Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Vigyáznom kell magamra, mert bel?lem csak egy van, mások többen vannak, ?ket könnyebb pótolni.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
procira úgy 15k van, alaplapra minél kevesebb az is max. 15k, memória egyelőre 4gb, aztán később lehet még venni hozzá, vga pedig szintén 20k a plafon.
ha ebből ki tudnál hozni valami jobbat, akkor azt szívesen fogadom, annyira nem értek a hardveres dolgokhoz 😊
igazából nem vagyok nagy játékos, fifa-val játszom rendszeresen, a többi csak ilyen eseti játék.
előző gépem core 2 duo e4700, 2gb ram, 8600gt volt, úgy-ahogy azzal kibírtam eddig, de az már tényleg nagyon kevés.
Utoljára szerkesztette: rooney8, 2015.01.03. 17:59:48
Vigyáznom kell magamra, mert bel?lem csak egy van, mások többen vannak, ?ket könnyebb pótolni.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.01.03. 17:40:42
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
pentium g3420 procihoz és 4gb ramhoz keresek egy vga-t olyan 20k körül. hd 7770-et néztem ki, ez szerintetek jó választás? kevés/sok/pont jó a procihoz?
Vigyáznom kell magamra, mert bel?lem csak egy van, mások többen vannak, ?ket könnyebb pótolni.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.01.03. 05:22:42
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Fesz emelés nélküli tuning: +140Mhz Core Clock, +500Mhz a memórián. Stabil és nem kell a hőmérséklet miatt aggódni, (nyugalmi állapotban 15 fokos a GPU)
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.01.03. 02:22:22
[merlinw.org]
PS4 ID: Vordengo
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Szükségem lenne egy kis segítségre illetve tapasztalatra GTX 970-esekkel kapcsolatban. Belinkelek 4 kártyát ami szóba jöhetne, mindenképpen szeretnék velük 100ezer alatt maradni, de mielőtt nekiesnék, kíváncsi volnék a tapasztalatokra.
Palit
Gainward
Zotac
Gigabyte
Még annyi, hogy van a gépemben egy X-fi Gamer hangkártya, ez miatt gondoltam, hogy ilyen hűtésekre lenne szükségem, (bár a belinkelt Zotac 2 ventis úgyhogy akkor hangkártya kilőve), mert így is most fél centi hely van a VGA-m és a hangkártyám között. Vagy inkább felejtsem el a hangkártyát úgy ahogy van, és hagyatkozzak az alaplapira?
PS4 ID: Vordengo
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
MSI 750-ből lenne 2 gigás verzió is. Nem sokkal drágább +3k. Tudomásom szerint ilyen esetben (128 bites mind a kettő, nyilván) kb nem oszt, nem szoroz az a +1gb VRAM. Vagy ennyiért cserébe érdemes azt? Plusz valamiért az ASUS lenne szimpibb. Abból meg csak 1gigás van.
Utoljára szerkesztette: Csabesz6, 2014.12.13. 22:04:38
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Tudnátok ajánlani olyan vga-t ami 3840x2160-as felbontást már tudja és van rajta normál méretű displayport.
A játékbeli teljesítménye nem releváns. Filmek menjenek,ennyi.
Jelenlegi PC-m :
Asus m4a87td/usb3
cpu 955BE
gigabyte hd 6870
4 GB memória
fsp hexa 500w
Köszönöm!
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Szerintem a végén úgy is az fog dönteni, hogy milyen körülmények között jutok hozzá a cucokhoz 😊 Mivel a nextgen csak érintőleges, és a régi címek mennek nálam inkább, így nem fogok mellé egy HD7850-el. Ha meg szembe jön a gtx750, akkor azt választom.
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
sajna ezek a "garázsszimek" általában (nem mindig, nekem race, assetto, rf1, stb perfekt volt minden amdmen) a dzsiforsz felé kacsintgatnak
Forza.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Hát őszintén szólva RACE sorozat megy még mindig, illetve rFactor1. Assetto ki van zárva, akármit csinálok oda új pc kell majd. rF 2 lenne egyedül az, ahova szívesen bekacsintanék, hátha elmenne úgy ahogy, offline, egy autóval. A jelenlegi konffal elindult, egész tűrhetően ment a demo, csodálkoztam is. Illetve táp is kell majd, kérdés hogy egy jó 500w elég e nekem? (FSP, Chieftec, használtan, nagyonmax 10k)
Utoljára szerkesztette: Csabesz6, 2014.12.10. 19:12:20
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
konkrétan melyik játék? 1-2-t ismerek, hátha.
+topikjában csak van valakinek amd-je, kérdezz rá nála/-luk... 😊
Forza.
