Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#39788
Hat igen, nem fo szempont, de bonusznak azert jo. Nalam az ido 80%+ -ban pihen a gpu.
broman191
#39787
Szvsz túlértékelt ez a nem forog a venti dolog, pár wattot segít megtakarítani hosszútávon, ami 2-3 évre vetítve sem hatalmas spórolás...zajszint tekintetében pedig szűk keresztmetszet alapon nincs értelme, mivel pár házventi/a CPU hűtő venti pörög mindig hasonlóképpen alacsony fordulaton, így nagyon fülelve sem tűnhet fel, hogy a videokarié éppen áll. Igaz a ventik élettartamára nézve jótékony lehet a megoldás, de az ilyesmi esélyesen nem az első 2-3 év alatt fog jelentkezni, az első tulajnál...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39786
A g1 nagyon halk nalam is. Nem erzek kulonbseget pl a gigabyte hutohoz kepest.

Ami szempont lehet meg: kis terhelesnel nem forog a ventije egyaltalan. Ezt a giga nem tudta.
Maala
#39785
Hogy a viharba ne lenne ez síri csend, amikor éjszaka a természetben 34-38 dB-ket szoktam mérni. 😊

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#39784
Nálam az R9 280X hasonló TwinFrozr hűtése is hasonlóképpen 1400 RPM környékén fut terhelés alatt, a TechPowerUp mérése szerint a 280X 34 dB-en zajongott, a GTX 970 pontosan 30 dB-en, tehát még halkabb is. Határozottan zajérzékeny vagyok, nekem ez szinte a síri csend...még tuningolva is az éppen hallható kategória...akinek ennél halkabb kell, az vizezzen... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#39783
Annyira szerintem nem hangos az MSI Gaming 970-ese.

És ugye erre még rájön egy viszonylag normális, zajvédett ház. Én a G1-et a Z9Plusban nem nagyon hallottam sosem.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.10.31. 20:54:30

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#39782
köszönöm a válaszokat 😊

az hogy hangos, annyira nem zavar, itt a váci úton hozzászoktam a zajhoz 😛
morcosqtya
#39781
Állítólag hangos.
Nem tudom igaz-e...

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Maala
#39780
Egyébként van 6->8-as átalakító a kártya mellé alapból, szóval ez ne legyen probléma.

MSI Gaming erősen ajánlott, ahogy Asus Strix, Black, illetve Gigabyte G1 is. Ezek mind backplatesek, a Giga ugye nem fér be neked valszeg akkor.

Backplate nélküliekben hozzájön még a listához a Gigabyte WF, és az EVGA SC ACX2.0 is.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#39779
<#eljen>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39778
értem köszi 😊
akkor hogy tisztázzam a helyzetem, erre gondolsz ugye? 😄
broman191
#39777
A ref. GTX 970-nek is 2 db 6 pines PCI-E power csatija van, egy darabbal rendelkezőre szerintem ne nagyon vadássz, nincs is értelme. Érdemben túlfeszelős tuningnál mutatkozhat meg az értelme a minél több pines tápcsatis áramellátásnak. Alapvetően mindenféle helyzetben többet fogyasztani nem fog egy több csatival rendelkező kari, csak a potenciális teljesítményfelvételi korlátot tolják ki vele. Én az MSI Gaming kiadását venném, esetleg G1 Gaming Gigát - csak az ugye az elég méretes.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.10.31. 17:18:53

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39776
Sziasztok, annó végleg döntöttem, hogy egy GTX 970-es kártyám lesz. viszont eltelt 2-3 hónap és hát nem sokat változtak az árak se, a felhozatal se 😄
szóval nem gondoltam meg magam, csak nem tudok dönteni, melyik legyen:
van 1-2 kártya pl MSI-nek is 2db és nem tudom mi a különbség, az egyik: MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G a másik, MSI GeForce GTX 970 GTX 970 4GD5T OC, kb ugyanaz az áruk, de mégis biztosan van valami.

ami bizti, hogy a MSI GeForce GTX 970 GTX 970 4GD5T OC kártyának 2x6 pines a tápja, ami pont jó, mert a tápomnak is olyan a kibevezetése 😄
vagy van olyan 970-es aminek csak 1x6 kell? lényeges ez?

