Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

rooney8
#39132
néztem benchmarkokat, van ami hd7770-nek kedvezett, no meg 2010-es kártya, nem egy mai darab.

Vigyáznom kell magamra, mert bel?lem csak egy van, mások többen vannak, ?ket könnyebb pótolni.

#39131
Inkább használtan vennék egy HD6850-et hardverapróról.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

rooney8
#39130
sajnos az árszegmens behatárol.
procira úgy 15k van, alaplapra minél kevesebb az is max. 15k, memória egyelőre 4gb, aztán később lehet még venni hozzá, vga pedig szintén 20k a plafon.
ha ebből ki tudnál hozni valami jobbat, akkor azt szívesen fogadom, annyira nem értek a hardveres dolgokhoz 😊

igazából nem vagyok nagy játékos, fifa-val játszom rendszeresen, a többi csak ilyen eseti játék.
előző gépem core 2 duo e4700, 2gb ram, 8600gt volt, úgy-ahogy azzal kibírtam eddig, de az már tényleg nagyon kevés.
Utoljára szerkesztette: rooney8, 2015.01.03. 17:59:48

Vigyáznom kell magamra, mert bel?lem csak egy van, mások többen vannak, ?ket könnyebb pótolni.

broman191
#39129
Sokkal jobb választásod 20e Ft környékén nincs...a proci 2 mag/2 szál párosa nem igazán a mai játékok igényeire lett szabva és a RAM-hoz is még legalább 2, de inkább 4 GB beszerzése ajánlott lenne!
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.01.03. 17:40:42

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

rooney8
#39128
sziasztok
pentium g3420 procihoz és 4gb ramhoz keresek egy vga-t olyan 20k körül. hd 7770-et néztem ki, ez szerintetek jó választás? kevés/sok/pont jó a procihoz?

Vigyáznom kell magamra, mert bel?lem csak egy van, mások többen vannak, ?ket könnyebb pótolni.

broman191
#39127
Akkor csak puszta véletlen hogy ~20 °C szobahőmérsékletet hozzáadva éppen értelmezhető lett deltás adatként... 😊)

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

MerlinW
#39126
Elírtam, 35 fok akart lenni😊

[merlinw.org]

#39125
15 fok? Kérlek mond, hogy csak elírtad 😄

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

broman191
#39124
'15 fokos' <#pardon1> Delta T °C-ban ? 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.01.03. 05:22:42

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

MerlinW
#39123
Nekem is Giga, problémám egy szál sincs. Az előző (AMD) kártyám is ugyanezzel a Windforce hűtéssel volt felszerelve, azt is szerettem. 3 lassan pörgő halk venti, 60% alatt szinte semmi hangja nincs.

Fesz emelés nélküli tuning: +140Mhz Core Clock, +500Mhz a memórián. Stabil és nem kell a hőmérséklet miatt aggódni, (nyugalmi állapotban 15 fokos a GPU)
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.01.03. 02:22:22

[merlinw.org]

#39122
Köszi a válaszokat. Sajnos pont csak a felső PCI slot alá tudom a hangkártyát betenni, úgyhogy lemondtam róla, amúgy is jóideje USB-s fejhallgatót használok, ha meg nagyon hangfalazni akarok, jó lesz az alaplapi. Régi alaplapban nekem is a földszinten volt a hangkártya, de év elején cseréltem alaplapot és procit, akkor láttam már én is, hogy ebből még bajok lehetnek, de az 580gtx alá még épp befért. Még megvártam az év végét új VGA-val. Délután végül a "többpörgős Giga" mellett döntöttem. 😄

PS4 ID: Vordengo

broman191
#39121
2 slotnyi hely mindenképpen megy a levesbe, akármelyiket veszed, így inkább többpörgős Giga szvsz...a hangkarit nem tudod áttenni egy másik bővítő slotba? Nekem a régebbi alaplapomban olyan mélyen volt a dedikált hangkari, hogy szinte a ház alját súrolta, a vga terpeszkedett vidáman...2x2 slotos is elfért volna. 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#39120
giga!
3 év garis, többi 2 ...

Forza.

#39119
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre illetve tapasztalatra GTX 970-esekkel kapcsolatban. Belinkelek 4 kártyát ami szóba jöhetne, mindenképpen szeretnék velük 100ezer alatt maradni, de mielőtt nekiesnék, kíváncsi volnék a tapasztalatokra.

