567
gondok az XP körül
  • gabro
    #340
    Hello mindenki!
    Van egy Pioneer 16x40-es DVD-m de mindig leáll egy 10-15 perc után.Utánna nem olvassa a cd-ket.Ha viszont csinálok egy logoff-logont akkor azonnal felpörög és beolvassa a lemezeket.WinXP Pro, Epox 8KHA+, 1333 athlon.
    Tudnátok ez ügyben segíteni? Nagyon jó lenne!
    Elore is koszonom
  • Smith
    #338
    Sziasztok
    Van egy Sound Blaster Audigy hangkártyám és nem tudom felinstallálni XP-ben. Mindíg kék halál az eredmény.
    Ha tudtok segítsetek.
    Köszi.

  • corleone
    #333
    figyu! Az xp-ben hogy tudom meg gyorsan, hogy van-e hibás szektor a vinyón? A scandisc 1 év mire lefut, a végén meg az összesítés 1 pillanat alatt eltűnik, végig sem tudom nézni. A töredezettségmentesítő meg 2 év mire lefut, nincs kedvem kivárni...
  • Pheel
    #331
    A telefon kikódoló idétlenségek pl. Bár az meg is érdemli, aki ilyet gyakran használ :)))
  • Long_Gun
    #330
    Ha nem zavar hogy fat32-őn van az xp akkor mehet 1 particióra mindkettő. Egyébként meg elsődlegesre mill-t extendedre (lehetőleg ntfs-re)az xp-t.
    Amúgy mi a fenének kell a millenium? mi nem fut wink2/xp alatt?
  • Pheel
    #329
    Szerintem erre egyedül a LucasArts tud felelni. Esetleg jelezd nekik a hibát.
  • Batka
    #328
    van egy óriási gondom. Letöltöttem a LucasArts Yoda's Stories c. desktop játékát, ámde viszont ha elindítom akkor közli hogy 00xc0000 initialization error és itt leáll. Teendő?
  • Borg
    #327
    Ezt én is láttam már valamelyik témában, de nemtom ki irta:))))

    Amugy QoS packet shedulerben van egy 20%os sávszél allokáció, amit ki lehet kapcsolni, 0-ra venni. Azonban ez korántsem 20% teljesitmény elfoglalást jelent...kamu az egész, de mindneki kapcsolja ki ha ugy gondolja, megsugom hogy egy fél kb/s-mal sem gyorsul a net...
  • CSOCSO
    #326
    viszont valamelyikötök mondott hlyeséget hoyg az xp vel 20% al gyorsabb a net.. nah ez nemigaz mert épphogy lassabb!!! de azt ki lehet kapcsolni.. leirás valamelyik hazai pc magazinban
  • cROMAx
    #325
    Sziasztok Xp gurukat kérdeznék arrol,hogy három particióm adott de én két oprendszert szeretnék futtatni.XP_t és WinMill_t Telepítési sorrend és partició sorrend érdekelne....THX
  • Borg
    #324
    Amúgy azért valamennyivel tényleg lassabbak, mégha nem is 15%al, de max 5el.
    Nekem speciel megéri ez az 5%, ahhoz hogy ne pusztuljon be az egész gép lépten nyomon. Szal ha rám hallgattok ez az 5%nem ár azért hogy elfelejtsétek a 9X vonalat..
  • Borg
    #323
    www.ntcompatible.com
    sajnos már direkt linket nemtok adni, mert van vagy 1 hete hogy leszedtem ha nem több.
    De ott az XP driverek szekcioban tuti megtaláljátok.
  • logic13
    #322
    es hol talalom meg a "fdr-sblive" drivert?
  • Pheel
    #321
    Hát hogyne! Meg csak a 64 bites dolgok futnak rajta, meg időnként kicsi sárga nyulak ugrálnak ki a meghajtókból, de csak, ha XP-t használsz. :-PPP

    Egy szóval: nem.
  • #320
    az igaz, hogy xp alatt a játékok 15%-al lassabbak, mint pl.w98-ban?
  • Bradock
    #319
    7 új frissítés a Windows Update -en

    A rendszer helyreállítási hibaüzenetével kapcsolatos frissítés
    Letöltési méret: 2,8 MB, 6 perc
    Ez a frissítés a Windows XP-ben lévő következő problémára nyújt megoldást: „Minden újraindítás után megjelenik 'A rendszer súlyos hiba után állt helyre' üzenet” (a Microsoft Knowledge Base (KB) Q317277-es számú cikke ismerteti). A frissítés letöltésével megakadályozhatja, hogy „A rendszer súlyos hiba után állt helyre" üzenet a számítógép minden elindulásakor megjelenjen.