Valamint ha van másfajta gtx 970 amit ajánlotok, akkor szóljatok légyszí, viszont van valami 3 ventis brutál darab, na az be se fér a házba, a 2 ventis még igen 😄

köszi előre is, kellemes helló wien-t 😊
#39775
Vess egy pillantást az MSI 970 Gaming -re is.
Később meg fogod nekem köszönni😊

"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."

Maala
#39774

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#39773
A 'Turbo'-nak akkor lenne értelme, ha kettőt vennél és SLI-ben használnád őket, akkor nem a második kari aljáról szívná a meleg levegőt az első kari mint a STRIX-nél, hanem tudna a másik irányból is szívni, mert alulról és felülről is szív a 'Turbo' mókuskereke. Lényegében egy kényszer kompromisszum a megoldás. Egyetlen karit használva nem kérdés hogy STRIX a kettő közül.

ui.: Egyébként a Gigának is van ilyen aftermarket mókuskerekes megoldása, a 'Twin Turbo', lényegében ugyanaz nagyvonalakban mint az ASUS 'Turbo', csak jócskán olcsóbban... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.10.30. 19:25:53

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#39772
4,4 GHz-re minden gond nélkül. 4,7 neccesebben, akár deliddel, 4,8 felett meg már szerencsésnek kell lenni.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

morcosqtya
#39771
Egyelőre az.
Csak azért mertem ennyire húzni mert találtam ilyen videót a YT-on. Ott stabilan ment arra a rövid időre + nem tűnt átverésnek/fake-nek.
Azért elég durva, hogy egy gyári 3,3 Ghz-es órajelű procit 4,5-re fel lehet húzni.
Kiváncsi lennék, hogy pl egy újabb i5 4690k-t mennyire lehet felhúzni ha az alap órajele eleve 3500...

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

arty
#39770
ha stabil, akkor nagyon kifogtad, grat 😊

Forza.

morcosqtya
#39769
De ezek már elég jó kártyák nem?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

szabii98
#39768
Én úgytudom a strixes halkabb és hűvösebb hűtés, míg a turbo az referencia modell
ugye a strix hűtés nagy magic-je, hogy egy bizonyos teljesítmény alatt kikapcsolnak a ventik, pl netezésnél
de javítsatok ki ha tévedek, szerintem nincs nagy különbség köztük
Utoljára szerkesztette: szabii98, 2015.10.30. 11:44:12

I met God. She's black

morcosqtya
#39767
4,5-Ghz-n kotyog, baresz lett, köszi!
Pasztát kellett cserélnem mert túlmelegedett a régivel.

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#39766
nVidia 970 Strix (4Gb, 256)-et néztem ki, 110 körül lenne, ez elég lesz elvileg Fallout4-hez is.
Ez elvileg 2 ventis.
Meg van a fehér Asus 970, ami egy ventis és halkabb, viszont jól gondolom, hogy kicsit lassabb?
Valaki azt mondta a fehér újabb fejlesztése az Asus-nak, a strix a régebbi de gyorsabb. Ez igaz?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

arty
#39765
naneviccelj... normális hűtés van rajta? told meg 4400ig, ha nem bírja, százasával menj lejjebb... fesszel is játsz, 4g szerintem SIMÁN bennevan.

