Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

broman191
#39838
Minden jól néz ki, ha melléjük egy minőségi 450/500W-os táp is adott! <#eljen>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39837
Üdv! Remélem jó helyre írok!

Egy kis segítséget kérnék. Szeretném lecserélni a videókártyámat egy újabbra. Egész pontosan most van egy geforce gtx 660 2Gb-os, és egy asus geforce gtx 970-es strix 4Gb-os kártyára szeretném cserélni.
A gépem paraméterei:

alaplap: Asus P8 Z77-V LX2
memória: Kingston 8Gb DDR3 Ram (2x4Gb Ram)
proccesszor: Intel core i5 3470 3,2 Ghz

A kérdésem az lenne, hogy megfelelő e ez a gép a kártyának, és, hogy ki tudná e hajtani rendesen, vagy cserélnem kéne még mást is hozzá?
Válaszokat előre is köszönöm!
#39836
Ez a radeon nano tok jo lenne, de az ara teljesen el van szallva a kepessegeihez kepest. Csak az ujdonsag miatt, vagy fog az lejjebb menni, vagy ez ilyen high-exkluziv kontosben nyomul majd az idok vegezeteig?
#39835
Az meg 4-el sincs <#buck>
Mor3llo
#39834
Sziasztok!

Ehhez a konfighoz melyik az a max videókártya, amit bele tudok rakni (akár használtan, természetesen)?

mobo: gigabyte GA-G41M-combo v1
cpu: xeon quad core E5420 4*2,5 ghz 12mb Cache
ram: 8ghz 2*4 ghz ddr3 hynix 1600mhz ecc CL11
vga: NVIDIA GeForce GT 520 1gb 64 bit ddr3 directX 11
hdd: samsung HD253GJ 250gb 7200rmp
táp: hkc usp 5550 atx 550w

Jelenleg egy NVIDIA GeForce GT 520 1gb DDR3-as van benne.

Főleg World of Tanksre, Football Managerre lenne használva, de nem lennék elszomorodva, ha egy-két újabb játék is menne rajta low-mid beállítással.

További kérdés, hogy maga ez a konfig megér-e 60 ezer Ft-ot? (pluszban van hozzá egy 19''-es LCD AOC LM928 monitor.
Utoljára szerkesztette: Mor3llo, 2015.12.07. 19:44:12

"Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ, minden nap egy újabb beat, nincsen replay..." NKS krú

#39833
Valami ott nemsokára meghal.

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39832
Én először csak a VGA-val kezdenék, ha utána is csinálja akkor minden létező értéket állíts vissza defaultra.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

morcosqtya
#39831
Csak a VGA-n vagy a procin is?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

#39830
Mielőtt bármit csinálsz állíts vissza minden tuningolt lófüttyöt default értékekre. Ha akkor is csinálja akkor lehet elkezdeni nyomozni.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

morcosqtya
#39829
Nekem meg a GTX660Ti olyat csinál, hogy purcan egyet játék közben (ilyen aprócska elektromos "ZZZIP" hang, aztán a képernyő kifagy.
Alábbiakra gondoltam:

-VRAM hiba
-VRAM túlhúzás, nem korrekt érték
-gyenge a táp a feszültségleadásnál
-a táp csatlakozója (2 megy a kártyába) érintkezési hibás
-proci túl van húzva 3,3-ról 4,4-re és az nem bírja

növeljem a feszültséget?
tápcsere?
videokártya csere?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

proway
#39828
Több helyen olvastam hogy gyenge táp miatt is lehet, de 600-as chieftech-em van, vagy az hogy régi asus monitorom van es kevés hozzá már a dvi/vga kábel? ? Hdmi-vel megoldodna? Mert csak terhelés (játék) alatt csinálja, asztalon nem látni se netezes közben. .... 😞

MW2: Voxic \"Nézze, nem a pénz, vagy a hírnév az, ami engem motivál, hanem egyszerűen lenyűgöz a motor hangja...\"-Jean-Pierre Wimille

proway
#39827
Aha.

MW2: Voxic \"Nézze, nem a pénz, vagy a hírnév az, ami engem motivál, hanem egyszerűen lenyűgöz a motor hangja...\"-Jean-Pierre Wimille

morcosqtya
#39826
Mindkét játékban?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

proway
#39825
Hali. Vettem egy 970 strix-et, tesztelgettem Fallout,4-en, és a witcher 3-on, Ultrán megy mind2 semmi gond, csak néha észrevenni ilyen fehéres vízszintesen vibráló csíkokat. Volt már valakinek ilyen, vagy mi lehet a baj?

MW2: Voxic \"Nézze, nem a pénz, vagy a hírnév az, ami engem motivál, hanem egyszerűen lenyűgöz a motor hangja...\"-Jean-Pierre Wimille

#39824
Köszi!
Én is r9 390-re gondoltam,csak olyan problémám van vele,hogyha duplázva van a kijelző,nálam tv+monitor akkor játékoknál a kép alsó negyedében vízszintes vonalban megtörik a kép.
Ha a megjelenítést egy kijelzőre rakom a hiba megszűnik.
Már kettő gigabyte kártyát vittem vissza. 😞
Azt nem tudom,hogy ez az AMD hibája (típushiba) vagy a gyártó hibája (gigabyte).
Szerintetek mi lehet a baj?
arty
#39823
dinamikusan, a hőmérséklet függvényében változik a venti
engem nem zavar, ha 90 fokos a gpu-m, csak kussoljon - ennek megfelelően profilozom ált. a kártyáim.

