Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Solten
#39737
Hi. R9 380-at.

Saor Alba

ajoci
#39736
Hali

FX6300as procihoz milyen VGA-t vegyek, most 1 gtx 750es van. 60ezer a keret.

blackcalibra
#39735
Köszi!
Ram az van, 8 giga DDR2, nem nagyon akar gépre költeni, annyira nem érdeklik a játékok.
Ez a vga kérdés is csak azért merült fel, mert jó pár már el se indul a 4670-el.
Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2015.10.20. 16:57:49
broman191
#39734
Az A64 X2 nem egy mai darab valóban, gondolom RAM-ból sincs 4 GB DDR2-nél több mellete. Az a gond, hogy manapság a legtöbb korszerű játéknak minimum a 4 magos proci - abból is viszonylag korszerű - és a 8 GB RAM. CPU-t cserélni nem is lenne érdemes önmagában, platformváltás, félkonfig csere inkább célravezető lenne, például használtan valami olcsóbb s1155 lap+2gen i5 2xxx+8 GB DDR3 vonalon, azzal még talán lehetne húzni egy ideig. Mondjuk nem feltétlen drágább egy újabb s1150+4gen i3+8 GB DDR3 vonal sem... Mindenesetre pl. egy HD7770 1 GB GDDR5 használtan akár 20e Ft alatt még elpörögne vele egy ideig, én erősebbet nem vennék bele, persze azt is érdemes tudni, hogy a HD7770 sem üti már meg a legtöbb korszerű játék minimum gépigényét, gyengébb az PS4/Xbone grafikus megoldásánál, ami azokhoz képest nagyjából értékelhető szinten van, az 35-40e Ft környéke használtan is.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

blackcalibra
#39733
Üdv!
Öcsémnek van egy régi gépe, a fő problémája az lenne, hogy sok játék már nem indul el a vga miatt, ami egy Radeon HD 4670.
Namost, nem sokat játszik, nem is sok játék érdekli, persze amik igen, azokat már nem indítja el a vga.
A proci se egy mai darab: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200++.
Nem is az lenne a cél nyilván, hogy a játékok a legmagasabb vagy annak közelében lévő beállításokon fussanak.
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy melyik az a vga, amit érdemes lenne megvennie abba a gépbe.
Nyilván az lenne a legjobb, ha egy picit "túllőné" a vga a procit, mivel ebben a gépben processzor cserét már nem akar csinálni, így inkább proci limites legyen a dolog.
A gyártó mindegy lenne szerintem.
Myselor
#39732
az lesz 😊
arty
#39731
akkro egyértelmü: cserélj hűtést 😊

Forza.

#39730
Akkor lehet inkább eladom amik vannak.Most úgy is van keret új gépre.Köszi!
Myselor
#39729
nem monitorozom csak leég az ujjam hogyha megfogom és hülye szaga van,rájöttem hogy nem igazán forog a hűtés rajta és a pasztázás megvolt 2-3 hónapja kb azt nem hiszem hogy kéne.
arty
#39728
monitorozod valamivel a hőmérskéletét?
vagy miből gondolod, hogy túlmelegszik?

egyébként egy újrapasztázást még meglehet próbálni, ha nem volt ...

Forza.

Myselor
#39727
nemtudom hogy jó helyre írok e,hirtelen ezt találtam csak.segítség kellene.az a bajom hogy a videókártya van hogy 5perc alatt úgy felmelegszik hogy lefagy a gép játék közben, de van amikor egésznapos játék után sincs baja.tegnap reggel is így volt kifagyott egyszer,utána hagytam fél óra múlva pedig játszani bírtam egésznap.mi a fene baja lehet?kitakarítottam és kap elég levegőt is .nem értem mitől lehet.egyébként lehet baja hogyha sokszor történik ez?mostanában egy 3-4x jártam már így
broman191
#39726
A GTX 750 Ti (2 GB-tal) szintje felé nem mennék, sőt még az is CPU limites lehet bizonyos helyzetekben. Ha csak kisebb gépigényű PC only játékokkal játszanál a konzol mellett, akkor megfelelhet, de ha gépigényesebb multiplatform címek is érdekenének PC-n, akkor érdemes lehet inkább eladni a jelenlegi hardvereidet és egy erősebb vga + s1150 platform felé nézelődni.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.10.17. 08:29:16