Forza.

broman191
#39764
F*ck yeah... <#buck> Nem baj, majd jön S.O.S. peccs meg béta driver zsákszámra a karácsonyi szezonban... <#idiota>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39763
GÉJWörkszös lesz a játék..Igy lehet Nvidian is szar lesz 😄 AMDvel meg megint kibaszik 😄

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

broman191
#39762
Kell a bal herét... <#idiota> 2500K-val is tolod majd maxon örömmel, ha a VGA adott lesz mellé. Szerintem az R9 380 is bőven elég lesz hozzá, de ha a GTX 970-re is adott a keret akkor hajrá. Egyébként a sorok között olvasva, nem feltétlen jelent sok jót az AMD tulajoknak, hogy a hivatalos minimum és ajánlott gépigényben is jócskán erősebb AMD karik szerepelnek, mint az nVidia-s társaik. Persze az is előfordulhat, hogy éppen olyan modellek voltak kéznél amilyenek, azokon teszteltek, azt sikerült beírni a szokásos hivatalos mesemondó gépigénybe... 😊

ui.: Mondjuk általánosan alig 10-15% telj. különbség van az ajánlott GTX 780 és a szemezett R9 380 között, a GTX 970 pedig simán elmegy mellettük... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.10.27. 18:55:56

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

morcosqtya
#39761
nem mertem akkorát húzni rajta...

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#39760
Asus STRIX-R9380 már "jó VGA" vagy GTX970?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

arty
#39759
2500k-t mennyin hajtod? ha 4ghz körül/felett, akkor semmi értelme váltanod

inkább vga-ból vegyél komolyabbat, pl 970....

Forza.

Solten
#39758
Az csak ajanlas (biztos sok lovet kaptak zsebbe Intel bacsitol), egy mai i5 rohogve elviszi jo vga-val.

Saor Alba

morcosqtya
#39757
vagyis elvileg i5-4690K már jó

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#39756
Nekem ugyan jó, de a Bethesdának nem... 😊

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Solten
#39754
i5 mar nem is jo? <#vigyor>

Saor Alba

morcosqtya
#39753
És ha jövőre platformot újítok akkor 1156-ról 1150 socketesre váltsak?
Fallouthoz már i7 proci kell.. 😞

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#39752
Köszönöm Solten!

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Solten
#39751
Asus(nak hangyanyival magasabb az orajele).
Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.10.27. 17:07:20

Saor Alba

morcosqtya
#39750
Sapphire R9 380/NITRO/DVI-I/DVI-D/HDMI/DP/AMD 4GB GDDR5 256bit PCIe videokártya


MSI R9 285 GAMING 2G AMD 2GB GDDR5 256bit PCIe videokártya


Asus STRIX-R9380-DC2OC-4GD5-GAMING AMD 4GB GDDR5 256bit PCIe videokártya


melyiket ezek közül? 😊

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Solten
#39749
R9 380 inkabb, gyorsabb mint a 960 es 4GB-s verziot mar lehet kapni 70-ert (Gigabyte pl).

Saor Alba

morcosqtya
#39748
jav.: * Gigabyte GTX660 Ti OC a mostani

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#39747
Jövő nyáron tudok konfigot cserélni és a most vásárolandó gpu maradna...

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#39746
Sziasztok!
Gigabyte GTX660 OC után mekkora előrelépés lenne egy GTX960? Melyik gyártóét vegyem?
Vagy mit vegyek netto 60-70 körül ami jó ár-érték arányban van most?
Amihez kellene: Fallout 4 (és egy kis Dio 3 de annak a mostani is jó)
a gép: 8GB RAM, i5 2500k (soc 1156) intel proci, Corsair CX600-as táp,
Full konfig csere most nem jön szóba.
Mondjuk 1156-os socketes i7 procit vennék használtan, csakhát ugye olyat senki nem ad el... 😊

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

atesz25
#39745
Rendben. Köszönöm a tanácsokat. És meg is értettem! Valószínű akkor inkább nézek egy 7770-et.