Palit

Gainward

Zotac

Gigabyte

Még annyi, hogy van a gépemben egy X-fi Gamer hangkártya, ez miatt gondoltam, hogy ilyen hűtésekre lenne szükségem, (bár a belinkelt Zotac 2 ventis úgyhogy akkor hangkártya kilőve), mert így is most fél centi hely van a VGA-m és a hangkártyám között. Vagy inkább felejtsem el a hangkártyát úgy ahogy van, és hagyatkozzak az alaplapira?

PS4 ID: Vordengo

Csabesz6
#39118
Meg is történt, kedden érkezik az MSi illetve a Hexa+ 😊

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

arty
#39117
pont a több ram jobb, ha kicsi a ramsávszél... szerintem a 2gigást vedd!

Forza.

#39116
Gyengebb kartyakon is fel lehet nyomni a textura felbontast maxra, ritkan van merheto hatasa a teljesitmenye. Mar ha van eleg ram.. A 2 most eleg majdnem mindenre.
Csabesz6
#39115
Na lassan befejezem, már csak egy gondolat jött.

MSI 750-ből lenne 2 gigás verzió is. Nem sokkal drágább +3k. Tudomásom szerint ilyen esetben (128 bites mind a kettő, nyilván) kb nem oszt, nem szoroz az a +1gb VRAM. Vagy ennyiért cserébe érdemes azt? Plusz valamiért az ASUS lenne szimpibb. Abból meg csak 1gigás van.
Utoljára szerkesztette: Csabesz6, 2014.12.13. 22:04:38

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

broman191
#39114

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39113
Üdv!

Tudnátok ajánlani olyan vga-t ami 3840x2160-as felbontást már tudja és van rajta normál méretű displayport.
A játékbeli teljesítménye nem releváns. Filmek menjenek,ennyi.
Jelenlegi PC-m :
Asus m4a87td/usb3
cpu 955BE
gigabyte hd 6870
4 GB memória
fsp hexa 500w

Köszönöm!
Csabesz6
#39112
Igen, de ahogy az új árakat néztem, ott nem nagyon van változás 😊

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

arty
#39111
magyar trend: karácsonyra (decemberre) minden megdrágul, ami számítógép ... 😊

Forza.

Csabesz6
#39110
Na kérem. Úgy néz ki, hogy vatta újat rendelek, GTX750-ből, valószínűleg Ipontól. Kérdés, hogy várjak-e év elejéig, hátha lesz még akció? Nem tudom, mi a trend ezeknél a cuccoknál. Meg persze akkor megint lecsaphatok a mások által megunt cumókra. De eléggé csábító a zsír új termék.

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

broman191
#39109
A Guru3D R9 290 Crossfire tesztje alapján minimum egy 700W-os 80+ bronze minősítésű tápban érdemes gondolkodni, combosabb tuninggal több is elkélhet a 290X CF adataiból kiindulva... Azért ajánlottam inkább 'mezei' 290 modellt, mivel az X-es ár-teljesítmény aránya jócskán rosszabb, csúcskategóriás presztízstermék lévén...és lényegében ugyanazt a teljesítményt megkapod egy kicsit tuningolva vagy akár többet is...ez a high-end helyzet hosszú évek óta... 😉

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Csabesz6
#39108
Köszönöm Nektek!

Szerintem a végén úgy is az fog dönteni, hogy milyen körülmények között jutok hozzá a cucokhoz 😊 Mivel a nextgen csak érintőleges, és a régi címek mennek nálam inkább, így nem fogok mellé egy HD7850-el. Ha meg szembe jön a gtx750, akkor azt választom.