    Fontos frissítés, 2002. február 10.
    Letöltési méret: 475 KB, < 1 perc
    Ez a frissítés a Windows XP rendszerben jelen lévő, „Stop 0xED hibaüzenet IDE-meghajtók kötetének bekapcsolásakor” elnevezésű problémát szünteti meg; a frissítésről és a problémáról a Microsoft Tudásbázis Q315403-as számú cikke nyújt részletes tájékoztatást. A frissítés letöltésével megszüntetheti azt a problémát, amely miatt a gyorsítótárat használó IDE-merevlemezzel rendelkező számítógépeken a chkdsk.exe segédprogram a rendszer újraindításakor nem indul el. További információk...


    Fontos frissítés, 2002. február 9.
    Letöltési méret: 279 KB, < 1 perc
    Ez a frissítés a Windows XP rendszerben jelen lévő, „Frissítés tölthető le a háttérben működő intelligens fájlátviteli szolgáltatáshoz” elnevezésű problémát szünteti meg; a problémáról és a frissítésről a Microsoft Tudásbázis Q314862-es számú cikke nyújt további információt. A frissítés letöltésével megszüntetheti a Windows XP rendszeren futó, háttérben működő intelligens fájlátviteli szolgáltatás két problémáját. További információk...


    Windows XP alkalmazáskompatibilitási frissítés
    Letöltési méret: 1,5 MB, 3 perc
    A Windows XP rendszert úgy tervezték, hogy telepítése után is lehetőség legyen további alkalmazások támogatására. A Windows XP alkalmazáskompatibilitási frissítés egy olyan szoftverfrissítéseket tartalmazó csomag, amely az alkalmazásokkal kapcsolatos általános kompatibilitási problémákat megszünteti. Telepítésének köszönhetően a Windows XP vagy támogatja ezeket az alkalmazásokat, vagy pedig kiküszöböli a velük kapcsolatos esetleges hibákat. A Microsoft akkor javasolja ennek a kompatibilitási frissítésnek a letöltését, ha az általa kijavítható alkalmazások valamelyike hibásan működik. További információk...

    Windows XP frissítőcsomag, 2001. október 25.
    Letöltési méret: 2,0 MB, 4 perc
    Ez a frissítés - melyről bővebben a Tudásbázis Q309521-es számú cikkében olvashat - a Windows XP rendszerben 2001 augusztusa és októbere között talált összes hibát kijavítja. A csomagban helyet kapott többek között számos olyan javítás, mely biztonsági problémákat hivatott orvosolni. Töltse le most a frissítést, mellyel biztosíthatja az összes létfontosságú javítást Windows XP rendszere számára. További információk...


    A billentyűzetkiosztáshoz kapcsolódó frissítés
    Letöltési méret: 417 KB, < 1 perc
    Ez a frissítés a Windows XP-ben jelentkező következő problémára nyújt megoldást: „Új alapértelmezett írásjegybevivő (IME) beállításakor az eredeti billentyűzetkiosztás jelenik meg” (a Microsoft Knowledge Base (KB) Q318388-as számú cikke ismerteti). A frissítés letöltésével megakadályozhatja, hogy új alapértelmezett írásjegybevivő (IME) beállításakor az eredeti billentyűzetkiosztás jelenjen meg. További információk...


    Hangkezelési frissítés a Windows Messenger programhoz
    Letöltési méret: 1,1 MB, 2 perc
    Ez a frissítés a Windows XP rendszerben jelentkező következő problémára nyújt megoldást: „A Windows XP valós idejű kommunikációs ügyfele és a hálózati címfordítás” (a Microsoft Knowledge Base (KB) Q316397-es számú cikke ismerteti). A frissítés letöltésével kijavíthat számos problémát a Windows Messenger ügyfélprogramban, és kiküszöbölheti a hangszórókból hallható pukkanó hangot. Emellett a frissítés révén a Voice.Net szolgáltatást használó felhasználók hálózati címfordító eszköz (NAT) mögül is elérhetik a telefonos szolgáltatást. További információk...
  • Borg
    #318
    Na király, akkor neked is ez volt a gebasz:)