(igen, driverből is lehet szabályozni, de msi afterburnerben sokkal több beleszólási lehetőséged van, hogy milyen hőmérsékletnél mennyit pörögjön a venti!)

Forza.

morcosqtya
#39822
Ha manuális szabályzást használsz akkor Te fix-en pörgeted (pl 30%) vagy beállítasz egy max fan speedet ami fölé nem mehet (így halk marad ugye) de van neki mozgástere? (mondjuk 0% -40% fan speed a teljes RPM-re nézve?
Mert ezeket elvileg a control panelban (Ati-nál nem tudom mi a neve) be lehet állítani de nem tudom, hogy dinamikus marad-e vagy fix...

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

arty
#39821
így igaz!

alapjáraton a ref 290-el se volt gond (pláne ha leszabályoztam manuálisan)

Forza.

morcosqtya
#39820
Kár, hogy nincs 970-es 8GB-al... 😞

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#39819
Amikor kihajtja felpörögnek a ventik akkor hangos gondolom, alapjáraton nem?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

arty
#39818
nem és még az is lehet, hogy jól fog jönni (ill. jön már most is) 😊
de a fogyasztása miatt óhatatlanul hangos(abb), aki erre kicsit is érzékeny, jobban jár a 970el szvsz

(az én rossz tapasztalataim 290-ből jöttek, de a 390 sem lépett előre, sőt... és ha még húzod is... durva tud lenni 😊 )
Utoljára szerkesztette: arty, 2015.12.01. 21:08:10

Forza.

morcosqtya
#39817
És a 8GB smafu? 😊

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

arty
#39816
arty #39812

Forza.

morcosqtya
#39815
EZ nem jobb választás 8GB-al, mint egy 970 Strix 4-el?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#39814
És ha valaki nVidia 970 / R9 390 fölé akar eggyel menni akkor mik jönnek szóba?
nVidia oldalon a 980, és Ati-nál az R9 Fury-k vagy Nano-k?
Ott mi a best buy?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Maala
#39813
Csak négyet kellett volna visszaolvasni. 😄
#39806

Hosszútávra talán a 390 most biztosabb választás. Ha bírja a tápod.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

arty
#39812
ha a 390 olcsóbb és bírod a hangosabb hűtését, talán választhatod azt ... egyébként a 970 "biztonságosabb" döntés 😊

Forza.

#39811
A syndicatet meg nem probaltam. A far cry4 -nel akkor jott gond, mikor egyszerre nyomtam valami jobbfajta hbao-t egy jobb minosegu antialiasingot. A tunet ilyenkor kb 5%-al kevesebb fps, es kb masodpercenkent toredek mennyisegu frame jon, kicsit emlekeztet hdd swapra. GPU ram hasznalat 3.8 vagy 3.9 volt ekkor. Ha lejjebb vettem valami masbol, hogy vramot nyerjek a gond rogton megszunt, szoval nem a fenti effektekkel volt a gond. Csak nem ment a kecske meg a kaposzta is egyszerre.

De abban egyetertek, hogy egyelore nagyon ritka a gond. Egyelore. 😊
#39810
Sziasztok!

Videokártyát szeretnék venni,kettő között gondolkodok NVIDIA GTX 970 vagy AMD R9 390.
Melyik a jobb és milyen gyártótól?
arty
#39809
milyen alkalmazással debuggolod a játékokat, hogy 1-1 beszaggatás épp mitől van?

Mike333 #39808 - ezt videon ~nem tudod visszaadni...
Utoljára szerkesztette: arty, 2015.11.29. 17:00:08

Forza.

#39808
Érdekes nekem nem volt semmi micro stutter mikor 3.8-at használt az FC4 meg az AC:Syndicate. Valami screen vagy videód van az esetről?

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Acer Predator XB271HUA

#39807
Mivel a legtobb jatek majdnem 4-et eszik, igen, ez kimeriti a kicentizes fogalmat. A mostani batmenen kivul a gta4 es far cry 4 alatt trefalt meg a ram hiany. Jellegzetes a microstutter tunet (fps majdnem ugyanaz), ami azonnal megszunik parszaz mb -val kisebb hasznalatnal. Assetto Corsa alatt is volt 1-2 hetig, bar ezt javitottak driverbol. Jatekfuggo, de 3.7-3.8+ gb peak hasznalatnal tud bekoszonni. Szerencsetlen jatek meg 4-et lat es nem tudja, hogy nem szabad a katyura hajtani.