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

arty
#39107
+1

sajna ezek a "garázsszimek" általában (nem mindig, nekem race, assetto, rf1, stb perfekt volt minden amdmen) a dzsiforsz felé kacsintgatnak

Forza.

broman191
#39106
500W bőven elég az említett karikhoz, 400W is...szerintem egy GTX 750-nel jársz a legjobban! 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Csabesz6
#39105
Mastersen is nyomom a rinyát, szóval próbálok mélyen beleásni 😊

Hát őszintén szólva RACE sorozat megy még mindig, illetve rFactor1. Assetto ki van zárva, akármit csinálok oda új pc kell majd. rF 2 lenne egyedül az, ahova szívesen bekacsintanék, hátha elmenne úgy ahogy, offline, egy autóval. A jelenlegi konffal elindult, egész tűrhetően ment a demo, csodálkoztam is. Illetve táp is kell majd, kérdés hogy egy jó 500w elég e nekem? (FSP, Chieftec, használtan, nagyonmax 10k)
Utoljára szerkesztette: Csabesz6, 2014.12.10. 19:12:20

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

arty
#39104
7850 nyilván erősebb(~ +20-25%), DE... szimulátorok... általában fakezű fejelsztők... sokszor nvidia "egyeduralommal"... nehéz ügy 😄

konkrétan melyik játék? 1-2-t ismerek, hátha.
+topikjában csak van valakinek amd-je, kérdezz rá nála/-luk... 😊

Forza.

Csabesz6
#39103
Újbóli böngészés után arra jutottam, hogy ennyiért R7 szériát fölösleges néznem, nem egy kategória.
HD7850 (1G😎 VS GTX750 (nem Ti) háború dúl most a fejemben. Ki hova szavazna? Esetleg más alternatíva?

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

Csabesz6
#39102
Sziasztok.

Bonyolódik a helyzet. A keret felugrott 25-28k-ig. Bővül a repertoár, Én meg bajban vagyok 😄
R7 szériák is képbe jönnek már (R9 már talán kilóg ahogy nézem), illetve oldschool fronton kereshetek 7770-nél erősebbet is akár.
Illetve nVidia fronton jönnek a 650ti-k ennyiért, vagy 750-esek. Gőzöm sincs, hogy a régi technikákból maxoljak, vagy vegyek egy újabb generációt, ami talán kiszolgál későbbi, friss konfigban is. Plusz másik dilemmám, hogy nagyon kipróbálnék már egy AMD-t, de a szimulátorokhoz amin játszok/játszanék inkább nVidia ajánlott. Ötletek? Köszi 😊

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

Krszti1160
#39101
ez jó xD Pakssal 😄
mért jobb a sima 290-es az x-es verziótól? 😄
kivan nézve egy fsp aurum 600-as táp, de ha 2 kártyát dobok bele, akkor lehet 800 vagy 1000w-os tápot kellene néznem nem? :/ (tápot minden féleképpen akarok cserélni 😊 )
broman191
#39100
"nincs olyan, hogy 'az nvidia több fps-t nyújt', egy gyorsabb, drágább kártya nyújt több fps-t" - Kivétel ha bizonyos fejlesztők 'hanyag módon' használják a GameWorks modulokat, akkor teljesíthet egy drágább piros kari úgy, mint egy olcsóbb zöld...pár AMD-s címnél is előferdülhet ilyen, persze fordítva. <#buck>

@Krszti1160: Vegyél használtan két R9 290 (nem X-es) karit, amint megérkezik a 390 & 390X, sok high end user biztosan meg akar majd szabadulni az előző generációs 'elavult sz4rjaitól'...lényegesen olcsóbb és teljesítmény ügyileg is jobb megoldás, mint egy túlárazott presztízsmodell GTX 980-ba fektetni...csak legyen direkt kapcsolatod Pakssal... ;-D
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.12.09. 16:59:13

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

kemszi2
#39099
eddig remekül szuperál a gigás kártya:
33-34 fok alapjáraton,terhelés mellett 66....mint azt vártam is jóval csendesebb mint az xfx (terhelésnél óriási a különbség),nem kell szórakozni az msi féle afterburner progival a hűtéshez
arty
#39098
nincs olyan, hogy "az nvidia több fps-t nyújt" 😊
egy gyorsabb, drágább kártya nyújt több fps-t

most a legdrágább és ezáltal a leggyorsabb is a 980gtx (titánnal senki ne fárasszon) - bizonyos játékokban a 2 db 280x is odaérne mellé, de én tuti nem szenvednék kétkártyás rendszerrel, pláne ha van keret a 980ra...

Forza.