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39725
Üdv.
Egy X4 955 procihoz milyen VGA menne?
Konzol mellé lenne csak és van itthon ez a proci meg 970 extreme lap.
Gondoltam kihasználom ha már itt van
broman191
#39724
Újonnan GTX 750 Ti 2 GB GDDR5 van ennyiért, de használtan AMD vonalon maradva pl. ott van az R9 270X, esetleg pár ezressel fentebb időnként R9 280 is...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39723
Ha tervben van a gép fejlesztése akkor azt mondom, hogy szánj rá egy kicsit többet és vegyél egy GTX950-et.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

DarkSl4yer
#39722
Elsősorban játékra. A jövőben tervezve van a proci,alaplap és a ram cseréje.
DarkSl4yer
#39721
Max 40k
broman191
#39720
Attól függ mire használnád és tervezel-e félkonfig cserét a jövőben. Ha nem különösebben játszanál vele, akkor valamit ami képet ad, minél olcsóbban, mondjuk pl. használt HD 7770-et 20e Ft alatt is akár. Gyorsabb példányoknak nem feltétlen lenne értelme a lassú CPU és kevés RAM miatt.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39719
Hi!

Mennyit szánnál rá maximum?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

DarkSl4yer
#39718
Sziasztok!
Behalt a 4870-em 6 év után igy kéne egy uj vga.
Ehez a rendszerhez milyen vga-t ajánlotok?

FSP Aurum Gold 600W
Gigabyte GA-MA790GP-DS4H
-AMD Phenom 9850 Quad-Core 2,5GHz
-2x2gb Kingston
-WD 600gb
#39717
Monitorcserét ajánlok mert lehetnek problémák digitális jelátalakításnál analógra.Villódzik a kép stb.

X6 1090T,Thermaltake Spin Q,Asrock 770 Extreme3,8 GB 1600,GTX 1060,FSP Hexa 500 (HS)Hülye suttyók. WOT:GyuszopapaHun

Solten
#39716
No akkor 10k HUF es 26% teljesitmeny-kulonbseg. Kinek mi eri meg.

Saor Alba

Maala
#39715
Yep, ahogy 950-est is 46k-ért. 😊

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Solten
#39714
Nemely shopban mar 56k-ert is kapni 960-at.

Saor Alba

#39713
A DVI csatlakozókban a kártyákon többfajta jel van (illetve lehet). A megfelelő adapterrel lehet kiszedni belóle az analóg jelet.

neked ilyen fog kelleni:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/DVI-VGA-Adapter.jpg

Amit linkeltél képen a baloldali tartalmaz analóg jelet, oda kell dugni az adaptert. Ebbe fog belemenni a mostani D-sub (vga) kábeled, aminek a másik vége ugye a monitorba megy.

Az hogy mennyire tekinthető ez 100%-osnak az már más kérdés. Hiba nélkül működnie kell. A képminőség valószínűleg nem lesz olyan, mintha egy digitális bemenettel rendelkező monitorra kötnéd, de általában használható képet ad.
#39712
Köszi. Még egy apró dolog. A monitoromon csak vga csati van, de a mai kártyákon meg már DVI (2 db) Ő azNem tudom a kettő közt mi a különbség, meg melyik mire való. Utána olvastam, de feladtam, mert bonyolult 😄 Mit kéne vennem, hogy minden 100%-osan működjön? Sima VGA-DVI átalakító kell, és egy DVI kábel, vagy DVI-VGA kábel? Valaki fel tudna egy kicsit világosítani?
Előre is köszönöm.

Utoljára szerkesztette: MauroN, 2015.10.07. 12:16:01

Cooler Master Elite 430 with 3 Cooler Master Sickleflow 120, Gigabyte GA-770T-D3L, AMD Phenom II X4 965 BE(3,4 Ghz), Nvidia GTS 450 1Gb, Kingmax 6Gb DDR3 1333 Mhz Western Digital WD5000-AADS 500Gb

Maala
#39711
A magyar piaccal összehasonlítva az előbbi táblázatot:
37,5%-al több teljesítmény ~38,8%-al többért (pcx.hu, 36ezer 750 Ti vs 50 ezer 950), kb ott van a kettő egymás nyakán, a kérdés inkább az, hogy mennyi pénzed van rá.

Ahogy a kollega írta, a 960-as már 60%-al jobb teljesítmény a 750 Ti-nél, viszont 86%-al (4GBs 67ezer) ill 67%-al (2GBs 60ezer) drágább. Ár/érték mutatója így nem annyira jó, mint az előbb említetteké.

Persze ez referenciakártyák összehasonlítása, tuning nélkül.

