Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

MerlinW
#39183
Tervezel az elkövetkezendő 3-4 évben 4K-s felbontásban játszani? Ha nem, akkor nem érint a "probléma".

[merlinw.org]

bajgunar
#39182
broman191
#39181
Az említett gyártók mindegyike 3 év garival kínálja általában a termékeit, kivétel a 'GEFORCE' ami nem létezik mint gyártó...de gondolom a referencia modellre gondoltál alatta. Mondjuk annak a hűtése sem rettenetesen rossz a GTX 970 kedvező fogyasztása mellett... Annak ellenére én mindenképpen valamelyik többventis példány mellett voksolnék, főleg hogy ref. modellek általában hasonló árban versenyeznek (3 év garival persze)...így részemről a Giga-féle WindForce 3 OC nyerne a viszonylag kedvező árával! 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39180
Sziasztok!

Gtx 970 vennék de melyik gyártót válaszam:MSI-GIGABYTE-ASUS-GEFORCE???????

Azt kapsz amit adsz!

dartonite
#39179
Koszonom!
broman191
#39178
30-35e Ft körül!

@Szasza20: Én első körben kipróbálnám a GTX 750 Ti-t, tisztességes előrelépés lenne... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

dartonite
#39177
Sracok Sapphire Radeon 7870-et mennyiert tudnam eladni?
Hibatlanul mukodik, csak mar nincs ra gari.
20-30?
Szasza20
#39176
De most 750 ti-re érdemes lecserélni egy 650 Ti-t?

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

broman191
#39175
...és alig fél év múlva jön az ő utódja is. Csak levegőt érdemes venni mostanság... <#idiota>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#39174
290 elég hangos, még a jobb modellek is ... jó szívvel nem ajánlanám 😊

(a teljesítménye jó ér-érték arányúvá teszi, de tényleg csak zajra kimondottan érzéketleneknek lehet alternatíva)
Utoljára szerkesztette: arty, 2015.01.25. 16:22:29

Forza.

broman191
#39173
GTX 760-at így a GTX 960 megjelenése után csak jelentősen áron alul vennék, újonnan a jelenlegi elszállt árak mellett semmiképp. Az R9 280 és 280X ára szintén nevetséges szintre mászott fel az utóbbi hónapokban (kb. +15-20e Ft modelltől függően), valamint alig fél év múlva jön az utód, ami már valóban új lesz, nem csak átenevézés és apró finomhangolás, VRAM herélés mellett... Ha nem sürgős, akkor mostanság inkább ne vásárolj semmit az említettek közül, hátha az elkövetkezendő pár hónapban valamelyest javul a árhelyzet... Ha az eláírásodban lévő GTX 650 Ti-ről váltanál, akkor pl. az emészthetőbb árú GTX 750 Ti (2 GB GDDR5-tel) is teljesen más világot jelentene...ha nem szimpatikus és mindenképp magasabb teljesítményű modellt szeretnél, akkor a 280X helyett inkább az R9 290 felé kacsintgatnék...jelentősen többet ad teljesítményben, alig magasabb ár mellett.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39172
szerintem egy gtx 750 ti most a legjobb választás ár-érték-fogyasztás bajnok 😊

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

arty
#39171
280x a leggyorsabb... ha éjjelnappal fizixes játékokkal játszol és 1-2 pluszeffekt hiányzi, akkor ne ezt vedd 😊

ha pedig vidia, akkor 760, mivel a 960 alig gyorsabb, de drágább (bár mondjuk kevesebbet is eszik)

Forza.

Szasza20
#39170
Ja és még annyi hogy a 280x nem támogatja physx-et, és ez játékokba mennyiben látszik, vagy esetleg olyanról tudtok -e hogy ez miatt nem indult el játék vagy ilysmi, azért kérdezgetem, mert mindig is Nv káryátm volt és felmerült bennem hogy kipróbálom a 280X-et mert 70ért már van Asus! és csak 5k val több mint a GTX 760

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

Szasza20
#39169
Sziasztok GTX 760 vagy 960 vagy R9 280X? Melyiket érdemes?