    amugy másik topicba irtam már:
    "SB Live! felhasználóknak ajánlom az új fdr-sblive-3520 drivert.
    Igaz, hogy vagy 10-15percen keresztül "installál" vagyis semmit nem csinál, de utána felkerül a driver, és tökéletesen megy XPvel (eng), live mixere is megy jól, és mind a 2 kimenet használható vele.
    Másrészt meg WHQL, tehát az XPsem siránkozik miatt, van rajta microsoft hw labs publisher aláirás."
  • CSOCSO
    #317
    jo let a gépem:) feltettem Xp drivert a Live hoz és teljesen jo:)))))))))))))))
    De Borg nekemis az van ugyhogy ö a hibás
  • Borg
    #316
    Nem live! kártyád van? nekem az egyik Live drivertől pusztult be a devldr32, 500at elinditott belöle az XP folyton..rollback azt megjavult.
  • CSOCSO
    #315
    kinek hogy tetszett?? a xp nek hogy ujrattetm? mondtam hoyg nem tetszik neki se és nekem sem..
    1) mindennél az a hülye devldr32.exe hiba van ( mivan akkor ha ezt elküldi nekem vki és kicserélem?:)
    2)mindent ujra kell telepíteni...
    3)mé nem lehet ugy formatálni hoyg egyes mappákat meghagynk??:)hja.. nem lehet vhogy ugy levenni a rendszert mintha formatáltuk volna??
  • agyhalál
    #314
    és hogy tetszett neki?:)
  • CSOCSO
    #312
    Hi nahmost jöjjön az én hibám....
    Egész örültem az Xp nekez az első OP ami birta huzamosabb ideig alattam és nem dölt össze midnentől..de most.. most megjött amitől féltem...
    elöször a CD-k szálltak el.. a BIOS látja öket de az XP nem...
    amugy a gép indulásánál nyomtam egy Pause-t hoyg anyám megnézhesse milyen szép uj a boot up képem..
    nyomtam megint pause hogy menjen tovább a gép de semmi..
    hiába csináltam akármit semmi..okay reset
    elindul a gép de CD-k sehol...
    huhh hát az szar..
    felhivom embereimet egyik mondja hoyg neki is volt már Xp ujratelepit mást nem lehet..
    felhivom másikat anyit tudott mondani hogy távolitsan el a vezérlöpult/rendszer-ből..majd ujraindit.. megtettem fel is ismerte a köv. inditásnál de kiirta hogy hibásan fognak működni...
    kurvajó...
    szal jött az ujratelepít... DOS-ból..
    megtettem felment... de most a boot up után csak a kék háttér képernyőt látom meg a start menűt de egy ikon sehol és ez igy áll 4 percig..elég idegesítő!!!
    majd akármit akarok elinditani...legyen az explorer ablak vagy egy program akkor a devldr32.exe
    hibát okoz...nagyon szar..és midnnenél ezt csinálja alig futnak a proijaim de amik futnak azok is vagy lefagynak vagy rohadt lassan indulnak el...
    meglehet csinálni azt hogy ugy letörölni az egész rendszert tehát hogy friss legyen ha ujratelepíten szoval hogy pár mappa megmaradjon...
    pl az MP3 mappa amiben 6 giga van..nincs vinyo kzelben amire átmásolhatnám.. arról nem is beszélve hoyg hiába tettem fel Javát a legujabbat egy csomo midnen nem müxik...és azok fontosak lennének..nemtom megnézni ithonrol a bankszámlát nemtok átutalni meg semmi:((((
  • Borg
    #311
    Magyar XPhez nem jók a driverei, eng alatt megy rendesen.
  • Blasta
    #310
    Szasztok!

    Van valami trükk az SB Audigy Xp alatti müködésrebirására????
    Az egyik ismerősömnek nem megy, valami konzisztencia hibára hivatkozik!
  • gizi
    #309
    megvan......
  • gizi
    #308
    sziasztok!help!!!
    a win.messengeremhez letöltöttem 1-2 dolgot,és valamelyik miatt az eddig magyarul futó messenger,átvedlett angolra.:-(
    hogyan lehet visszacsinálni???
    köszike
  • KoZo
    #307
    KFelix: Szóval, ott tartottam, hogy annak rendje és módja szerint átraktam a vinyót, sőt a video kártya kivételével (Asus3400TNT) mindent kivettem a gépből(modem-, hang kátya), hátha ez okozza a galibát. Sajnos semmi sem változott. Indításkor kiválasztom a lepusztított "HOME" konfigot, elindul a bootolás, de a képernyő alján lévő szürke csík csak kb 10-ig fut el, majd teljes csend és sötétség és a képernyő bal felső sarkában villog a kurzor, nem megy tovább. A Windows XP bejelentkező képernyőjéig - ahol a pontok szaladnak - már nem jut el a bootolás. Lehet, hogy a vinyovezérlés miatt áll le? A benti gépem Intel815-ös míg az otthoni VIA chipsetes.