És ugye hardveraprón ennél olcsóbban is hozzá lehet ezekhez, vagy hasonló kártyákhoz jutni.

Szerk: Fogyasztásban nem lesz gond - hacsak nem őskövület a tápod -, az meg már a magánügyed, hogy egy ipari hulladékra bízod a 100-akárhány ezres gépedet. Ha elszáll a táp, és magával ránt bármit, senki sem fogja megfizetni a károdat. Másik tápnál sem, csak egy pl FSP Hexa 400W tápnál 1000x kisebb a valószínűsége, hogy eldurran.

Ossz, szorozz, és csináld úgy, ahogy jól esik.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.10.07. 10:53:53

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#39710
Köszi. Még egy kérdés. A mostani konfigomba (aláírás) 500-as deer táp van. (nem a legjobb, de nem is valami noname kínai) Elvileg ennek a 950-nek a TDP-je kisebb, mint a mostani GTS-450-é. Meg tudjátok azt erősíteni, hogy ha lecserélem a kártyát, akkor nem kell vennem mellé tápot is?

Cooler Master Elite 430 with 3 Cooler Master Sickleflow 120, Gigabyte GA-770T-D3L, AMD Phenom II X4 965 BE(3,4 Ghz), Nvidia GTS 450 1Gb, Kingmax 6Gb DDR3 1333 Mhz Western Digital WD5000-AADS 500Gb

Solten
#39709
Hi, nagyon jo:



Ha van penzed 960-ra, akkor inkabb azt.
Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.10.07. 10:31:23

Saor Alba

#39708
Hellósztok.

GTS-450-emet szeretném leváltani. Kinéztem magamnak egy GTX 950-et. Ár/érték arányban ez mennyire jó választás?

Cooler Master Elite 430 with 3 Cooler Master Sickleflow 120, Gigabyte GA-770T-D3L, AMD Phenom II X4 965 BE(3,4 Ghz), Nvidia GTS 450 1Gb, Kingmax 6Gb DDR3 1333 Mhz Western Digital WD5000-AADS 500Gb

arty
#39707
1080p-ig bezárólag ma a leggyengébb vga is gyorsítja a h264/vc1 kódolású videókat ... vehetsz bármit, döntsön az ár 😊

legolcsóbb + legyen digitális kimenete

Forza.

#39706
Sziasztok!

AS Rock 97 pro alaplapom van,Szeretnék bele videokártyát rakni.Mit ajánlanátok?Játszásra nincs használva a gép. Filmnézézsre annál inkább, úgy hogy hd-t támogassa.Köszi szépen.
broman191
#39705
Biztos vagy benne? Mert minden Sapphire karira általában csak 2 év garit adnak, most hirtelen ránéztem a szokásos boltokra és mindenfelé 24 hónap garit írnak a Tri-X/Tri-X OC-hoz, valamint 390 és 390X-hez is... A 3 év garisok általában az ASUS/MSI/Giga termékek, csak az itthon elterjedtebbnek mondható márkákat nézve.

ui.: Az ASUS illetékese biztosan nem frissítette a specifikációknál az OpenGL verziót, 4.5 akar az lenni ott is kétségkívül, mondjuk olyan mindegy, a jövőben a Vulkan(ex-OpenGL)/DX12 lesz a meghatározó, az utóbbi években is fehér holló volt az OpenGL-re építő program.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#39704
az biztos, h anno a 280x-eken is elcseszték a hűtést 😞

Forza.

#39703
Ezért nem vennék ÁNUSZ márkájú radeont! MSI is csak rev 1.2. Valami regebbi tesztet neztem ahol azonos karikat kulonbozo gyartotol teszteltek hűtés szempontbol..ANUSZ lett az XFX elott a lmasodik legszarabb..

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

arty
#39702
akkor az olcsóbbat 😄

(zafírra amugy 2 szokott lenni)

Forza.

#39701
"Nem tudom, hogy mi alapján írtad a különbségeket, de olyan nincs hogy az egyik gyártótól ugyanazzal a GPU-val szerelt kari csak x.y OpenGL verziót támogat, a másiktól pedig x.z-t.."

Talán megnéztem a gyártó weblapján
sapphire
asus


"Az ASUS-t venném a 3 év gari miatt"

Mindkettőre 3 év gari van...
Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2015.09.21. 12:38:57

broman191
#39700
A RAM-okat úgy néz ki sehogy, a VRM területen van egy kis borda a heatsink alatt...legalábbis a 290X-nél és nem igen térhet el attól a PCB-től a 390 sem és a hűtés is kísértetiesen ugyanannak a DirectCU II-nek tűnik...