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

MerlinW
#39168
"akkor az iden megjeleno jatekok tobbsegenek is kotelezo lesz"
Hát ajánlom is 😄

[merlinw.org]

dartonite
#39167
En is koszonom mindenkinek az otleteket itt es a Milyen gepet vegyek topikban is.
Megvan az ssd, a vinyo es a gtx970.
Hat...eg es fold.Az AC:U maxon is teljesen siman fut, pedig az elozo kartyam szetizzadta magat.Eddig ez volt a mervado, ha ez megy akkor az iden megjeleno jatekok tobbsegenek is kotelezo lesz 😊
Doom 4
#39166
Az zsír, akkor ami van 500as om ahhoz nem kell nyúlni. Köszönöm!

"...közösség elleni izgatás, már lassan minden nyelvbotlás..."

MerlinW
#39165
970 kemény 145W-ot eszik terhelve. Azaz 100W-al kevesebbet, mint a 760. Egy jobb 400-450W-os táp elég neki.

[merlinw.org]

Doom 4
#39164
Hali! Segítséget szeretnék kérni!.
Jelenleg ilyen gépem van:
Alaplap: Asus p8 h61-MX USB3
CPU: Intel Core i5-3470 (3.20 GHZ)
VGA: Nvidia GTX 650 (sima, nem TI)
RAM: 8 Gb
Táp: Chieftec iArena GPA-500s8

Hamarosan megjelenik az Evolve és szeretném már felkészülten várni a játékot. Gondolkoztam már, hogy mire cseréljem le a VGA-t de igazából nem tudok dönteni.

Itt GTX 760 (Enjoy on High Settings in 19x10 Resolution.) és GTX 970-et (Play on High Settings in 25x16 Resolution.) javasolnak ezekkel a kiegészítésekkel. Na most Jelenleg a monitorom max. felbontása 1680x1050 bár lehet valamikor le lesz cserélve 1920x1080-asra de egy éven belül tuti nem, de az is lehet majd csak ha tönkre megy. Viszont ha veszek videokártyát akkor már tartósnak kéne lennie. Még februárig mindenképp várok vele, de azért jó lenne előre tervezgetni. Igazából a GTX 970 felé húzok, de nem tudom, hogy elég lesz a táp hozzá.
Utoljára szerkesztette: Doom 4, 2015.01.14. 06:54:43

"...közösség elleni izgatás, már lassan minden nyelvbotlás..."

dartonite
#39163
Koszi 😊
arty
#39162
a drágábbat vedd: jobb hűtés -> halkabb

nekem egyébként pont ilyenem van és absz elégedett vagyok vele, tuningot is állat módon bírja 😊

Forza.

dartonite
#39161
Udv uraim,

Szeretnem a segitsegeteket kerni hogy Gtx 970-esem beruhazasomban milyen szempontokat kene figyelembe venni?
A bolt ahonnan be fogom szerezni, ezt a kettot javasolta:

GeForce GTX970 GigaByte GV-N970IXOC-4GD PCX vga kártya
99.000.-
GeForce GTX970 GigaByte GV-N970WF3OC-4GD PCX vga kártya
101.500.-

Van szamottevo kulonbseg? Egy AsRock Z77-es lap es egy I5-2500 as CPU hajtana.
#39160
<#eljen>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

arty
#39159
köszi mindenki nevében a visszajelzést! (ritka)

ezekszerint a 3 mag jobb, mint a kettő 😉 (mármint: SOKKAL, fc4 pl el se indul 2 magon...)

Forza.

#39158
Ma vettem egy Gigabyte R9 285-t. 4 éves x3 athlon 6 giga rammal és a Watch Dogs meg Far Cry 4 és szaggatásmentesen fut.
Megérte. A proci még ráér 😄

broman191
#39157
Attól függ milyen áron szereznéd be, mert akár 4-5e forinttal többért kapható R9 280 is...a konfighoz passzol és hatalmas előrelépés mindkettő a GTX 450 után! 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.01.09. 17:21:03

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

SimaSuna
#39156
Köszönöm! 😊
MerlinW
#39155
Abban az árkategóriában jó választás a 270X.