Krszti1160
#39097
öhm, akkor várjak az uj radeonra? :3 (r9 300-as széria? 😄 )
#39096
Nyarra kijon az uj generacios radeon ami valoszinu jobb lesz mint a most uj NVidiak😊

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

Krszti1160
#39095
Sziasztok. Gyors kérdésem volna:
Van jelenleg egy AMD Radeon R9 280x 3GB GDDR5 384-bit-es kártyám, és érdekelne, hogy ha crossfire-ba betennék mellé még egy 280x-et vagy netalán (nyáron) egy 290x-et akkor felér mondjuk GTX980-al, fps szinten, vagy hagyjam a crossfire-t és a 290x-et és mindjárt vegyem meg a gtx980-at? 😄 (Nekem java részt az fps számít, és úgy tudom az nvidia több fps-t nyújt 😊 ) Köszi a választ. Üdv.
broman191
#39094

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39093
Köszi a tanácsot.
Túlzottan nem vagyok besózva, így lehet, hogy megvárom azt a pár hónapot.

Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960

broman191
#39092
Ott van még a Giga és az MSI terméke hasonlóan valamivel 60e Ft alatt, szintén jóféle hűtéssel, a gari is mindegyiknél 3 év, akármelyiket veszed, rosszul nem jársz...vagy ha nem sürgős, akkor ~2 hónap múlva már tényleg elérhető lesz a 'folyamatosan érkező' GTX 960, ami már lényegesen más kategória. Bár esélyesen 80e Ft körül/felett indít majd, de a GTX 770 árát lentebb nyomhatja majd a mostani GTX 760 köré... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39091

Esetleg ebben a kategóriában és árban más javaslat?
Ha nincs, marad az asus, egyébként is hajlottam arrafelé.

Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960

Sir Quno Jedi
#39090
+1

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

bajgunar
#39089
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Én az Asus-t venném. szvsz. (De csak halkan mondom, mert mindjárt valaki úgyis jön a flame-el, azt elkezd hápogni, h így asus, meg úgy zöld, bla-bla... és h NE azt vedd!)
#39088

Sziasztok!
Az aláírásomban szereplő gépben szeretnék VGA-t cserélni, egy HD 7850 helyére gondolkodom az alábbiak egyikén:

http://ipon.hu/webshop/product/asus_gtx760_dc2oc_2gd5_gtx760_2gb_gddr5_oc_pcie_______/487109

http://ipon.hu/webshop/product/gainward_2999_bliss_gtx760_phantom_2gb_gddr5_pcie_____________/489111

Árban sajnos ez a 63.000.-Ft a plafon, értékben nem tudom, hogy jó választás lehet- e valamelyik.
Muszáj a "zöldeket" választanom, mivel egy bizonyos szimulátornál (IL-2 CLOD) a "piros" oldalon vannak grafikai anomáliák, egyébként kiválóan üzemel a 7850.
Minden ötletet szívesen fogadok, előre is köszönöm.
(közben rájöttem, hogy ide jobban illik a kérdésem, mint a "milyen gépet vegyek"-be, így bocs a dupláért)

Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960

kemszi2
#39087
bennem is valami ilyesmi fogalmazódott meg 😄
kár hogy kicsi az esély az ilyesmire,hacsak nem jön valami külső tényező mint pár éve a hdd-nél
Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2014.12.05. 20:18:21
broman191
#39086
Nem egyenlő, de ezek szerint a rendszerük biztosan azalapján számolta...vajon működne-e, hogy nyár végén olcsóért' bekosarazok valamit aztán karácsony előtt megrendelem azon az áron, az addigra felkúszott összeg helyett... <#buck>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

kemszi2
#39085
na jó de ha csak a kosárban volt az nem = a megrendeléssel nem?

végül is mind1 a lényeg ,hogy jobban jártam így 😄
broman191
#39084
A megrendeléskori ár számít, így törvényes, hálisten'... 😊

@Szasza20: 'Elég', viszont ne várj stabil 60 FPS-t a korszerűbb játékokban, minden grafikus beállítást felcsavarva!

@ricsa008: Így hirtelen:

HD 7850

GTX 650 Ti Boost

esetleg

R7 260X

szerk.:

GTX 750 Ti - Kicsit drágább, de szerintem ez a tuti az összes közül... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.12.05. 17:32:48

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Szasza20
#39083
Sziasztok! Egy MSI GTX 760 TF OC van kinézve! Az a kérdésem hogy ez Full HD-ba való játszáshoz elég? Az alulírt konfigba menne bele a GTX 650 Ti helyére!

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500