    Ha van ötleted írj!

    Köszi!
  • KFelix
    #306
    Azért kell a 98 az XP mellet mert van egy Hollywood Plus kártyám és pár DivX-es filmem.
    Semmi nem teszi ki a DivX-et a kártya TV kimenetére csak a HHPlus, ami csak 98 és 2000 alatt működik (és sajnos igaz) :-(
  • KFelix
    #305
    KoZo: Elméletileg elég, ha csak fogod és átteszed a winyót a másik gépbe és a PNP (???) megteszi a magáét. Nekem javarészt sikerültek az ilyen dolgok.
    Sokat segítene ha megírnád, hogy mit csinál a gép és mit ír ki?
  • KFelix
    #304
    Lantee: Szerintem le kell vakarni az irodában levő gépről a Windowst és aztán próbáld meg.
    Nyoma se maradjon.
    A CD nem tudja, hogy te már egyszer telepítetted :-)))
    Én ezt már megjártam WIN95-el is. Különbözö reg.kodú volt a gépen levő mint amit én akartam beírni.
  • Evil
    #303
    venni meg egy xp t :))) .Gondolom a licens csak egy peldanyra szol ergo csak egy gepre rakhatod. Ezert marad a total illegalis modszer.Bar lehet az se muxik mivel hiaba kuldozgeted a hamis kulcsokat arra biztos nem fogsz key t kapni. passz.
  • Lantee
    #302
    Hali! Nagyon nagy HELP kéne!
    Vettem egy eredeti XP HOME EDITION-t, amit már egy jó ideje használok otthon.

    Most behoztam az irodába, feltelepítettem, de ugyebár a serialt nem fogadja el a rendszer!

    MIT KELL TENNEM!!

    ELŐRE IS KÖSZI!!!
  • KoZo
    #300
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget kérnék. Zsír új XP használó vagyok. Telepítettem, eddig hibátlanul működik (2 hete). A vinyó, melyről fut egy rack-ben van. Erről a vinyóról szeretném egy másik gépen (más alaplap ASUS A7V, más hardwerek) futtatni, de az istennek nem akar elindulni. Lehet, hogy hülyén csináltam, de a Win98-ban használtak alapján csináltam egy új hardware konfigot, melyet teljesen lepusztítottam, amit lehetett letiltottam, de így sem indult.
    Kérdésem, hogyan fogjak hozzá, hogy a mobil vinyómon levő XP Prof a másik gépemen is életre keljen?
    Köszike!
  • KFelix
    #299
    Ja és egy érdekes tapasztalat az XP.
    Jó ideje szuperul ment és egyszer csak a ZIP fájlokra jobb gombbal kattintva és Tulajdonságok, nem csinált semmit, majd később a sajátgéppel történt ez. Egyik alkalommal pedig kb 10 perc múlva ugrottak be ezek az ablakok.
    Javítás: XP újratelepít (nem frissít).
    Vajon min töprenghet az XP ilyenkor?
    Tapasztalt már valaki ilyet?
  • Pheel
    #298
    Minek neked 98 az XP mellett?
  • KFelix
    #297
    Sziasztok!
    Egy kis gondom van. Duron800-as WinXP-vel és két winyó. A C:-re feltettem az XP-t, majd később a másodikra a Win98SE-t (a második winyó: Primary slave), úgy hogy BIOS-ból kivettem a master-t és csak a slave maradt. Na most: szeretném bevenni a boot.ini-be, de nem megy sehogysem. A helyreállítási konzolban az XP nem ismeri fel mint Windows telepítést. Azért szeretném a boot.ini-be rakni mert unom mindig átállítani a BIOS-t.
    Van-e valakinek ötlete? Esetleg a slave winyó boot sectorát kellene megbuherálni? Ha igen milyen programmal?
  • lengyela
    #296
    Vak vagyok. Boccs. Már megtaláltam lejjebb.
  • lengyela
    #295
    HELP!
    Már nagyon unom, hogy a winxp nem állítja le a gépem /epox 6vba, pII450/ és a barátomét sem...
    Lehet ezt valahogy orvosolni???
  • Pheel
    #291
    MS egér? A driverében.
  • szabadt
    #286
    Nekem a következő a problémám a Win XP-vel. Ha kikapcsolom, a rendszer leáll, de a gép nem kapcsol ki, hanem a "Mostmár leállíthatja a számítgépét" (vagy valami ilyesmi) szövegű képernyőt ad be. MItől lehet ez és hogyan orvosolható? Eddig Win ME volt a gépemen és ott normálisan működött az ATX kikapcsoló funkciója.