Phenom Black9950,gigabyte Ga-ma770-ud3, Sapphire 4830 1GB,4gb 1066

broman191
#39744
Ha mondjuk fél év múlva követi a félkonfig csere, akkor esetleg bevállalható a 380, addig ha minden igaz nem lesz nagy változás a piacon...de 1 év már felejtős. 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#39743
de milyen időtávokban gondolkodsz? hosszu ideig 380-at 7770ként használni nagy botorság volna 😊

Forza.

atesz25
#39742
Értem teljesen amit írsz. Akkor ebbe a konfigba a hd7770 a max amit még érdemes bele rakni. Viszont ha mondjuk most veszem meg amit te írál kártyát az R9 380-as. Az a kártya ebben a konfigban tudna annyit mint mondjuk a hd7770. Mert ha igen akkor az már lehetne az új gépem egyik eleme. Viszont ha nem tudna még annyit sem akkor nem ruházok be előre a kártyára, hanem majd egyszerre a többivel.

Phenom Black9950,gigabyte Ga-ma770-ud3, Sapphire 4830 1GB,4gb 1066

broman191
#39741
A HD7770 tudná a DX11-et, sőt a DX12-t is támogatja (más kérdés, hogy a majdani gépigényesebb DX12-es játékokhoz már kevés lesz a grafikus procijának az ereje és az 1 GB VRAM is karcsú, a 2 GB lassan de biztosan a minimum kategóriába csúszik le), érezhető elérelépés lenne a régebbi játékokban a HD4830-hoz képest. Persze használtan, gari már az ilyesmire nem igen van, bár nem félnék tőle, nem egy ex-csúcskategóriás valami, durva áramfelvétellel és melegedéssel, hogy csak idő kérdése mikor makkan meg... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.10.22. 18:13:11

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

atesz25
#39740
Hát nem túl jó hír. Nos konfig cserét tervezek de nem mostanában. Mondom ami igazán érdekelt volna hogy tudja a dx 11-et. Igazából amivel most játszom játékokat gondoltam jobban futnának. És majd egyszer egy intel procival jó lesz ez a kártya. De akkor ebbe a gépbe semmi értelme nem lenne.
Köszönöm a választ!!

Phenom Black9950,gigabyte Ga-ma770-ud3, Sapphire 4830 1GB,4gb 1066

broman191
#39739
Felejtős, inkább R9 380 alig drágábban! Már ha lenne értelme, sajna a CPU korlát játszana durván a mai játékokban, már ha elindulnának, mivel az első generációs Phenom-ok általában a minimum gépigények alatt vannak mostanság, de lassan a 2. generációs társaik is, hiába adott a '4 mag'. Ha mégis elindulna egy gépigényesebb modern cím, a folyamatosság nem garantált. Egy használt, max. 20e Ft-os HD7770-nél drágább kariban nem gondolkodnék, kivétel ha a félkonfig csere tervben van.

ui.: Ha 60e Ft-ból használtan félkonfigot cserélsz - lap, CPU, RAM - jobban jársz, aztán egy 'még elmegy' GTX 660 vagy HD 7850 2 GB GDDR5 vadászható mellé 30e Ft körül, és 100e Ft alatt megállhat a ma is használható gép projekt.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.10.22. 16:57:42

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

atesz25
#39738
Üdv. Én is hasonló helyzetben vagyok., mint alattam néhány hsz-el. Van egy Phenom 9950-es proci 8gb ddr2. Ez mellett szépen megy egy sapphire 4830 1gb. Viszont amivel megy vagyok lőve az a dx10. Nem nagyon játszom komoly játékokkal, viszont a dx11 nagyon kellene. Kinéztem egy videó kártyát. A kérdés az hogy mennyire tudná kihasználni ez a gép a kártyát? Gondolok itt arra, hogy mondjuk most megy egy játék 30fps-el akkor ezzel a kártyával javulna e. A dx problémát megoldja csak lehet hogy %-os javulás nem lesz akkor meg nem veszek ilyen kártyát.
A kiézett kártya: asus r9270x
Utoljára szerkesztette: atesz25, 2015.10.22. 12:39:24

Phenom Black9950,gigabyte Ga-ma770-ud3, Sapphire 4830 1GB,4gb 1066