt kössék le róla, 3 hét múlva le is kötték!!! és 5 Kbyte/sec sebeséggel jön neki (szoftveres modemmel)

    Szerintem menny be a matavhoz és kérdezd meg, mert 1-2 az az lassú, ne add fel amíg minimum 3.5 nem lessz! Mert annyinak kell lennie!
  • Dikkma
    #44
    Ja valami multiplex rendszer a fül nem hallja hogy csak szakaszokat közvetít a vonalad, de a modem igen..
  • Mnemomic
    #45
    A mi városunk 25ezer lakosú. Ma írtam korábban mi a helyzett. Még annyit tennék hozzá hogy annak idején akartak kábelnetett indítani egy helyi cég. A matáv keresztbe tett nekik...De ugyanakkor meg nem hozznak ide adsl-t. Szemét egy cég az biztos....
  • galocza
    #46
    ja, adsl-téma:
    mi egy kertváros-szerűségben lakunk, városhatáron belül, de a városközpont van pár km.
    matávék először azondták, túl messze van (mint a híd), nem lesz adsl. aztán páran errefelé annyit rágtuk a fülüket hogy kijöttek méregetni, és kiderült hogy mégsincs túl messze. tadadaaam! azóta van adsl...
  • Dynamic
    #47
    Akinek adsl van, világosítson már fel.Én úgy értelmeztem a honlapokon(Axelero,Enternet stb.), hogy egy "alap" előfizetés kb. 12.000ft és korlátlan letöltést bitosít.
    Tehát mondjuk az Enternetnél a Mindenkinek csomag 6800ft plusz 2ft minden megkezdett perc után.Viszont a 6800 forinttal együtt nem lépi túl a 12800 ft-ot, vagyis max ennyit kell fizetni.
    Fontos lenne tudni, hogy ez tényleg korlátlan letöltést biztosít?Mert ha igen, már jobban megéri mint a kábel.Kábelnél ugyanennyit fizetek max. 3Gb-ot használhatok és csak max. 35kbyte a letöltési sebesség(Adsl max. 48kbyte).
    Tehát annyi lenne a kérdésem, hogy az Adsl tényleg korlátlan-e(időben és mennyiségben?) és tényleg ilyen árban van-e?
  • Trespasser
    #48
    Én a TVNET-nél vagyok előfizető.Korlátlan kábel.
    A bekötés volt 40.000FT, és havonta kell 10.000FT-ot fizetni.És a letöltés 100KB/másodperc hétközben.Hétvégén már nagyon alacsony, de szerintem megéri.