Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Egy kis segítséget kérnék. Szeretném lecserélni a videókártyámat egy újabbra. Egész pontosan most van egy geforce gtx 660 2Gb-os, és egy asus geforce gtx 970-es strix 4Gb-os kártyára szeretném cserélni.
A gépem paraméterei:
alaplap: Asus P8 Z77-V LX2
memória: Kingston 8Gb DDR3 Ram (2x4Gb Ram)
proccesszor: Intel core i5 3470 3,2 Ghz
A kérdésem az lenne, hogy megfelelő e ez a gép a kártyának, és, hogy ki tudná e hajtani rendesen, vagy cserélnem kéne még mást is hozzá?
Válaszokat előre is köszönöm!
Ehhez a konfighoz melyik az a max videókártya, amit bele tudok rakni (akár használtan, természetesen)?
mobo: gigabyte GA-G41M-combo v1
cpu: xeon quad core E5420 4*2,5 ghz 12mb Cache
ram: 8ghz 2*4 ghz ddr3 hynix 1600mhz ecc CL11
vga: NVIDIA GeForce GT 520 1gb 64 bit ddr3 directX 11
hdd: samsung HD253GJ 250gb 7200rmp
táp: hkc usp 5550 atx 550w
Jelenleg egy NVIDIA GeForce GT 520 1gb DDR3-as van benne.
Főleg World of Tanksre, Football Managerre lenne használva, de nem lennék elszomorodva, ha egy-két újabb játék is menne rajta low-mid beállítással.
További kérdés, hogy maga ez a konfig megér-e 60 ezer Ft-ot? (pluszban van hozzá egy 19''-es LCD AOC LM928 monitor.
Utoljára szerkesztette: Mor3llo, 2015.12.07. 19:44:12
"Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ, minden nap egy újabb beat, nincsen replay..." NKS krú
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Alábbiakra gondoltam:
-VRAM hiba
-VRAM túlhúzás, nem korrekt érték
-gyenge a táp a feszültségleadásnál
-a táp csatlakozója (2 megy a kártyába) érintkezési hibás
-proci túl van húzva 3,3-ról 4,4-re és az nem bírja
növeljem a feszültséget?
tápcsere?
videokártya csere?
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
MW2: Voxic \"Nézze, nem a pénz, vagy a hírnév az, ami engem motivál, hanem egyszerűen lenyűgöz a motor hangja...\"-Jean-Pierre Wimille
MW2: Voxic \"Nézze, nem a pénz, vagy a hírnév az, ami engem motivál, hanem egyszerűen lenyűgöz a motor hangja...\"-Jean-Pierre Wimille
MW2: Voxic \"Nézze, nem a pénz, vagy a hírnév az, ami engem motivál, hanem egyszerűen lenyűgöz a motor hangja...\"-Jean-Pierre Wimille
Én is r9 390-re gondoltam,csak olyan problémám van vele,hogyha duplázva van a kijelző,nálam tv+monitor akkor játékoknál a kép alsó negyedében vízszintes vonalban megtörik a kép.
Ha a megjelenítést egy kijelzőre rakom a hiba megszűnik.
Már kettő gigabyte kártyát vittem vissza. 😞
Azt nem tudom,hogy ez az AMD hibája (típushiba) vagy a gyártó hibája (gigabyte).
Szerintetek mi lehet a baj?
engem nem zavar, ha 90 fokos a gpu-m, csak kussoljon - ennek megfelelően profilozom ált. a kártyáim.
(igen, driverből is lehet szabályozni, de msi afterburnerben sokkal több beleszólási lehetőséged van, hogy milyen hőmérsékletnél mennyit pörögjön a venti!)
Forza.
Mert ezeket elvileg a control panelban (Ati-nál nem tudom mi a neve) be lehet állítani de nem tudom, hogy dinamikus marad-e vagy fix...
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
de a fogyasztása miatt óhatatlanul hangos(abb), aki erre kicsit is érzékeny, jobban jár a 970el szvsz
(az én rossz tapasztalataim 290-ből jöttek, de a 390 sem lépett előre, sőt... és ha még húzod is... durva tud lenni 😊 )
Utoljára szerkesztette: arty, 2015.12.01. 21:08:10
Forza.