HD7850 (1G😎 VS GTX750 (nem Ti) háború dúl most a fejemben. Ki hova szavazna? Esetleg más alternatíva?
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
Bonyolódik a helyzet. A keret felugrott 25-28k-ig. Bővül a repertoár, Én meg bajban vagyok 😄
R7 szériák is képbe jönnek már (R9 már talán kilóg ahogy nézem), illetve oldschool fronton kereshetek 7770-nél erősebbet is akár.
Illetve nVidia fronton jönnek a 650ti-k ennyiért, vagy 750-esek. Gőzöm sincs, hogy a régi technikákból maxoljak, vagy vegyek egy újabb generációt, ami talán kiszolgál későbbi, friss konfigban is. Plusz másik dilemmám, hogy nagyon kipróbálnék már egy AMD-t, de a szimulátorokhoz amin játszok/játszanék inkább nVidia ajánlott. Ötletek? Köszi 😊
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
mért jobb a sima 290-es az x-es verziótól? 😄
kivan nézve egy fsp aurum 600-as táp, de ha 2 kártyát dobok bele, akkor lehet 800 vagy 1000w-os tápot kellene néznem nem? :/ (tápot minden féleképpen akarok cserélni 😊 )
@Krszti1160: Vegyél használtan két R9 290 (nem X-es) karit, amint megérkezik a 390 & 390X, sok high end user biztosan meg akar majd szabadulni az előző generációs 'elavult sz4rjaitól'...lényegesen olcsóbb és teljesítmény ügyileg is jobb megoldás, mint egy túlárazott presztízsmodell GTX 980-ba fektetni...csak legyen direkt kapcsolatod Pakssal... ;-D
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.12.09. 16:59:13
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
33-34 fok alapjáraton,terhelés mellett 66....mint azt vártam is jóval csendesebb mint az xfx (terhelésnél óriási a különbség),nem kell szórakozni az msi féle afterburner progival a hűtéshez
egy gyorsabb, drágább kártya nyújt több fps-t
most a legdrágább és ezáltal a leggyorsabb is a 980gtx (titánnal senki ne fárasszon) - bizonyos játékokban a 2 db 280x is odaérne mellé, de én tuti nem szenvednék kétkártyás rendszerrel, pláne ha van keret a 980ra...
Forza.
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
Van jelenleg egy AMD Radeon R9 280x 3GB GDDR5 384-bit-es kártyám, és érdekelne, hogy ha crossfire-ba betennék mellé még egy 280x-et vagy netalán (nyáron) egy 290x-et akkor felér mondjuk GTX980-al, fps szinten, vagy hagyjam a crossfire-t és a 290x-et és mindjárt vegyem meg a gtx980-at? 😄 (Nekem java részt az fps számít, és úgy tudom az nvidia több fps-t nyújt 😊 ) Köszi a választ. Üdv.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Túlzottan nem vagyok besózva, így lehet, hogy megvárom azt a pár hónapot.
Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Esetleg ebben a kategóriában és árban más javaslat?
Ha nincs, marad az asus, egyébként is hajlottam arrafelé.
Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Sziasztok!
Az aláírásomban szereplő gépben szeretnék VGA-t cserélni, egy HD 7850 helyére gondolkodom az alábbiak egyikén:
http://ipon.hu/webshop/product/asus_gtx760_dc2oc_2gd5_gtx760_2gb_gddr5_oc_pcie_______/487109
http://ipon.hu/webshop/product/gainward_2999_bliss_gtx760_phantom_2gb_gddr5_pcie_____________/489111
Árban sajnos ez a 63.000.-Ft a plafon, értékben nem tudom, hogy jó választás lehet- e valamelyik.
Muszáj a "zöldeket" választanom, mivel egy bizonyos szimulátornál (IL-2 CLOD) a "piros" oldalon vannak grafikai anomáliák, egyébként kiválóan üzemel a 7850.
Minden ötletet szívesen fogadok, előre is köszönöm.
(közben rájöttem, hogy ide jobban illik a kérdésem, mint a "milyen gépet vegyek"-be, így bocs a dupláért)
Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960
kár hogy kicsi az esély az ilyesmire,hacsak nem jön valami külső tényező mint pár éve a hdd-nél
Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2014.12.05. 20:18:21
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
végül is mind1 a lényeg ,hogy jobban jártam így 😄
@Szasza20: 'Elég', viszont ne várj stabil 60 FPS-t a korszerűbb játékokban, minden grafikus beállítást felcsavarva!
@ricsa008: Így hirtelen:
HD 7850
GTX 650 Ti Boost
esetleg
R7 260X
szerk.:
GTX 750 Ti - Kicsit drágább, de szerintem ez a tuti az összes közül... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.12.05. 17:32:48
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500