Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Ram az van, 8 giga DDR2, nem nagyon akar gépre költeni, annyira nem érdeklik a játékok.
Ez a vga kérdés is csak azért merült fel, mert jó pár már el se indul a 4670-el.
Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2015.10.20. 16:57:49
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Öcsémnek van egy régi gépe, a fő problémája az lenne, hogy sok játék már nem indul el a vga miatt, ami egy Radeon HD 4670.
Namost, nem sokat játszik, nem is sok játék érdekli, persze amik igen, azokat már nem indítja el a vga.
A proci se egy mai darab: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200++.
Nem is az lenne a cél nyilván, hogy a játékok a legmagasabb vagy annak közelében lévő beállításokon fussanak.
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy melyik az a vga, amit érdemes lenne megvennie abba a gépbe.
Nyilván az lenne a legjobb, ha egy picit "túllőné" a vga a procit, mivel ebben a gépben processzor cserét már nem akar csinálni, így inkább proci limites legyen a dolog.
A gyártó mindegy lenne szerintem.
vagy miből gondolod, hogy túlmelegszik?
egyébként egy újrapasztázást még meglehet próbálni, ha nem volt ...
Forza.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.10.17. 08:29:16
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Egy X4 955 procihoz milyen VGA menne?
Konzol mellé lenne csak és van itthon ez a proci meg 970 extreme lap.
Gondoltam kihasználom ha már itt van
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Mennyit szánnál rá maximum?
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Behalt a 4870-em 6 év után igy kéne egy uj vga.
Ehez a rendszerhez milyen vga-t ajánlotok?
FSP Aurum Gold 600W
Gigabyte GA-MA790GP-DS4H
-AMD Phenom 9850 Quad-Core 2,5GHz
-2x2gb Kingston
-WD 600gb
X6 1090T,Thermaltake Spin Q,Asrock 770 Extreme3,8 GB 1600,GTX 1060,FSP Hexa 500 (HS)Hülye suttyók. WOT:GyuszopapaHun
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
neked ilyen fog kelleni:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/DVI-VGA-Adapter.jpg
Amit linkeltél képen a baloldali tartalmaz analóg jelet, oda kell dugni az adaptert. Ebbe fog belemenni a mostani D-sub (vga) kábeled, aminek a másik vége ugye a monitorba megy.
Az hogy mennyire tekinthető ez 100%-osnak az már más kérdés. Hiba nélkül működnie kell. A képminőség valószínűleg nem lesz olyan, mintha egy digitális bemenettel rendelkező monitorra kötnéd, de általában használható képet ad.
Előre is köszönöm.
Utoljára szerkesztette: MauroN, 2015.10.07. 12:16:01
Cooler Master Elite 430 with 3 Cooler Master Sickleflow 120, Gigabyte GA-770T-D3L, AMD Phenom II X4 965 BE(3,4 Ghz), Nvidia GTS 450 1Gb, Kingmax 6Gb DDR3 1333 Mhz Western Digital WD5000-AADS 500Gb
37,5%-al több teljesítmény ~38,8%-al többért (pcx.hu, 36ezer 750 Ti vs 50 ezer 950), kb ott van a kettő egymás nyakán, a kérdés inkább az, hogy mennyi pénzed van rá.
Ahogy a kollega írta, a 960-as már 60%-al jobb teljesítmény a 750 Ti-nél, viszont 86%-al (4GBs 67ezer) ill 67%-al (2GBs 60ezer) drágább. Ár/érték mutatója így nem annyira jó, mint az előbb említetteké.
Persze ez referenciakártyák összehasonlítása, tuning nélkül.
És ugye hardveraprón ennél olcsóbban is hozzá lehet ezekhez, vagy hasonló kártyákhoz jutni.
Szerk: Fogyasztásban nem lesz gond - hacsak nem őskövület a tápod -, az meg már a magánügyed, hogy egy ipari hulladékra bízod a 100-akárhány ezres gépedet. Ha elszáll a táp, és magával ránt bármit, senki sem fogja megfizetni a károdat. Másik tápnál sem, csak egy pl FSP Hexa 400W tápnál 1000x kisebb a valószínűsége, hogy eldurran.