[merlinw.org]

SimaSuna
#39154
Üdv Srácok!

Kérdésem lenne...adott:

Lap: Asus Asrock Extreme 3
CPU: AMD Fx 6300
RAM: 8Gb
jelenleg GeForce GTS 450 (2Gb)-om van. - Ezt cserélném most R9 270X-re.
Jó pár éve még benne voltam ebben a Ati-AMD-Nvidia dologban, viszont sajna mára kiestem belőle.
"illik' a konfighoz a kártya, vagy keressek árban megfelelőt hozzá?
Előre is köszi!
#39153
haveromnak szereztem ismerőstől 5hónapos 280x-et 55be garisan..
tölétesen megy

i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27

broman191
#39152
Az említett három kitétel együtt jelenleg elég álomszerűnek hat, így 15' elején, a mostanság alakuló árfolyamok és egyéb tényezők mellett... Elsőre beugrott a GT 740, de az is 25e Ft környékétől kapható... Ha azt a kegyetlenül alacsony árat nem említetted volna, rögtön ment volna a szokásos GTX 750 esetleg GTX 750 Ti válaszként, de mindkettőnél érezhetően jobban a zsebbe kell nyúlni...cserébe modernek és ár-érték arányban remek választás mindkettő... Használtan esetleg egy GTX 650 Ti 1GB DDR5-tel kijön a keretből, talán egy 2 GB-os GTX 650/650 Ti modell is alkalmanként felbukkanhat még emészhetőbb áron, de közük sincs a GTX 750/750 Ti világához...

ui.: 20e Ft környékén szvsz egy használt HD7770-ben gondolkodnék 1 GB GDDR5 társaságában, akármennyire rossz tapasztalatod van az AMD-vel...nekem anno a HD5850 nem volt akkora horror és hasonló generáció mint az általad említett kari... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.01.07. 20:53:05

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39151
Elvileg bekapcsolható a 4. mag 😊
De kérdés igazából az hogy ez a lap meghajtja e egyáltalán a VGA-t? Nem fog e fagyni meg ilyesmi.

arty
#39150
3 mag érdekes kérdés - két maggal ugye sok játék már nem elégszik meg.... nade, hogy csupán egyel több elég-e, az szerintem talány, keveseknek van ilyen ... (nekem volt phenom2-m, a 720-as, 3 maggal)

szerintem erősen játékfüggő, ha fullhdben játszol, akkro mindenhol lesz ugrás, hatalmas 😊
csak ami 4 magot AKAR, ott a 3 helyetti 15 frame/sec még mindig nem lesz pl játszható ...
Utoljára szerkesztette: arty, 2015.01.07. 14:36:09

Forza.

#39149
Lenne egy kérdésem. Már idős a gépem. Ez az. Nem reklám csak itt le van írva minden.
Szeretnék újat venni és amit kinéztem az olyan 200 körül van. Házzal, táppal. Erre most nincs keretem, de már nagyon nem megy semmilyen új játék. Ezzel a lappal/procival/memóriával megvenném előre a XFX R9 285 kártyát és majd később az i5 lapot/procit stb...

Futnának a játékok viszonylag használhatóan?

arty
#39148
vedd meg a 20k-s nvidiát, mivel ugye választásod nincs, ergo a kérdés is nehezen értelmezhető: tudod a márkát, megvan az összeg, mi a kérdés? a hol? vedd iponban. kész 😄

(noha, akinél "sok játék nem szereti, kifagy, stb" van, ott gyanus, h nem a driver fog segíteni, hanem egy esetleges windowsreinstall 😛 )

Forza.

Kly
#39147
Üdv!

Videokártya cserére szántam el magam, mert a gépemben jelenleg egy vtx rad 5670 van és egyértelműen ez a szűk keresztmetszet a konfigban. Az új kiválasztásban a segítségeteket szeretném kérni, mert az utóbbi években nem igazán követtem a piacot, nem tudom, hogy mi a "bikasági sorrend".

Az új kártyára alapvetően olyan 15-20k-t szánnék, nvidia legyen (ati kártyák driverével meggyűjt a bajom az évek során, sok játék nem szereti, kifagy stb.) legalább 2GB memóriával. Ezek alapján mit javasolnátok?