A kartya amugy szvsz jobb, mint a hasonlo kategoriaju radeonok (ar/fogyasztas/teljesitmeny/melegedes), nem bantam meg, hogy megvettem mikor kijott. De pl mostantol pl 2 evre az idotallosaga legalabbis gyanus. Meg kezelheto, de kesobb meg tobb setting szuttyogesre szamitok. 8gb, a gond letudva es johet meg extra feature is (pl mordor texturak). Sajat velemeny persze, lehet kalandorkodni is. viszlat ugyanitt 1-2 ev mulva es megbeszeljuk, addig en is megprobalom tulelni ezzel. 😊
Maala
#39806
Ezeket
Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.11.28. 20:29:47

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Moby
#39805
#39800
>Nem csak hogy ki van centizve folyton

Egyetlen ilyen játékkal nem találkoztam. A folyton az melyik párhuzamos univerzumban van?😄

Adversus solem ne loquitor

#39804
970-et még bírná, mert az közel vagy talán még kevesebbet is eszik, mint a 270x. A 390, az már más tészta. Oda tuti nem lesz elég az 500-as.
Hunter of Deer
#39803
valaki? 😊

H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k

#39802
Egy optimalizálatlan bugos f0shalmazban (batman:ak) amiről még a fejlesztők is elismerték, hogy ellett cseszve és ők sem tudják (vagy nem akarják) kijavítani. Az a játék még 980Ti-ken is belassul, szóval nem kell ezen csodálkozni. Nem a "rossz" vram miatt van.. Tudom, mert nyáron kivittem az én 970-men és a normál fps dropokon kívül nem tapasztaltam semmi furcsát. Más játékokban felment a vram 3.8-ra is és ott sem volt még drop se. Nem kéne ezt a hülyeséget terjeszteni.

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Acer Predator XB271HUA

morcosqtya
#39801
Milyen játékban van ez?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

#39800
En mar kezdek szivni a 970-el a 3.5 gb ram miatt (a maradek fel gigara futva nagyot lassul szoval gyak. Nincs). Nem csak hogy ki van centizve folyton, neha mar kompromisszumok kellenek nem a szamitasi kapacitas, hanem a ram miatt.

Most biztos 8gb-sat vennek.
#39799
Látom nem csak én jutottam erre a pontra. : D
Annyi, hogy nekem egyelőre szimpatikusabb a 970. De még nem döntöttem el.
Hunter of Deer
#39798
Hali!
Gondolkodom hogy lecserélem a mostani Sapphire R9 270X-et, de még nem tudom mi lenne a jobb helyette.
Eddig az MSI R9 390 / 390X karik között gondolkodom, de várok tapasztalatokat illetve más ötleteket is. (néztem gtx 970et is de valahogy a 390 szimpibb a 8GB Vrammal ... bár többet is fogyaszt)
Szerintem a melegedéssel nem lesz gond, mert egy NZXT H440ben lesz ami elég jól szellőzik.
Annyi kérdésem még viszont lenne, hogy ezeket a karikat elbírná-e még a kb 5 éves Chieftec 500W tápom, az aláírásban szerepel a többi cucc ami a gépben található.
köszi.
Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2015.11.27. 15:00:38

H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k

arty
#39797
7790 mai napig korrekt kártya, én is azt venném!


Utoljára szerkesztette: arty, 2015.11.24. 18:36:58

Forza.

#39796
Radeon HD7770 és 7790 mozog most 20-25k között, nv oldalról pedig a GTX560
Most van fent egy 7790 OC 24k-ért, az jó vétel lehet. Persze csodát nem kell tőle várni..😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Dante73
#39795
Sziasztok!
Kis segítség kellene. Nyár elején vettem új gépet, a régit elajándékoztam, ami egy elég régi, még 775-ös gép volt.
Új tulaj rá akar dobni egy negyvenest, mert rájött, hogy játszani is akar. Így a feladatom az lesz, hogy rakjak bele neki egy négymagos xeon-t, ( ~15000 jó magyar pénz) és a maradékból rakjak mellé valami videókártyát, amit lehet játékra is használni, (Nyílván régebbiek jönnek szóba, sztem) A gépben egy 350-es táp van, így a fogyasztás is számít, valamint az még lényeges lehet, hogy FHD moncsit hajt a gép, hdmi kábelen keresztül.
Mit ajánlanátok 20E körül, milyen videokártyát vadásszak neki?

http://www.freetvmaci.info/

#39794
Az ilyennek örülni szoktak, hogy nem CPU limites a játék.
#39793
Szar a játék, nem tud használni 6 magot.
Vagyis használni tud de nem akarja 100%-on. Ami amúgy nem értem miért lenne hiba..<#fejvakaras>
Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.11.23. 14:54:44

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

ajoci
#39792
Mi lehet a hiba?
FX6300as proci játék alatt csak 50-70%on pörög.
Asrock 990fx exreme3as alaplap, Gigabyte R9 380 4gb vga, 8gb ram, 15.11.1 Beta driver
Win10 64bit

Utoljára szerkesztette: ajoci, 2015.11.23. 13:17:43

#39791
köszi, megnézem.<#eljen>

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

Solten
#39790
Hi, R7 250.

Saor Alba

#39789
Üdv. Úgy néz ki, letérdel a videokártyám, isten nyugosztalja, nem vagyok képben, 20-25 körül milyen használt kártyát érdemes venni?

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...