ASUS R9 290X DirectCU II OC 4 GB közelről @ TPU


MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39699
Én megnézném annak az ASUSnak a hutését hogy a ramokat huti e rendesen..ha nem akkor sapphire.

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

broman191
#39698
Nem tudom, hogy mi alapján írtad a különbségeket, de olyan nincs hogy az egyik gyártótól ugyanazzal a GPU-val szerelt kari csak x.y OpenGL verziót támogat, a másiktól pedig x.z-t... A 6+8 vs. 8+8 Pines tápellátás között sem a kisebb energiafelvétel a különbség... 😄 A 8+8 potenciálisan több áramot tud szívni stabilan, ha tuningról van szó. A referencia órajelekkel viszont érdemi különbség nincs közte és a 6+8 felállás között. Esetleg annyi, hogy nem kell átalakítózni ha a tápodon nincs 2 db 8 Pines csati, persze az sem tragédia.
Az ASUS-t venném a 3 év gari miatt, már ha mindenképpen 390-ről álmodnék, de nincs úgy, inkább vennék egy használt-garis-nem ref. hűtéses R9 290-t vagy 40e Ft-tal olcsóbban és kihúznám a belét... <#hehe>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39697
Üdv!
SAPPHIRE R9 390 NITRO 8GB-t vagy ASUS R9 390 8GB-t vennétek s miért? (utóbbinál a márka és a kisebb tápigény meggyőző, de előbbi pl. tud OpenGL 4.5-t míg Asus "csak" 4.4-et)

(970 nem játszik most, ezek közül meg nem tudok dönteni. Asust mindig szerettem, Sapphire-val még nincs tapasztalatom)
Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2015.09.20. 21:29:52

arty
#39696
7850 simán elmegy a tápoddal, az még nem akkora zavagép 😊

Forza.

#39695
Sziasztok kellene egy kis segítség.3D passzív tv-n szeretnék játszani az Nvidia beállításokban melyik 3D megoldást állítsam be?

X6 1090T,Thermaltake Spin Q,Asrock 770 Extreme3,8 GB 1600,GTX 1060,FSP Hexa 500 (HS)Hülye suttyók. WOT:GyuszopapaHun

odipus
#39694
Köszi a válaszod! A használt 30 ezres videokari 3 éves. A tápom 1 éves. Nagyon más nincs a gépemben amúgy. 500 GB winyó, dvd író. Még egy SSD-n gondolkodom a videokari mellé. Más nem megy bele mostanában.

Dante73
#39693
Az a baj, hogy az AMD kártyák... épphogy elmennek ekkora táppal, attól függően, mi van még a gépben. Ráadásul, ha kolink a táp, akkor ha már 2-3 éves, nem biztos, hogy még elviszi, az öregedésből adódó teljesítmény vesztés miatt. A 750ti-ről rosszat még nem hallottam, Kb a 270-el van pariban, de azért ne számolj effekt orgiákra fhd-ban.
Így én inkább egy giga 750ti-t vennék a helyedben, vagy várnék / gyűjtenék még egy 950-960-as kártyára.

http://www.freetvmaci.info/

odipus
#39692
Sziasztok!
Videokártya vásárlás előtt állok és i3-4150 procihoz illőt keresek. Úgy kellene, hogy a tápot ne kelljen cserélni (450 W Kolink táp, nem a legjobb márka). Két lehetőségem van most. 40 ezerért új ASUS GTX750 ti (vagy bármi ilyen árkategóriában, r7 260x-270) vagy használtan 30 ezerért asus hd 7850 2 GB gddr5 (3 éves, de még nem volt baj vele. Ismerőstől venném, úgyhogy megbízható). Melyik érné meg jobban, mai és későbbi technológiai támogatottságban (ha van, megérné-e azt a plusz 10k forintot), táp szempontjából, meg ezzel a procival való működésben.
Válaszokat előre is köszönöm!

arty
#39691
730at semmiképp!

Forza.

Solten
#39690
Hi, jo lesz hozza.

Saor Alba

#39689
vagy inkább a GIGABYTE GeForce GT 730 2GB GDDR5 64bit?
#39688
Sziasztok
egy Amd athlon x4 640 3ghz procihoz menne a Gainward GTX750Ti, vagy gyenge lenne hozzá?