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
nVidia oldalon a 980, és Ati-nál az R9 Fury-k vagy Nano-k?
Ott mi a best buy?
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
#39806
Hosszútávra talán a 390 most biztosabb választás. Ha bírja a tápod.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Forza.
De abban egyetertek, hogy egyelore nagyon ritka a gond. Egyelore. 😊
Videokártyát szeretnék venni,kettő között gondolkodok NVIDIA GTX 970 vagy AMD R9 390.
Melyik a jobb és milyen gyártótól?
Mike333 #39808 - ezt videon ~nem tudod visszaadni...
Utoljára szerkesztette: arty, 2015.11.29. 17:00:08
Forza.
MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Acer Predator XB271HUA
A kartya amugy szvsz jobb, mint a hasonlo kategoriaju radeonok (ar/fogyasztas/teljesitmeny/melegedes), nem bantam meg, hogy megvettem mikor kijott. De pl mostantol pl 2 evre az idotallosaga legalabbis gyanus. Meg kezelheto, de kesobb meg tobb setting szuttyogesre szamitok. 8gb, a gond letudva es johet meg extra feature is (pl mordor texturak). Sajat velemeny persze, lehet kalandorkodni is. viszlat ugyanitt 1-2 ev mulva es megbeszeljuk, addig en is megprobalom tulelni ezzel. 😊
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
>Nem csak hogy ki van centizve folyton
Egyetlen ilyen játékkal nem találkoztam. A folyton az melyik párhuzamos univerzumban van?😄
Adversus solem ne loquitor
H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k
MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Acer Predator XB271HUA
Most biztos 8gb-sat vennek.
Annyi, hogy nekem egyelőre szimpatikusabb a 970. De még nem döntöttem el.
Gondolkodom hogy lecserélem a mostani Sapphire R9 270X-et, de még nem tudom mi lenne a jobb helyette.
Eddig az MSI R9 390 / 390X karik között gondolkodom, de várok tapasztalatokat illetve más ötleteket is. (néztem gtx 970et is de valahogy a 390 szimpibb a 8GB Vrammal ... bár többet is fogyaszt)
Szerintem a melegedéssel nem lesz gond, mert egy NZXT H440ben lesz ami elég jól szellőzik.
Annyi kérdésem még viszont lenne, hogy ezeket a karikat elbírná-e még a kb 5 éves Chieftec 500W tápom, az aláírásban szerepel a többi cucc ami a gépben található.
köszi.
Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2015.11.27. 15:00:38
H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k
Utoljára szerkesztette: arty, 2015.11.24. 18:36:58
Forza.
Most van fent egy 7790 OC 24k-ért, az jó vétel lehet. Persze csodát nem kell tőle várni..😊
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Kis segítség kellene. Nyár elején vettem új gépet, a régit elajándékoztam, ami egy elég régi, még 775-ös gép volt.
Új tulaj rá akar dobni egy negyvenest, mert rájött, hogy játszani is akar. Így a feladatom az lesz, hogy rakjak bele neki egy négymagos xeon-t, ( ~15000 jó magyar pénz) és a maradékból rakjak mellé valami videókártyát, amit lehet játékra is használni, (Nyílván régebbiek jönnek szóba, sztem) A gépben egy 350-es táp van, így a fogyasztás is számít, valamint az még lényeges lehet, hogy FHD moncsit hajt a gép, hdmi kábelen keresztül.
Mit ajánlanátok 20E körül, milyen videokártyát vadásszak neki?
http://www.freetvmaci.info/
Vagyis használni tud de nem akarja 100%-on. Ami amúgy nem értem miért lenne hiba..<#fejvakaras>#fejvakaras>
Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.11.23. 14:54:44
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
FX6300as proci játék alatt csak 50-70%on pörög.
Asrock 990fx exreme3as alaplap, Gigabyte R9 380 4gb vga, 8gb ram, 15.11.1 Beta driver
Win10 64bit
Utoljára szerkesztette: ajoci, 2015.11.23. 13:17:43
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...