Ossz, szorozz, és csináld úgy, ahogy jól esik.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.10.07. 10:53:53
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Cooler Master Elite 430 with 3 Cooler Master Sickleflow 120, Gigabyte GA-770T-D3L, AMD Phenom II X4 965 BE(3,4 Ghz), Nvidia GTS 450 1Gb, Kingmax 6Gb DDR3 1333 Mhz Western Digital WD5000-AADS 500Gb
Ha van penzed 960-ra, akkor inkabb azt.
Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.10.07. 10:31:23
Saor Alba
GTS-450-emet szeretném leváltani. Kinéztem magamnak egy GTX 950-et. Ár/érték arányban ez mennyire jó választás?
Cooler Master Elite 430 with 3 Cooler Master Sickleflow 120, Gigabyte GA-770T-D3L, AMD Phenom II X4 965 BE(3,4 Ghz), Nvidia GTS 450 1Gb, Kingmax 6Gb DDR3 1333 Mhz Western Digital WD5000-AADS 500Gb
legolcsóbb + legyen digitális kimenete
Forza.
AS Rock 97 pro alaplapom van,Szeretnék bele videokártyát rakni.Mit ajánlanátok?Játszásra nincs használva a gép. Filmnézézsre annál inkább, úgy hogy hd-t támogassa.Köszi szépen.
ui.: Az ASUS illetékese biztosan nem frissítette a specifikációknál az OpenGL verziót, 4.5 akar az lenni ott is kétségkívül, mondjuk olyan mindegy, a jövőben a Vulkan(ex-OpenGL)/DX12 lesz a meghatározó, az utóbbi években is fehér holló volt az OpenGL-re építő program.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
Talán megnéztem a gyártó weblapján
sapphire
asus
"Az ASUS-t venném a 3 év gari miatt"
Mindkettőre 3 év gari van...
Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2015.09.21. 12:38:57
ASUS R9 290X DirectCU II OC 4 GB közelről @ TPU
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
Az ASUS-t venném a 3 év gari miatt, már ha mindenképpen 390-ről álmodnék, de nincs úgy, inkább vennék egy használt-garis-nem ref. hűtéses R9 290-t vagy 40e Ft-tal olcsóbban és kihúznám a belét... <#hehe>#hehe>
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
SAPPHIRE R9 390 NITRO 8GB-t vagy ASUS R9 390 8GB-t vennétek s miért? (utóbbinál a márka és a kisebb tápigény meggyőző, de előbbi pl. tud OpenGL 4.5-t míg Asus "csak" 4.4-et)
(970 nem játszik most, ezek közül meg nem tudok dönteni. Asust mindig szerettem, Sapphire-val még nincs tapasztalatom)
Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2015.09.20. 21:29:52
X6 1090T,Thermaltake Spin Q,Asrock 770 Extreme3,8 GB 1600,GTX 1060,FSP Hexa 500 (HS)Hülye suttyók. WOT:GyuszopapaHun
Így én inkább egy giga 750ti-t vennék a helyedben, vagy várnék / gyűjtenék még egy 950-960-as kártyára.
http://www.freetvmaci.info/
Videokártya vásárlás előtt állok és i3-4150 procihoz illőt keresek. Úgy kellene, hogy a tápot ne kelljen cserélni (450 W Kolink táp, nem a legjobb márka). Két lehetőségem van most. 40 ezerért új ASUS GTX750 ti (vagy bármi ilyen árkategóriában, r7 260x-270) vagy használtan 30 ezerért asus hd 7850 2 GB gddr5 (3 éves, de még nem volt baj vele. Ismerőstől venném, úgyhogy megbízható). Melyik érné meg jobban, mai és későbbi technológiai támogatottságban (ha van, megérné-e azt a plusz 10k forintot), táp szempontjából, meg ezzel a procival való működésben.
Válaszokat előre is köszönöm!
egy Amd athlon x4 640 3ghz procihoz menne a Gainward GTX750Ti, vagy gyenge lenne hozzá?