Scientia potentia est.

hungary27
#39146
LeC-nél vannak r9 280 asok 54 000 környékén.
#39144
ha szereted a physx-et akkor megjegyezném hogy a gtx 750ti tökéletesen alkalmas minden eddig megjelent physxet használó játék legmagasabbb fizikai beállítással való futtatására 😊

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

broman191
#39143
Többnyire csak átnevezés, talán az órajelek változtak valamicskét...a 270 és 270X-nél valamint a 280-nál az említettek közül. A 260X valamivel újabb fejlesztés, de érdemben alig használja ki valami a TrueAudio-t és hasonló új képességeket... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39142
tényleg köszönöm a tippet, találtam is egy jó vásárlási helyet :

http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/gigabyte/radeon-r7-260x-oc-2gb-128bit-ddr5-pci-e-gv-r726xoc-2gd-p201994831/

#39141
de amúgy köszönöm a válaszokat ! nem is hallottam még ezekről a kártyákról. ha gyorsabbak és jobbak és ugyanott vannak árban, akkor persze hogy azt veszem majd meg vmelyiket

#39140
ezek már a kártyák új típusmegjelölései ? gondolom fejlesztettek rajta vmit, sebesség vagy fogyasztás vagy ilyesmi

#39139
so-so. a jelenlegi konfigommal is annyi játékom van, hogy soha nem játszom végig még azokat sem belőle ami igazán érdekelne munka mellett.

amúgy is inkább régebbiekkel tolom ha van időm, vagy olyanokkal mint a grimrock vagy might and magic x, azoknak nem igazán kell gépigény. de még az oblivont se toltam végig csak alapon, rengeteg javító modja van, időm viszont nincs.

de tényleg van egykét játék ami érdekel, és full maxon akarom játszani nagy tévén hogy maxos legyen az élmény. pl RAGE-t max fokozaton akarom végigizgulni, hardon már végigvittem, de csak 1mb-s a vidkarim memóriája, csak az mentette meg az élményt hogy SSD-ről futtattam, így gyorsan töltött be minden textúrát, mégha picit látható is volt a lemaradás, nem volt zavaró

#39138
jelenleg r7 260X 2gb valamint GTX 750 Ti 2gb a minimum (40ezer körül vannak)
Utoljára szerkesztette: lo9in, 2015.01.03. 21:14:25

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

broman191
#39137
Egyik sem ér annyit, ha még újonnan kaphatóak egyáltalán, immár R9 270 és R9 270X néven futnak, azokból lehet érdemes válogatni! Szvsz 270X helyett inkább gyűjtenék még pár ezrest egy R9 280-ra!

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39136
bár utánanéztem, lehet el is dőlt, de kiwi vagyok a véleményekre is

http://prohardver.hu/teszt/a_radeon_hd_7870_es_hd_7850_tesztje/hd_7870_es_hd_7850.html

http://www.hwcompare.com/12187/radeon-hd-7850-vs-radeon-hd-7870/

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1663237/7850-7870.html

#39135
kártyavásárlás előtt vagyok , a kettő között hezitálok :

hd 7870 - 51.000

vagy

hd 7850 - 41.000

melyik legyen, és van e vmi márka amit ajánlotok ?

#39134
Bahh, jogos. Valamiért a HD7850-re asszociáltam...😄

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

broman191
#39133
GCN előtti karival már nem foglalkoznék használtan sem, ha bármilyen mai/jövőben megjelenő játékkal játszani szeretnék...a régebbi játékokban még érezhetően gyorsabb volt a HD6850, 2 évvel ezelőtt még én is felé hajlottam volna. Mára már nincs akkora hátránya, GCN-t szerető újabb generációs címeknél pedig sokszor legalább egálban van, esetenként pedig előnyben is...a jövőben nem kérdés, hogy az utóbbi esetből lesz több. Másrészt csak idő kérdése, hogy a kompatibilisási listákról lecsússzanak a GCN előtti karik...

VGA megateszt: 22 kártya Full HD-ban @ PH!

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64